Dobrý večer, dnes je úterý 24.4.2018
svátek slaví Jiří,
zítra Marek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Do konce volebního období jsou v plánu ještě tři zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějova. To první z nich se uskuteční již dnes, tj. v pondělí 16. dubna, s tradičním začátkem od 13:00 hodin. Komunální politici budou v obřadní síni prostějovské radnice jednat o třech desítkách bodů, které jsou zahrnuty v programu. Opozice však podle informací Večerníku bude žádat o doplnění programu pondělního zasedání o další tři body. Přesto primátorka Alena Rašková (ČSSD) věří, že tentokrát se jednání „neodročí“ do úterý či dokonce středy...

Hned po schválení programu jsou dnes v plánu tři slavnostní body. Schvalovat se bude udělení čestného občanství in memoriam Bruno Winterovi a posléze také Stanislavu Liškovi. Hned na to přijde na řadu diskuse o nominantech na Ceny města Prostějova za rok 2017. Jejich seznam zůstává i nadále utajen. „Jména nominantů obdrželi předem pouze zastupitelé, zveřejněna budou až v pondělí po projednání,“ vysvětlila Ivana Hemerková (PéVéčko), náměstkyně prostějovské primátorky.
Program jednání dnešního zastupitelstva pak obsahuje body, u kterých se očekává žhavá diskuse napříč politickým spektrem. Kromě majetkoprávních záležitostí, kdy se bude jednat o prodejích či naopak nákupech pozemků do vlastnictví města, přijde na řadu i pravidelný bod v kauze výstavby Galerie Prostějov společností Manthellan, diskutovat se bude o odpisu pohledávek Domovní správy Prostějov, která eviduje více než milion korun za nájemné, které je dnes už nevymahatelné. Schvalovat se budou i mnohé investiční akce města, například rekonstrukce vozovky v Říční ulici, oprava budovy mateřinky v Čechovicích či přeměna garáží ve Středisku mládeže kopané na šatny pro fotbalové žáky a dorostence. Na řadu přijde i diskuse o probíhající rekonstrukci koupaliště ve Vrahovicích.
„Pokud zůstane u naplánovaného programu, tak si troufnu tvrdit, že bychom jednání mohli ukončit už v pondělí. V tuto chvíli však disponuji dalšími třemi návrhy na doplnění programu. Opozice požaduje jednat o situaci s dotacemi pro LHK Jestřábi spolek, o plánu výstavby krytého plaveckého stadionu a jeden nový návrh existuje na diskusi ohledně Manthellanu. Já jenom doufám, že slavnostní ráz z úvodu pondělního zastupitelstva nebude znehodnocen nějakými nemístnými projevy..,“ uvedla pro Večerník primátorka Prostějova Alena Rašková.
Také dnešní jednání prostějovského zastupitelstva je pochopitelně veřejné, navíc jako vždy bude vysíláno živě prostřednictvím streamu internetových stránek www.prostejov.eu.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

0 #2 Puma 2018-04-18 20:23
Cituji Puma:
Banda pitomů bude akorát žrát a blbě kecat o nesmrtelnosti pr.du

Mínusáři tam sedí a myslí si,že když mínusujou,že jim neporoste břicho a idio.tské nápady se stanou světovými...... .. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Citovat
-2 #1 Puma 2018-04-16 10:21
Banda pitomů bude akorát žrát a blbě kecat o nesmrtelnosti pr.du
Citovat
  • karlov
  • floria
  • fokus optik
  • Taneční čaje
  • residence kostelecka
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI LIDOVÝ DŮM?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Policista zachránil život.

Nebýt mladého policisty z Plumlova, tak by pětapadesátiletý motorkář havarující u Podhradského rybníka v závěru března už nežil. Podpraporčík Čajkovič zahájil u muže v bezvědomí okamžitou masáž srdce, čímž ho znovu přivedl k životu. Mladého strážce zákona navrhli kolegové na medaili za statečnost.
 

Rychlý konec.

Přestože sezóna to bude z celkového pohledu úspěšná, když jako nováček se tým BK Olomoucko prodral mezi nejlepší šestku tuzemského basketbalu, vyřazení ve čtvrtfinále play off již po čtyřech zápasech a ještě s kaňkou v podobě zkratu srbského pivotmana Darka Čohadareviče bylo pro řadu lidí zklamáním.

Osobnost týdne

BARBORA HRZÁNOVÁ
17 02 hrzanova barbora
Společně s Radkem Holubem představila tato skvělá herečka v Městském divadle v Prostějově úspěšnou komedii uznávaného francouzského autora Začínáme končit. Oba na divadelních prknech přesvědčili, že manželství není žádná sranda...

Číslo týdne

 102

Aktuálně nejstarší občanka Prostějova Josefa Schlesingerová oslavila minulý týden 102. narozeniny. Vitální stařence přišli poblahopřát zástupci města v čele s náměstkem primátorky Pavlem Smetanou. 

Výrok týdne

BYL TO MARATONEC, ALE LAPILI JSME HO!“

Šéf obvodních policistů Petr Kočíř popisoval těžkou práci při dopadení sériového vykradače chat,
který
dříve býval velmi zdatným atletem