Příjemnou noc, dnes je úterý 19.6.2018
svátek slaví Leoš,
zítra Květa
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Pokud dorazíte k plumlovské přehradě a budete zvažovat, zda se do vodní nádrže i ponořit, či nikoliv, tak se nemusíte bát. Po loňském zákazu je zatím voda v přehradě bezvadná. Potvrzují to i poslední měření krajských hygieniků.

I v druhém letošním měření kvality vody totiž obstála plumlovská přehrada na jedničku. „Jedná se o nezávadnou vodu s nízkou pravděpodobností vzniku zdravotních problémů při vodní rekreaci a vyhovujícími smyslově postižitelnými vlastnostmi,“ popsali její vlastnosti na svých internetových stránkách.
Stejné hodnocení dostala voda v přehradě v uplynulých deseti letech při každém z květnových měření, a to kromě let 2010-2013, kdy byla nádrž kvůli bagrování vypuštěná. Postupem času se však kvalita vody každoročně zhoršovala. Nejinak tomu bylo i loni. Přestože až do poloviny prázdnin hygienici pravidelně přehradě udělovali nejlepší možnou známku, o pár dní později koupání v přehradě kvůli jedovatým sinicím zakázali.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

+5 #2 °Zaoral° 2018-06-13 19:59
Stačí postát chvilku na hrázi s výhledem "Na Š[zakázané slovo]" Do 3min. od použití místního WC plave H:O:V:N:O jak cep :eek: ve vodě a okolo děcka na nafukovače :-x
Citovat
+6 #1 Jarka 2018-06-13 14:53
I bez zákazu je to žumpa, kam bych nepustila ani psa.
Citovat
  • Legendy na Přehradě
  • Hořava cup
  • kvh
  • fokus
  • supersektor
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI LÁZNĚ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Léto budiž pochváleno!

To kalendářní sice do Prostějova ještě nedorazilo, ovšem to kulturní ano! Prostějovské léto 2018 začalo uplynulý čtvrtek, a to pěkně zostra. Kapela Slza přilákala na náměstí T.G. Masaryka přes tisícovku mladých lidí, kteří při koncertu vytvořili bouřlivou atmosféru. A to předtím proběhl kurz první pomoci...

Otevřená okna se vymstila.

Kriminální policie vyšetřuje otřesný případ z Kostelce na Hané. Zatím neznámý muž tam předminulý víkend vnikl otevřeným oknem do rodinného domu v centru města a přinutil spící ženu k sexuálním praktikám. Zatím v tuto chvíli není jasné, zda šlo o náhodu nebo šel násilník najisto.

Osobnost týdne

JANA GÁBOROVÁ
Referentka vnějších vztahů prostějovského magistrátu se na popáté dočkala. Bývalá reportérka Českého rozhlasu, která funguje jako tisková mluvčí statutárního města Prostějov, byla zvolena do Rady ČTK, kam ji nominovalo hnutí Svoboda a přímé demokracie Tomia Okamury.

gaborova

Číslo týdne

 -229
Vývoj nezaměstnanosti v Prostějově dospěl k dalšímu rekordnímu číslu a také zajímavému faktu. Aktuálně je totiž bez práce 1 861 lidí, což je historicky nejméně, ale hlavně je tu druhý podstatný fakt. Počet registrovaných volných míst je na „pracáku“ 2160, což je tedy o necelé tři stovky více! Nejsou holt lidi. A hned tak nebudou...

Výrok týdne