Dobrý večer, dnes je čtvrtek 13.12.2018
svátek slaví Lucie,
zítra Lýdie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Do konce volebního období jsou v plánu ještě tři zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějova. To první z nich se uskuteční již dnes, tj. v pondělí 16. dubna, s tradičním začátkem od 13:00 hodin. Komunální politici budou v obřadní síni prostějovské radnice jednat o třech desítkách bodů, které jsou zahrnuty v programu. Opozice však podle informací Večerníku bude žádat o doplnění programu pondělního zasedání o další tři body. Přesto primátorka Alena Rašková (ČSSD) věří, že tentokrát se jednání „neodročí“ do úterý či dokonce středy...

Hned po schválení programu jsou dnes v plánu tři slavnostní body. Schvalovat se bude udělení čestného občanství in memoriam Bruno Winterovi a posléze také Stanislavu Liškovi. Hned na to přijde na řadu diskuse o nominantech na Ceny města Prostějova za rok 2017. Jejich seznam zůstává i nadále utajen. „Jména nominantů obdrželi předem pouze zastupitelé, zveřejněna budou až v pondělí po projednání,“ vysvětlila Ivana Hemerková (PéVéčko), náměstkyně prostějovské primátorky.
Program jednání dnešního zastupitelstva pak obsahuje body, u kterých se očekává žhavá diskuse napříč politickým spektrem. Kromě majetkoprávních záležitostí, kdy se bude jednat o prodejích či naopak nákupech pozemků do vlastnictví města, přijde na řadu i pravidelný bod v kauze výstavby Galerie Prostějov společností Manthellan, diskutovat se bude o odpisu pohledávek Domovní správy Prostějov, která eviduje více než milion korun za nájemné, které je dnes už nevymahatelné. Schvalovat se budou i mnohé investiční akce města, například rekonstrukce vozovky v Říční ulici, oprava budovy mateřinky v Čechovicích či přeměna garáží ve Středisku mládeže kopané na šatny pro fotbalové žáky a dorostence. Na řadu přijde i diskuse o probíhající rekonstrukci koupaliště ve Vrahovicích.
„Pokud zůstane u naplánovaného programu, tak si troufnu tvrdit, že bychom jednání mohli ukončit už v pondělí. V tuto chvíli však disponuji dalšími třemi návrhy na doplnění programu. Opozice požaduje jednat o situaci s dotacemi pro LHK Jestřábi spolek, o plánu výstavby krytého plaveckého stadionu a jeden nový návrh existuje na diskusi ohledně Manthellanu. Já jenom doufám, že slavnostní ráz z úvodu pondělního zastupitelstva nebude znehodnocen nějakými nemístnými projevy..,“ uvedla pro Večerník primátorka Prostějova Alena Rašková.
Také dnešní jednání prostějovského zastupitelstva je pochopitelně veřejné, navíc jako vždy bude vysíláno živě prostřednictvím streamu internetových stránek www.prostejov.eu.

Total Comments

  • Repoint
  • Sporcl
  • mubea
  • jaro
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Blíží se vánoční svátky, na co se nejvíce těšíte?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

A jde to i bez hádek!

Ano, potěšil nás a zároveň také velice překvapil hladký průběh úterního jednání prostějovských zastupitelů. Nejdůležitější dokument města, rozpočet na rok 2019, byl schválen celkem rychle, navíc bez zbytečných průtahů v podobě slovních přestřelek s opozičními zastupiteli. Tak to má být.

Máme nejdražší vodu!.

Během posledních dvou let se cena vodného a stočného na Prostějovsku nezvyšovala a tak jsme možná mnozí nabyli dojmu, že to tak i zůstane. Moravská vodárenská ovšem pro rok 2019 sáhla k výraznému zdražení, po kterém budeme mít nejdražší vodu na Moravě.  

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR WALDA NERUŠIL
V němčickém kině OKO vystoupil uplynulou sobotu Waldemar Matuška. Ne, legendární zpěvák nevstal z mrtvých, ale parádně ho zastoupil jeho „dvojník“. Vánoční koncert v podání Vladimíra Waldy Nerušila se skutečně povedl.

49 walda13

Total Comments

Číslo týdne

5
O tolik korun budou mít PROSTĚJOVSKÝ Večerník levnější ti předplatitelé, kteří si pořídí ještě do konce roku abonenství nejčtenějšího regionálního periodika na rok 2019. Kvůli zdražení papíru totiž cena na stánku vystoupá od 1. ledna na rovnou dvacetikorunu.

Total Comments

Výrok týdne

„NA OPAKOVÁNÍ VOLEB JSEM BYLA PŘIPRAVENA...“

Nově zvolená senátorka za Prostějovsko Jitka Chalánková poskytla Večerníku první rozhovor ve své nové funkci.

Total Comments