Příjemnou noc, dnes je pátek 15.2.2019
svátek slaví Jiřina,
zítra Ljuba
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

16 korycankoviJak Večerník již několikrát informoval, na posledním únorovém zasedání Zastupitelstva města Prostějova se jednalo o prohřešku manželů Koryčánkových, kteří po zakoupení připraveného pozemku u nemocnice měli tříletou lhůtu na výstavbu rodinného domu. Dodnes ale ani nekopli do země a magistrát požadoval odstoupení od smlouvy, vrácení pozemku a ještě zaplacení pokuty.

Většina zastupitelů se však v únoru manželů Koryčánkových zastala, protože ve vzduchu visela i žaloba. Město tedy dalo hříšníkům šanci s tím, že jim udělilo pokutu ve výši čtyřicet tisíc korun a dalo druhou šanci postavit dům do konce roku 2014. Úterní zastupitelstvo mělo tento verdikt jen posvětit odhlasováním. „Ráda bych věděla, zda všichni majitelé všech padesáti pozemků jsou pod takovým drobnohledem jako my, a zda jim hrozí také nějaké pokuty za to, že nedodržují regulativy. Máme za to, že město neměří všem stejným metrem,“ poznamenali manželé Koryčánkovi ve chvíli, kdy jim zastupitelé dali v úterý prostor k vyjádření. „Každý, kdo chtěl změnit částečně projekt či regulativ, podal si žádost. Někteří majitelé jsou dokonce také řešeni za to, že nedodrželi termín kolaudace a rovněž jim hrozí pokuta. Jenomže vy jste do dnešního dne ještě ani vůbec nekopli do země, přestože váš dům měl na pozemku stát už více než rok,“ usadil je Jiří Pospíšil, první náměstek primátora statutárního města Prostějov. „Jsme městu vděčni za vstřícnost a posunutí termínu výstavby, zaráží nás jen odstrašující výše pokuty a skutečnost, že nikdo z dalších majitelů těchto pozemků takto postižen nebyl. A porušení různých předpisů a regulativů by se u nich také našla spousta...,“ ozvali se ještě manželé Koryčánkovi.

Nicméně vzápětí došlo na hlasování předloženého návrhu o udělení pokuty ve výši 40 tisíc korun a posunutí termínu výstavby pro manžele Koryčánkovy do 31. prosince příštího roku. Manželé ale těsně před hlasováním požádali zastupitele o snížení pokuty na polovinu. To však zastupitelé hlasováním zamítli. Jenomže co čert nechtěl, zamítli následně i původní návrh čtyřicetitisícové pokuty! „Tak nyní se dostáváme do patové situace, vážení kolegové. Protože dnešní usnesení nebylo schváleno, uvědomte si, že tímto platí původní usnesení z loňského roku. Dostali jsme tak manžele Koryčánkovy do soudního sporu s městem. My tím budeme požadovat odstoupení od smlouvy a vrácení pozemku,“ šokoval logickým vysvětlením celé situace všechny zastupitele Jiří Pospíšil, první náměstek primátora.

Co ovšem potom na zasedání zastupitelstva následovalo, za to by se nestyděl ani autor komediálních her... Komunální politici si ihned uvědomili svoji chybu a zjednodušeně řečeno, odvolali to, co odvolali. Bylo zapotřebí ale rychle vymyslet jiný návrh a původně neschválené usnesení revokovat. „Navrhuji udělit manželům Koryčánkovým pokutu pětadvacet tisíc korun. Anebo třicet...,“ rozesmál všechny ostatní zastupitel Václav Kolář (TOP09). „Já navrhuji, aby se hlasovalo o pokutě sedmadvaceti tisíc. Hlavně, ať nedojde k soudu, bylo by špatné se soudit s občany vlastního města,“ dodal rychle Václav Šmíd (KSČM). „Dohadujeme se tady jako handlíři na koňském trhu,“ komentoval nastalou situaci náměstek Pospíšil. „Víte co, pojďme revokovat celý původní návrh a vraťme se ke čtyřicetitisícové pokutě i termínu dostavby rodinného domu manželů Koryčánkových do konce roku 2014,“ bouchla nakonec do stolu Ivana Hemerková (ODS), přičemž naprosto stejného názoru byl i Alois Mačák (ČSSD) a někteří další zastupitelé.

A kupodivu, stalo se! Následovala revokace usnesení a přijetí toho původního. Manželé Koryčánkovi tak budou muset za svoji liknavost zaplatit čtyřicet tisíc korun, za to ale mají ještě více jak půldruhého roku postavit svůj dům na pozemku u nemocnice. Ale trvalo to…

Total Comments

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Parádní odplata.

Tak to se povedlo dokonale. Tým nejvyšší basketbalové soutěže BK Olomoucko, který sídlí v Prostějově, naložil při vstupu do nadstavbové části A1 svitavským Turům stovku a dal tak zapomenout na prohru z předešlé středy. O uplynulém víkendu pak basketbalisté statečně bojovali o úspěch v rámci Final Four Českého poháru.


Pětadvacet evakuovaných.

Trestuhodná chyba seniorky zapříčinila požár bytu ve druhém patře sedmiposchoďového paneláku v Moravské ulici v Prostějově. Jeho majitelka totiž v panice hodila hořící adventní věnec do vany a posléze vzplálo celé bytové jádro. Hasiči s policisty pak evakuovaly pětadvacet osob ze sousedství.

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

PAVEL LIŠKA
06 liskaJeviště Společenského domu v Prostějově patřilo uplynulý pátek Vandrákům. Přesněji řečeno triu motorkářů, kteří procestovali několik měsíců po střední Americe. Herci Pavel Liška, Jen Révai a kameraman Hynek Bernard o tom přišli vyprávět Prostějovanům.

Total Comments

Číslo týdne

 99
Do Prostějova se po dvou týdnech „čistoty“ opět vrátil smog! Měřící stanice ve Studentské ulici naměřila 99 mikrogramů prachových částic na metr krychlový vzduchu. Je to o devětačtyřicet mikgrogramů více než je denní limit.

Total Comments

Výrok týdne

„VŠUDE BYLO PLNO KRVE A JÁ JSEM PIŠTĚLA!“

Druhá nejlepší hráčka světa
Petra Kvitová takto u Krajského
soudu v Brně popsala otřesné
okamžiky svého přepadení
z 20. prosince roku 2016

Total Comments