Dobré odpoledne, dnes je sobota 16.2.2019
svátek slaví Ljuba,
zítra Miloslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

15 dona1Když se vietnamští majitelé objektu Dony stále nemohou rozhoupat s demolicí tohoto bývalého obchodního a zásilkového domu, vzal to do pařátů obyčejný bažant. Ten ale uprostřed minulého týdne za snahu zbourat tuto chátrající ruinu zaplatil životem...

Havarijní stav bývalého obchodního domu Dona ve Svatoplukově ulici v Prostějově začíná ohrožovat chodce. Ve středu hasiči odstraňovali skleněnou výplň, která po NÁLETU BAŽANTA(!) hrozila, že spadne na lidi procházející po chodníku v Jihoslovanské ulici...

„Ve středu desátého dubna před osmnáctou hodinou jsme přijali oznámení o roztříštěné skleněné výplni jednoho z oken v domě bývalé DONY na rohu Svatoplukovy a Jihoslovanské ulice. Jak strážníci na místě zjistili, tuto událost zavinil letící bažant. Za letu prostě trefil okno,“ potvrdila  kuriózní událost z centra města Jana Adámková, tisková mluvčí Městské policie v Prostějově.

Vše Večerníku potvrdila i samotná svědkyně nehody, která se málem stala její další obětí... „Šla jsem zrovna okolo Dony, když jsem nad sebou uslyšela řinčení skla. Vzápětí jsem byla zasypána střepy a jen o kousek dál spadl na zem bažant. Nevěděla jsem v tu chvíli, co se děje, ale neuvěřitelně jsem se lekla! Kdybych šla o chvilinku dřív, spadl na mě..,“ popsala nám osobní zkušenost Hedvika Drmolová z Otaslavic.

Střepy skutečně dopadly až na přilehlý chodník, naštěstí nikoho nezranily. „Hlídka zjistila, že se jedná o okno ve čtvrtém patře,“ pokračovala Jana Adámková s tím, že na místo byli přivoláni i hasiči. „Na žádost Policie ČR vyjeli ve středu desátého dubna dvacet minut po osmnácté hodině profesionální hasiči z Prostějova na Jihoslovanskou ulici. Nad chodníkem skutečně nebezpečně visel kus skleněné výplně bývalého obchodního domu a hrozilo, že spadne. Hasiči se výškovou technikou dostali nahoru, sklo rozbili a následně pak uklidili střepy na chodníku. Událost se obešla bez zranění,” informovala pro změnu tisková mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.

Bývalou Neherovou továrnu a známý zásilkový obchodní dům její současní vietnamští majitelé chtějí zdemolovat. Budova, kterou prošlo kus prostějovské historie a pro kterou se v současnosti nepodařilo najít nové využití, však stále zůstává v zanedbaném stavu...

A co se stalo s oním bažantem, který se pustil do avizované demolice namísto vietnamských podnikatelů? „Mrtvý opeřenec skončil v rukou pracovníka technických služeb,“ dodala mluvčí prostějovských strážníků.

Total Comments

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Parádní odplata.

Tak to se povedlo dokonale. Tým nejvyšší basketbalové soutěže BK Olomoucko, který sídlí v Prostějově, naložil při vstupu do nadstavbové části A1 svitavským Turům stovku a dal tak zapomenout na prohru z předešlé středy. O uplynulém víkendu pak basketbalisté statečně bojovali o úspěch v rámci Final Four Českého poháru.


Pětadvacet evakuovaných.

Trestuhodná chyba seniorky zapříčinila požár bytu ve druhém patře sedmiposchoďového paneláku v Moravské ulici v Prostějově. Jeho majitelka totiž v panice hodila hořící adventní věnec do vany a posléze vzplálo celé bytové jádro. Hasiči s policisty pak evakuovaly pětadvacet osob ze sousedství.

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

PAVEL LIŠKA
06 liskaJeviště Společenského domu v Prostějově patřilo uplynulý pátek Vandrákům. Přesněji řečeno triu motorkářů, kteří procestovali několik měsíců po střední Americe. Herci Pavel Liška, Jen Révai a kameraman Hynek Bernard o tom přišli vyprávět Prostějovanům.

Total Comments

Číslo týdne

 99
Do Prostějova se po dvou týdnech „čistoty“ opět vrátil smog! Měřící stanice ve Studentské ulici naměřila 99 mikrogramů prachových částic na metr krychlový vzduchu. Je to o devětačtyřicet mikgrogramů více než je denní limit.

Total Comments

Výrok týdne

„VŠUDE BYLO PLNO KRVE A JÁ JSEM PIŠTĚLA!“

Druhá nejlepší hráčka světa
Petra Kvitová takto u Krajského
soudu v Brně popsala otřesné
okamžiky svého přepadení
z 20. prosince roku 2016

Total Comments