Dobré dopoledne, dnes je středa 20.3.2019
svátek slaví Světlana,
zítra Radek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Do konce volebního období jsou v plánu ještě tři zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějova. To první z nich se uskuteční již dnes, tj. v pondělí 16. dubna, s tradičním začátkem od 13:00 hodin. Komunální politici budou v obřadní síni prostějovské radnice jednat o třech desítkách bodů, které jsou zahrnuty v programu. Opozice však podle informací Večerníku bude žádat o doplnění programu pondělního zasedání o další tři body. Přesto primátorka Alena Rašková (ČSSD) věří, že tentokrát se jednání „neodročí“ do úterý či dokonce středy...

Hned po schválení programu jsou dnes v plánu tři slavnostní body. Schvalovat se bude udělení čestného občanství in memoriam Bruno Winterovi a posléze také Stanislavu Liškovi. Hned na to přijde na řadu diskuse o nominantech na Ceny města Prostějova za rok 2017. Jejich seznam zůstává i nadále utajen. „Jména nominantů obdrželi předem pouze zastupitelé, zveřejněna budou až v pondělí po projednání,“ vysvětlila Ivana Hemerková (PéVéčko), náměstkyně prostějovské primátorky.
Program jednání dnešního zastupitelstva pak obsahuje body, u kterých se očekává žhavá diskuse napříč politickým spektrem. Kromě majetkoprávních záležitostí, kdy se bude jednat o prodejích či naopak nákupech pozemků do vlastnictví města, přijde na řadu i pravidelný bod v kauze výstavby Galerie Prostějov společností Manthellan, diskutovat se bude o odpisu pohledávek Domovní správy Prostějov, která eviduje více než milion korun za nájemné, které je dnes už nevymahatelné. Schvalovat se budou i mnohé investiční akce města, například rekonstrukce vozovky v Říční ulici, oprava budovy mateřinky v Čechovicích či přeměna garáží ve Středisku mládeže kopané na šatny pro fotbalové žáky a dorostence. Na řadu přijde i diskuse o probíhající rekonstrukci koupaliště ve Vrahovicích.
„Pokud zůstane u naplánovaného programu, tak si troufnu tvrdit, že bychom jednání mohli ukončit už v pondělí. V tuto chvíli však disponuji dalšími třemi návrhy na doplnění programu. Opozice požaduje jednat o situaci s dotacemi pro LHK Jestřábi spolek, o plánu výstavby krytého plaveckého stadionu a jeden nový návrh existuje na diskusi ohledně Manthellanu. Já jenom doufám, že slavnostní ráz z úvodu pondělního zastupitelstva nebude znehodnocen nějakými nemístnými projevy..,“ uvedla pro Večerník primátorka Prostějova Alena Rašková.
Také dnešní jednání prostějovského zastupitelstva je pochopitelně veřejné, navíc jako vždy bude vysíláno živě prostřednictvím streamu internetových stránek www.prostejov.eu.

Total Comments

  • Unicef
  • Lesy města Prostějova
  • Město Prostějov
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte sezónu prostějovských hokejistů?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pod mostem se maká.

Většina Prostějovanů zřejmě již zaregistrovala, že se pod mostem v Olomoucké ulici pilně pracuje. Bagry a stavební dělníci připravují základy pro „podchod“ pod mostem, který v nebezpečné a dopravně frekventované lokalitě bude sloužit jak cyklistům, tak chodcům. Už aby to bylo!

Sníh přikryl Protivanovsko.

Jaro se pomalu ale jistě ujímá vlády, ovšem pozor! „Paní Zima“ ještě ani zdaleka neřekla poslední slovo. Důkazem toho je středeční chumelenice na Protivanovsku, kde napadlo zhruba pět centimetrů sněhové pokrývky. Silničáři tak měli po delším čase opět práci a děti málem stavěly sněhuláky...

Total Comments

Osobnost týdne

Simona STAŠOVÁ

Dcera Jiřiny Bohdalové byla hlavní postavou divadelní hry Skleněný zvěřinec, kterou skvělá herečka představila se svými kolegy minulé pondělí na prknech Městského divadla v Prostějově.

11 stasova

Total Comments

Číslo týdne

7
Na této příčce skončili sezónu Chance ligy 2018/2019 hokejisté Prostějova. Ani napočtvrté za sebou tak Jestřábi ve druhé nejvyšší soutěži nepřekročili svůj stín a znovu vypadli již ve čtvrtfinále play-off.

Total Comments

Výrok týdne

„ŽE NÁS LIDI BEROU VÁŽNĚ - SMRTELNĚ VÁŽNĚ“

Předseda Klubu vojenské historie Dukla Prostějov Jaroslav Dvořák má o největším úspěchu své organizace zcela jasno...

Total Comments