Příjemnou noc, dnes je pondělí 20.8.2018
svátek slaví Bernard,
zítra Johana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Nelze si nevšimnout, že ve zrekonstruované ulici Brněnská s novým asfaltem ubyly některé přechody. Přestože dojem na radnici je, že jich ubylo víc, situace ve skutečnosti není až tak vážná. Chybí pouze jeden jediný důležitý přechod, a to shodou okolností zrovinka u hřbitova...Proč právě ten nenechal investor stavby, kterým je Krajský úřad Olomouckého kraje, nalajnovat, když na místě mezi branou hřbitova a květinářstvím naproti stojí bezpečnostní osvětlení? Na vině jsou, stejně jako třeba v případě dvou přechodů v Mostkovicích, příslušné normy. „Šířka silnice bez středového ostrůvku nesmí překročit sedm metrů. V tomto případě však dosahuje osmi,“ vysvětlil důvod, proč nešlo jen tak jednoduše nastříkat barvu na vozovku, vedoucí odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal.
Pokud si třeba pozorně všimnete přechodu u autobusové zastávky MHD „Brněnská“, zjistíte, že v místě je silnice z jedné strany zúžena nástupní plochou. Právě ta řeší onen nadbytečný metr. Další přechody u ulice Krokovy a kolem kruhového objezdu s ulicí Okružní jsou zachovány, u Tetína zůstalo pouze místo pro přecházení, pod stromy tam také vznikne pět parkovacích míst.
„Ne všechny úseky ulice Brněnské byly prováděny stejným způsobem. Zatímco v části Wolkerova - Okružní se řešilo i podloží, směrem ke hřbitovu se obnovovala pouze vrchní vrstva asfaltu,“ vrátil se k původnímu dotazu Nakládal. Spolu s podložím se upravovaly i obrubníky, což umožnilo přechody směrem k městu vyřešit, na rozdíl od toho u hřbitova. „Obecně platí úzus, že přechody řeší příslušné obce,“ předešel vedoucí odboru dopravy další otázce, proč tedy kraj v rámci stavby nevyřešil i tento přechod.
Je to prosté. „Jako ve všech podobných případech, musí být vypracována studie úpravy celého prostoru, v níž půjde především o nástupní plochy na přechod, ale také o úpravu zastávky Městské hromadné dopravy se zvýšením nástupiště a o výjezd z parkoviště,“ prozradil Miroslav Nakládal.
Představitelé města nezpochybňují nutnost obnovení tohoto přechodu. „Při jízdě směrem z města je na opačné straně autobusová zastávka, je tam také smuteční síň soukromé pohřební služby, takže určitě nejde jen o přechod do květinářství,“ upozornil náměstek prostějovské primátorky Pavel Smetana (ČSSD).
Studii k řešení této problematiky zpracuje společnost Printes – atelier z Přerova, která zpracovávala projekt rekonstrukce silnice v ulici Brněnská a jsou jí známy všechny návaznosti. Cena studie bude činit 28 000 korun.
Než se tak ovšem stane a než dojde k samotné realizaci přechodu, musí chodci v tomto místě dbát zvýšené opatrnosti.

Total Comments

  • Letní Kino Kostelec na Hané
  • Okupace spren 1968
  • Laski
  • Pv leto
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kterého úspěchu prostějovských sportovců si více považujete?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

A přece to klaplo!

Přestože ještě během úvodu minulého týdne panovaly obavy, jak dopadne měření kvality vody prováděné hygieniky, nakonec dopadlo vše dobře! V pátek ráno tak mohlo být slavnostně otevřeno nově rekonstruované koupaliště ve Vrahovicích. A první návštěvníci se začali hrnout!

Čeká se na tragédii?

Pád mostu v italském Janově získal pochopitelnou publicitu ve všech světových médiích. Pět desítek mrtvých budiž výstrahou i pro nás. A co rozpadající se dálniční estakáda v Prostějově? Z ní odpadávají kusy betonu, přesto Ředitelství silnic a dálnic s rekonstrukcí stále otálí.

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA BROŽOVÁ
brozovaHerečka, zpěvačka a v poslední době i televizí moderátorka potěšila ve čtvrtek večer i prostějovské diváky. Na náměstí T. G. Masaryka v rámci Prostějovského léta vystoupila na koncertním pódiu společně s Radimem Schwabem.

Total Comments

Číslo týdne

50
Už dnes pozdě večer si všichni připomeneme 50. výročí vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa. První okupační vojáci překročili naše hranice už před půlnocí 20. srpna 1968. Řádění převážně sovětských vojsk v Prostějově se věnuje dnešní speciální příloha Večerníku.

Total Comments

Výrok týdne

Všichni novináři v plavkách nebo raději bez nich!

Mluvčí prostějovské radnice Jana Gáborová zvala novináře na páteční slavnostní otevření vrahovického koupaliště neotřelým způsobem
Exprostějovský primátor Miroslav Pišťák se v exkluzivním rozhovoru pro Večerník svěřil, že dnes již vidí svoji rezignaci z roku 2016 jinak...

Total Comments