Dobré dopoledne, dnes je úterý 20.11.2018
svátek slaví Nikola,
zítra Albert
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Cyklostezku z Prostějova do Bedihoště každodenně využívají stovky cyklistů, bruslařů, běžců i chodců. Ti všichni si všimli vyvráceného betonového středového kuželu. Není to přitom jediný problém na oblíbené cestě vedoucí podél železniční trati.

K vandalskému činu došlo na konci posledního květnového týdne. „Nevím, komu ten kužel vadil, a nechápu, jak se mu ho ´podařilo´ vylomit,“ napsal do redakce Večerníku čtenář Václav Adam z Bedihoště, který nás na celou záležitost upozornil.
Odpověď na tyto otázky neznají ani zástupci prostějovského magistrátu, na jehož katastru kužel stál. „Jak a kdy přesně k poškození došlo, nevíme, asi to ví jen ten, kdo kužel poškodil. Jeho opravu zajistíme prostřednictvím správce místních komunikací,“ reagoval na dotazy Jiří Pospíšil, náměstek primátorky statutárního města Prostějov.
Podle pravidelného uživatele cyklostezky to přitom není jediná potíž, se kterou se hojně využívaná trasa nejen pro jezdce na bicyklech potýká. „Už od jara je poškozený povrch cyklostezky, a to zřejmě od traktoristy, který obdělával přilehlé pole. Také bychom uvítali vyznačení půlicí čáry na cyklostezce, která by přispěla k bezpečnosti. Zejména na podzim, kdy jsou mlhavá rána, cyklista opravdu neví, kudy má jet. Zatím jsme uspěli pouze u starosty Bedihoště Jiřího Zipse, který už před lety nechal na katastru obce čáru udělat,“ přidal Václav Adam z Bedihoště, jehož návrh snad konečně padl na úrodnou půdu. „Středová čára je dobrý nápad. Jde o vodorovné dopravní značení, které má v kompetenci odbor dopravy. Prokonzultujeme možnost umístění tohoto značení,“ přislíbil Jiří Pospíšil.

Total Comments

  • Zámecké Vánoce
  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte podzimní vystoupení 1.SK Prostějov ve druhé nejvyšší soutěži?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

České dráhy se „probudily“. 

V případě Českých drah to platí skutečně skoro na den. Vloni v listopadu prostějovské zastupitelstvo schválilo peníze na odkup pozemků za místním nádražím. A nyní České dráhy Večerník ubezpečily, že konečně podepíší kupní smlouvu. No, sláva!

Umí mluvit?

Novou ředitelkou prostějovského muzea se stala někdejší zaměstnankyně informačního centra magistrátu a následně sociální pracovnice Soňa Provazová. Přestože jsme ji už před více jak před dvěma týdny požádali o rozhovor, odpovědí jsme se zatím nedočkali. Hned první kontakt tak naznačil, že komunikace nebude zřejmě její silnou stránkou...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Adéla Jánská

 
janska copyProfesorka, která vyučuje malbu na Střední škole designu a módy, Prostějov, byla jednou z hlavních postav úterní slavnosti, při níž byl na stěnu v obřadní síni prostějovské radnice umístěn obraz exprimátorky Aleny Raškové. Právě tato dáma je totiž jeho autorem. .

Total Comments

Číslo týdne

 3000000
Srážka dvou kamionů a dodávky minulé úterý v noci způsobila až do středečních odpoledních hodin dopravní kolaps nejen na dálnici, ale i přímo v Prostějově. Škoda na vozidlech, která po obrovském požáru lehla popelem, je vyčíslena na tři miliony korun.

Total Comments

Výrok týdne

PIŠTE OBJEKTIVNĚ, MY K VÁM BUDEME URČITĚ OTEVŘENÍ!“

Přání primátora Statutárního města Prostějov Františka Jury při první tiskové konferenci nové rady...
PÍŠEME A BUDEME NADÁLE!

Total Comments