Dobrý podvečer, dnes je sobota 18.8.2018
svátek slaví Helena,
zítra Ludvík
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Bez řidičáku a ještě pod vlivem pervitinu! V případě muže, kterého se během předminulého víkendu snažili v Dobromilicích zastavit policisté, to byl zřejmě jednoznačný důvod, proč se policejní hlídce snažil ujet. Se svým Peugeotem se dostal z Dobromilic až do Hradčan, tam ho ale strážci zákona dokázali zastavit. Zfetovaný chlapík ještě stačil vyskočit z auta a schovat se do křoví...

„V sobotu druhého června v nočních hodinách dohlížela hlídka policistů na veřejný pořádek a bezpečnost v silničním provozu v Dobromilicích. Při kontrole zaregistrovala vozidlo odjíždějící od místního pohostinství, které jelo směrem na Hradčany. Policisté chtěli vozidlo za pomoci světelného nápisu ´STOP´ zastavit, ale řidič byl jiného mínění a na znamení nereagoval a začal ujíždět směrem na Vřesovice,“ popsala počátek problému Miluše Zajícová, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.
Vzápětí začala honička s mužem, který byl pod silným vlivem drog. „Před výjezdem z obce Hradčany odbočil vpravo. Po celou dobu jízdy byl řidič vozu Peugeot světelným i zvukovým zařízením vyzýván k zastavení. Pokračoval ale dál slepou ulicí a v místě, kde končila komunikace, zastavil vozidlo, vyskočil z něj a prchal pryč směrem do centra obce. Před hlídkou, která ho neustále pozorovala a pronásledovala, se snažil ukrýt ve křoví. Policisté podezřelého vyzvali, aby opustil úkryt, nebo proti němu použijí donucovací prostředky. Pronásledovaný muž si to nakonec rozmyslel a úkryt opustil,“ uvedla Zajícová.
Proč před hlídkou utíkal, se vzápětí vysvětlilo. „Podezřelý nebyl majitelem řidičského oprávnění a po provedeném orientačním testu na návykové látky bylo zjištěno, že je pod jejich vlivem, protože byl výsledek pozitivní. Řidič se přiznal, že den předtím požil pervitin. Nakonec skončil na policejní služebně, kde byly provedeny další nezbytné úkony,“ řekla mluvčí krajské policie s tím, že muž se tak dopustil jednání, kterým porušil ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích a zákona o některých přestupcích.
Hrozí mu pokuta až do 50 000 korun a samozřejmě minimálně na rok přijde o řidičský průkaz.

Foto 24_fetak_mik
Řidiče pod vlivem pervitinu se nakonec policistům podařilo zadržet. Ilustrační foto

Total Comments

  • Laski
  • Pv leto
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK SE VÁM BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Už jen hygienici.

Dělníci na vrahovickém koupališti dělají všechno pro to, aby se brány novotou vonícího areálu otevřely pro veřejnost už tento pátek 17. srpna. Dnes už na koupaliště přijdou jen hygienici, kteří posoudí kvalitu vody v již napuštěném bazénu. Všichni věří, že v pátek se už budou skákat šipky!

Trestuhodná nepozornost. 

Těžko říct, na co myslel třiatřicetiletý šofér, když vjížděl na nechráněný železniční přejezd v Kostelci na Hané. Kdyby se věnoval řízení, zpozoroval by, že na přejezd se blíží houkající vlak. Takto došlo ke srážce, kterou těžkým zraněním odnesl nezletilý chlapec...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

HYNEK BARTOŇ
33 02 bartČtrnáctiletý nadějný tenista TK Agrofert Prostějov přispěl na domácích kurtech k senzaci, když společně se svými spoluhráči senzačně došel až do finále mistrovství světa žákovských týmů. V boji o zlato sice už Češi nestačili na USA, ale stříbro je pro nenasazený a těsně před startem oslabený výběr doslova majstrštykem.

Total Comments

Číslo týdne

 2151
Počet nezaměstnaných v Prostějově po dlouhé době sice mírně vzrostl, ovšem stále je náš region v popředí celostátních statistik. Na místní pobočce Úřadu práce je totiž hlášeno 2 151 volných míst a jsme tak jedním ze tří měst v republice, kdy je tento počet vyšší než nahlášených osob bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„UNÁHLIL JSME SE...“
Exprostějovský primátor Miroslav Pišťák se v exkluzivním rozhovoru pro Večerník svěřil, že dnes již vidí svoji rezignaci z roku 2016 jinak...

Total Comments