Příjemnou noc, dnes je pátek 18.10.2019
svátek slaví Lukáš,
zítra Michaela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

16 tehotnaŽloutenka, opilé žákyně uprostřed vyučování a teď tohle! Na prostějovské Základní škole Dr. Horáka je opravdu živo! Svědčí o tom skandál, který Večerník odhalil během uplynulého víkendu. Žákyně deváté třídy této školy je těhotná! „Nebudu to komentovat, je to její věc a její rodiny. Má už patnáct,“ odmítl nazvat aktuální situaci jako skandál Ivan Pospíšil, ředitel školy.

Překvapení pro spolužáky, učitele, vedení školy a samozřejmě pro rodiče: patnáctiletá žákyně deváté třídy Základní školy Dr. Horáka je těhotná! 

O záležitosti s těhotnou školačkou se Večerník dozvěděl od spolužáků dívky. „Pochlubila se nám, že je ´v tom´. Rodiče prý o tom vědí a ona sama si chce dítě nechat. Na své těhotenství je pyšná,“ uvedl zdroj Večerníku, který si nepřál být jmenován. „Tuto informaci jsem se sám dozvěděl před několika málo dny. Nejde ale přece o problém školy, s holkou si to musí vyřešit její rodiče. Dívce je už patnáct, je to čistě její věc. Z pozice ředitele tuto věc nebudu nijak řešit, není to žádný průšvih, ve škole si to dítě neuhnala. A ani se k tomu nijak nechci dál vyjadřovat,“ sdělil Večerníku v telefonickém rozhovoru v neděli odpoledne Ivan Pospíšil, ředitel ZŠ Horáka v Prostějově.

„Cože? Žákyně deváté třídy je v tom? Tak to je malér,“ zareagovala Ivana Hemerková, náměstkyně primátora, která je zodpovědná za školství v Prostějově. V určitém šoku byl i šéf odboru školství prostějovského magistrátu František Říha, nicméně také on potvrdil, že průšvih školy to rozhodně není. „Může jít o dívku z dobré rodiny a se slušným vychováním. Když se jí ale zapálí lýtka, prostě to nemůže nikdo ovlivnit a zabránit tomu. Problém však vidím v tom, jestli do jiného stavu přišla ještě před svými patnáctinami. To už by se tím musely zabývat orgány činné v trestním řízení,“ sdělil Večerníku František Říha.

Total Comments

  • GJW
  • ME korfbal
  • Dyne
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments