Dobré dopoledne, dnes je pátek 17.8.2018
svátek slaví Petra,
zítra Helena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Během dubna tohoto roku celkový počet uchazečů o zaměstnání v Olomouckém kraji klesl o 10,7 procenta na 15 727 osob, počet hlášených volných pracovních míst se zvýšil o 8 procent na 10 707 a podíl nezaměstnaných osob klesl na 3,6 procenta. To jsou aktuální čísla ze statistik nezaměstnanosti, která jasně dokazují další výrazný pokles počtu lidí bez práce.

K 30. dubnu tohoto roku evidoval Úřad práce ČR, krajská pobočka v Olomouci celkem 15 727 uchazečů o zaměstnání. „Jejich počet byl o 1 891 nižší než na konci předchozího měsíce, ve srovnání se stejným obdobím minulého roku byl nižší o 6 768 osob. Jedná se o nejnižší nezaměstnanost od vzniku krajského uspořádání. Z tohoto počtu bylo 14 586 dosažitelných uchazečů o zaměstnání ve věku od patnácti do čtyřiašedesáti let. Bylo to o 1 832 méně než na konci předchozího měsíce,“ prozradil Jaroslav Mikšaník, analytik trhu práce Úřadu práce ČR, krajské pobočky v Olomouci s tím, že ve srovnání se stejným obdobím minulého roku byl jejich počet nižší o 6 044 osob.  „V průběhu dubna bylo nově zaevidováno 2 447 lidí. Ve srovnání s minulým měsícem to bylo o 425 osob více a v porovnání se stejným obdobím předchozího roku méně o 40 osob. Z evidence odešlo celkem 4 338 uchazečů, což bylo 762 osob více než v předchozím měsíci a o 500 osob méně než ve stejném měsíci minulého roku. Do zaměstnání z nich ve sledovaném měsíci nastoupilo 3 139, což je o 744 více než v předchozím měsíci a o 567 méně než ve stejném měsíci minulého roku. Celkem 787 uchazečů o zaměstnání bylo umístěno prostřednictvím úřadu práce, to je o 255 více než v předchozím měsíci a o 150 méně než ve stejném období minulého roku, 1 199 uchazečů pak bylo vyřazeno bez umístění,“ spletí statistických čísel Mikšaník.Vývoj nezaměstnanosti v jednotlivých regionech Olomouckého kraje byl podobný, ve všech okresech došlo k poklesu počtu nezaměstnaných. Procentuálně nejvíce na Jesenicku - o 13,7 %, naopak nejméně na Prostějovsku - o 7,8 %. „Co se týká konkrétně Prostějova, tady je v současnosti na Úřadu práce evidováno 2 005 lidí bez práce, z toho 1 126 žen. Volných pracovních míst je zde už hlášeno 2  048, což je již více než počet registrovaných klientů hledajících nové zaměstnání. Podíl nezaměstnaných osob činí 2,6 procenta,“ uvedl analytik trhu práce.Na konci dubna bylo v Olomouckém kraji evidováno 577 absolventů škol všech stupňů vzdělání a mladistvých, jejich počet se ve srovnání s předchozím měsícem snížil o pětapadesát osob a ve srovnání se stejným měsícem minulého roku byl nižší o 253 osob. Na celkové nezaměstnanosti se podíleli čtyřmi procenty. Podporu v nezaměstnanosti pobíralo 4 638 uchazečů o zaměstnání, což je 29 % všech uchazečů vedených v evidenci.  Podíl nezaměstnaných osob v kraji meziměsíčně klesl o 0,4 procentního bodu na 3,6 procenta.

Total Comments

  • Laski
  • Pv leto
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK SE VÁM BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Už jen hygienici.

Dělníci na vrahovickém koupališti dělají všechno pro to, aby se brány novotou vonícího areálu otevřely pro veřejnost už tento pátek 17. srpna. Dnes už na koupaliště přijdou jen hygienici, kteří posoudí kvalitu vody v již napuštěném bazénu. Všichni věří, že v pátek se už budou skákat šipky!

Trestuhodná nepozornost. 

Těžko říct, na co myslel třiatřicetiletý šofér, když vjížděl na nechráněný železniční přejezd v Kostelci na Hané. Kdyby se věnoval řízení, zpozoroval by, že na přejezd se blíží houkající vlak. Takto došlo ke srážce, kterou těžkým zraněním odnesl nezletilý chlapec...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

HYNEK BARTOŇ
33 02 bartČtrnáctiletý nadějný tenista TK Agrofert Prostějov přispěl na domácích kurtech k senzaci, když společně se svými spoluhráči senzačně došel až do finále mistrovství světa žákovských týmů. V boji o zlato sice už Češi nestačili na USA, ale stříbro je pro nenasazený a těsně před startem oslabený výběr doslova majstrštykem.

Total Comments

Číslo týdne

 2151
Počet nezaměstnaných v Prostějově po dlouhé době sice mírně vzrostl, ovšem stále je náš region v popředí celostátních statistik. Na místní pobočce Úřadu práce je totiž hlášeno 2 151 volných míst a jsme tak jedním ze tří měst v republice, kdy je tento počet vyšší než nahlášených osob bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„UNÁHLIL JSME SE...“
Exprostějovský primátor Miroslav Pišťák se v exkluzivním rozhovoru pro Večerník svěřil, že dnes již vidí svoji rezignaci z roku 2016 jinak...

Total Comments