Dobrý večer, dnes je čtvrtek 20.9.2018
svátek slaví Oleg,
zítra Matouš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Do konce volebního období jsou v plánu ještě tři zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějova. To první z nich se uskuteční již dnes, tj. v pondělí 16. dubna, s tradičním začátkem od 13:00 hodin. Komunální politici budou v obřadní síni prostějovské radnice jednat o třech desítkách bodů, které jsou zahrnuty v programu. Opozice však podle informací Večerníku bude žádat o doplnění programu pondělního zasedání o další tři body. Přesto primátorka Alena Rašková (ČSSD) věří, že tentokrát se jednání „neodročí“ do úterý či dokonce středy...

Hned po schválení programu jsou dnes v plánu tři slavnostní body. Schvalovat se bude udělení čestného občanství in memoriam Bruno Winterovi a posléze také Stanislavu Liškovi. Hned na to přijde na řadu diskuse o nominantech na Ceny města Prostějova za rok 2017. Jejich seznam zůstává i nadále utajen. „Jména nominantů obdrželi předem pouze zastupitelé, zveřejněna budou až v pondělí po projednání,“ vysvětlila Ivana Hemerková (PéVéčko), náměstkyně prostějovské primátorky.
Program jednání dnešního zastupitelstva pak obsahuje body, u kterých se očekává žhavá diskuse napříč politickým spektrem. Kromě majetkoprávních záležitostí, kdy se bude jednat o prodejích či naopak nákupech pozemků do vlastnictví města, přijde na řadu i pravidelný bod v kauze výstavby Galerie Prostějov společností Manthellan, diskutovat se bude o odpisu pohledávek Domovní správy Prostějov, která eviduje více než milion korun za nájemné, které je dnes už nevymahatelné. Schvalovat se budou i mnohé investiční akce města, například rekonstrukce vozovky v Říční ulici, oprava budovy mateřinky v Čechovicích či přeměna garáží ve Středisku mládeže kopané na šatny pro fotbalové žáky a dorostence. Na řadu přijde i diskuse o probíhající rekonstrukci koupaliště ve Vrahovicích.
„Pokud zůstane u naplánovaného programu, tak si troufnu tvrdit, že bychom jednání mohli ukončit už v pondělí. V tuto chvíli však disponuji dalšími třemi návrhy na doplnění programu. Opozice požaduje jednat o situaci s dotacemi pro LHK Jestřábi spolek, o plánu výstavby krytého plaveckého stadionu a jeden nový návrh existuje na diskusi ohledně Manthellanu. Já jenom doufám, že slavnostní ráz z úvodu pondělního zastupitelstva nebude znehodnocen nějakými nemístnými projevy..,“ uvedla pro Večerník primátorka Prostějova Alena Rašková.
Také dnešní jednání prostějovského zastupitelstva je pochopitelně veřejné, navíc jako vždy bude vysíláno živě prostřednictvím streamu internetových stránek www.prostejov.eu.

Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • koselec n h
  • Interforst
  • pvecko
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments