Dobré poledne, dnes je úterý 18.12.2018
svátek slaví Miloslav,
zítra Ester
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Nelze si nevšimnout, že ve zrekonstruované ulici Brněnská s novým asfaltem ubyly některé přechody. Přestože dojem na radnici je, že jich ubylo víc, situace ve skutečnosti není až tak vážná. Chybí pouze jeden jediný důležitý přechod, a to shodou okolností zrovinka u hřbitova...Proč právě ten nenechal investor stavby, kterým je Krajský úřad Olomouckého kraje, nalajnovat, když na místě mezi branou hřbitova a květinářstvím naproti stojí bezpečnostní osvětlení? Na vině jsou, stejně jako třeba v případě dvou přechodů v Mostkovicích, příslušné normy. „Šířka silnice bez středového ostrůvku nesmí překročit sedm metrů. V tomto případě však dosahuje osmi,“ vysvětlil důvod, proč nešlo jen tak jednoduše nastříkat barvu na vozovku, vedoucí odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal.
Pokud si třeba pozorně všimnete přechodu u autobusové zastávky MHD „Brněnská“, zjistíte, že v místě je silnice z jedné strany zúžena nástupní plochou. Právě ta řeší onen nadbytečný metr. Další přechody u ulice Krokovy a kolem kruhového objezdu s ulicí Okružní jsou zachovány, u Tetína zůstalo pouze místo pro přecházení, pod stromy tam také vznikne pět parkovacích míst.
„Ne všechny úseky ulice Brněnské byly prováděny stejným způsobem. Zatímco v části Wolkerova - Okružní se řešilo i podloží, směrem ke hřbitovu se obnovovala pouze vrchní vrstva asfaltu,“ vrátil se k původnímu dotazu Nakládal. Spolu s podložím se upravovaly i obrubníky, což umožnilo přechody směrem k městu vyřešit, na rozdíl od toho u hřbitova. „Obecně platí úzus, že přechody řeší příslušné obce,“ předešel vedoucí odboru dopravy další otázce, proč tedy kraj v rámci stavby nevyřešil i tento přechod.
Je to prosté. „Jako ve všech podobných případech, musí být vypracována studie úpravy celého prostoru, v níž půjde především o nástupní plochy na přechod, ale také o úpravu zastávky Městské hromadné dopravy se zvýšením nástupiště a o výjezd z parkoviště,“ prozradil Miroslav Nakládal.
Představitelé města nezpochybňují nutnost obnovení tohoto přechodu. „Při jízdě směrem z města je na opačné straně autobusová zastávka, je tam také smuteční síň soukromé pohřební služby, takže určitě nejde jen o přechod do květinářství,“ upozornil náměstek prostějovské primátorky Pavel Smetana (ČSSD).
Studii k řešení této problematiky zpracuje společnost Printes – atelier z Přerova, která zpracovávala projekt rekonstrukce silnice v ulici Brněnská a jsou jí známy všechny návaznosti. Cena studie bude činit 28 000 korun.
Než se tak ovšem stane a než dojde k samotné realizaci přechodu, musí chodci v tomto místě dbát zvýšené opatrnosti.

Total Comments

  • Repoint
  • Prohlídky
  • Muzeum
  • jaro
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí Vánoční trhy v Prostějově?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

A jde to i bez hádek!

Ano, potěšil nás a zároveň také velice překvapil hladký průběh úterního jednání prostějovských zastupitelů. Nejdůležitější dokument města, rozpočet na rok 2019, byl schválen celkem rychle, navíc bez zbytečných průtahů v podobě slovních přestřelek s opozičními zastupiteli. Tak to má být.

Máme nejdražší vodu!.

Během posledních dvou let se cena vodného a stočného na Prostějovsku nezvyšovala a tak jsme možná mnozí nabyli dojmu, že to tak i zůstane. Moravská vodárenská ovšem pro rok 2019 sáhla k výraznému zdražení, po kterém budeme mít nejdražší vodu na Moravě.  

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR WALDA NERUŠIL
V němčickém kině OKO vystoupil uplynulou sobotu Waldemar Matuška. Ne, legendární zpěvák nevstal z mrtvých, ale parádně ho zastoupil jeho „dvojník“. Vánoční koncert v podání Vladimíra Waldy Nerušila se skutečně povedl.

49 walda13

Total Comments

Číslo týdne

5
O tolik korun budou mít PROSTĚJOVSKÝ Večerník levnější ti předplatitelé, kteří si pořídí ještě do konce roku abonenství nejčtenějšího regionálního periodika na rok 2019. Kvůli zdražení papíru totiž cena na stánku vystoupá od 1. ledna na rovnou dvacetikorunu.

Total Comments

Výrok týdne

„NA OPAKOVÁNÍ VOLEB JSEM BYLA PŘIPRAVENA...“

Nově zvolená senátorka za Prostějovsko Jitka Chalánková poskytla Večerníku první rozhovor ve své nové funkci.

Total Comments