Dobré ráno, dnes je čtvrtek 19.7.2018
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Víte, co jsou singletraily? Jedná se o úzké jednosměrné stezky vybudované v přírodě, které jsou určeny výhradně pro cyklisty. Nikdy nevedou dlouho rovně, příliš z kopce a ani do kopce.

Nejbližší z nich najdete v Jedovnici, proslulé jsou tzv. Rychlebské stezky. Obojí si mezi lidmi získalo nebývalou popularitu. Něco podobného chce na Záhoří vybudovat Roman Hájek (28). Po bezmála pěti letech se zdá, že by ve svém úsilí nemusel zůstat úplně sám.

Roman Hájek původně chtěl stezky pro cyklisty vybudovat s partou kamarádů ve vlastní režii. Postupně však zjišťoval, že takhle jednoduše to na pozemcích vlastněných městem Prostějov a obcí Mostkovice nepůjde. Svůj sen o vzniku ojedinělého projektu si však ani po letech nechce nechat vzít. „Myslím, že na Záhoří by se dal vybudovat okruh, který by byl dlouhý necelé tři kilometry. Určený by byl úplně všem cyklistům včetně rodin s dětmi. Kromě něj by tu byly ještě tři jednosměrné trasy o různé obtížnosti od té nejjednodušší až po náročnou, která by obsahovala i skoky a klopené zatáčky. Každá z nich by měřila zhruba osm set metrů,“ představil svůj záměr Roman Hájek, kterého kromě záliby v ježdění na horském kole žene také touha „něco vybudovat“.
Ta se ostatně už loni naplno projevila při úpravách známého místa u kříže na Záhoří, u něhož se rozhodl s partou kamarádů sdružených do spolku „Bikers Minds“ vytvořit místo pro posezení.
Kromě toho tam již loni uspořádali i závody. Vše se ovšem děje na neoficiálních tratích a bez potřebného zázemí. To by se snad v budoucnu mohlo změnit, do celé záležitosti se totiž hodlá vložit město Prostějov. „Tento návrh jsem konzultoval s odborem investic a rozhodli jsme se, že by bylo dobré jej podpořit. Proto chci dosáhnout toho, aby do rozpočtu na příští rok byly zapracovány finance na studii a dokumentaci pro tento projekt,“ vyjádřil se náměstek prostějovské primátorky Jiří Pospíšil s tím, že cesty v přírodě by v budoucnu mohly navázat na cyklostezku, která aktuálně vede z Prostějova k Tiché a v dohledné době by měla být prodloužena až do Mostkovic. Právě na obecních pozemcích Prostějova a Mostkovic by měly singletraily vzniknout. Bude k tomu ovšem třeba podpory města i obce. „Rozhodně nejsme proti tomu, ale potřebujeme mít na stole něco hmatatelného. Pokud si město Prostějov vezme projekt za svůj, věřím, že by se mohl v budoucnu realizovat,“ vyjádřil se starosta Mostkovic Jaroslav Peška.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

+1 #1 ředitel slévačů 2018-07-12 17:04
Hanácký dutohlavci a hova.da pitomá jistě budou něco dodržovat a jen přibyde úrazů hlupáků
Citovat
  • Fokus Optik
  • Mirai
  • eurooptik
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí zrekonstruované náměstí Spojenců?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Myší díra“ se opraví.

Sice to bude znamenat další dopravní komplikace ve městě, ale na druhé straně tam už konečně bude bezpečno! Už příští týden dojde k uzavírce Říční ulice v Prostějově a rekonstrukci komunikace v okolí dálničního nadjezdu. Ta slibuje rozšíření silnice a také nové oplocení u zahrádek.


Podezření bez pachatele.

Proto to tak dlouho trvalo! Vyšetřování ničivého požáru budovy reklamní agentury Cheops v Olomoucké ulici z 28. ledna je ukončeno. Ovšem s prapodivným závěrem. Kriminalisté mají podezření ze žhářství, ovšem chybí jim důkazy k obvinění konkrétní osoby! Případ je tedy odložen.

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
Hlavní organizátor tradičního Rock Memory Of na plumlovské přehradě si zaslouží uznání. Jednak bubeník skupiny Plus exceloval přímo na pódiu a jednak připravil fanouškům starého dobrého rocku bezvadné zázemí.

zlama

Číslo týdne

 1762
A zase je jich méně! Lidí bez práce v Prostějově neustále ubývá, k poslednímu červnovému dni jich bylo už jen 1 762! Zajímavou skutečností bezesporu je, že z tohoto počtu je 1 608 žen, čili drtivá většina. Podíl nezaměstnaných se v Prostějově snížil na 2,3 procenta.

Výrok týdne

Jdu ze hřbitova a tam je rozhodně mnohem víc lidí!


Důchodkyně si takto postěžovala na prostějovském náměstí na doslova vylidněný rynk. Holt, prázdniny...