Příjemnou noc, dnes je středa 21.8.2019
svátek slaví Johana,
zítra Bohuslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tohle chce pevné nervy! S obrovskými komplikacemi se potýká projekt rozhledny Kopaninka v Repechách na Drahanské vrchovině. Díky nadšení iniciátorů celého projektu sice už 22,5 metru vysokou stavbu obdivují všichni kolemjdoucí, původně plánovaný prvomájový termín jejího otevření však určitě neklapne. Důvodem jsou chybějící finance.

Už to vypadalo nadějně, ale tak snadné to nebude. Přestože se na stavbě rozhledny Kopaninka po dlouhé pauze udělal pořádný kus práce, její otevření se zatím odkládá. „Rozhledna může být otevřena nejdříve třicet dní po kolaudaci. My však stavbu stále nemáme dokončenou, chybí nám vyhlídková plošina a parkovací místa,“ zvěstoval Břetislav Usnul ze spolku Repechy Crew, který je investorem předmětné stavby.
Hlavním problémem jsou opět finance. Na projekt zatím přispěl Olomoucký kraj částkou 700 000 korun a Statutární město Prostějov, které věnovalo 50 000 korun. Pro dokončení však stále chybí zhruba půldruhého milionu korun. „Peněz se nám zoufale nedostává a těžko se nám shánějí řemeslníci v momentě, kdy jsme dlužní na fakturách,“ vysvětlil zcela bez obalu Usnul, který však věří, že nejpozději letos o prázdninách by už rozhledna mohla být zprovozněna.
K tomu by kromě případných dotací z Olomouckého kraje či Ministerstva pro místní rozvoj mohli napomoci i mecenáši z řad firem či fandů Drahanské vrchoviny. „Rozhledna má celkem třiaosmdesát schodů, za deset tisíc korun patron získá nerezovou tabulku, do níž bude vyryt nápis dle jeho přání. Pokud by se podařilo prodat všechny schody, bylo by to něco úžasného,“ zasnil se známý nadšenec přírody, kterého se Večerník zeptal, proč s podobným nápadem nepřišel spolek Repechy Crew dřív. „Nechtěli jsme prodávat nic, co reálně neexistovalo. Navíc jsme nevěděli, zda bude technicky možné cedulky na schody umístit. Nyní už mohou všichni vidět, že rozhledna reálně existuje a jejich peníze nijak nezpronevěříme,“ vysvětlil Břetislav Usnul.
Na rozhlednu mohou lidé menší částky přispívat také na transparentním účtu České spořitelna patřícím spolku Repechy Crew. Jeho číslo je 5303222359/0800. Účet funguje od poloviny března, zatím na něj devět dárců poslalo celkem 21 700 Kč.

Total Comments

  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments