Dobré poledne, dnes je úterý 18.12.2018
svátek slaví Miloslav,
zítra Ester
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Naděje umírá poslední. Koncem loňského října byl po pětatřiceti letech uzavřen obchod, který fungoval ve středu Lešan. Aby se zlepšily podmínky v provozovně, nechala obec loni v říjnu na objektu opravit střechu. Přesto vše nasvědčovalo tomu, že budova zůstane opuštěna a stane se z ní skutečný STÍN MINULOSTI. To se po velkých peripetiích podařilo zažehnat.

Autobusová zastávka, hospoda, prodejna potravin, obecní úřad, kostel a hasičská zbrojnice. To byla odnepaměti centra společenského života každé menší vesnice. Doba se ovšem změnila a lidé s auty nakupují v supermarketech. Prodejny v menších obcích totiž tak zavírají jedna po druhé. Zásadní komplikace to znamená zejména pro starší obyvatele vesnic.
Přitáhnout nové nájemce do uvolněných prostor je přitom prakticky nemožné. Úřady jsou stále častěji nuceny na provoz obchodu alespoň doplácet. Nejinak tomu bude i v Lešanech, kde bude obec vietnamskému provozovateli z rozpočtu částečně hradit náklady na elektřinu, plyn a vodu. Díky tomu mohl být v pondělí 23. července na tradičním místě ve středu vesnice obchod opět otevřen.
„Přijďte se podívat a nakoupit si bohatý sortiment zboží, který je pro vás připraven,“ pozval všechny starosta obce Stanislav Faltýnek, jehož dlouhodobé úsilí tak slavilo úspěch.
V jiných obcích takové štěstí neměli. Například ve Skalce funguje obecní obchod. Jeho provoz přijde zdejší rozpočet na zhruba 120 000 korun ročně.

Total Comments

  • Repoint
  • Prohlídky
  • Muzeum
  • jaro
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí Vánoční trhy v Prostějově?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

A jde to i bez hádek!

Ano, potěšil nás a zároveň také velice překvapil hladký průběh úterního jednání prostějovských zastupitelů. Nejdůležitější dokument města, rozpočet na rok 2019, byl schválen celkem rychle, navíc bez zbytečných průtahů v podobě slovních přestřelek s opozičními zastupiteli. Tak to má být.

Máme nejdražší vodu!.

Během posledních dvou let se cena vodného a stočného na Prostějovsku nezvyšovala a tak jsme možná mnozí nabyli dojmu, že to tak i zůstane. Moravská vodárenská ovšem pro rok 2019 sáhla k výraznému zdražení, po kterém budeme mít nejdražší vodu na Moravě.  

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR WALDA NERUŠIL
V němčickém kině OKO vystoupil uplynulou sobotu Waldemar Matuška. Ne, legendární zpěvák nevstal z mrtvých, ale parádně ho zastoupil jeho „dvojník“. Vánoční koncert v podání Vladimíra Waldy Nerušila se skutečně povedl.

49 walda13

Total Comments

Číslo týdne

5
O tolik korun budou mít PROSTĚJOVSKÝ Večerník levnější ti předplatitelé, kteří si pořídí ještě do konce roku abonenství nejčtenějšího regionálního periodika na rok 2019. Kvůli zdražení papíru totiž cena na stánku vystoupá od 1. ledna na rovnou dvacetikorunu.

Total Comments

Výrok týdne

„NA OPAKOVÁNÍ VOLEB JSEM BYLA PŘIPRAVENA...“

Nově zvolená senátorka za Prostějovsko Jitka Chalánková poskytla Večerníku první rozhovor ve své nové funkci.

Total Comments