Příjemnou noc, dnes je pondělí 20.8.2018
svátek slaví Bernard,
zítra Johana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

S parkováním jsou problémy všude a Konice rozhodně není výjimkou. V centru města se dá zaparkovat prakticky pouze na náměstí, ale i tam se místo shání čím dál hůře. Situaci by částečně mohlo zlepšit zrušení míst vyhrazených pouze pro majitele parkovacích karet.

Situaci s parkováním na konickém náměstí zkomplikoval fakt, když si tam před zhruba dvěma roky otevřeli své ordinace soukromí lékaři. Lidé, kteří k nim míří, často nemají kde zastavit. 

Část náměstí sice tvoří placené parkoviště, jeho další část je však vyhrazena ke stání majitelů parkovacích karet. K těm patří například provozovatelé a pracovníci tamních obchodů či zaměstnanci městského úřadu, který se tam nachází. Kvůli nedostatku míst však vedení zvažuje, že vyhrazená místa zruší a zpoplatní parkování na celé ploše. „Kromě toho by do konce letošního roku mělo dojít k revizi parkovacích karet. Zůstane z nich pouze část,“ upozornil konický starosta František Novák s tím, že ke zpoplatnění celého náměstí zřejmě letos nedojde. „Je to spíše otázka příštího roku,“ upřesnil exkluzivně pro Večerník.
Město Konice chtělo špatnou situaci s parkováním v centru řešit vybudováním nového parkoviště v místech bývalé Kožetvorby. Rozlehlá budova nacházející se na rohu náměstí totiž měla být zdemolována. Jak už jsme ovšem informovali, město aktuálně hodlá objekt prodat soukromému vlastníkovi. I ten sice plánuje demolici zchátralé budovy, na jejím místě však chce vybudovat polyfunkční dům. V jeho přízemí má být obchod potravinového řetězce CBA a nad ním byty. „Součástí projektu výstavby polyfunkčního domu by mělo být i parkoviště pro zákazníky obchodu. I to by mohlo přispět ke zlepšení situace s parkováním na náměstí,“ doufá konický starosta.

Total Comments

  • Letní Kino Kostelec na Hané
  • Okupace spren 1968
  • Laski
  • Pv leto
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kterého úspěchu prostějovských sportovců si více považujete?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

A přece to klaplo!

Přestože ještě během úvodu minulého týdne panovaly obavy, jak dopadne měření kvality vody prováděné hygieniky, nakonec dopadlo vše dobře! V pátek ráno tak mohlo být slavnostně otevřeno nově rekonstruované koupaliště ve Vrahovicích. A první návštěvníci se začali hrnout!

Čeká se na tragédii?

Pád mostu v italském Janově získal pochopitelnou publicitu ve všech světových médiích. Pět desítek mrtvých budiž výstrahou i pro nás. A co rozpadající se dálniční estakáda v Prostějově? Z ní odpadávají kusy betonu, přesto Ředitelství silnic a dálnic s rekonstrukcí stále otálí.

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA BROŽOVÁ
brozovaHerečka, zpěvačka a v poslední době i televizí moderátorka potěšila ve čtvrtek večer i prostějovské diváky. Na náměstí T. G. Masaryka v rámci Prostějovského léta vystoupila na koncertním pódiu společně s Radimem Schwabem.

Total Comments

Číslo týdne

50
Už dnes pozdě večer si všichni připomeneme 50. výročí vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa. První okupační vojáci překročili naše hranice už před půlnocí 20. srpna 1968. Řádění převážně sovětských vojsk v Prostějově se věnuje dnešní speciální příloha Večerníku.

Total Comments

Výrok týdne

Všichni novináři v plavkách nebo raději bez nich!

Mluvčí prostějovské radnice Jana Gáborová zvala novináře na páteční slavnostní otevření vrahovického koupaliště neotřelým způsobem
Exprostějovský primátor Miroslav Pišťák se v exkluzivním rozhovoru pro Večerník svěřil, že dnes již vidí svoji rezignaci z roku 2016 jinak...

Total Comments