Příjemnou noc, dnes je sobota 22.9.2018
svátek slaví Darina,
zítra Berta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Sotva si město vydechlo po náročné uzavírce Brněnské ulice, už se chystá další komplikace pro řidiče. Nikdo ale nepochybuje o tom, že si také Plumlovská ulice v Prostějově zaslouží generální změnu.

Silnice se tam v posledních desetiletích „látala“, jak se dalo, chodníky jsou na rozpadnutí, chybí zeleň. To všechno se ale ještě letos změní!

Plumlovská ulice se uzavře poslední srpnový den tohoto roku, o tom již Večerník informoval před dvěma měsíci. Nejprve dojde k uzavírce části komunikace od velkého rondelu u čerpací stanice OMV až po křižovatku vedle nákupního centra Haná. „Olomoucký kraj tady položí nový asfaltový koberec, na městu pak bude výstavba nových chodníků, oprava zálivů pro autobusy a hlavně výsadba nové zeleně. Poté budeme po Plumlovské společně s krajem postupovat směrem k centru města až po křižovatku u hudební školy,“ popsal stručně Zdeněk Fišer, první náměstek primátorky. „Já jsem ráda, že během rekonstrukce proběhne i poměrně masová výsadba stromů a keřů. Zeleň v této ulici dlouhodobě chyběla, což nyní chceme napravit,“ přidala se náměstkyně Ivana Hemerková.
Plumlovská ulice se skutečně změní k nepoznání, přibydou i nové středové ostrůvky na přechodech pro chodce a velmi důležitou součástí celé rekonstrukce bude i výstavba většího počtu parkovacích míst. Minulý týden magistrát poprvé zveřejnil vizualizaci „nové“ Plumlovské, která patří k nejfrekventovanějším ulicím v Prostějově. „Ještě předtím, než 31. srpna přikročíme k uzavírce ulice, proběhnou zde práce na nových plynových přípojkách,“ upozorňuje ještě Zdeněk Fišer.

Total Comments

 • Restaurant Day
 • zlechov
 • supersektor
 • kostelec n h
 • Interforst
 • ČSSD - Božena Sekaninová
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments