Dobré ráno, dnes je sobota 16.2.2019
svátek slaví Ljuba,
zítra Miloslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Cyklostezku z Prostějova do Bedihoště každodenně využívají stovky cyklistů, bruslařů, běžců i chodců. Ti všichni si všimli vyvráceného betonového středového kuželu. Není to přitom jediný problém na oblíbené cestě vedoucí podél železniční trati.

K vandalskému činu došlo na konci posledního květnového týdne. „Nevím, komu ten kužel vadil, a nechápu, jak se mu ho ´podařilo´ vylomit,“ napsal do redakce Večerníku čtenář Václav Adam z Bedihoště, který nás na celou záležitost upozornil.
Odpověď na tyto otázky neznají ani zástupci prostějovského magistrátu, na jehož katastru kužel stál. „Jak a kdy přesně k poškození došlo, nevíme, asi to ví jen ten, kdo kužel poškodil. Jeho opravu zajistíme prostřednictvím správce místních komunikací,“ reagoval na dotazy Jiří Pospíšil, náměstek primátorky statutárního města Prostějov.
Podle pravidelného uživatele cyklostezky to přitom není jediná potíž, se kterou se hojně využívaná trasa nejen pro jezdce na bicyklech potýká. „Už od jara je poškozený povrch cyklostezky, a to zřejmě od traktoristy, který obdělával přilehlé pole. Také bychom uvítali vyznačení půlicí čáry na cyklostezce, která by přispěla k bezpečnosti. Zejména na podzim, kdy jsou mlhavá rána, cyklista opravdu neví, kudy má jet. Zatím jsme uspěli pouze u starosty Bedihoště Jiřího Zipse, který už před lety nechal na katastru obce čáru udělat,“ přidal Václav Adam z Bedihoště, jehož návrh snad konečně padl na úrodnou půdu. „Středová čára je dobrý nápad. Jde o vodorovné dopravní značení, které má v kompetenci odbor dopravy. Prokonzultujeme možnost umístění tohoto značení,“ přislíbil Jiří Pospíšil.

Total Comments

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Parádní odplata.

Tak to se povedlo dokonale. Tým nejvyšší basketbalové soutěže BK Olomoucko, který sídlí v Prostějově, naložil při vstupu do nadstavbové části A1 svitavským Turům stovku a dal tak zapomenout na prohru z předešlé středy. O uplynulém víkendu pak basketbalisté statečně bojovali o úspěch v rámci Final Four Českého poháru.


Pětadvacet evakuovaných.

Trestuhodná chyba seniorky zapříčinila požár bytu ve druhém patře sedmiposchoďového paneláku v Moravské ulici v Prostějově. Jeho majitelka totiž v panice hodila hořící adventní věnec do vany a posléze vzplálo celé bytové jádro. Hasiči s policisty pak evakuovaly pětadvacet osob ze sousedství.

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

PAVEL LIŠKA
06 liskaJeviště Společenského domu v Prostějově patřilo uplynulý pátek Vandrákům. Přesněji řečeno triu motorkářů, kteří procestovali několik měsíců po střední Americe. Herci Pavel Liška, Jen Révai a kameraman Hynek Bernard o tom přišli vyprávět Prostějovanům.

Total Comments

Číslo týdne

 99
Do Prostějova se po dvou týdnech „čistoty“ opět vrátil smog! Měřící stanice ve Studentské ulici naměřila 99 mikrogramů prachových částic na metr krychlový vzduchu. Je to o devětačtyřicet mikgrogramů více než je denní limit.

Total Comments

Výrok týdne

„VŠUDE BYLO PLNO KRVE A JÁ JSEM PIŠTĚLA!“

Druhá nejlepší hráčka světa
Petra Kvitová takto u Krajského
soudu v Brně popsala otřesné
okamžiky svého přepadení
z 20. prosince roku 2016

Total Comments