Dobré ráno, dnes je čtvrtek 19.7.2018
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Cyklostezku z Prostějova do Bedihoště každodenně využívají stovky cyklistů, bruslařů, běžců i chodců. Ti všichni si všimli vyvráceného betonového středového kuželu. Není to přitom jediný problém na oblíbené cestě vedoucí podél železniční trati.

K vandalskému činu došlo na konci posledního květnového týdne. „Nevím, komu ten kužel vadil, a nechápu, jak se mu ho ´podařilo´ vylomit,“ napsal do redakce Večerníku čtenář Václav Adam z Bedihoště, který nás na celou záležitost upozornil.
Odpověď na tyto otázky neznají ani zástupci prostějovského magistrátu, na jehož katastru kužel stál. „Jak a kdy přesně k poškození došlo, nevíme, asi to ví jen ten, kdo kužel poškodil. Jeho opravu zajistíme prostřednictvím správce místních komunikací,“ reagoval na dotazy Jiří Pospíšil, náměstek primátorky statutárního města Prostějov.
Podle pravidelného uživatele cyklostezky to přitom není jediná potíž, se kterou se hojně využívaná trasa nejen pro jezdce na bicyklech potýká. „Už od jara je poškozený povrch cyklostezky, a to zřejmě od traktoristy, který obdělával přilehlé pole. Také bychom uvítali vyznačení půlicí čáry na cyklostezce, která by přispěla k bezpečnosti. Zejména na podzim, kdy jsou mlhavá rána, cyklista opravdu neví, kudy má jet. Zatím jsme uspěli pouze u starosty Bedihoště Jiřího Zipse, který už před lety nechal na katastru obce čáru udělat,“ přidal Václav Adam z Bedihoště, jehož návrh snad konečně padl na úrodnou půdu. „Středová čára je dobrý nápad. Jde o vodorovné dopravní značení, které má v kompetenci odbor dopravy. Prokonzultujeme možnost umístění tohoto značení,“ přislíbil Jiří Pospíšil.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • Fokus Optik
  • Mirai
  • eurooptik
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí zrekonstruované náměstí Spojenců?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Myší díra“ se opraví.

Sice to bude znamenat další dopravní komplikace ve městě, ale na druhé straně tam už konečně bude bezpečno! Už příští týden dojde k uzavírce Říční ulice v Prostějově a rekonstrukci komunikace v okolí dálničního nadjezdu. Ta slibuje rozšíření silnice a také nové oplocení u zahrádek.


Podezření bez pachatele.

Proto to tak dlouho trvalo! Vyšetřování ničivého požáru budovy reklamní agentury Cheops v Olomoucké ulici z 28. ledna je ukončeno. Ovšem s prapodivným závěrem. Kriminalisté mají podezření ze žhářství, ovšem chybí jim důkazy k obvinění konkrétní osoby! Případ je tedy odložen.

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
Hlavní organizátor tradičního Rock Memory Of na plumlovské přehradě si zaslouží uznání. Jednak bubeník skupiny Plus exceloval přímo na pódiu a jednak připravil fanouškům starého dobrého rocku bezvadné zázemí.

zlama

Číslo týdne

 1762
A zase je jich méně! Lidí bez práce v Prostějově neustále ubývá, k poslednímu červnovému dni jich bylo už jen 1 762! Zajímavou skutečností bezesporu je, že z tohoto počtu je 1 608 žen, čili drtivá většina. Podíl nezaměstnaných se v Prostějově snížil na 2,3 procenta.

Výrok týdne

Jdu ze hřbitova a tam je rozhodně mnohem víc lidí!


Důchodkyně si takto postěžovala na prostějovském náměstí na doslova vylidněný rynk. Holt, prázdniny...