Příjemnou noc, dnes je pondělí 18.2.2019
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

15 svatbaOd začátku tohoto roku byla uzavřena obřadní síň na prostějovské radnici, která, stejně jako další prostory, prošla poměrně rozsáhlou rekonstrukcí. Svatební obřady se sem po delší odmlce vrátily v sobotu, přičemž opravenou síň „pokřtili“ snoubenci Ivana Foukalová a Ladislav Soldán.

Během celého čtvrtletí byly všechny svatby přeloženy do přednáškového sálu Národního domu. „Tamní prostory jsou také důstojné, ale je pravda, že jim schází taková ta noblesa a elegance. Obřadní síň na radnici prostě nenahradí,“ poznamenala pro Večerník Ivana Hemerková, náměstkyně primátora statutárního města Prostějova, která shodou okolností v sobotu 13. dubna oddala i snoubence Ivanu Foukalovou s Ladislavem Soldánem v novotou zářící obřadní síni radnice.

Sobotní svatba mladého páru však měla velmi neobvyklé vyvrcholení. První polibek novopečených manželů Ivana Hemerková přerušila, načež svatebčané propukli v hlasitý smích. „Ježíši, vždyť jste mladí a zamilovaní a teď jste si dali pusu jako po padesáti letech manželství. Tak znovu a pořádně!“ zavelela náměstkyně primátora v roli oddávající.

Přestože obřadní síň radnice byla tři měsíce uzavřená, i tak bylo o svatby v Národním domě zájem. „Za ty tři měsíce se tady uskutečnilo třináct svatebních obřadů. Není to mnoho, ale v zimních měsících nebývá svateb nikdy přehršel ani na radnici. Větší zájem o ně začíná být každoročně vždy až od dubna,“ řekla náměstkyně primátora.

Total Comments

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments