Dobrý večer, dnes je středa 17.10.2018
svátek slaví Hedvika,
zítra Lukáš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Bez řidičáku a ještě pod vlivem pervitinu! V případě muže, kterého se během předminulého víkendu snažili v Dobromilicích zastavit policisté, to byl zřejmě jednoznačný důvod, proč se policejní hlídce snažil ujet. Se svým Peugeotem se dostal z Dobromilic až do Hradčan, tam ho ale strážci zákona dokázali zastavit. Zfetovaný chlapík ještě stačil vyskočit z auta a schovat se do křoví...

„V sobotu druhého června v nočních hodinách dohlížela hlídka policistů na veřejný pořádek a bezpečnost v silničním provozu v Dobromilicích. Při kontrole zaregistrovala vozidlo odjíždějící od místního pohostinství, které jelo směrem na Hradčany. Policisté chtěli vozidlo za pomoci světelného nápisu ´STOP´ zastavit, ale řidič byl jiného mínění a na znamení nereagoval a začal ujíždět směrem na Vřesovice,“ popsala počátek problému Miluše Zajícová, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.
Vzápětí začala honička s mužem, který byl pod silným vlivem drog. „Před výjezdem z obce Hradčany odbočil vpravo. Po celou dobu jízdy byl řidič vozu Peugeot světelným i zvukovým zařízením vyzýván k zastavení. Pokračoval ale dál slepou ulicí a v místě, kde končila komunikace, zastavil vozidlo, vyskočil z něj a prchal pryč směrem do centra obce. Před hlídkou, která ho neustále pozorovala a pronásledovala, se snažil ukrýt ve křoví. Policisté podezřelého vyzvali, aby opustil úkryt, nebo proti němu použijí donucovací prostředky. Pronásledovaný muž si to nakonec rozmyslel a úkryt opustil,“ uvedla Zajícová.
Proč před hlídkou utíkal, se vzápětí vysvětlilo. „Podezřelý nebyl majitelem řidičského oprávnění a po provedeném orientačním testu na návykové látky bylo zjištěno, že je pod jejich vlivem, protože byl výsledek pozitivní. Řidič se přiznal, že den předtím požil pervitin. Nakonec skončil na policejní služebně, kde byly provedeny další nezbytné úkony,“ řekla mluvčí krajské policie s tím, že muž se tak dopustil jednání, kterým porušil ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích a zákona o některých přestupcích.
Hrozí mu pokuta až do 50 000 korun a samozřejmě minimálně na rok přijde o řidičský průkaz.

Foto 24_fetak_mik
Řidiče pod vlivem pervitinu se nakonec policistům podařilo zadržet. Ilustrační foto

Total Comments

  • adp_sanco
  • Interforst
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s novou vládou prostějovské radnice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Babí léto v plné kráse.

Po celý uplynulý týden panovalo v  prostějovském regionu příznivé počasí, které svádělo k podzimním procházkám. Leckde dokonce padaly i rekordní teploty, když se rtuť teploměru vyšplhala až k 23 stupňům. Nechme se překvapit, jak dlouho prosluněné nebe vydrží.

Vůně punče se prodražila.

Je to zřejmě to nejlepší pro každého návštěvníka, tak proč tomu nedat za ucho? Prostějovští radní schválili navýšení poplatku pro prodejce alkoholu během vánočního jarmarku, tudíž letos stánkaři prodávající punč a další alkoholové dobroty zaplatí až 1 250 korun za den.

Total Comments

Osobnost týdne

BOLEK A VLADIMÍR POLÍVKOVI
polivkovi copyKonečně! Po mnoha peripetiích a dvou odkladech dorazil do Prostějova Bolek Polívka se synem Vladimírem. V Městském divadle v Prostějově jim aplaudovalo dlouho dopředu vyprodané hlediště, protože jejich kus Šašek a syn je opravdu famózní.

Total Comments

Číslo týdne

 1725
Přesně tolik lidí bez zaměstnání eviduje aktuálně Úřad práce v Prostějově. Z uvedeného počtu je 990 žen. Pozoruhodným faktem je, že jako v jednom z mála měst v republice je zde počet hlášených volných míst větší než počet nezaměstnaných! .

Total Comments

Výrok týdne

„PTEJTE SE, NA CO CHCETE,
ODPOVÍM, NA CO CHCI JÁ!“

S úsměvem od ucha k uchu přivítala novináře na středeční tiskové konferenci rady města primátorka Alena Rašková

Total Comments