Příjemnou noc, dnes je sobota 22.9.2018
svátek slaví Darina,
zítra Berta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Víte, co jsou singletraily? Jedná se o úzké jednosměrné stezky vybudované v přírodě, které jsou určeny výhradně pro cyklisty. Nikdy nevedou dlouho rovně, příliš z kopce a ani do kopce.

Nejbližší z nich najdete v Jedovnici, proslulé jsou tzv. Rychlebské stezky. Obojí si mezi lidmi získalo nebývalou popularitu. Něco podobného chce na Záhoří vybudovat Roman Hájek (28). Po bezmála pěti letech se zdá, že by ve svém úsilí nemusel zůstat úplně sám.

Roman Hájek původně chtěl stezky pro cyklisty vybudovat s partou kamarádů ve vlastní režii. Postupně však zjišťoval, že takhle jednoduše to na pozemcích vlastněných městem Prostějov a obcí Mostkovice nepůjde. Svůj sen o vzniku ojedinělého projektu si však ani po letech nechce nechat vzít. „Myslím, že na Záhoří by se dal vybudovat okruh, který by byl dlouhý necelé tři kilometry. Určený by byl úplně všem cyklistům včetně rodin s dětmi. Kromě něj by tu byly ještě tři jednosměrné trasy o různé obtížnosti od té nejjednodušší až po náročnou, která by obsahovala i skoky a klopené zatáčky. Každá z nich by měřila zhruba osm set metrů,“ představil svůj záměr Roman Hájek, kterého kromě záliby v ježdění na horském kole žene také touha „něco vybudovat“.
Ta se ostatně už loni naplno projevila při úpravách známého místa u kříže na Záhoří, u něhož se rozhodl s partou kamarádů sdružených do spolku „Bikers Minds“ vytvořit místo pro posezení.
Kromě toho tam již loni uspořádali i závody. Vše se ovšem děje na neoficiálních tratích a bez potřebného zázemí. To by se snad v budoucnu mohlo změnit, do celé záležitosti se totiž hodlá vložit město Prostějov. „Tento návrh jsem konzultoval s odborem investic a rozhodli jsme se, že by bylo dobré jej podpořit. Proto chci dosáhnout toho, aby do rozpočtu na příští rok byly zapracovány finance na studii a dokumentaci pro tento projekt,“ vyjádřil se náměstek prostějovské primátorky Jiří Pospíšil s tím, že cesty v přírodě by v budoucnu mohly navázat na cyklostezku, která aktuálně vede z Prostějova k Tiché a v dohledné době by měla být prodloužena až do Mostkovic. Právě na obecních pozemcích Prostějova a Mostkovic by měly singletraily vzniknout. Bude k tomu ovšem třeba podpory města i obce. „Rozhodně nejsme proti tomu, ale potřebujeme mít na stole něco hmatatelného. Pokud si město Prostějov vezme projekt za svůj, věřím, že by se mohl v budoucnu realizovat,“ vyjádřil se starosta Mostkovic Jaroslav Peška.

Total Comments

 • Restaurant Day
 • zlechov
 • supersektor
 • kostelec n h
 • Interforst
 • ČSSD - Božena Sekaninová
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments