Dobré odpoledne, dnes je středa 21.8.2019
svátek slaví Johana,
zítra Bohuslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

15 svatbaOd začátku tohoto roku byla uzavřena obřadní síň na prostějovské radnici, která, stejně jako další prostory, prošla poměrně rozsáhlou rekonstrukcí. Svatební obřady se sem po delší odmlce vrátily v sobotu, přičemž opravenou síň „pokřtili“ snoubenci Ivana Foukalová a Ladislav Soldán.

Během celého čtvrtletí byly všechny svatby přeloženy do přednáškového sálu Národního domu. „Tamní prostory jsou také důstojné, ale je pravda, že jim schází taková ta noblesa a elegance. Obřadní síň na radnici prostě nenahradí,“ poznamenala pro Večerník Ivana Hemerková, náměstkyně primátora statutárního města Prostějova, která shodou okolností v sobotu 13. dubna oddala i snoubence Ivanu Foukalovou s Ladislavem Soldánem v novotou zářící obřadní síni radnice.

Sobotní svatba mladého páru však měla velmi neobvyklé vyvrcholení. První polibek novopečených manželů Ivana Hemerková přerušila, načež svatebčané propukli v hlasitý smích. „Ježíši, vždyť jste mladí a zamilovaní a teď jste si dali pusu jako po padesáti letech manželství. Tak znovu a pořádně!“ zavelela náměstkyně primátora v roli oddávající.

Přestože obřadní síň radnice byla tři měsíce uzavřená, i tak bylo o svatby v Národním domě zájem. „Za ty tři měsíce se tady uskutečnilo třináct svatebních obřadů. Není to mnoho, ale v zimních měsících nebývá svateb nikdy přehršel ani na radnici. Větší zájem o ně začíná být každoročně vždy až od dubna,“ řekla náměstkyně primátora.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments