Příjemnou noc, dnes je pátek 18.10.2019
svátek slaví Lukáš,
zítra Michaela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

17 op_prostejovZe zvlášť závažného zločinu zpronevěry obvinili policisté nejvyššího představitele zkrachovalého Oděvního podniku, kterému hrozí pět až deset let vězení. Policisté ani státní zastupitelství dosud jméno obviněného oficiálně nezveřejnili. Přesto o jméně prvního obviněného v souvislosti s krachem OP Prostějov s největší pravděpodobností nemůže být pochyb. Mělo by jít o jejího samotného šéfa a dlouholetého generálního ředitele Františka Tuhého.

Ten měl porušit mimo jiné zákon o mzdě a zákoník práce. „Od února roku 2004 do února roku 2008 obviněný svévolně rozhodl o vyplacení prémií své osobě, čímž měl způsobit společnosti Oděvní podnik škodu ve výši přesahující 26 miliónů korun," uvedl  mluvčí brněnského krajského státního zastupitelství Hynek Olma.

František Tuhý ve stejné souvislosti čelí žalobě, kterou v lednu 2011 u brněnského krajského soudu podal bývalý insolvenční správce OP Jaroslav Svoboda. Vycházel přitom s podkladů, které na základě auditu připravil olomoucký právník Petr Dítě. Další žaloba se týkala například dcery Františka Tuhého Jany Volkové a jejího manžela Reného Volka. Mezi žalovanými byl tehdy i někdejší předseda představenstva Roman Hanus, člen představenstva Lukáš Blažek, krizový manažer Jiří Tuvora a řada dalších. František Tuhý by tedy v souvislosti s bankrotem někdejšího oděvního giganta neměl být jediným, kdo si od státního zástupce vyslechne obvinění ze zpronevěry.

Total Comments

  • GJW
  • ME korfbal
  • Dyne
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments