Příjemnou noc, dnes je středa 21.8.2019
svátek slaví Johana,
zítra Bohuslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

14 elektrikaMěsto Prostějov v příštím roce uspoří při nákupu sdružených dodávek silové elektřiny bezmála 980 tisíc korun oproti letošním cenám. To je výsledek burzovního obchodu na komoditní burze, který byl realizován 21. března 2013.

Elektrickou energii na rok 2014 za výhodnější ceny zajistilo město i pro mateřské, základní a střední školy, jejichž budovy jsou v majetku města, a letos nově v sazbě za vysoké napětí také pro Domovní správu. "Je to velmi dobrá zpráva. Celková cena elektrické energie stále roste, proto je každé meziroční snížení jedné ze složek ceny pozitivní informací pro všechny Prostějovany," uvítal výsledek nákupu silové elektřiny na komoditní burze Jiří Pospíšil, první náměstek primátora.

Celková částka za elektřinu se totiž skládá ze dvou složek, první je "distribuční cena elektřiny," což je regulovaná cena, kterou stanovuje pro kalendářní rok Energetický regulační úřad a město ji nemůže ovlivnit. Tato část ceny v posledních letech výrazně roste především kvůli státní podpoře obnovitelných zdrojů energie. Druhou součástí je "silová elektřina," tu lze ve správný okamžik koupit na komoditní burze za výrazně výhodnějších podmínek, což se městu bezesporu podařilo.

"Jako srovnání může sloužit distribuční sazba za veřejné osvětlení. V tomto roce platí město za jednu megawatthodinu 1.039 korun, v roce 2014 to bude 880 korun," vypočítal náměstek Pospíšil. Zdaleka největší úsporou je vysokonapěťový tarif pro Domovní správu, který se snížil o čtvrtinu. Zatímco letos činil 1.455 Kč/MWh, v příštím roce se díky burze cena stlačila na 1.093 Kč/MWh.

Podobně jako silovou elektřinu chce město na komoditní burze do první poloviny letošního roku zajistit také výhodný nákup zemního plynu, a to podle vývoje cen na burze, která je ze strany pověřených pracovníků každodenně monitorována.

Total Comments

  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments