Dobré dopoledne, dnes je pondělí 20.5.2019
svátek slaví Zbyšek,
zítra Monika
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Bez řidičáku a ještě pod vlivem pervitinu! V případě muže, kterého se během předminulého víkendu snažili v Dobromilicích zastavit policisté, to byl zřejmě jednoznačný důvod, proč se policejní hlídce snažil ujet. Se svým Peugeotem se dostal z Dobromilic až do Hradčan, tam ho ale strážci zákona dokázali zastavit. Zfetovaný chlapík ještě stačil vyskočit z auta a schovat se do křoví...

„V sobotu druhého června v nočních hodinách dohlížela hlídka policistů na veřejný pořádek a bezpečnost v silničním provozu v Dobromilicích. Při kontrole zaregistrovala vozidlo odjíždějící od místního pohostinství, které jelo směrem na Hradčany. Policisté chtěli vozidlo za pomoci světelného nápisu ´STOP´ zastavit, ale řidič byl jiného mínění a na znamení nereagoval a začal ujíždět směrem na Vřesovice,“ popsala počátek problému Miluše Zajícová, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.
Vzápětí začala honička s mužem, který byl pod silným vlivem drog. „Před výjezdem z obce Hradčany odbočil vpravo. Po celou dobu jízdy byl řidič vozu Peugeot světelným i zvukovým zařízením vyzýván k zastavení. Pokračoval ale dál slepou ulicí a v místě, kde končila komunikace, zastavil vozidlo, vyskočil z něj a prchal pryč směrem do centra obce. Před hlídkou, která ho neustále pozorovala a pronásledovala, se snažil ukrýt ve křoví. Policisté podezřelého vyzvali, aby opustil úkryt, nebo proti němu použijí donucovací prostředky. Pronásledovaný muž si to nakonec rozmyslel a úkryt opustil,“ uvedla Zajícová.
Proč před hlídkou utíkal, se vzápětí vysvětlilo. „Podezřelý nebyl majitelem řidičského oprávnění a po provedeném orientačním testu na návykové látky bylo zjištěno, že je pod jejich vlivem, protože byl výsledek pozitivní. Řidič se přiznal, že den předtím požil pervitin. Nakonec skončil na policejní služebně, kde byly provedeny další nezbytné úkony,“ řekla mluvčí krajské policie s tím, že muž se tak dopustil jednání, kterým porušil ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích a zákona o některých přestupcích.
Hrozí mu pokuta až do 50 000 korun a samozřejmě minimálně na rok přijde o řidičský průkaz.

Foto 24_fetak_mik
Řidiče pod vlivem pervitinu se nakonec policistům podařilo zadržet. Ilustrační foto

Total Comments

  • Noc Kostelů
  • Muzejní noc
  • Lázně Skalka
  • Hořava
  • Semo Smržice
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějov nejlepší v ČR!

Po absolutním vítězství v prestižní anketě v rámci Olomouckého kraje se statutární město Prostějov ocitlo i na samém vrcholu hodnocení Měst pro byznys také v celé České republice. Prostějov se tak stal nejlepším městem v celém tuzemsku, které dokáže vytvořit ty správné podmínky pro firmy, podnikatele a živnostníky.

K výbuchu nic nového.

Minulé pondělí uspořádalo vedení Policie ČR - územního odboru Prostějov tiskovou konferenci, na které kromě jiných kauz informovalo také o pokračujícím prověřování okolností tragického výbuchu domu v Mostkovicích. Nic nového jsme se ale nedozvěděli, případ stále není uzavřen...

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR ČÍŽEK
19 cizek
Řidič kamionu obdržel minulé pondělí ocenění z rukou šéfa prostějovské policie i zástupce organizace BESIP za to, že 5. března zablokoval svým nákladním vozidlem provoz na dálnici D46 u Prostějova a zabránil tak fatálním následkům, které mohl způsobit řidič jedoucí v protisměru.

Total Comments

Číslo týdne

23

Už po třiadvacáté v řadě měli Prostějované možnost na náměstí T. G. Masaryka sledovat nádherné skvosty historických vozidel. Nedělní přehlídku i následnou tradiční projížďku napříč městem sledovaly stovky spokojených návštěvníků.

Total Comments

Výrok týdne

„POSEČKEJTE MI PROSÍM, JÁ SE TOTIŽ V SOBOTU VDÁVÁM!“

Večerník požádal ředitelku Barboru Prágerovou o odpovědi na otázky k tématu fungování kina Metro 70,
obdrželi jsme však velice roztomilou omluvu.

Total Comments