Dobré odpoledne, dnes je úterý 23.4.2019
svátek slaví Vojtěch,
zítra Jiří
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

14 elektrikaMěsto Prostějov v příštím roce uspoří při nákupu sdružených dodávek silové elektřiny bezmála 980 tisíc korun oproti letošním cenám. To je výsledek burzovního obchodu na komoditní burze, který byl realizován 21. března 2013.

Elektrickou energii na rok 2014 za výhodnější ceny zajistilo město i pro mateřské, základní a střední školy, jejichž budovy jsou v majetku města, a letos nově v sazbě za vysoké napětí také pro Domovní správu. "Je to velmi dobrá zpráva. Celková cena elektrické energie stále roste, proto je každé meziroční snížení jedné ze složek ceny pozitivní informací pro všechny Prostějovany," uvítal výsledek nákupu silové elektřiny na komoditní burze Jiří Pospíšil, první náměstek primátora.

Celková částka za elektřinu se totiž skládá ze dvou složek, první je "distribuční cena elektřiny," což je regulovaná cena, kterou stanovuje pro kalendářní rok Energetický regulační úřad a město ji nemůže ovlivnit. Tato část ceny v posledních letech výrazně roste především kvůli státní podpoře obnovitelných zdrojů energie. Druhou součástí je "silová elektřina," tu lze ve správný okamžik koupit na komoditní burze za výrazně výhodnějších podmínek, což se městu bezesporu podařilo.

"Jako srovnání může sloužit distribuční sazba za veřejné osvětlení. V tomto roce platí město za jednu megawatthodinu 1.039 korun, v roce 2014 to bude 880 korun," vypočítal náměstek Pospíšil. Zdaleka největší úsporou je vysokonapěťový tarif pro Domovní správu, který se snížil o čtvrtinu. Zatímco letos činil 1.455 Kč/MWh, v příštím roce se díky burze cena stlačila na 1.093 Kč/MWh.

Podobně jako silovou elektřinu chce město na komoditní burze do první poloviny letošního roku zajistit také výhodný nákup zemního plynu, a to podle vývoje cen na burze, která je ze strany pověřených pracovníků každodenně monitorována.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments