Dobrý večer, dnes je středa 18.7.2018
svátek slaví Drahomíra,
zítra Čeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Do konce volebního období jsou v plánu ještě tři zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějova. To první z nich se uskuteční již dnes, tj. v pondělí 16. dubna, s tradičním začátkem od 13:00 hodin. Komunální politici budou v obřadní síni prostějovské radnice jednat o třech desítkách bodů, které jsou zahrnuty v programu. Opozice však podle informací Večerníku bude žádat o doplnění programu pondělního zasedání o další tři body. Přesto primátorka Alena Rašková (ČSSD) věří, že tentokrát se jednání „neodročí“ do úterý či dokonce středy...

Hned po schválení programu jsou dnes v plánu tři slavnostní body. Schvalovat se bude udělení čestného občanství in memoriam Bruno Winterovi a posléze také Stanislavu Liškovi. Hned na to přijde na řadu diskuse o nominantech na Ceny města Prostějova za rok 2017. Jejich seznam zůstává i nadále utajen. „Jména nominantů obdrželi předem pouze zastupitelé, zveřejněna budou až v pondělí po projednání,“ vysvětlila Ivana Hemerková (PéVéčko), náměstkyně prostějovské primátorky.
Program jednání dnešního zastupitelstva pak obsahuje body, u kterých se očekává žhavá diskuse napříč politickým spektrem. Kromě majetkoprávních záležitostí, kdy se bude jednat o prodejích či naopak nákupech pozemků do vlastnictví města, přijde na řadu i pravidelný bod v kauze výstavby Galerie Prostějov společností Manthellan, diskutovat se bude o odpisu pohledávek Domovní správy Prostějov, která eviduje více než milion korun za nájemné, které je dnes už nevymahatelné. Schvalovat se budou i mnohé investiční akce města, například rekonstrukce vozovky v Říční ulici, oprava budovy mateřinky v Čechovicích či přeměna garáží ve Středisku mládeže kopané na šatny pro fotbalové žáky a dorostence. Na řadu přijde i diskuse o probíhající rekonstrukci koupaliště ve Vrahovicích.
„Pokud zůstane u naplánovaného programu, tak si troufnu tvrdit, že bychom jednání mohli ukončit už v pondělí. V tuto chvíli však disponuji dalšími třemi návrhy na doplnění programu. Opozice požaduje jednat o situaci s dotacemi pro LHK Jestřábi spolek, o plánu výstavby krytého plaveckého stadionu a jeden nový návrh existuje na diskusi ohledně Manthellanu. Já jenom doufám, že slavnostní ráz z úvodu pondělního zastupitelstva nebude znehodnocen nějakými nemístnými projevy..,“ uvedla pro Večerník primátorka Prostějova Alena Rašková.
Také dnešní jednání prostějovského zastupitelstva je pochopitelně veřejné, navíc jako vždy bude vysíláno živě prostřednictvím streamu internetových stránek www.prostejov.eu.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

0 #2 Puma 2018-04-18 20:23
Cituji Puma:
Banda pitomů bude akorát žrát a blbě kecat o nesmrtelnosti pr.du

Mínusáři tam sedí a myslí si,že když mínusujou,že jim neporoste břicho a idio.tské nápady se stanou světovými...... .. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Citovat
-2 #1 Puma 2018-04-16 10:21
Banda pitomů bude akorát žrát a blbě kecat o nesmrtelnosti pr.du
Citovat
  • Fokus Optik
  • Mirai
  • eurooptik
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí zrekonstruované náměstí Spojenců?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Myší díra“ se opraví.

Sice to bude znamenat další dopravní komplikace ve městě, ale na druhé straně tam už konečně bude bezpečno! Už příští týden dojde k uzavírce Říční ulice v Prostějově a rekonstrukci komunikace v okolí dálničního nadjezdu. Ta slibuje rozšíření silnice a také nové oplocení u zahrádek.


Podezření bez pachatele.

Proto to tak dlouho trvalo! Vyšetřování ničivého požáru budovy reklamní agentury Cheops v Olomoucké ulici z 28. ledna je ukončeno. Ovšem s prapodivným závěrem. Kriminalisté mají podezření ze žhářství, ovšem chybí jim důkazy k obvinění konkrétní osoby! Případ je tedy odložen.

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
Hlavní organizátor tradičního Rock Memory Of na plumlovské přehradě si zaslouží uznání. Jednak bubeník skupiny Plus exceloval přímo na pódiu a jednak připravil fanouškům starého dobrého rocku bezvadné zázemí.

zlama

Číslo týdne

 1762
A zase je jich méně! Lidí bez práce v Prostějově neustále ubývá, k poslednímu červnovému dni jich bylo už jen 1 762! Zajímavou skutečností bezesporu je, že z tohoto počtu je 1 608 žen, čili drtivá většina. Podíl nezaměstnaných se v Prostějově snížil na 2,3 procenta.

Výrok týdne

Jdu ze hřbitova a tam je rozhodně mnohem víc lidí!


Důchodkyně si takto postěžovala na prostějovském náměstí na doslova vylidněný rynk. Holt, prázdniny...