Příjemnou noc, dnes je úterý 19.6.2018
svátek slaví Leoš,
zítra Květa
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Bez řidičáku a ještě pod vlivem pervitinu! V případě muže, kterého se během předminulého víkendu snažili v Dobromilicích zastavit policisté, to byl zřejmě jednoznačný důvod, proč se policejní hlídce snažil ujet. Se svým Peugeotem se dostal z Dobromilic až do Hradčan, tam ho ale strážci zákona dokázali zastavit. Zfetovaný chlapík ještě stačil vyskočit z auta a schovat se do křoví...

„V sobotu druhého června v nočních hodinách dohlížela hlídka policistů na veřejný pořádek a bezpečnost v silničním provozu v Dobromilicích. Při kontrole zaregistrovala vozidlo odjíždějící od místního pohostinství, které jelo směrem na Hradčany. Policisté chtěli vozidlo za pomoci světelného nápisu ´STOP´ zastavit, ale řidič byl jiného mínění a na znamení nereagoval a začal ujíždět směrem na Vřesovice,“ popsala počátek problému Miluše Zajícová, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.
Vzápětí začala honička s mužem, který byl pod silným vlivem drog. „Před výjezdem z obce Hradčany odbočil vpravo. Po celou dobu jízdy byl řidič vozu Peugeot světelným i zvukovým zařízením vyzýván k zastavení. Pokračoval ale dál slepou ulicí a v místě, kde končila komunikace, zastavil vozidlo, vyskočil z něj a prchal pryč směrem do centra obce. Před hlídkou, která ho neustále pozorovala a pronásledovala, se snažil ukrýt ve křoví. Policisté podezřelého vyzvali, aby opustil úkryt, nebo proti němu použijí donucovací prostředky. Pronásledovaný muž si to nakonec rozmyslel a úkryt opustil,“ uvedla Zajícová.
Proč před hlídkou utíkal, se vzápětí vysvětlilo. „Podezřelý nebyl majitelem řidičského oprávnění a po provedeném orientačním testu na návykové látky bylo zjištěno, že je pod jejich vlivem, protože byl výsledek pozitivní. Řidič se přiznal, že den předtím požil pervitin. Nakonec skončil na policejní služebně, kde byly provedeny další nezbytné úkony,“ řekla mluvčí krajské policie s tím, že muž se tak dopustil jednání, kterým porušil ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích a zákona o některých přestupcích.
Hrozí mu pokuta až do 50 000 korun a samozřejmě minimálně na rok přijde o řidičský průkaz.

Foto 24_fetak_mik
Řidiče pod vlivem pervitinu se nakonec policistům podařilo zadržet. Ilustrační foto

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • Legendy na Přehradě
  • Hořava cup
  • kvh
  • fokus
  • supersektor
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI LÁZNĚ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Léto budiž pochváleno!

To kalendářní sice do Prostějova ještě nedorazilo, ovšem to kulturní ano! Prostějovské léto 2018 začalo uplynulý čtvrtek, a to pěkně zostra. Kapela Slza přilákala na náměstí T.G. Masaryka přes tisícovku mladých lidí, kteří při koncertu vytvořili bouřlivou atmosféru. A to předtím proběhl kurz první pomoci...

Otevřená okna se vymstila.

Kriminální policie vyšetřuje otřesný případ z Kostelce na Hané. Zatím neznámý muž tam předminulý víkend vnikl otevřeným oknem do rodinného domu v centru města a přinutil spící ženu k sexuálním praktikám. Zatím v tuto chvíli není jasné, zda šlo o náhodu nebo šel násilník najisto.

Osobnost týdne

JANA GÁBOROVÁ
Referentka vnějších vztahů prostějovského magistrátu se na popáté dočkala. Bývalá reportérka Českého rozhlasu, která funguje jako tisková mluvčí statutárního města Prostějov, byla zvolena do Rady ČTK, kam ji nominovalo hnutí Svoboda a přímé demokracie Tomia Okamury.

gaborova

Číslo týdne

 -229
Vývoj nezaměstnanosti v Prostějově dospěl k dalšímu rekordnímu číslu a také zajímavému faktu. Aktuálně je totiž bez práce 1 861 lidí, což je historicky nejméně, ale hlavně je tu druhý podstatný fakt. Počet registrovaných volných míst je na „pracáku“ 2160, což je tedy o necelé tři stovky více! Nejsou holt lidi. A hned tak nebudou...

Výrok týdne