Příjemnou noc, dnes je sobota 22.9.2018
svátek slaví Darina,
zítra Berta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Cyklostezku z Prostějova do Bedihoště každodenně využívají stovky cyklistů, bruslařů, běžců i chodců. Ti všichni si všimli vyvráceného betonového středového kuželu. Není to přitom jediný problém na oblíbené cestě vedoucí podél železniční trati.

K vandalskému činu došlo na konci posledního květnového týdne. „Nevím, komu ten kužel vadil, a nechápu, jak se mu ho ´podařilo´ vylomit,“ napsal do redakce Večerníku čtenář Václav Adam z Bedihoště, který nás na celou záležitost upozornil.
Odpověď na tyto otázky neznají ani zástupci prostějovského magistrátu, na jehož katastru kužel stál. „Jak a kdy přesně k poškození došlo, nevíme, asi to ví jen ten, kdo kužel poškodil. Jeho opravu zajistíme prostřednictvím správce místních komunikací,“ reagoval na dotazy Jiří Pospíšil, náměstek primátorky statutárního města Prostějov.
Podle pravidelného uživatele cyklostezky to přitom není jediná potíž, se kterou se hojně využívaná trasa nejen pro jezdce na bicyklech potýká. „Už od jara je poškozený povrch cyklostezky, a to zřejmě od traktoristy, který obdělával přilehlé pole. Také bychom uvítali vyznačení půlicí čáry na cyklostezce, která by přispěla k bezpečnosti. Zejména na podzim, kdy jsou mlhavá rána, cyklista opravdu neví, kudy má jet. Zatím jsme uspěli pouze u starosty Bedihoště Jiřího Zipse, který už před lety nechal na katastru obce čáru udělat,“ přidal Václav Adam z Bedihoště, jehož návrh snad konečně padl na úrodnou půdu. „Středová čára je dobrý nápad. Jde o vodorovné dopravní značení, které má v kompetenci odbor dopravy. Prokonzultujeme možnost umístění tohoto značení,“ přislíbil Jiří Pospíšil.

Total Comments

 • Restaurant Day
 • zlechov
 • supersektor
 • kostelec n h
 • Interforst
 • ČSSD - Božena Sekaninová
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments