Dobrý večer, dnes je pondělí 18.2.2019
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Víte, co jsou singletraily? Jedná se o úzké jednosměrné stezky vybudované v přírodě, které jsou určeny výhradně pro cyklisty. Nikdy nevedou dlouho rovně, příliš z kopce a ani do kopce.

Nejbližší z nich najdete v Jedovnici, proslulé jsou tzv. Rychlebské stezky. Obojí si mezi lidmi získalo nebývalou popularitu. Něco podobného chce na Záhoří vybudovat Roman Hájek (28). Po bezmála pěti letech se zdá, že by ve svém úsilí nemusel zůstat úplně sám.

Roman Hájek původně chtěl stezky pro cyklisty vybudovat s partou kamarádů ve vlastní režii. Postupně však zjišťoval, že takhle jednoduše to na pozemcích vlastněných městem Prostějov a obcí Mostkovice nepůjde. Svůj sen o vzniku ojedinělého projektu si však ani po letech nechce nechat vzít. „Myslím, že na Záhoří by se dal vybudovat okruh, který by byl dlouhý necelé tři kilometry. Určený by byl úplně všem cyklistům včetně rodin s dětmi. Kromě něj by tu byly ještě tři jednosměrné trasy o různé obtížnosti od té nejjednodušší až po náročnou, která by obsahovala i skoky a klopené zatáčky. Každá z nich by měřila zhruba osm set metrů,“ představil svůj záměr Roman Hájek, kterého kromě záliby v ježdění na horském kole žene také touha „něco vybudovat“.
Ta se ostatně už loni naplno projevila při úpravách známého místa u kříže na Záhoří, u něhož se rozhodl s partou kamarádů sdružených do spolku „Bikers Minds“ vytvořit místo pro posezení.
Kromě toho tam již loni uspořádali i závody. Vše se ovšem děje na neoficiálních tratích a bez potřebného zázemí. To by se snad v budoucnu mohlo změnit, do celé záležitosti se totiž hodlá vložit město Prostějov. „Tento návrh jsem konzultoval s odborem investic a rozhodli jsme se, že by bylo dobré jej podpořit. Proto chci dosáhnout toho, aby do rozpočtu na příští rok byly zapracovány finance na studii a dokumentaci pro tento projekt,“ vyjádřil se náměstek prostějovské primátorky Jiří Pospíšil s tím, že cesty v přírodě by v budoucnu mohly navázat na cyklostezku, která aktuálně vede z Prostějova k Tiché a v dohledné době by měla být prodloužena až do Mostkovic. Právě na obecních pozemcích Prostějova a Mostkovic by měly singletraily vzniknout. Bude k tomu ovšem třeba podpory města i obce. „Rozhodně nejsme proti tomu, ale potřebujeme mít na stole něco hmatatelného. Pokud si město Prostějov vezme projekt za svůj, věřím, že by se mohl v budoucnu realizovat,“ vyjádřil se starosta Mostkovic Jaroslav Peška.

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments