Dobré poledne, dnes je úterý 18.12.2018
svátek slaví Miloslav,
zítra Ester
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

S parkováním jsou problémy všude a Konice rozhodně není výjimkou. V centru města se dá zaparkovat prakticky pouze na náměstí, ale i tam se místo shání čím dál hůře. Situaci by částečně mohlo zlepšit zrušení míst vyhrazených pouze pro majitele parkovacích karet.

Situaci s parkováním na konickém náměstí zkomplikoval fakt, když si tam před zhruba dvěma roky otevřeli své ordinace soukromí lékaři. Lidé, kteří k nim míří, často nemají kde zastavit. 

Část náměstí sice tvoří placené parkoviště, jeho další část je však vyhrazena ke stání majitelů parkovacích karet. K těm patří například provozovatelé a pracovníci tamních obchodů či zaměstnanci městského úřadu, který se tam nachází. Kvůli nedostatku míst však vedení zvažuje, že vyhrazená místa zruší a zpoplatní parkování na celé ploše. „Kromě toho by do konce letošního roku mělo dojít k revizi parkovacích karet. Zůstane z nich pouze část,“ upozornil konický starosta František Novák s tím, že ke zpoplatnění celého náměstí zřejmě letos nedojde. „Je to spíše otázka příštího roku,“ upřesnil exkluzivně pro Večerník.
Město Konice chtělo špatnou situaci s parkováním v centru řešit vybudováním nového parkoviště v místech bývalé Kožetvorby. Rozlehlá budova nacházející se na rohu náměstí totiž měla být zdemolována. Jak už jsme ovšem informovali, město aktuálně hodlá objekt prodat soukromému vlastníkovi. I ten sice plánuje demolici zchátralé budovy, na jejím místě však chce vybudovat polyfunkční dům. V jeho přízemí má být obchod potravinového řetězce CBA a nad ním byty. „Součástí projektu výstavby polyfunkčního domu by mělo být i parkoviště pro zákazníky obchodu. I to by mohlo přispět ke zlepšení situace s parkováním na náměstí,“ doufá konický starosta.

Total Comments

  • Repoint
  • Prohlídky
  • Muzeum
  • jaro
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí Vánoční trhy v Prostějově?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

A jde to i bez hádek!

Ano, potěšil nás a zároveň také velice překvapil hladký průběh úterního jednání prostějovských zastupitelů. Nejdůležitější dokument města, rozpočet na rok 2019, byl schválen celkem rychle, navíc bez zbytečných průtahů v podobě slovních přestřelek s opozičními zastupiteli. Tak to má být.

Máme nejdražší vodu!.

Během posledních dvou let se cena vodného a stočného na Prostějovsku nezvyšovala a tak jsme možná mnozí nabyli dojmu, že to tak i zůstane. Moravská vodárenská ovšem pro rok 2019 sáhla k výraznému zdražení, po kterém budeme mít nejdražší vodu na Moravě.  

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR WALDA NERUŠIL
V němčickém kině OKO vystoupil uplynulou sobotu Waldemar Matuška. Ne, legendární zpěvák nevstal z mrtvých, ale parádně ho zastoupil jeho „dvojník“. Vánoční koncert v podání Vladimíra Waldy Nerušila se skutečně povedl.

49 walda13

Total Comments

Číslo týdne

5
O tolik korun budou mít PROSTĚJOVSKÝ Večerník levnější ti předplatitelé, kteří si pořídí ještě do konce roku abonenství nejčtenějšího regionálního periodika na rok 2019. Kvůli zdražení papíru totiž cena na stánku vystoupá od 1. ledna na rovnou dvacetikorunu.

Total Comments

Výrok týdne

„NA OPAKOVÁNÍ VOLEB JSEM BYLA PŘIPRAVENA...“

Nově zvolená senátorka za Prostějovsko Jitka Chalánková poskytla Večerníku první rozhovor ve své nové funkci.

Total Comments