Dobré odpoledne, dnes je pondělí 25.5.2020
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

17 op_prostejovZe zvlášť závažného zločinu zpronevěry obvinili policisté nejvyššího představitele zkrachovalého Oděvního podniku, kterému hrozí pět až deset let vězení. Policisté ani státní zastupitelství dosud jméno obviněného oficiálně nezveřejnili. Přesto o jméně prvního obviněného v souvislosti s krachem OP Prostějov s největší pravděpodobností nemůže být pochyb. Mělo by jít o jejího samotného šéfa a dlouholetého generálního ředitele Františka Tuhého.

Ten měl porušit mimo jiné zákon o mzdě a zákoník práce. „Od února roku 2004 do února roku 2008 obviněný svévolně rozhodl o vyplacení prémií své osobě, čímž měl způsobit společnosti Oděvní podnik škodu ve výši přesahující 26 miliónů korun," uvedl  mluvčí brněnského krajského státního zastupitelství Hynek Olma.

František Tuhý ve stejné souvislosti čelí žalobě, kterou v lednu 2011 u brněnského krajského soudu podal bývalý insolvenční správce OP Jaroslav Svoboda. Vycházel přitom s podkladů, které na základě auditu připravil olomoucký právník Petr Dítě. Další žaloba se týkala například dcery Františka Tuhého Jany Volkové a jejího manžela Reného Volka. Mezi žalovanými byl tehdy i někdejší předseda představenstva Roman Hanus, člen představenstva Lukáš Blažek, krizový manažer Jiří Tuvora a řada dalších. František Tuhý by tedy v souvislosti s bankrotem někdejšího oděvního giganta neměl být jediným, kdo si od státního zástupce vyslechne obvinění ze zpronevěry.

Total Comments

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zájmu.

Obrovský zájem vyvolal příběh nemocné holčičky, která trpí epilepsií, vzácnou genetickou vadou a prošla si také dětskou mozkovou obrnou. Po zveřejnění v minulém vydání jsme zaregistrovali několik dárců, kteří chtěli rodičům tříapůlroční Lexinky pomoci. Sbírka proběhla i mezi členy redakce a přidali se k nám také manželé Černoškovi, načež došlo k předání více jak třiceti tisíc korun.

Opět bez tiskovky.

Přestože byl nouzový stav ukončen a v platnost už vešla další a další rozvolňovací opatření v souvislosti s obavami před nákazou Covid-19, prostějovští radní po svém úterním jednání opět zrušili tiskovou konferenci s novináři. Ve snaze zjistit informace o práci konšelů je tak nejen Večerník stále odkázán na e-mail či telefon...

Total Comments

Osobnost týdne

Miroslav Hochvald

Starosta Bílovic-Lutotína byl nepravomocně odsouzen za trestný čin z nedbalosti, kdy se loni v březnu zabila po pádu do sklepa v obecní budově sedmadvacetiletá žena. Třicetiměsíční trest má však tříletou podmínku a jeho součástí není zákaz výkonu zastupitelské funkce. Hochvald tak zůstává ve funkci.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

8 000 000


Od minulého úterý už může veřejnost vkročit do zrekonstruovaného Bezručova červeného domku v Kostelci na Hané. Oprava domu slavného básníka stála krajskou kasu osm milionů korun.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„VEČER BYL UNAVENÝ, USNUL TADY NA KANAPI A UŽ SE NEPROBUDIL…“

Takto okomentoval smutnou událost ve Vrahovické ulici v Prostějově, kde zemřel padesátiletý muž, jeden ze zaměstnanců autoopravny.

Total Comments