Dobré dopoledne, dnes je pondělí 27.1.2020
svátek slaví Ingrid,
zítra Otýlie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

16 korycankoviJak Večerník již několikrát informoval, na posledním únorovém zasedání Zastupitelstva města Prostějova se jednalo o prohřešku manželů Koryčánkových, kteří po zakoupení připraveného pozemku u nemocnice měli tříletou lhůtu na výstavbu rodinného domu. Dodnes ale ani nekopli do země a magistrát požadoval odstoupení od smlouvy, vrácení pozemku a ještě zaplacení pokuty.

Většina zastupitelů se však v únoru manželů Koryčánkových zastala, protože ve vzduchu visela i žaloba. Město tedy dalo hříšníkům šanci s tím, že jim udělilo pokutu ve výši čtyřicet tisíc korun a dalo druhou šanci postavit dům do konce roku 2014. Úterní zastupitelstvo mělo tento verdikt jen posvětit odhlasováním. „Ráda bych věděla, zda všichni majitelé všech padesáti pozemků jsou pod takovým drobnohledem jako my, a zda jim hrozí také nějaké pokuty za to, že nedodržují regulativy. Máme za to, že město neměří všem stejným metrem,“ poznamenali manželé Koryčánkovi ve chvíli, kdy jim zastupitelé dali v úterý prostor k vyjádření. „Každý, kdo chtěl změnit částečně projekt či regulativ, podal si žádost. Někteří majitelé jsou dokonce také řešeni za to, že nedodrželi termín kolaudace a rovněž jim hrozí pokuta. Jenomže vy jste do dnešního dne ještě ani vůbec nekopli do země, přestože váš dům měl na pozemku stát už více než rok,“ usadil je Jiří Pospíšil, první náměstek primátora statutárního města Prostějov. „Jsme městu vděčni za vstřícnost a posunutí termínu výstavby, zaráží nás jen odstrašující výše pokuty a skutečnost, že nikdo z dalších majitelů těchto pozemků takto postižen nebyl. A porušení různých předpisů a regulativů by se u nich také našla spousta...,“ ozvali se ještě manželé Koryčánkovi.

Nicméně vzápětí došlo na hlasování předloženého návrhu o udělení pokuty ve výši 40 tisíc korun a posunutí termínu výstavby pro manžele Koryčánkovy do 31. prosince příštího roku. Manželé ale těsně před hlasováním požádali zastupitele o snížení pokuty na polovinu. To však zastupitelé hlasováním zamítli. Jenomže co čert nechtěl, zamítli následně i původní návrh čtyřicetitisícové pokuty! „Tak nyní se dostáváme do patové situace, vážení kolegové. Protože dnešní usnesení nebylo schváleno, uvědomte si, že tímto platí původní usnesení z loňského roku. Dostali jsme tak manžele Koryčánkovy do soudního sporu s městem. My tím budeme požadovat odstoupení od smlouvy a vrácení pozemku,“ šokoval logickým vysvětlením celé situace všechny zastupitele Jiří Pospíšil, první náměstek primátora.

Co ovšem potom na zasedání zastupitelstva následovalo, za to by se nestyděl ani autor komediálních her... Komunální politici si ihned uvědomili svoji chybu a zjednodušeně řečeno, odvolali to, co odvolali. Bylo zapotřebí ale rychle vymyslet jiný návrh a původně neschválené usnesení revokovat. „Navrhuji udělit manželům Koryčánkovým pokutu pětadvacet tisíc korun. Anebo třicet...,“ rozesmál všechny ostatní zastupitel Václav Kolář (TOP09). „Já navrhuji, aby se hlasovalo o pokutě sedmadvaceti tisíc. Hlavně, ať nedojde k soudu, bylo by špatné se soudit s občany vlastního města,“ dodal rychle Václav Šmíd (KSČM). „Dohadujeme se tady jako handlíři na koňském trhu,“ komentoval nastalou situaci náměstek Pospíšil. „Víte co, pojďme revokovat celý původní návrh a vraťme se ke čtyřicetitisícové pokutě i termínu dostavby rodinného domu manželů Koryčánkových do konce roku 2014,“ bouchla nakonec do stolu Ivana Hemerková (ODS), přičemž naprosto stejného názoru byl i Alois Mačák (ČSSD) a někteří další zastupitelé.

A kupodivu, stalo se! Následovala revokace usnesení a přijetí toho původního. Manželé Koryčánkovi tak budou muset za svoji liknavost zaplatit čtyřicet tisíc korun, za to ale mají ještě více jak půldruhého roku postavit svůj dům na pozemku u nemocnice. Ale trvalo to…

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Pomáhající děti.

Hezkým činem začali rok 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově, kde žákyně třídy 6. B zorganizovaly dobrovolnou sbírku na pomoc rodině z Mostkovic, které před nedávnými Vánocemi shořel dům. A vybralo se rovných dvacet tisíc korun! Tomu se rozhodně říká dobrý skutek s velkým „S“ hodný následování. Přidáte se?

Kanibalismus na Prostějovsku.

Pěstní souboje jsou vcelku běžným prostředkem k vyřizování sporů, ovšem aby se lidé navzájem pojídali, to jsme tu ještě neměli! V uplynulých dnech jsme zaznamenali dva případy, kdy jeden muž ukousl rivalovi při rvačce dolní ret, na druhého pak pořvávala tlupa spoluobčanů, že si „pochutnal“ na šestnáctileté slečně…

Total Comments

Osobnost týdne

PETR KOUKAL
04 koukal img 4104
Historicky nejlepší český badmintonista se musel porvat s diagnózou rakoviny varlat. Po konci kariéry založil Nadaci Petra Koukala, jejímž hlavním projektem je STK pro chlapy. Ten si klade za cíl, aby se o muži o své zdraví začali starat stejně jako o své auto. V Prostějově na plesu společnosti Koutný převzal šek na 250 tisíc korun, které vzešly z prodeje žiraf uháčkovaných zaměstnanci této oděvní firmy.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„V PROSTĚJOVĚ UŽ SE NETANČÍ, ALE JENOM SKÁČE“


Taneční mistr Jiří Šindler, známý z působení v Domě služeb v Olomoucké ulici, si v exkluzivním rozhovoru takto postěžoval na kvalitu a (ne)zájem nejen o kurzy.

Total Comments