Dobré ráno, dnes je sobota 19.1.2019
svátek slaví Doubravka,
zítra Ilona
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Během dubna tohoto roku celkový počet uchazečů o zaměstnání v Olomouckém kraji klesl o 10,7 procenta na 15 727 osob, počet hlášených volných pracovních míst se zvýšil o 8 procent na 10 707 a podíl nezaměstnaných osob klesl na 3,6 procenta. To jsou aktuální čísla ze statistik nezaměstnanosti, která jasně dokazují další výrazný pokles počtu lidí bez práce.

K 30. dubnu tohoto roku evidoval Úřad práce ČR, krajská pobočka v Olomouci celkem 15 727 uchazečů o zaměstnání. „Jejich počet byl o 1 891 nižší než na konci předchozího měsíce, ve srovnání se stejným obdobím minulého roku byl nižší o 6 768 osob. Jedná se o nejnižší nezaměstnanost od vzniku krajského uspořádání. Z tohoto počtu bylo 14 586 dosažitelných uchazečů o zaměstnání ve věku od patnácti do čtyřiašedesáti let. Bylo to o 1 832 méně než na konci předchozího měsíce,“ prozradil Jaroslav Mikšaník, analytik trhu práce Úřadu práce ČR, krajské pobočky v Olomouci s tím, že ve srovnání se stejným obdobím minulého roku byl jejich počet nižší o 6 044 osob.  „V průběhu dubna bylo nově zaevidováno 2 447 lidí. Ve srovnání s minulým měsícem to bylo o 425 osob více a v porovnání se stejným obdobím předchozího roku méně o 40 osob. Z evidence odešlo celkem 4 338 uchazečů, což bylo 762 osob více než v předchozím měsíci a o 500 osob méně než ve stejném měsíci minulého roku. Do zaměstnání z nich ve sledovaném měsíci nastoupilo 3 139, což je o 744 více než v předchozím měsíci a o 567 méně než ve stejném měsíci minulého roku. Celkem 787 uchazečů o zaměstnání bylo umístěno prostřednictvím úřadu práce, to je o 255 více než v předchozím měsíci a o 150 méně než ve stejném období minulého roku, 1 199 uchazečů pak bylo vyřazeno bez umístění,“ spletí statistických čísel Mikšaník.Vývoj nezaměstnanosti v jednotlivých regionech Olomouckého kraje byl podobný, ve všech okresech došlo k poklesu počtu nezaměstnaných. Procentuálně nejvíce na Jesenicku - o 13,7 %, naopak nejméně na Prostějovsku - o 7,8 %. „Co se týká konkrétně Prostějova, tady je v současnosti na Úřadu práce evidováno 2 005 lidí bez práce, z toho 1 126 žen. Volných pracovních míst je zde už hlášeno 2  048, což je již více než počet registrovaných klientů hledajících nové zaměstnání. Podíl nezaměstnaných osob činí 2,6 procenta,“ uvedl analytik trhu práce.Na konci dubna bylo v Olomouckém kraji evidováno 577 absolventů škol všech stupňů vzdělání a mladistvých, jejich počet se ve srovnání s předchozím měsícem snížil o pětapadesát osob a ve srovnání se stejným měsícem minulého roku byl nižší o 253 osob. Na celkové nezaměstnanosti se podíleli čtyřmi procenty. Podporu v nezaměstnanosti pobíralo 4 638 uchazečů o zaměstnání, což je 29 % všech uchazečů vedených v evidenci.  Podíl nezaměstnaných osob v kraji meziměsíčně klesl o 0,4 procentního bodu na 3,6 procenta.

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments