Příjemnou noc, dnes je sobota 22.2.2020
svátek slaví Petr,
zítra Svatopluk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

policiePokud dostáváte SMS z neznámého čísla, měli byste být hodně opatrní. Podvodníci vás mohou obrat o pěkné peníze, aniž byste je někdy viděli. Stačí jim k tomu mobilní telefon. Přesně to se nedávno přihodilo i 44letému muži z Prostějovska.

Obzvláště opatrní by lidé měli být, pokud po nich někdo žádá, aby mu přeposlali jakýkoliv kód. Že byste to nikdy neudělali? Muž z Prostějovska to udělal a nevyplatilo se mu to.

„Ze spáchání trestného činu podvod je podezřelý zatím neznámý pachatel, který podvodným jednáním vylákal od poškozeného 44letého muže z Prostějovska, pět tisíc. V pátek v nočních hodinách mu neznámá osoba, vystupující pod ženským příjmením, zaslala sms s báchorkou o tom, že údajně omylem zaslala jeho telefonní číslo jedné z telefonních společností a má na něj přijít kod. Požádala ho o přeposlání. Muž jí vyhověl. Obdobná sms se opakovala vícekrát. Poškozený v následujících dnech zjistil, že byl podveden. Přeposíláním kodů ho zatím neznámý pachatel připravil o pět tisíc korun. Kódy sloužily na dobití telefonního kreditu. Policisté na případu intenzivně pracují a po pachateli pátrají. V případě jeho dopadení mu hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi,” informovala policejní tisková mluvčí Irena Urbánková.

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments