Dobré odpoledne, dnes je středa 27.5.2020
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

ProtivanovZima na Prostějovsku se nevzdává. Ve středu ráno byla opět uzavřena silnice mezi Drahanami a Nivou. Stejný osud potkal i komunikaci mezi Dobrochovem a Otaslavicemi. U Kostelce byla doprava kvůli nehodě svedena do jednoho pruhu, k další bouračce došlo i u Ptení. Všechny cesty na Prostějovsku a především na Drahanské vrchovině jsou sjízdné jen s velkou opatrností. Situaci komplikuje nejen sněžení ale hlavně silný vítr.

„Jel jsem z Jednova do Prostějova. Cestou jsem viděl jedno auto v příkopě nad Ptenským Dvorkem. Za Ptením u hřbitova ve směru na Zdětín byl nabouraný vůz pod silnicí, zřejmě  spadl ze svahu. Přímo u cesty v nebezpečném místě stálo další auto. Jeho osádka pomáhala lidem z auta, které se asi zkutálelo ze silnice. Hned následně jsem předjížděl kamion, který se marně snažil vyšplhat do kopce vedoucího do Zdětína,” popsal nám třicetiletý řidič felicie, který se se svojí osobní zkušeností ze středečního rána přijel podělit do redakce Prostějovského Večerníku.
Podle silničářů už ráno došlo k nehodě u Kostelce na Hané, kde byla doprava svedena do jednoho pruhu. „Kromě ní máme hlášenu ještě jednu havárii u Ptení. Hned ráno jsme museli uzavřít silnici mezi Drahanami a Nivou, která už nešla udržovat. Problémy nezpůsobuje ani tak sněžení jako spíše silný vítr, kvůli němuž se na silnicích tvoří sněhové jazyky a závěje,” uvedl Petr Walter, vedoucí cestmistr konických silničářů, který už vyhlíží večer, kdy by se měl vítr uklidnit.

Total Comments

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zájmu.

Obrovský zájem vyvolal příběh nemocné holčičky, která trpí epilepsií, vzácnou genetickou vadou a prošla si také dětskou mozkovou obrnou. Po zveřejnění v minulém vydání jsme zaregistrovali několik dárců, kteří chtěli rodičům tříapůlroční Lexinky pomoci. Sbírka proběhla i mezi členy redakce a přidali se k nám také manželé Černoškovi, načež došlo k předání více jak třiceti tisíc korun.

Opět bez tiskovky.

Přestože byl nouzový stav ukončen a v platnost už vešla další a další rozvolňovací opatření v souvislosti s obavami před nákazou Covid-19, prostějovští radní po svém úterním jednání opět zrušili tiskovou konferenci s novináři. Ve snaze zjistit informace o práci konšelů je tak nejen Večerník stále odkázán na e-mail či telefon...

Total Comments

Osobnost týdne

Miroslav Hochvald

Starosta Bílovic-Lutotína byl nepravomocně odsouzen za trestný čin z nedbalosti, kdy se loni v březnu zabila po pádu do sklepa v obecní budově sedmadvacetiletá žena. Třicetiměsíční trest má však tříletou podmínku a jeho součástí není zákaz výkonu zastupitelské funkce. Hochvald tak zůstává ve funkci.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

8 000 000


Od minulého úterý už může veřejnost vkročit do zrekonstruovaného Bezručova červeného domku v Kostelci na Hané. Oprava domu slavného básníka stála krajskou kasu osm milionů korun.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„VEČER BYL UNAVENÝ, USNUL TADY NA KANAPI A UŽ SE NEPROBUDIL…“

Takto okomentoval smutnou událost ve Vrahovické ulici v Prostějově, kde zemřel padesátiletý muž, jeden ze zaměstnanců autoopravny.

Total Comments