Dobrý večer, dnes je pondělí 12.11.2018
svátek slaví Benedikt,
zítra Tibor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Víte, co jsou singletraily? Jedná se o úzké jednosměrné stezky vybudované v přírodě, které jsou určeny výhradně pro cyklisty. Nikdy nevedou dlouho rovně, příliš z kopce a ani do kopce.

Nejbližší z nich najdete v Jedovnici, proslulé jsou tzv. Rychlebské stezky. Obojí si mezi lidmi získalo nebývalou popularitu. Něco podobného chce na Záhoří vybudovat Roman Hájek (28). Po bezmála pěti letech se zdá, že by ve svém úsilí nemusel zůstat úplně sám.

Roman Hájek původně chtěl stezky pro cyklisty vybudovat s partou kamarádů ve vlastní režii. Postupně však zjišťoval, že takhle jednoduše to na pozemcích vlastněných městem Prostějov a obcí Mostkovice nepůjde. Svůj sen o vzniku ojedinělého projektu si však ani po letech nechce nechat vzít. „Myslím, že na Záhoří by se dal vybudovat okruh, který by byl dlouhý necelé tři kilometry. Určený by byl úplně všem cyklistům včetně rodin s dětmi. Kromě něj by tu byly ještě tři jednosměrné trasy o různé obtížnosti od té nejjednodušší až po náročnou, která by obsahovala i skoky a klopené zatáčky. Každá z nich by měřila zhruba osm set metrů,“ představil svůj záměr Roman Hájek, kterého kromě záliby v ježdění na horském kole žene také touha „něco vybudovat“.
Ta se ostatně už loni naplno projevila při úpravách známého místa u kříže na Záhoří, u něhož se rozhodl s partou kamarádů sdružených do spolku „Bikers Minds“ vytvořit místo pro posezení.
Kromě toho tam již loni uspořádali i závody. Vše se ovšem děje na neoficiálních tratích a bez potřebného zázemí. To by se snad v budoucnu mohlo změnit, do celé záležitosti se totiž hodlá vložit město Prostějov. „Tento návrh jsem konzultoval s odborem investic a rozhodli jsme se, že by bylo dobré jej podpořit. Proto chci dosáhnout toho, aby do rozpočtu na příští rok byly zapracovány finance na studii a dokumentaci pro tento projekt,“ vyjádřil se náměstek prostějovské primátorky Jiří Pospíšil s tím, že cesty v přírodě by v budoucnu mohly navázat na cyklostezku, která aktuálně vede z Prostějova k Tiché a v dohledné době by měla být prodloužena až do Mostkovic. Právě na obecních pozemcích Prostějova a Mostkovic by měly singletraily vzniknout. Bude k tomu ovšem třeba podpory města i obce. „Rozhodně nejsme proti tomu, ale potřebujeme mít na stole něco hmatatelného. Pokud si město Prostějov vezme projekt za svůj, věřím, že by se mohl v budoucnu realizovat,“ vyjádřil se starosta Mostkovic Jaroslav Peška.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments