Příjemnou noc, dnes je pátek 25.5.2018
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Motoristé oslavují, primátorka riskuje a zástupci společnosti Manthellan jsou zlostí bez sebe. Takto stručně by se dalo charakterizovat nové dění okolo parkoviště mezi Wolkerovou a Komenského ulicí v Prostějově. Co přesně se stalo? První žena radnice uprostřed minulého týdne vydala pokyn odstranit betonové zábrany u jeho vjezdů, které tam v listopadu loňského roku nainstalovala společnost Manthellan kvůli archeologickému průzkumu pozemku. Zástupci developera, který slibuje stavbu obchodní galerie, počínání vedení magistrátu ostře kritizují.

Motoristé oslavují, primátorka riskuje a zástupci společnosti Manthellan jsou zlostí bez sebe. Takto stručně by se dalo charakterizovat nové dění okolo parkoviště mezi Wolkerovou a Komenského ulicí v Prostějově. Co přesně se stalo? První žena radnice uprostřed minulého týdne vydala pokyn odstranit betonové zábrany u jeho vjezdů, které tam v listopadu loňského roku nainstalovala společnost Manthellan kvůli archeologickému průzkumu pozemku. Zástupci developera, který slibuje stavbu obchodní galerie, počínání vedení magistrátu ostře kritizují.

Tak z toho může být pořádný malér! Ve středu 9. května se primátorka statutárního města Prostějov Alena Rašková odhodlala k poměrně riskantnímu činu, když nařídila odstranit betonové zátarasy a uvolnit prostor mezi Wolkerovou a Komenského ulicí pro parkující motoristy. „Jak nám sdělila Advokátní kancelář Ritter - Šťastný, která magistrát zastupuje ve sporu proti společnosti Manthellan, podaná žaloba proti zmíněné společnosti je u Okresního soudu v Prostějově řešena jako občanskoprávní spor na vyklizení pozemků. Protože však město naléhavě potřebuje parkovací plochy, které firma Manthellan odmítá dobrovolně předat, dá se, podle mínění právní kanceláře, přistoupit k uvolnění parkovací plochy. Jde sice o postup, který má svá rizika, nicméně dlouhodobě by stávající stav odporoval zájmům města,“ vysvětlila postup prostějovská primátorka Alena Rašková s tím, že práce na zpřístupnění plochy začnou ve čtvrtek 10. května.
Tak se i stalo. Dle informací Večerníku tedy budou moci řidiči zřejmě již od pondělí 14. května, tj, dnes, znovu parkovat na velké ploše po bývalé sodovkárně. Potud by šlo o velmi dobrou zprávu. Na druhé straně si ale můžeme být jisti, že společnost Manthellan to jen tak nenechá a obrátí se na soud.
„Smlouvy ohledně projektu Galerie Prostějov byly a jsou platné, proto tedy závazné pro obě strany. Postup primátorky je jednoznačně v jejich rozporu a v konečném důsledku znamená pouze další prodlužování realizace projektu. Je s podivem, že město na jedné straně za nájem pozemků inkasuje finanční prostředky a zároveň tvrdí, že smlouva je neplatná! Jediné logické vysvětlení postupu primátorky je to, že uvolnění plochy zjevně souvisí s místními volbami, které se budou konat na podzim. Tento stav je pro nás nepřijatelný a budeme se proti němu bránit právní cestou,“ posílá přes Večerník jasný vzkaz městu Lukáš Čepelka, manažer projektu výstavby Galerie Prostějov.
Práce na odstranění betonových zábran přivítali také opoziční zastupitelé. Jejich slova jsou ovšem i nadále kritická. „Od čtvrtečního rána je prostějovská veřejnost svědkem odstraňování zátarasů na parkovišti mezi Komenského a Wolkerovou ulicí. Jedná se o realizaci návrhu členů stínové rady Františka Švece a Jana Navrátila, který na třicátém zasedání zastupitelstva schválen nebyl. Nyní je tedy realizován těmi, kteří jej neschválili. Parkoviště přitom mohlo sloužit veřejnosti nejen o měsíc dříve, ale pokud by rada plnila své povinnosti vůči správě majetku města, tak již od samého začátku roku. Připomínáme v této souvislosti na šikanózní postup vůči členu stínové rady Janu Navrátilovi, který byl za snahu navrátit městský majetek k užívání veřejnosti předvolán na přestupkovou komisi,“ sdělil Aleš Matyášek.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • agel
  • supersektor
  • stare mesto
  • fokus
  • residence kostlecka
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na to, že se mohou změnit ambice VK Prostějov?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Z Bašty bude kavárna.

Konečně se po dlouhých měsících dalšího uzavření bývalé galerie v Baště ve Školní ulici podařilo magistrátu uzavřít nájemní smlouvu s firmou, která v historických prostorách hodlá otevřít kavárnu a koktejlbar s poslechem společenské muziky! Ona společnost byla jediným zájemcem. 

Žádná pěší zóna.

V Kravařově ulici v Prostějově má už mnoho let fungovat režim pěší zóny. Radní nedávno prohlásili, že otevírat tuto ulici pro běžnou dopravu a dokonce obnovit výjezd na křižovatku na Jiráskovo náměstí v žádném případě nemíní, jenomže i tak to zde mnohdy vypadá jako na „Václaváku“!

Osobnost týdne

MARTA ISSOVÁ
Herečka Dejvického divadla byla jednou z několika hvězd inscenace Vzkříšení, se kterou minulou středu pražští divadelníci přijeli do Prostějova. Hra, v níž byli diváci svědky mnohých obratů v ději, zaujala. Zaplněný sál Městského divadla byl jasným důkazem.

issova copy

Číslo týdne

 128 490 000
Prostějovská radnice je takzvaně „ve vatě“! Radní zveřejnili sice jen několik málo strohých údajů z účetní závěrky roku 2017, ale to nejdůležitější je, že městská pokladna přetéká za loňský rok o více než 128 milionů korun. Hlavní zásluhu na obrovském přebytku má údajně perfektní výběr daní.

Výrok týdne

„BLBCI JSME PAK ZASE JENOM MYNA RADNICI!“

Náměstek primátorky statutárního městaProstějova Jiří Pospíšil se takto obořil nad přístupem firem, které často rozkopávají nové chodníky za účelem pokládky kabelů.