Dobré poledne, dnes je středa 24.4.2019
svátek slaví Jiří,
zítra Marek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tohle chce pevné nervy! S obrovskými komplikacemi se potýká projekt rozhledny Kopaninka v Repechách na Drahanské vrchovině. Díky nadšení iniciátorů celého projektu sice už 22,5 metru vysokou stavbu obdivují všichni kolemjdoucí, původně plánovaný prvomájový termín jejího otevření však určitě neklapne. Důvodem jsou chybějící finance.

Už to vypadalo nadějně, ale tak snadné to nebude. Přestože se na stavbě rozhledny Kopaninka po dlouhé pauze udělal pořádný kus práce, její otevření se zatím odkládá. „Rozhledna může být otevřena nejdříve třicet dní po kolaudaci. My však stavbu stále nemáme dokončenou, chybí nám vyhlídková plošina a parkovací místa,“ zvěstoval Břetislav Usnul ze spolku Repechy Crew, který je investorem předmětné stavby.
Hlavním problémem jsou opět finance. Na projekt zatím přispěl Olomoucký kraj částkou 700 000 korun a Statutární město Prostějov, které věnovalo 50 000 korun. Pro dokončení však stále chybí zhruba půldruhého milionu korun. „Peněz se nám zoufale nedostává a těžko se nám shánějí řemeslníci v momentě, kdy jsme dlužní na fakturách,“ vysvětlil zcela bez obalu Usnul, který však věří, že nejpozději letos o prázdninách by už rozhledna mohla být zprovozněna.
K tomu by kromě případných dotací z Olomouckého kraje či Ministerstva pro místní rozvoj mohli napomoci i mecenáši z řad firem či fandů Drahanské vrchoviny. „Rozhledna má celkem třiaosmdesát schodů, za deset tisíc korun patron získá nerezovou tabulku, do níž bude vyryt nápis dle jeho přání. Pokud by se podařilo prodat všechny schody, bylo by to něco úžasného,“ zasnil se známý nadšenec přírody, kterého se Večerník zeptal, proč s podobným nápadem nepřišel spolek Repechy Crew dřív. „Nechtěli jsme prodávat nic, co reálně neexistovalo. Navíc jsme nevěděli, zda bude technicky možné cedulky na schody umístit. Nyní už mohou všichni vidět, že rozhledna reálně existuje a jejich peníze nijak nezpronevěříme,“ vysvětlil Břetislav Usnul.
Na rozhlednu mohou lidé menší částky přispívat také na transparentním účtu České spořitelna patřícím spolku Repechy Crew. Jeho číslo je 5303222359/0800. Účet funguje od poloviny března, zatím na něj devět dárců poslalo celkem 21 700 Kč.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments