Dobré ráno, dnes je sobota 19.1.2019
svátek slaví Doubravka,
zítra Ilona
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Bez řidičáku a ještě pod vlivem pervitinu! V případě muže, kterého se během předminulého víkendu snažili v Dobromilicích zastavit policisté, to byl zřejmě jednoznačný důvod, proč se policejní hlídce snažil ujet. Se svým Peugeotem se dostal z Dobromilic až do Hradčan, tam ho ale strážci zákona dokázali zastavit. Zfetovaný chlapík ještě stačil vyskočit z auta a schovat se do křoví...

„V sobotu druhého června v nočních hodinách dohlížela hlídka policistů na veřejný pořádek a bezpečnost v silničním provozu v Dobromilicích. Při kontrole zaregistrovala vozidlo odjíždějící od místního pohostinství, které jelo směrem na Hradčany. Policisté chtěli vozidlo za pomoci světelného nápisu ´STOP´ zastavit, ale řidič byl jiného mínění a na znamení nereagoval a začal ujíždět směrem na Vřesovice,“ popsala počátek problému Miluše Zajícová, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.
Vzápětí začala honička s mužem, který byl pod silným vlivem drog. „Před výjezdem z obce Hradčany odbočil vpravo. Po celou dobu jízdy byl řidič vozu Peugeot světelným i zvukovým zařízením vyzýván k zastavení. Pokračoval ale dál slepou ulicí a v místě, kde končila komunikace, zastavil vozidlo, vyskočil z něj a prchal pryč směrem do centra obce. Před hlídkou, která ho neustále pozorovala a pronásledovala, se snažil ukrýt ve křoví. Policisté podezřelého vyzvali, aby opustil úkryt, nebo proti němu použijí donucovací prostředky. Pronásledovaný muž si to nakonec rozmyslel a úkryt opustil,“ uvedla Zajícová.
Proč před hlídkou utíkal, se vzápětí vysvětlilo. „Podezřelý nebyl majitelem řidičského oprávnění a po provedeném orientačním testu na návykové látky bylo zjištěno, že je pod jejich vlivem, protože byl výsledek pozitivní. Řidič se přiznal, že den předtím požil pervitin. Nakonec skončil na policejní služebně, kde byly provedeny další nezbytné úkony,“ řekla mluvčí krajské policie s tím, že muž se tak dopustil jednání, kterým porušil ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích a zákona o některých přestupcích.
Hrozí mu pokuta až do 50 000 korun a samozřejmě minimálně na rok přijde o řidičský průkaz.

Foto 24_fetak_mik
Řidiče pod vlivem pervitinu se nakonec policistům podařilo zadržet. Ilustrační foto

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments