Dobré ráno, dnes je čtvrtek 19.7.2018
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Sotva si město vydechlo po náročné uzavírce Brněnské ulice, už se chystá další komplikace pro řidiče. Nikdo ale nepochybuje o tom, že si také Plumlovská ulice v Prostějově zaslouží generální změnu.

Silnice se tam v posledních desetiletích „látala“, jak se dalo, chodníky jsou na rozpadnutí, chybí zeleň. To všechno se ale ještě letos změní!

Plumlovská ulice se uzavře poslední srpnový den tohoto roku, o tom již Večerník informoval před dvěma měsíci. Nejprve dojde k uzavírce části komunikace od velkého rondelu u čerpací stanice OMV až po křižovatku vedle nákupního centra Haná. „Olomoucký kraj tady položí nový asfaltový koberec, na městu pak bude výstavba nových chodníků, oprava zálivů pro autobusy a hlavně výsadba nové zeleně. Poté budeme po Plumlovské společně s krajem postupovat směrem k centru města až po křižovatku u hudební školy,“ popsal stručně Zdeněk Fišer, první náměstek primátorky. „Já jsem ráda, že během rekonstrukce proběhne i poměrně masová výsadba stromů a keřů. Zeleň v této ulici dlouhodobě chyběla, což nyní chceme napravit,“ přidala se náměstkyně Ivana Hemerková.
Plumlovská ulice se skutečně změní k nepoznání, přibydou i nové středové ostrůvky na přechodech pro chodce a velmi důležitou součástí celé rekonstrukce bude i výstavba většího počtu parkovacích míst. Minulý týden magistrát poprvé zveřejnil vizualizaci „nové“ Plumlovské, která patří k nejfrekventovanějším ulicím v Prostějově. „Ještě předtím, než 31. srpna přikročíme k uzavírce ulice, proběhnou zde práce na nových plynových přípojkách,“ upozorňuje ještě Zdeněk Fišer.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

0 #4 Puma 2018-07-14 17:14
Plyn pak budou pouštět radní ze společných zasedání,kde se budou podávat fazule.
Citovat
0 #3 ředitel slévačů 2018-07-12 17:02
FUŠÉR vám to předvede!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Citovat
+4 #2 Pepa 2018-07-11 08:49
Nodoufam, ze se to klasicky krasne udela a za mesic tam zas enkdo nabehne a bude to rozkopavat, protoze se musi predelat nejake inzenyrske site. za toto bych sekal hlavy a divim se, ze si to mesto necha libit. respektive, ze se nedoslapne aby bylo vse uvedeno do uplne precizniho stavu, v jakem to bylo. viz. napriklad tahani optiky vsude po meste. pekne chodniky, ktere se delaji, se rozkopou a uz nikdy se neudelaji tak jak byly. proc to firma nepredlazdi komplet ?
Citovat
0 #1 tomáš marný 2018-07-10 21:44
"CHODNÍK, KTERÝ SVĚT NEVIDĚL!" bude na "PLUMLOVSKÁ, JAKOU SVĚT NEVIDĚL" . Napsáío Kadlecem, který to má za pár......
Citovat
  • Fokus Optik
  • Mirai
  • eurooptik
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí zrekonstruované náměstí Spojenců?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Myší díra“ se opraví.

Sice to bude znamenat další dopravní komplikace ve městě, ale na druhé straně tam už konečně bude bezpečno! Už příští týden dojde k uzavírce Říční ulice v Prostějově a rekonstrukci komunikace v okolí dálničního nadjezdu. Ta slibuje rozšíření silnice a také nové oplocení u zahrádek.


Podezření bez pachatele.

Proto to tak dlouho trvalo! Vyšetřování ničivého požáru budovy reklamní agentury Cheops v Olomoucké ulici z 28. ledna je ukončeno. Ovšem s prapodivným závěrem. Kriminalisté mají podezření ze žhářství, ovšem chybí jim důkazy k obvinění konkrétní osoby! Případ je tedy odložen.

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
Hlavní organizátor tradičního Rock Memory Of na plumlovské přehradě si zaslouží uznání. Jednak bubeník skupiny Plus exceloval přímo na pódiu a jednak připravil fanouškům starého dobrého rocku bezvadné zázemí.

zlama

Číslo týdne

 1762
A zase je jich méně! Lidí bez práce v Prostějově neustále ubývá, k poslednímu červnovému dni jich bylo už jen 1 762! Zajímavou skutečností bezesporu je, že z tohoto počtu je 1 608 žen, čili drtivá většina. Podíl nezaměstnaných se v Prostějově snížil na 2,3 procenta.

Výrok týdne

Jdu ze hřbitova a tam je rozhodně mnohem víc lidí!


Důchodkyně si takto postěžovala na prostějovském náměstí na doslova vylidněný rynk. Holt, prázdniny...