Dobrý večer, dnes je středa 17.10.2018
svátek slaví Hedvika,
zítra Lukáš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Během dubna tohoto roku celkový počet uchazečů o zaměstnání v Olomouckém kraji klesl o 10,7 procenta na 15 727 osob, počet hlášených volných pracovních míst se zvýšil o 8 procent na 10 707 a podíl nezaměstnaných osob klesl na 3,6 procenta. To jsou aktuální čísla ze statistik nezaměstnanosti, která jasně dokazují další výrazný pokles počtu lidí bez práce.

K 30. dubnu tohoto roku evidoval Úřad práce ČR, krajská pobočka v Olomouci celkem 15 727 uchazečů o zaměstnání. „Jejich počet byl o 1 891 nižší než na konci předchozího měsíce, ve srovnání se stejným obdobím minulého roku byl nižší o 6 768 osob. Jedná se o nejnižší nezaměstnanost od vzniku krajského uspořádání. Z tohoto počtu bylo 14 586 dosažitelných uchazečů o zaměstnání ve věku od patnácti do čtyřiašedesáti let. Bylo to o 1 832 méně než na konci předchozího měsíce,“ prozradil Jaroslav Mikšaník, analytik trhu práce Úřadu práce ČR, krajské pobočky v Olomouci s tím, že ve srovnání se stejným obdobím minulého roku byl jejich počet nižší o 6 044 osob.  „V průběhu dubna bylo nově zaevidováno 2 447 lidí. Ve srovnání s minulým měsícem to bylo o 425 osob více a v porovnání se stejným obdobím předchozího roku méně o 40 osob. Z evidence odešlo celkem 4 338 uchazečů, což bylo 762 osob více než v předchozím měsíci a o 500 osob méně než ve stejném měsíci minulého roku. Do zaměstnání z nich ve sledovaném měsíci nastoupilo 3 139, což je o 744 více než v předchozím měsíci a o 567 méně než ve stejném měsíci minulého roku. Celkem 787 uchazečů o zaměstnání bylo umístěno prostřednictvím úřadu práce, to je o 255 více než v předchozím měsíci a o 150 méně než ve stejném období minulého roku, 1 199 uchazečů pak bylo vyřazeno bez umístění,“ spletí statistických čísel Mikšaník.Vývoj nezaměstnanosti v jednotlivých regionech Olomouckého kraje byl podobný, ve všech okresech došlo k poklesu počtu nezaměstnaných. Procentuálně nejvíce na Jesenicku - o 13,7 %, naopak nejméně na Prostějovsku - o 7,8 %. „Co se týká konkrétně Prostějova, tady je v současnosti na Úřadu práce evidováno 2 005 lidí bez práce, z toho 1 126 žen. Volných pracovních míst je zde už hlášeno 2  048, což je již více než počet registrovaných klientů hledajících nové zaměstnání. Podíl nezaměstnaných osob činí 2,6 procenta,“ uvedl analytik trhu práce.Na konci dubna bylo v Olomouckém kraji evidováno 577 absolventů škol všech stupňů vzdělání a mladistvých, jejich počet se ve srovnání s předchozím měsícem snížil o pětapadesát osob a ve srovnání se stejným měsícem minulého roku byl nižší o 253 osob. Na celkové nezaměstnanosti se podíleli čtyřmi procenty. Podporu v nezaměstnanosti pobíralo 4 638 uchazečů o zaměstnání, což je 29 % všech uchazečů vedených v evidenci.  Podíl nezaměstnaných osob v kraji meziměsíčně klesl o 0,4 procentního bodu na 3,6 procenta.

Total Comments

  • adp_sanco
  • Interforst
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s novou vládou prostějovské radnice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Babí léto v plné kráse.

Po celý uplynulý týden panovalo v  prostějovském regionu příznivé počasí, které svádělo k podzimním procházkám. Leckde dokonce padaly i rekordní teploty, když se rtuť teploměru vyšplhala až k 23 stupňům. Nechme se překvapit, jak dlouho prosluněné nebe vydrží.

Vůně punče se prodražila.

Je to zřejmě to nejlepší pro každého návštěvníka, tak proč tomu nedat za ucho? Prostějovští radní schválili navýšení poplatku pro prodejce alkoholu během vánočního jarmarku, tudíž letos stánkaři prodávající punč a další alkoholové dobroty zaplatí až 1 250 korun za den.

Total Comments

Osobnost týdne

BOLEK A VLADIMÍR POLÍVKOVI
polivkovi copyKonečně! Po mnoha peripetiích a dvou odkladech dorazil do Prostějova Bolek Polívka se synem Vladimírem. V Městském divadle v Prostějově jim aplaudovalo dlouho dopředu vyprodané hlediště, protože jejich kus Šašek a syn je opravdu famózní.

Total Comments

Číslo týdne

 1725
Přesně tolik lidí bez zaměstnání eviduje aktuálně Úřad práce v Prostějově. Z uvedeného počtu je 990 žen. Pozoruhodným faktem je, že jako v jednom z mála měst v republice je zde počet hlášených volných míst větší než počet nezaměstnaných! .

Total Comments

Výrok týdne

„PTEJTE SE, NA CO CHCETE,
ODPOVÍM, NA CO CHCI JÁ!“

S úsměvem od ucha k uchu přivítala novináře na středeční tiskové konferenci rady města primátorka Alena Rašková

Total Comments