Dobrý večer, dnes je pondělí 18.2.2019
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Sotva si město vydechlo po náročné uzavírce Brněnské ulice, už se chystá další komplikace pro řidiče. Nikdo ale nepochybuje o tom, že si také Plumlovská ulice v Prostějově zaslouží generální změnu.

Silnice se tam v posledních desetiletích „látala“, jak se dalo, chodníky jsou na rozpadnutí, chybí zeleň. To všechno se ale ještě letos změní!

Plumlovská ulice se uzavře poslední srpnový den tohoto roku, o tom již Večerník informoval před dvěma měsíci. Nejprve dojde k uzavírce části komunikace od velkého rondelu u čerpací stanice OMV až po křižovatku vedle nákupního centra Haná. „Olomoucký kraj tady položí nový asfaltový koberec, na městu pak bude výstavba nových chodníků, oprava zálivů pro autobusy a hlavně výsadba nové zeleně. Poté budeme po Plumlovské společně s krajem postupovat směrem k centru města až po křižovatku u hudební školy,“ popsal stručně Zdeněk Fišer, první náměstek primátorky. „Já jsem ráda, že během rekonstrukce proběhne i poměrně masová výsadba stromů a keřů. Zeleň v této ulici dlouhodobě chyběla, což nyní chceme napravit,“ přidala se náměstkyně Ivana Hemerková.
Plumlovská ulice se skutečně změní k nepoznání, přibydou i nové středové ostrůvky na přechodech pro chodce a velmi důležitou součástí celé rekonstrukce bude i výstavba většího počtu parkovacích míst. Minulý týden magistrát poprvé zveřejnil vizualizaci „nové“ Plumlovské, která patří k nejfrekventovanějším ulicím v Prostějově. „Ještě předtím, než 31. srpna přikročíme k uzavírce ulice, proběhnou zde práce na nových plynových přípojkách,“ upozorňuje ještě Zdeněk Fišer.

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments