Příjemnou noc, dnes je pátek 25.5.2018
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Během dubna tohoto roku celkový počet uchazečů o zaměstnání v Olomouckém kraji klesl o 10,7 procenta na 15 727 osob, počet hlášených volných pracovních míst se zvýšil o 8 procent na 10 707 a podíl nezaměstnaných osob klesl na 3,6 procenta. To jsou aktuální čísla ze statistik nezaměstnanosti, která jasně dokazují další výrazný pokles počtu lidí bez práce.

K 30. dubnu tohoto roku evidoval Úřad práce ČR, krajská pobočka v Olomouci celkem 15 727 uchazečů o zaměstnání. „Jejich počet byl o 1 891 nižší než na konci předchozího měsíce, ve srovnání se stejným obdobím minulého roku byl nižší o 6 768 osob. Jedná se o nejnižší nezaměstnanost od vzniku krajského uspořádání. Z tohoto počtu bylo 14 586 dosažitelných uchazečů o zaměstnání ve věku od patnácti do čtyřiašedesáti let. Bylo to o 1 832 méně než na konci předchozího měsíce,“ prozradil Jaroslav Mikšaník, analytik trhu práce Úřadu práce ČR, krajské pobočky v Olomouci s tím, že ve srovnání se stejným obdobím minulého roku byl jejich počet nižší o 6 044 osob.  „V průběhu dubna bylo nově zaevidováno 2 447 lidí. Ve srovnání s minulým měsícem to bylo o 425 osob více a v porovnání se stejným obdobím předchozího roku méně o 40 osob. Z evidence odešlo celkem 4 338 uchazečů, což bylo 762 osob více než v předchozím měsíci a o 500 osob méně než ve stejném měsíci minulého roku. Do zaměstnání z nich ve sledovaném měsíci nastoupilo 3 139, což je o 744 více než v předchozím měsíci a o 567 méně než ve stejném měsíci minulého roku. Celkem 787 uchazečů o zaměstnání bylo umístěno prostřednictvím úřadu práce, to je o 255 více než v předchozím měsíci a o 150 méně než ve stejném období minulého roku, 1 199 uchazečů pak bylo vyřazeno bez umístění,“ spletí statistických čísel Mikšaník.Vývoj nezaměstnanosti v jednotlivých regionech Olomouckého kraje byl podobný, ve všech okresech došlo k poklesu počtu nezaměstnaných. Procentuálně nejvíce na Jesenicku - o 13,7 %, naopak nejméně na Prostějovsku - o 7,8 %. „Co se týká konkrétně Prostějova, tady je v současnosti na Úřadu práce evidováno 2 005 lidí bez práce, z toho 1 126 žen. Volných pracovních míst je zde už hlášeno 2  048, což je již více než počet registrovaných klientů hledajících nové zaměstnání. Podíl nezaměstnaných osob činí 2,6 procenta,“ uvedl analytik trhu práce.Na konci dubna bylo v Olomouckém kraji evidováno 577 absolventů škol všech stupňů vzdělání a mladistvých, jejich počet se ve srovnání s předchozím měsícem snížil o pětapadesát osob a ve srovnání se stejným měsícem minulého roku byl nižší o 253 osob. Na celkové nezaměstnanosti se podíleli čtyřmi procenty. Podporu v nezaměstnanosti pobíralo 4 638 uchazečů o zaměstnání, což je 29 % všech uchazečů vedených v evidenci.  Podíl nezaměstnaných osob v kraji meziměsíčně klesl o 0,4 procentního bodu na 3,6 procenta.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

+2 #2 Puma 2018-05-17 17:49
Cituji SEDLAK:
Takže kolik úředníků Úřadu práce bude tedy propuštěno pro nadbytečnost??? Montovny stále hledají, nebylo by jich více potřeba tam?


To je dobrý.Máte plus,které tam další dát nejde.Asi mají strach,že i další lidi by chtěli......... .... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Citovat
+6 #1 SEDLAK 2018-05-16 16:10
Takže kolik úředníků Úřadu práce bude tedy propuštěno pro nadbytečnost??? Montovny stále hledají, nebylo by jich více potřeba tam?
Citovat
  • agel
  • supersektor
  • stare mesto
  • fokus
  • residence kostlecka
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na to, že se mohou změnit ambice VK Prostějov?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Z Bašty bude kavárna.

Konečně se po dlouhých měsících dalšího uzavření bývalé galerie v Baště ve Školní ulici podařilo magistrátu uzavřít nájemní smlouvu s firmou, která v historických prostorách hodlá otevřít kavárnu a koktejlbar s poslechem společenské muziky! Ona společnost byla jediným zájemcem. 

Žádná pěší zóna.

V Kravařově ulici v Prostějově má už mnoho let fungovat režim pěší zóny. Radní nedávno prohlásili, že otevírat tuto ulici pro běžnou dopravu a dokonce obnovit výjezd na křižovatku na Jiráskovo náměstí v žádném případě nemíní, jenomže i tak to zde mnohdy vypadá jako na „Václaváku“!

Osobnost týdne

MARTA ISSOVÁ
Herečka Dejvického divadla byla jednou z několika hvězd inscenace Vzkříšení, se kterou minulou středu pražští divadelníci přijeli do Prostějova. Hra, v níž byli diváci svědky mnohých obratů v ději, zaujala. Zaplněný sál Městského divadla byl jasným důkazem.

issova copy

Číslo týdne

 128 490 000
Prostějovská radnice je takzvaně „ve vatě“! Radní zveřejnili sice jen několik málo strohých údajů z účetní závěrky roku 2017, ale to nejdůležitější je, že městská pokladna přetéká za loňský rok o více než 128 milionů korun. Hlavní zásluhu na obrovském přebytku má údajně perfektní výběr daní.

Výrok týdne

„BLBCI JSME PAK ZASE JENOM MYNA RADNICI!“

Náměstek primátorky statutárního městaProstějova Jiří Pospíšil se takto obořil nad přístupem firem, které často rozkopávají nové chodníky za účelem pokládky kabelů.