Dobré ráno, dnes je pondělí 18.2.2019
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tohle chce pevné nervy! S obrovskými komplikacemi se potýká projekt rozhledny Kopaninka v Repechách na Drahanské vrchovině. Díky nadšení iniciátorů celého projektu sice už 22,5 metru vysokou stavbu obdivují všichni kolemjdoucí, původně plánovaný prvomájový termín jejího otevření však určitě neklapne. Důvodem jsou chybějící finance.

Už to vypadalo nadějně, ale tak snadné to nebude. Přestože se na stavbě rozhledny Kopaninka po dlouhé pauze udělal pořádný kus práce, její otevření se zatím odkládá. „Rozhledna může být otevřena nejdříve třicet dní po kolaudaci. My však stavbu stále nemáme dokončenou, chybí nám vyhlídková plošina a parkovací místa,“ zvěstoval Břetislav Usnul ze spolku Repechy Crew, který je investorem předmětné stavby.
Hlavním problémem jsou opět finance. Na projekt zatím přispěl Olomoucký kraj částkou 700 000 korun a Statutární město Prostějov, které věnovalo 50 000 korun. Pro dokončení však stále chybí zhruba půldruhého milionu korun. „Peněz se nám zoufale nedostává a těžko se nám shánějí řemeslníci v momentě, kdy jsme dlužní na fakturách,“ vysvětlil zcela bez obalu Usnul, který však věří, že nejpozději letos o prázdninách by už rozhledna mohla být zprovozněna.
K tomu by kromě případných dotací z Olomouckého kraje či Ministerstva pro místní rozvoj mohli napomoci i mecenáši z řad firem či fandů Drahanské vrchoviny. „Rozhledna má celkem třiaosmdesát schodů, za deset tisíc korun patron získá nerezovou tabulku, do níž bude vyryt nápis dle jeho přání. Pokud by se podařilo prodat všechny schody, bylo by to něco úžasného,“ zasnil se známý nadšenec přírody, kterého se Večerník zeptal, proč s podobným nápadem nepřišel spolek Repechy Crew dřív. „Nechtěli jsme prodávat nic, co reálně neexistovalo. Navíc jsme nevěděli, zda bude technicky možné cedulky na schody umístit. Nyní už mohou všichni vidět, že rozhledna reálně existuje a jejich peníze nijak nezpronevěříme,“ vysvětlil Břetislav Usnul.
Na rozhlednu mohou lidé menší částky přispívat také na transparentním účtu České spořitelna patřícím spolku Repechy Crew. Jeho číslo je 5303222359/0800. Účet funguje od poloviny března, zatím na něj devět dárců poslalo celkem 21 700 Kč.

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments