Dobrý večer, dnes je pondělí 12.11.2018
svátek slaví Benedikt,
zítra Tibor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Sotva si město vydechlo po náročné uzavírce Brněnské ulice, už se chystá další komplikace pro řidiče. Nikdo ale nepochybuje o tom, že si také Plumlovská ulice v Prostějově zaslouží generální změnu.

Silnice se tam v posledních desetiletích „látala“, jak se dalo, chodníky jsou na rozpadnutí, chybí zeleň. To všechno se ale ještě letos změní!

Plumlovská ulice se uzavře poslední srpnový den tohoto roku, o tom již Večerník informoval před dvěma měsíci. Nejprve dojde k uzavírce části komunikace od velkého rondelu u čerpací stanice OMV až po křižovatku vedle nákupního centra Haná. „Olomoucký kraj tady položí nový asfaltový koberec, na městu pak bude výstavba nových chodníků, oprava zálivů pro autobusy a hlavně výsadba nové zeleně. Poté budeme po Plumlovské společně s krajem postupovat směrem k centru města až po křižovatku u hudební školy,“ popsal stručně Zdeněk Fišer, první náměstek primátorky. „Já jsem ráda, že během rekonstrukce proběhne i poměrně masová výsadba stromů a keřů. Zeleň v této ulici dlouhodobě chyběla, což nyní chceme napravit,“ přidala se náměstkyně Ivana Hemerková.
Plumlovská ulice se skutečně změní k nepoznání, přibydou i nové středové ostrůvky na přechodech pro chodce a velmi důležitou součástí celé rekonstrukce bude i výstavba většího počtu parkovacích míst. Minulý týden magistrát poprvé zveřejnil vizualizaci „nové“ Plumlovské, která patří k nejfrekventovanějším ulicím v Prostějově. „Ještě předtím, než 31. srpna přikročíme k uzavírce ulice, proběhnou zde práce na nových plynových přípojkách,“ upozorňuje ještě Zdeněk Fišer.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments