Příjemnou noc, dnes je pondělí 17.12.2018
svátek slaví Daniel,
zítra Miloslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Minulý čtvrtek dopoledne se v Němčicích nad Hanou stalo neštěstí, po němž skončila devětatřicetiletá žena s těžkým zraněním na popáleninovém centru Fakultní nemocnice Brno. Případ je ale zahalen rouškou tajemství. Jak policie, tak i hasiči ani lékaři záchranky nechtějí přímo říci, co se ženě přesně stalo... Večerník se prozatím pouze dozvěděl, že událost vyšetřuje dokonce prostějovská kriminálka!

„Ve čtvrtek 12. dubna dopoledne došlo v Němčicích nad Hanou k popálení devětatřicetileté ženy. Vážně zraněná byla leteckou záchrannou službou transportována do Fakultní nemocnice Brno. Ano, okolnosti této události prověřují prostějovští kriminalisté. V současnosti však nemají poznatky ukazující na cizí zavinění,“ uvedl František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.
Co se ale ženě z Němčic přesně stalo? Jak došlo k jejímu popálení? Tyto přímé otázky poslal Večerník policejnímu mluvčímu. Nic konkrétního jsme se však nedozvěděli. „K bližším okolnostem se v tuto chvíli nebudeme vzhledem k jeho citlivosti a na probíhající prověřování vyjadřovat,“ podotkl Kořínek. Sdílnější nebyli ani hasiči a lékaři záchranky. „Tuto událost nelze z naší strany podrobně komentovat, protože ji vyšetřuje policie. Mohu jen potvrdit, že se jednalo o mladou ženu. Na místo zásahu byla ihned vyslána letecká záchranná služba a pacientku v kritickém stavu jsme transportovali na popáleninové centrum do Brna,“ uvedla pro Večerník Lucie Urbanová, tisková mluvčí Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje. „Nemohu vám sdělit žádné podrobnosti,“ zkonstatovala Vladimíra Hacsiková, mluvčí krajských hasičů.
Večerník vyrazil zjišťovat podrobnosti i přímo do Němčic nad Hanou, ale ani tady jsme úspěšní nebyli. Místní toho o události sami moc nevěděli...

Total Comments

  • Repoint
  • Prohlídky
  • Muzeum
  • jaro
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí Vánoční trhy v Prostějově?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

A jde to i bez hádek!

Ano, potěšil nás a zároveň také velice překvapil hladký průběh úterního jednání prostějovských zastupitelů. Nejdůležitější dokument města, rozpočet na rok 2019, byl schválen celkem rychle, navíc bez zbytečných průtahů v podobě slovních přestřelek s opozičními zastupiteli. Tak to má být.

Máme nejdražší vodu!.

Během posledních dvou let se cena vodného a stočného na Prostějovsku nezvyšovala a tak jsme možná mnozí nabyli dojmu, že to tak i zůstane. Moravská vodárenská ovšem pro rok 2019 sáhla k výraznému zdražení, po kterém budeme mít nejdražší vodu na Moravě.  

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR WALDA NERUŠIL
V němčickém kině OKO vystoupil uplynulou sobotu Waldemar Matuška. Ne, legendární zpěvák nevstal z mrtvých, ale parádně ho zastoupil jeho „dvojník“. Vánoční koncert v podání Vladimíra Waldy Nerušila se skutečně povedl.

49 walda13

Total Comments

Číslo týdne

5
O tolik korun budou mít PROSTĚJOVSKÝ Večerník levnější ti předplatitelé, kteří si pořídí ještě do konce roku abonenství nejčtenějšího regionálního periodika na rok 2019. Kvůli zdražení papíru totiž cena na stánku vystoupá od 1. ledna na rovnou dvacetikorunu.

Total Comments

Výrok týdne

„NA OPAKOVÁNÍ VOLEB JSEM BYLA PŘIPRAVENA...“

Nově zvolená senátorka za Prostějovsko Jitka Chalánková poskytla Večerníku první rozhovor ve své nové funkci.

Total Comments