Dobrý večer, dnes je středa 17.10.2018
svátek slaví Hedvika,
zítra Lukáš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Nelze si nevšimnout, že ve zrekonstruované ulici Brněnská s novým asfaltem ubyly některé přechody. Přestože dojem na radnici je, že jich ubylo víc, situace ve skutečnosti není až tak vážná. Chybí pouze jeden jediný důležitý přechod, a to shodou okolností zrovinka u hřbitova...Proč právě ten nenechal investor stavby, kterým je Krajský úřad Olomouckého kraje, nalajnovat, když na místě mezi branou hřbitova a květinářstvím naproti stojí bezpečnostní osvětlení? Na vině jsou, stejně jako třeba v případě dvou přechodů v Mostkovicích, příslušné normy. „Šířka silnice bez středového ostrůvku nesmí překročit sedm metrů. V tomto případě však dosahuje osmi,“ vysvětlil důvod, proč nešlo jen tak jednoduše nastříkat barvu na vozovku, vedoucí odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal.
Pokud si třeba pozorně všimnete přechodu u autobusové zastávky MHD „Brněnská“, zjistíte, že v místě je silnice z jedné strany zúžena nástupní plochou. Právě ta řeší onen nadbytečný metr. Další přechody u ulice Krokovy a kolem kruhového objezdu s ulicí Okružní jsou zachovány, u Tetína zůstalo pouze místo pro přecházení, pod stromy tam také vznikne pět parkovacích míst.
„Ne všechny úseky ulice Brněnské byly prováděny stejným způsobem. Zatímco v části Wolkerova - Okružní se řešilo i podloží, směrem ke hřbitovu se obnovovala pouze vrchní vrstva asfaltu,“ vrátil se k původnímu dotazu Nakládal. Spolu s podložím se upravovaly i obrubníky, což umožnilo přechody směrem k městu vyřešit, na rozdíl od toho u hřbitova. „Obecně platí úzus, že přechody řeší příslušné obce,“ předešel vedoucí odboru dopravy další otázce, proč tedy kraj v rámci stavby nevyřešil i tento přechod.
Je to prosté. „Jako ve všech podobných případech, musí být vypracována studie úpravy celého prostoru, v níž půjde především o nástupní plochy na přechod, ale také o úpravu zastávky Městské hromadné dopravy se zvýšením nástupiště a o výjezd z parkoviště,“ prozradil Miroslav Nakládal.
Představitelé města nezpochybňují nutnost obnovení tohoto přechodu. „Při jízdě směrem z města je na opačné straně autobusová zastávka, je tam také smuteční síň soukromé pohřební služby, takže určitě nejde jen o přechod do květinářství,“ upozornil náměstek prostějovské primátorky Pavel Smetana (ČSSD).
Studii k řešení této problematiky zpracuje společnost Printes – atelier z Přerova, která zpracovávala projekt rekonstrukce silnice v ulici Brněnská a jsou jí známy všechny návaznosti. Cena studie bude činit 28 000 korun.
Než se tak ovšem stane a než dojde k samotné realizaci přechodu, musí chodci v tomto místě dbát zvýšené opatrnosti.

Total Comments

  • adp_sanco
  • Interforst
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s novou vládou prostějovské radnice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Babí léto v plné kráse.

Po celý uplynulý týden panovalo v  prostějovském regionu příznivé počasí, které svádělo k podzimním procházkám. Leckde dokonce padaly i rekordní teploty, když se rtuť teploměru vyšplhala až k 23 stupňům. Nechme se překvapit, jak dlouho prosluněné nebe vydrží.

Vůně punče se prodražila.

Je to zřejmě to nejlepší pro každého návštěvníka, tak proč tomu nedat za ucho? Prostějovští radní schválili navýšení poplatku pro prodejce alkoholu během vánočního jarmarku, tudíž letos stánkaři prodávající punč a další alkoholové dobroty zaplatí až 1 250 korun za den.

Total Comments

Osobnost týdne

BOLEK A VLADIMÍR POLÍVKOVI
polivkovi copyKonečně! Po mnoha peripetiích a dvou odkladech dorazil do Prostějova Bolek Polívka se synem Vladimírem. V Městském divadle v Prostějově jim aplaudovalo dlouho dopředu vyprodané hlediště, protože jejich kus Šašek a syn je opravdu famózní.

Total Comments

Číslo týdne

 1725
Přesně tolik lidí bez zaměstnání eviduje aktuálně Úřad práce v Prostějově. Z uvedeného počtu je 990 žen. Pozoruhodným faktem je, že jako v jednom z mála měst v republice je zde počet hlášených volných míst větší než počet nezaměstnaných! .

Total Comments

Výrok týdne

„PTEJTE SE, NA CO CHCETE,
ODPOVÍM, NA CO CHCI JÁ!“

S úsměvem od ucha k uchu přivítala novináře na středeční tiskové konferenci rady města primátorka Alena Rašková

Total Comments