Příjemnou noc, dnes je pondělí 20.8.2018
svátek slaví Bernard,
zítra Johana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Naděje umírá poslední. Koncem loňského října byl po pětatřiceti letech uzavřen obchod, který fungoval ve středu Lešan. Aby se zlepšily podmínky v provozovně, nechala obec loni v říjnu na objektu opravit střechu. Přesto vše nasvědčovalo tomu, že budova zůstane opuštěna a stane se z ní skutečný STÍN MINULOSTI. To se po velkých peripetiích podařilo zažehnat.

Autobusová zastávka, hospoda, prodejna potravin, obecní úřad, kostel a hasičská zbrojnice. To byla odnepaměti centra společenského života každé menší vesnice. Doba se ovšem změnila a lidé s auty nakupují v supermarketech. Prodejny v menších obcích totiž tak zavírají jedna po druhé. Zásadní komplikace to znamená zejména pro starší obyvatele vesnic.
Přitáhnout nové nájemce do uvolněných prostor je přitom prakticky nemožné. Úřady jsou stále častěji nuceny na provoz obchodu alespoň doplácet. Nejinak tomu bude i v Lešanech, kde bude obec vietnamskému provozovateli z rozpočtu částečně hradit náklady na elektřinu, plyn a vodu. Díky tomu mohl být v pondělí 23. července na tradičním místě ve středu vesnice obchod opět otevřen.
„Přijďte se podívat a nakoupit si bohatý sortiment zboží, který je pro vás připraven,“ pozval všechny starosta obce Stanislav Faltýnek, jehož dlouhodobé úsilí tak slavilo úspěch.
V jiných obcích takové štěstí neměli. Například ve Skalce funguje obecní obchod. Jeho provoz přijde zdejší rozpočet na zhruba 120 000 korun ročně.

Total Comments

  • Letní Kino Kostelec na Hané
  • Okupace spren 1968
  • Laski
  • Pv leto
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kterého úspěchu prostějovských sportovců si více považujete?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

A přece to klaplo!

Přestože ještě během úvodu minulého týdne panovaly obavy, jak dopadne měření kvality vody prováděné hygieniky, nakonec dopadlo vše dobře! V pátek ráno tak mohlo být slavnostně otevřeno nově rekonstruované koupaliště ve Vrahovicích. A první návštěvníci se začali hrnout!

Čeká se na tragédii?

Pád mostu v italském Janově získal pochopitelnou publicitu ve všech světových médiích. Pět desítek mrtvých budiž výstrahou i pro nás. A co rozpadající se dálniční estakáda v Prostějově? Z ní odpadávají kusy betonu, přesto Ředitelství silnic a dálnic s rekonstrukcí stále otálí.

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA BROŽOVÁ
brozovaHerečka, zpěvačka a v poslední době i televizí moderátorka potěšila ve čtvrtek večer i prostějovské diváky. Na náměstí T. G. Masaryka v rámci Prostějovského léta vystoupila na koncertním pódiu společně s Radimem Schwabem.

Total Comments

Číslo týdne

50
Už dnes pozdě večer si všichni připomeneme 50. výročí vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa. První okupační vojáci překročili naše hranice už před půlnocí 20. srpna 1968. Řádění převážně sovětských vojsk v Prostějově se věnuje dnešní speciální příloha Večerníku.

Total Comments

Výrok týdne

Všichni novináři v plavkách nebo raději bez nich!

Mluvčí prostějovské radnice Jana Gáborová zvala novináře na páteční slavnostní otevření vrahovického koupaliště neotřelým způsobem
Exprostějovský primátor Miroslav Pišťák se v exkluzivním rozhovoru pro Večerník svěřil, že dnes již vidí svoji rezignaci z roku 2016 jinak...

Total Comments