Dobrý večer, dnes je středa 17.10.2018
svátek slaví Hedvika,
zítra Lukáš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

S parkováním jsou problémy všude a Konice rozhodně není výjimkou. V centru města se dá zaparkovat prakticky pouze na náměstí, ale i tam se místo shání čím dál hůře. Situaci by částečně mohlo zlepšit zrušení míst vyhrazených pouze pro majitele parkovacích karet.

Situaci s parkováním na konickém náměstí zkomplikoval fakt, když si tam před zhruba dvěma roky otevřeli své ordinace soukromí lékaři. Lidé, kteří k nim míří, často nemají kde zastavit. 

Část náměstí sice tvoří placené parkoviště, jeho další část je však vyhrazena ke stání majitelů parkovacích karet. K těm patří například provozovatelé a pracovníci tamních obchodů či zaměstnanci městského úřadu, který se tam nachází. Kvůli nedostatku míst však vedení zvažuje, že vyhrazená místa zruší a zpoplatní parkování na celé ploše. „Kromě toho by do konce letošního roku mělo dojít k revizi parkovacích karet. Zůstane z nich pouze část,“ upozornil konický starosta František Novák s tím, že ke zpoplatnění celého náměstí zřejmě letos nedojde. „Je to spíše otázka příštího roku,“ upřesnil exkluzivně pro Večerník.
Město Konice chtělo špatnou situaci s parkováním v centru řešit vybudováním nového parkoviště v místech bývalé Kožetvorby. Rozlehlá budova nacházející se na rohu náměstí totiž měla být zdemolována. Jak už jsme ovšem informovali, město aktuálně hodlá objekt prodat soukromému vlastníkovi. I ten sice plánuje demolici zchátralé budovy, na jejím místě však chce vybudovat polyfunkční dům. V jeho přízemí má být obchod potravinového řetězce CBA a nad ním byty. „Součástí projektu výstavby polyfunkčního domu by mělo být i parkoviště pro zákazníky obchodu. I to by mohlo přispět ke zlepšení situace s parkováním na náměstí,“ doufá konický starosta.

Total Comments

  • adp_sanco
  • Interforst
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s novou vládou prostějovské radnice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Babí léto v plné kráse.

Po celý uplynulý týden panovalo v  prostějovském regionu příznivé počasí, které svádělo k podzimním procházkám. Leckde dokonce padaly i rekordní teploty, když se rtuť teploměru vyšplhala až k 23 stupňům. Nechme se překvapit, jak dlouho prosluněné nebe vydrží.

Vůně punče se prodražila.

Je to zřejmě to nejlepší pro každého návštěvníka, tak proč tomu nedat za ucho? Prostějovští radní schválili navýšení poplatku pro prodejce alkoholu během vánočního jarmarku, tudíž letos stánkaři prodávající punč a další alkoholové dobroty zaplatí až 1 250 korun za den.

Total Comments

Osobnost týdne

BOLEK A VLADIMÍR POLÍVKOVI
polivkovi copyKonečně! Po mnoha peripetiích a dvou odkladech dorazil do Prostějova Bolek Polívka se synem Vladimírem. V Městském divadle v Prostějově jim aplaudovalo dlouho dopředu vyprodané hlediště, protože jejich kus Šašek a syn je opravdu famózní.

Total Comments

Číslo týdne

 1725
Přesně tolik lidí bez zaměstnání eviduje aktuálně Úřad práce v Prostějově. Z uvedeného počtu je 990 žen. Pozoruhodným faktem je, že jako v jednom z mála měst v republice je zde počet hlášených volných míst větší než počet nezaměstnaných! .

Total Comments

Výrok týdne

„PTEJTE SE, NA CO CHCETE,
ODPOVÍM, NA CO CHCI JÁ!“

S úsměvem od ucha k uchu přivítala novináře na středeční tiskové konferenci rady města primátorka Alena Rašková

Total Comments