Dobré odpoledne, dnes je středa 27.5.2020
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

14 micka_brauner_soudDnes rozhodoval Vrchní soud v Olomouci o odvolání Romana Mičky a Davida Braunera proti výši trestů za vraždu jednaosmdesátiletého seniora z Okružní ulice. Mičkovi se zdál osmnáctiletý trest příliš vysoký, šest let za podíl na vraždě považuje i Brauner za nepřiměřený a navíc stále tvrdí, že v bytě zavražděného vůbec nebyl.

„Lituji chvíle, kdy jsem Braunera poznal a vzal ho na byt, protože neměl kde bydlet. Jistě, lituji i svého činu, ten pán neměl umřít, prostě se to nemělo stát vůbec,“ uvedl u odvolacího soudu Roman Mička. „Moc lituji toho všeho, ale já jsem opravdu v bytě toho pána nebyl, tudíž jsem ho ani nemohl dvakrát praštit,“ dodal David Brauner s tím, že zajištěné jeho pachové stopy v bytě zavražděného mohli policisté zajistit jen díky tomu, že Mička měl jeho oblečení a chvíli předtím, než Mička šel vraždit, drželi se za ruce…

„Vrchní soud shledává argumenty obhajoby za neopodstatněné a rozsudek Krajského soudu v Brně potvrzuje. Šlo o obzvláště brutální vraždu, navíc spáchanou na starém a nemocném člověku. Oba obvinění se již předem dlouho domlouvali, že ukradnou důchodci sbírku známek a mincí a oba přiznali, že předpokládali určité násilí, aby se cenností mohli zmocnit. Navíc získané důkazy a stopy byly krajským soudem vyhodnoceny pečlivě a naprosto správně,“ uvedl předseda senátu Vrchního soudu v Olomouci Jaroslav Holubec.

Total Comments

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zájmu.

Obrovský zájem vyvolal příběh nemocné holčičky, která trpí epilepsií, vzácnou genetickou vadou a prošla si také dětskou mozkovou obrnou. Po zveřejnění v minulém vydání jsme zaregistrovali několik dárců, kteří chtěli rodičům tříapůlroční Lexinky pomoci. Sbírka proběhla i mezi členy redakce a přidali se k nám také manželé Černoškovi, načež došlo k předání více jak třiceti tisíc korun.

Opět bez tiskovky.

Přestože byl nouzový stav ukončen a v platnost už vešla další a další rozvolňovací opatření v souvislosti s obavami před nákazou Covid-19, prostějovští radní po svém úterním jednání opět zrušili tiskovou konferenci s novináři. Ve snaze zjistit informace o práci konšelů je tak nejen Večerník stále odkázán na e-mail či telefon...

Total Comments

Osobnost týdne

Miroslav Hochvald

Starosta Bílovic-Lutotína byl nepravomocně odsouzen za trestný čin z nedbalosti, kdy se loni v březnu zabila po pádu do sklepa v obecní budově sedmadvacetiletá žena. Třicetiměsíční trest má však tříletou podmínku a jeho součástí není zákaz výkonu zastupitelské funkce. Hochvald tak zůstává ve funkci.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

8 000 000


Od minulého úterý už může veřejnost vkročit do zrekonstruovaného Bezručova červeného domku v Kostelci na Hané. Oprava domu slavného básníka stála krajskou kasu osm milionů korun.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„VEČER BYL UNAVENÝ, USNUL TADY NA KANAPI A UŽ SE NEPROBUDIL…“

Takto okomentoval smutnou událost ve Vrahovické ulici v Prostějově, kde zemřel padesátiletý muž, jeden ze zaměstnanců autoopravny.

Total Comments