Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 21.3.2019
svátek slaví Radek,
zítra Leona
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

S parkováním jsou problémy všude a Konice rozhodně není výjimkou. V centru města se dá zaparkovat prakticky pouze na náměstí, ale i tam se místo shání čím dál hůře. Situaci by částečně mohlo zlepšit zrušení míst vyhrazených pouze pro majitele parkovacích karet.

Situaci s parkováním na konickém náměstí zkomplikoval fakt, když si tam před zhruba dvěma roky otevřeli své ordinace soukromí lékaři. Lidé, kteří k nim míří, často nemají kde zastavit. 

Část náměstí sice tvoří placené parkoviště, jeho další část je však vyhrazena ke stání majitelů parkovacích karet. K těm patří například provozovatelé a pracovníci tamních obchodů či zaměstnanci městského úřadu, který se tam nachází. Kvůli nedostatku míst však vedení zvažuje, že vyhrazená místa zruší a zpoplatní parkování na celé ploše. „Kromě toho by do konce letošního roku mělo dojít k revizi parkovacích karet. Zůstane z nich pouze část,“ upozornil konický starosta František Novák s tím, že ke zpoplatnění celého náměstí zřejmě letos nedojde. „Je to spíše otázka příštího roku,“ upřesnil exkluzivně pro Večerník.
Město Konice chtělo špatnou situaci s parkováním v centru řešit vybudováním nového parkoviště v místech bývalé Kožetvorby. Rozlehlá budova nacházející se na rohu náměstí totiž měla být zdemolována. Jak už jsme ovšem informovali, město aktuálně hodlá objekt prodat soukromému vlastníkovi. I ten sice plánuje demolici zchátralé budovy, na jejím místě však chce vybudovat polyfunkční dům. V jeho přízemí má být obchod potravinového řetězce CBA a nad ním byty. „Součástí projektu výstavby polyfunkčního domu by mělo být i parkoviště pro zákazníky obchodu. I to by mohlo přispět ke zlepšení situace s parkováním na náměstí,“ doufá konický starosta.

Total Comments

  • Unicef
  • Lesy města Prostějova
  • Město Prostějov
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte sezónu prostějovských hokejistů?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pod mostem se maká.

Většina Prostějovanů zřejmě již zaregistrovala, že se pod mostem v Olomoucké ulici pilně pracuje. Bagry a stavební dělníci připravují základy pro „podchod“ pod mostem, který v nebezpečné a dopravně frekventované lokalitě bude sloužit jak cyklistům, tak chodcům. Už aby to bylo!

Sníh přikryl Protivanovsko.

Jaro se pomalu ale jistě ujímá vlády, ovšem pozor! „Paní Zima“ ještě ani zdaleka neřekla poslední slovo. Důkazem toho je středeční chumelenice na Protivanovsku, kde napadlo zhruba pět centimetrů sněhové pokrývky. Silničáři tak měli po delším čase opět práci a děti málem stavěly sněhuláky...

Total Comments

Osobnost týdne

Simona STAŠOVÁ

Dcera Jiřiny Bohdalové byla hlavní postavou divadelní hry Skleněný zvěřinec, kterou skvělá herečka představila se svými kolegy minulé pondělí na prknech Městského divadla v Prostějově.

11 stasova

Total Comments

Číslo týdne

7
Na této příčce skončili sezónu Chance ligy 2018/2019 hokejisté Prostějova. Ani napočtvrté za sebou tak Jestřábi ve druhé nejvyšší soutěži nepřekročili svůj stín a znovu vypadli již ve čtvrtfinále play-off.

Total Comments

Výrok týdne

„ŽE NÁS LIDI BEROU VÁŽNĚ - SMRTELNĚ VÁŽNĚ“

Předseda Klubu vojenské historie Dukla Prostějov Jaroslav Dvořák má o největším úspěchu své organizace zcela jasno...

Total Comments