Dobrý večer, dnes je pátek 25.9.2020
svátek slaví Zlata,
zítra Andrea
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

17 op_prostejovZe zvlášť závažného zločinu zpronevěry obvinili policisté nejvyššího představitele zkrachovalého Oděvního podniku, kterému hrozí pět až deset let vězení. Policisté ani státní zastupitelství dosud jméno obviněného oficiálně nezveřejnili. Přesto o jméně prvního obviněného v souvislosti s krachem OP Prostějov s největší pravděpodobností nemůže být pochyb. Mělo by jít o jejího samotného šéfa a dlouholetého generálního ředitele Františka Tuhého.

Ten měl porušit mimo jiné zákon o mzdě a zákoník práce. „Od února roku 2004 do února roku 2008 obviněný svévolně rozhodl o vyplacení prémií své osobě, čímž měl způsobit společnosti Oděvní podnik škodu ve výši přesahující 26 miliónů korun," uvedl  mluvčí brněnského krajského státního zastupitelství Hynek Olma.

František Tuhý ve stejné souvislosti čelí žalobě, kterou v lednu 2011 u brněnského krajského soudu podal bývalý insolvenční správce OP Jaroslav Svoboda. Vycházel přitom s podkladů, které na základě auditu připravil olomoucký právník Petr Dítě. Další žaloba se týkala například dcery Františka Tuhého Jany Volkové a jejího manžela Reného Volka. Mezi žalovanými byl tehdy i někdejší předseda představenstva Roman Hanus, člen představenstva Lukáš Blažek, krizový manažer Jiří Tuvora a řada dalších. František Tuhý by tedy v souvislosti s bankrotem někdejšího oděvního giganta neměl být jediným, kdo si od státního zástupce vyslechne obvinění ze zpronevěry.

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-