Dobrý večer, dnes je středa 17.10.2018
svátek slaví Hedvika,
zítra Lukáš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Naděje umírá poslední. Koncem loňského října byl po pětatřiceti letech uzavřen obchod, který fungoval ve středu Lešan. Aby se zlepšily podmínky v provozovně, nechala obec loni v říjnu na objektu opravit střechu. Přesto vše nasvědčovalo tomu, že budova zůstane opuštěna a stane se z ní skutečný STÍN MINULOSTI. To se po velkých peripetiích podařilo zažehnat.

Autobusová zastávka, hospoda, prodejna potravin, obecní úřad, kostel a hasičská zbrojnice. To byla odnepaměti centra společenského života každé menší vesnice. Doba se ovšem změnila a lidé s auty nakupují v supermarketech. Prodejny v menších obcích totiž tak zavírají jedna po druhé. Zásadní komplikace to znamená zejména pro starší obyvatele vesnic.
Přitáhnout nové nájemce do uvolněných prostor je přitom prakticky nemožné. Úřady jsou stále častěji nuceny na provoz obchodu alespoň doplácet. Nejinak tomu bude i v Lešanech, kde bude obec vietnamskému provozovateli z rozpočtu částečně hradit náklady na elektřinu, plyn a vodu. Díky tomu mohl být v pondělí 23. července na tradičním místě ve středu vesnice obchod opět otevřen.
„Přijďte se podívat a nakoupit si bohatý sortiment zboží, který je pro vás připraven,“ pozval všechny starosta obce Stanislav Faltýnek, jehož dlouhodobé úsilí tak slavilo úspěch.
V jiných obcích takové štěstí neměli. Například ve Skalce funguje obecní obchod. Jeho provoz přijde zdejší rozpočet na zhruba 120 000 korun ročně.

Total Comments

  • adp_sanco
  • Interforst
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s novou vládou prostějovské radnice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Babí léto v plné kráse.

Po celý uplynulý týden panovalo v  prostějovském regionu příznivé počasí, které svádělo k podzimním procházkám. Leckde dokonce padaly i rekordní teploty, když se rtuť teploměru vyšplhala až k 23 stupňům. Nechme se překvapit, jak dlouho prosluněné nebe vydrží.

Vůně punče se prodražila.

Je to zřejmě to nejlepší pro každého návštěvníka, tak proč tomu nedat za ucho? Prostějovští radní schválili navýšení poplatku pro prodejce alkoholu během vánočního jarmarku, tudíž letos stánkaři prodávající punč a další alkoholové dobroty zaplatí až 1 250 korun za den.

Total Comments

Osobnost týdne

BOLEK A VLADIMÍR POLÍVKOVI
polivkovi copyKonečně! Po mnoha peripetiích a dvou odkladech dorazil do Prostějova Bolek Polívka se synem Vladimírem. V Městském divadle v Prostějově jim aplaudovalo dlouho dopředu vyprodané hlediště, protože jejich kus Šašek a syn je opravdu famózní.

Total Comments

Číslo týdne

 1725
Přesně tolik lidí bez zaměstnání eviduje aktuálně Úřad práce v Prostějově. Z uvedeného počtu je 990 žen. Pozoruhodným faktem je, že jako v jednom z mála měst v republice je zde počet hlášených volných míst větší než počet nezaměstnaných! .

Total Comments

Výrok týdne

„PTEJTE SE, NA CO CHCETE,
ODPOVÍM, NA CO CHCI JÁ!“

S úsměvem od ucha k uchu přivítala novináře na středeční tiskové konferenci rady města primátorka Alena Rašková

Total Comments