Dobré odpoledne, dnes je středa 27.5.2020
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

14 nehodaVe středu došlo následkem sněžení a silného větru na Prostějovsku k celé řadě bouraček. Jelikož však řidiči kvůli nepřízni počasí jezdili opatrněji než bývá obvyklé, vyžádaly si „pouze” dvě z nehod lehká zranění.

K první nehodě došlo už před půl šestou ráno mezi Kostelecem na Hané a Hluchovem. „Z dosavadního šetření vyplývá, že 49letá řidička vozidla Renault Clio zřejmě nepřizpůsobila rychlost jízdy stavu a povaze vozovky a povětrnostním podmínkám a čelně se srazila s protijedoucím vozidlem Škody Fabia, které řídila 48letá řidička. Při nehodě došlo k lehkým zraněním obou řidiček, které byly převezeny sanitním vozidlem na RLP do nemocnice na ošetření. Hmotná škoda na vozidlech byla vyčíslena na 40 tisíc korun, alkohol byl na místě vylouče dechovou zkouškou. Nehodu policisté nadále šetří,” informovala policejní tisková mluvčí Irena Urbánková.

Kolem sedmé hodiny ranní došlo na silnici nedaleko hřbitova ve Ptení k dopravní nehodě vozidla Hyundai. „Z prvotního šetření vyplývá, že 27letá řidička při průjezdu pravotočivou zatáčkou zřejmě na nepřizpůsobila rychlost jízdy stavu a povaze vozovky a najela na krajnici. Odtud byla odhozena do středu silnice, dostala se do smyku, sjela do příkopy a převrátila se na střechu. Alkohol byl na místě vyloučen dechovou zkouškou, ke zranění osob nedošlo, hmotná škoda byla vyčíslena na 180 tisíc korun,” uvedla Irena Urbánková.

Lehké zranění si vyžádala také dopravní nehoda vozidla Renault, ke které došlo včera krátce před osmou hodinou ráno na silnici II. třídy mezi obcemi Kaple a Smržice. „26letá řidička zřejmě nepřizpůsobila rychlost jízdy stavu a povaze vozovky, v zatáčce dostala smyk a najela do příkopu. Řidička utrpěla lehké zranění a vozidlem RLP byla převezena na ošetření do nemocnice. Alkohol byl na místě vyloučen dechovou zkouškou, hmotná škoda byla vyčíslena na 20 tisíc korun,” sdělila Urbánková.

Škodu za 170 tisíc korun si vyžádala dopravní nehoda nákladního vozidla Man, ke které došlo ve středu krátce před dvanáctou hodinou dopoledne na silnici mezi Výšovicemi a Bedihoští. „Z prvotního šetření vyplývá, že 54letý řidič nákladního vozidla Man zřejmě nepřizpůsobil jízdu stavu a povaze vozovky, po projetí levotočivé zatáčky dostal smyk a havaroval do pole. Alkohol byl na místě vyloučen dechovou zkouškou, zraněn nebyl nikdo,” upřesnila Urbánková.

14 nehoda1 14 nehoda2 14 nehoda3

Total Comments

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zájmu.

Obrovský zájem vyvolal příběh nemocné holčičky, která trpí epilepsií, vzácnou genetickou vadou a prošla si také dětskou mozkovou obrnou. Po zveřejnění v minulém vydání jsme zaregistrovali několik dárců, kteří chtěli rodičům tříapůlroční Lexinky pomoci. Sbírka proběhla i mezi členy redakce a přidali se k nám také manželé Černoškovi, načež došlo k předání více jak třiceti tisíc korun.

Opět bez tiskovky.

Přestože byl nouzový stav ukončen a v platnost už vešla další a další rozvolňovací opatření v souvislosti s obavami před nákazou Covid-19, prostějovští radní po svém úterním jednání opět zrušili tiskovou konferenci s novináři. Ve snaze zjistit informace o práci konšelů je tak nejen Večerník stále odkázán na e-mail či telefon...

Total Comments

Osobnost týdne

Miroslav Hochvald

Starosta Bílovic-Lutotína byl nepravomocně odsouzen za trestný čin z nedbalosti, kdy se loni v březnu zabila po pádu do sklepa v obecní budově sedmadvacetiletá žena. Třicetiměsíční trest má však tříletou podmínku a jeho součástí není zákaz výkonu zastupitelské funkce. Hochvald tak zůstává ve funkci.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

8 000 000


Od minulého úterý už může veřejnost vkročit do zrekonstruovaného Bezručova červeného domku v Kostelci na Hané. Oprava domu slavného básníka stála krajskou kasu osm milionů korun.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„VEČER BYL UNAVENÝ, USNUL TADY NA KANAPI A UŽ SE NEPROBUDIL…“

Takto okomentoval smutnou událost ve Vrahovické ulici v Prostějově, kde zemřel padesátiletý muž, jeden ze zaměstnanců autoopravny.

Total Comments