Dobré ráno, dnes je pondělí 18.2.2019
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

14 elektrikaMěsto Prostějov v příštím roce uspoří při nákupu sdružených dodávek silové elektřiny bezmála 980 tisíc korun oproti letošním cenám. To je výsledek burzovního obchodu na komoditní burze, který byl realizován 21. března 2013.

Elektrickou energii na rok 2014 za výhodnější ceny zajistilo město i pro mateřské, základní a střední školy, jejichž budovy jsou v majetku města, a letos nově v sazbě za vysoké napětí také pro Domovní správu. "Je to velmi dobrá zpráva. Celková cena elektrické energie stále roste, proto je každé meziroční snížení jedné ze složek ceny pozitivní informací pro všechny Prostějovany," uvítal výsledek nákupu silové elektřiny na komoditní burze Jiří Pospíšil, první náměstek primátora.

Celková částka za elektřinu se totiž skládá ze dvou složek, první je "distribuční cena elektřiny," což je regulovaná cena, kterou stanovuje pro kalendářní rok Energetický regulační úřad a město ji nemůže ovlivnit. Tato část ceny v posledních letech výrazně roste především kvůli státní podpoře obnovitelných zdrojů energie. Druhou součástí je "silová elektřina," tu lze ve správný okamžik koupit na komoditní burze za výrazně výhodnějších podmínek, což se městu bezesporu podařilo.

"Jako srovnání může sloužit distribuční sazba za veřejné osvětlení. V tomto roce platí město za jednu megawatthodinu 1.039 korun, v roce 2014 to bude 880 korun," vypočítal náměstek Pospíšil. Zdaleka největší úsporou je vysokonapěťový tarif pro Domovní správu, který se snížil o čtvrtinu. Zatímco letos činil 1.455 Kč/MWh, v příštím roce se díky burze cena stlačila na 1.093 Kč/MWh.

Podobně jako silovou elektřinu chce město na komoditní burze do první poloviny letošního roku zajistit také výhodný nákup zemního plynu, a to podle vývoje cen na burze, která je ze strany pověřených pracovníků každodenně monitorována.

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments