Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 21.3.2019
svátek slaví Radek,
zítra Leona
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Nelze si nevšimnout, že ve zrekonstruované ulici Brněnská s novým asfaltem ubyly některé přechody. Přestože dojem na radnici je, že jich ubylo víc, situace ve skutečnosti není až tak vážná. Chybí pouze jeden jediný důležitý přechod, a to shodou okolností zrovinka u hřbitova...Proč právě ten nenechal investor stavby, kterým je Krajský úřad Olomouckého kraje, nalajnovat, když na místě mezi branou hřbitova a květinářstvím naproti stojí bezpečnostní osvětlení? Na vině jsou, stejně jako třeba v případě dvou přechodů v Mostkovicích, příslušné normy. „Šířka silnice bez středového ostrůvku nesmí překročit sedm metrů. V tomto případě však dosahuje osmi,“ vysvětlil důvod, proč nešlo jen tak jednoduše nastříkat barvu na vozovku, vedoucí odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal.
Pokud si třeba pozorně všimnete přechodu u autobusové zastávky MHD „Brněnská“, zjistíte, že v místě je silnice z jedné strany zúžena nástupní plochou. Právě ta řeší onen nadbytečný metr. Další přechody u ulice Krokovy a kolem kruhového objezdu s ulicí Okružní jsou zachovány, u Tetína zůstalo pouze místo pro přecházení, pod stromy tam také vznikne pět parkovacích míst.
„Ne všechny úseky ulice Brněnské byly prováděny stejným způsobem. Zatímco v části Wolkerova - Okružní se řešilo i podloží, směrem ke hřbitovu se obnovovala pouze vrchní vrstva asfaltu,“ vrátil se k původnímu dotazu Nakládal. Spolu s podložím se upravovaly i obrubníky, což umožnilo přechody směrem k městu vyřešit, na rozdíl od toho u hřbitova. „Obecně platí úzus, že přechody řeší příslušné obce,“ předešel vedoucí odboru dopravy další otázce, proč tedy kraj v rámci stavby nevyřešil i tento přechod.
Je to prosté. „Jako ve všech podobných případech, musí být vypracována studie úpravy celého prostoru, v níž půjde především o nástupní plochy na přechod, ale také o úpravu zastávky Městské hromadné dopravy se zvýšením nástupiště a o výjezd z parkoviště,“ prozradil Miroslav Nakládal.
Představitelé města nezpochybňují nutnost obnovení tohoto přechodu. „Při jízdě směrem z města je na opačné straně autobusová zastávka, je tam také smuteční síň soukromé pohřební služby, takže určitě nejde jen o přechod do květinářství,“ upozornil náměstek prostějovské primátorky Pavel Smetana (ČSSD).
Studii k řešení této problematiky zpracuje společnost Printes – atelier z Přerova, která zpracovávala projekt rekonstrukce silnice v ulici Brněnská a jsou jí známy všechny návaznosti. Cena studie bude činit 28 000 korun.
Než se tak ovšem stane a než dojde k samotné realizaci přechodu, musí chodci v tomto místě dbát zvýšené opatrnosti.

Total Comments

  • Unicef
  • Lesy města Prostějova
  • Město Prostějov
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte sezónu prostějovských hokejistů?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pod mostem se maká.

Většina Prostějovanů zřejmě již zaregistrovala, že se pod mostem v Olomoucké ulici pilně pracuje. Bagry a stavební dělníci připravují základy pro „podchod“ pod mostem, který v nebezpečné a dopravně frekventované lokalitě bude sloužit jak cyklistům, tak chodcům. Už aby to bylo!

Sníh přikryl Protivanovsko.

Jaro se pomalu ale jistě ujímá vlády, ovšem pozor! „Paní Zima“ ještě ani zdaleka neřekla poslední slovo. Důkazem toho je středeční chumelenice na Protivanovsku, kde napadlo zhruba pět centimetrů sněhové pokrývky. Silničáři tak měli po delším čase opět práci a děti málem stavěly sněhuláky...

Total Comments

Osobnost týdne

Simona STAŠOVÁ

Dcera Jiřiny Bohdalové byla hlavní postavou divadelní hry Skleněný zvěřinec, kterou skvělá herečka představila se svými kolegy minulé pondělí na prknech Městského divadla v Prostějově.

11 stasova

Total Comments

Číslo týdne

7
Na této příčce skončili sezónu Chance ligy 2018/2019 hokejisté Prostějova. Ani napočtvrté za sebou tak Jestřábi ve druhé nejvyšší soutěži nepřekročili svůj stín a znovu vypadli již ve čtvrtfinále play-off.

Total Comments

Výrok týdne

„ŽE NÁS LIDI BEROU VÁŽNĚ - SMRTELNĚ VÁŽNĚ“

Předseda Klubu vojenské historie Dukla Prostějov Jaroslav Dvořák má o největším úspěchu své organizace zcela jasno...

Total Comments