Příjemnou noc, dnes je sobota 16.2.2019
svátek slaví Ljuba,
zítra Miloslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

19 kovarikTak a je to tady! Přesně po deseti letech se bývalý prostějovský hokejista Robert Kovařík vrátí zpět do České republiky. Přivítání jako v případě návratu zlatých hochů z Nagana ho však nečeká. Naopak, z letiště poputuje přímo do vězení.

Po svém útěku do Spojených států amerických totiž byl Robert Kovařík za sérii loupežných přepadení odsouzen k deseti letům vězení. V USA byl už dvakrát zatčen, deportován však bude až nyní. Informaci o jeho návratu Večerníku na konci minulého týdne potvrdilo Policejní prezidium Ministerstva spravedlnosti ČR. Jak je možné, že jeho vydání trvalo celých deset let? 

Bývalý hráč HKC Prostějov, s nímž v devadesátých letech minulého století vybojoval historický postup do první hokejové ligy a proslul jako člen slavného kvarteta BU-KO-SE-MU, později pak hráč Vyškova Robert Kovařík byl až po svém útěku do Spojených států amerických odsouzen za loupeže

a krádeže jako hlava několikačlenného gangu. Ten nejen na Prostějovsku řádil jako černá ruka a během loupeží si přišel na několik milionů korun. Přestože Kovařík v USA coby „Robert van Damme“ veřejně působil v gay pornu a policií byl dokonce dvakrát zatčen, zpět do České republiky dosud vydán nebyl. V nejbližších dnech však bude vše jinak, nyní už má být opravdu deportován...

„Ministerstvo zahraničí Spojených států amerických i příslušný americký soud v březnu letošního roku povolily vydání Roberta Kovaříka zpět do České republiky. Vyhověly tím naší žádosti. V tuto chvíli sjednáváme eskortu výše jmenovaného do České republiky,“ potvrdil Večerníku na konci uplynulého týdne Robert Schuster, ředitel tiskového odboru Ministerstva spravedlnosti ČR. Přirozeně nás zajímalo, kdy přesně se Kovařík do republiky vrátí. „Konkrétní termín sdělovat nebudeme,“ reagoval stručně Robert Schuster.

Možná bude nový soud

Fakt, že je Robert Kovařík určen k deportaci zpět do ČR, nám potvrdilo i Policejní prezidium ČR. „Robert Kovařík byl zatčen americkými orgány (US Marshals) za účelem jeho vydání do ČR. K tomu by mělo dojít v blízké době. Z bezpečnostních důvodů nebudeme uvádět bližší informace,“ potvrdila také Pavla Kopecká, vedoucí oddělení mediální komunikace Policejního prezidia ČR. Zajímalo nás alespoň, jestli Kovařík po návratu do ČR nastoupí svůj desetiletý nepodmíněný trest, či zda dojde k novému soudu... „Hledaný má právo v souladu s trestním řádem na nový proces. Toto právo může uplatnit po dodání do České republiky. Neuplatní-li ho, bude standardně vykonávat pravomocně uložený trest,“ vysvětlila Pavla Kopecká.

Proč to trvalo tak dlouho?

Robert Kovařík do USA uprchl před deseti lety. V posledních letech působil zcela veřejně v gay pornu, dokonce byl americkou policií dvakrát zatčen. Proč jeho vydání do České republiky trvalo tak dlouho? „Tak to by mě taky hodně zajímalo. Nevidím jediný důvod, proč nebyl za celou tu dobu vydán. Pokud se tak nyní skutečně stane, bude to výborná zpráva,“ vyjádřil se po našem oznámení brněnský státní zástupce Jaroslav Kubeša, který Kovaříkův případ dozoruje.

Co má všechno na triku?

Hlavním kouskem Roberta Kovaříka a jeho bandy, za který byl její vůdce odsouzen, bylo přepadení bankovního vozu v březnu 2000. Osmapadesátiletého řidiče tehdy pachatelé střelili do hlavy a do hrudníku. Následně z auta ukradli 2,3 milionu korun. Podle závěrů policejního vyšetřování byli do přepadení kromě Kovaříka  namočeni ještě Petr Vlček, prostějovský podnikatel Roman Zemánek, který byl nakonec soudem osvobozen, a také David Zach. Všichni se měli znát z nechvalně známého klubu v Drozdovicích, který provozoval právě posledně jmenovaný. Ten byl v celé záležitosti podobně jako Kovařík rovněž odsouzen, po čtyřech letech se však už minulý rok z vězení vrátil. K celé věci stejně jako k osobě Roberta Kovaříka se ovšem bohužel vyjadřovat nechce. Na redaktora Večerníku dokonce po jeho poslední návštěvě podal trestní oznámení. Kromě tohoto případu měl Kovařík s dalšími kolegy okrást realitního makléře o téměř dva a půl milionu korun a uloupit dodávku s riflemi za téměř milion a tři čtvrtě. Robert Kovařík už dříve z USA sdělil, že se sice v Prostějově zabýval obchodem s kradenými auty, ale za loupežnými přepadeními prý nikdy nestál. V této souvislosti Kovařík zmínil Rudolfa U., který byl v celé věci rovněž obžalovaný. Právě od něj měl Kovařík získat rifle pocházející z jednoho z loupežných přepadení.

S pornem bude konec  

Ve Spojených státech amerických Robert Kovařík pod přezdívkou „Robert van Damme“ působil v gay pornu. V této branži se mu dařilo. Začínal jako herec, od roku 2010 vlastnil studio, kde produkoval a režíroval své vlastní filmy. Kromě toho však Robert Kovařík vystupoval i v nejrůznějších klubech pro homosexuály. S tím ovšem bude mít zřejmě po svém vydání do České republiky utrum. Své vysportované tělo, díky němuž se za velkou louží dokázal solidně živit, bude nyní muset minimálně nějaký čas halit do vězeňských tepláků...

Total Comments

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Parádní odplata.

Tak to se povedlo dokonale. Tým nejvyšší basketbalové soutěže BK Olomoucko, který sídlí v Prostějově, naložil při vstupu do nadstavbové části A1 svitavským Turům stovku a dal tak zapomenout na prohru z předešlé středy. O uplynulém víkendu pak basketbalisté statečně bojovali o úspěch v rámci Final Four Českého poháru.


Pětadvacet evakuovaných.

Trestuhodná chyba seniorky zapříčinila požár bytu ve druhém patře sedmiposchoďového paneláku v Moravské ulici v Prostějově. Jeho majitelka totiž v panice hodila hořící adventní věnec do vany a posléze vzplálo celé bytové jádro. Hasiči s policisty pak evakuovaly pětadvacet osob ze sousedství.

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

PAVEL LIŠKA
06 liskaJeviště Společenského domu v Prostějově patřilo uplynulý pátek Vandrákům. Přesněji řečeno triu motorkářů, kteří procestovali několik měsíců po střední Americe. Herci Pavel Liška, Jen Révai a kameraman Hynek Bernard o tom přišli vyprávět Prostějovanům.

Total Comments

Číslo týdne

 99
Do Prostějova se po dvou týdnech „čistoty“ opět vrátil smog! Měřící stanice ve Studentské ulici naměřila 99 mikrogramů prachových částic na metr krychlový vzduchu. Je to o devětačtyřicet mikgrogramů více než je denní limit.

Total Comments

Výrok týdne

„VŠUDE BYLO PLNO KRVE A JÁ JSEM PIŠTĚLA!“

Druhá nejlepší hráčka světa
Petra Kvitová takto u Krajského
soudu v Brně popsala otřesné
okamžiky svého přepadení
z 20. prosince roku 2016

Total Comments