Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 21.3.2019
svátek slaví Radek,
zítra Leona
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Naděje umírá poslední. Koncem loňského října byl po pětatřiceti letech uzavřen obchod, který fungoval ve středu Lešan. Aby se zlepšily podmínky v provozovně, nechala obec loni v říjnu na objektu opravit střechu. Přesto vše nasvědčovalo tomu, že budova zůstane opuštěna a stane se z ní skutečný STÍN MINULOSTI. To se po velkých peripetiích podařilo zažehnat.

Autobusová zastávka, hospoda, prodejna potravin, obecní úřad, kostel a hasičská zbrojnice. To byla odnepaměti centra společenského života každé menší vesnice. Doba se ovšem změnila a lidé s auty nakupují v supermarketech. Prodejny v menších obcích totiž tak zavírají jedna po druhé. Zásadní komplikace to znamená zejména pro starší obyvatele vesnic.
Přitáhnout nové nájemce do uvolněných prostor je přitom prakticky nemožné. Úřady jsou stále častěji nuceny na provoz obchodu alespoň doplácet. Nejinak tomu bude i v Lešanech, kde bude obec vietnamskému provozovateli z rozpočtu částečně hradit náklady na elektřinu, plyn a vodu. Díky tomu mohl být v pondělí 23. července na tradičním místě ve středu vesnice obchod opět otevřen.
„Přijďte se podívat a nakoupit si bohatý sortiment zboží, který je pro vás připraven,“ pozval všechny starosta obce Stanislav Faltýnek, jehož dlouhodobé úsilí tak slavilo úspěch.
V jiných obcích takové štěstí neměli. Například ve Skalce funguje obecní obchod. Jeho provoz přijde zdejší rozpočet na zhruba 120 000 korun ročně.

Total Comments

  • Unicef
  • Lesy města Prostějova
  • Město Prostějov
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte sezónu prostějovských hokejistů?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pod mostem se maká.

Většina Prostějovanů zřejmě již zaregistrovala, že se pod mostem v Olomoucké ulici pilně pracuje. Bagry a stavební dělníci připravují základy pro „podchod“ pod mostem, který v nebezpečné a dopravně frekventované lokalitě bude sloužit jak cyklistům, tak chodcům. Už aby to bylo!

Sníh přikryl Protivanovsko.

Jaro se pomalu ale jistě ujímá vlády, ovšem pozor! „Paní Zima“ ještě ani zdaleka neřekla poslední slovo. Důkazem toho je středeční chumelenice na Protivanovsku, kde napadlo zhruba pět centimetrů sněhové pokrývky. Silničáři tak měli po delším čase opět práci a děti málem stavěly sněhuláky...

Total Comments

Osobnost týdne

Simona STAŠOVÁ

Dcera Jiřiny Bohdalové byla hlavní postavou divadelní hry Skleněný zvěřinec, kterou skvělá herečka představila se svými kolegy minulé pondělí na prknech Městského divadla v Prostějově.

11 stasova

Total Comments

Číslo týdne

7
Na této příčce skončili sezónu Chance ligy 2018/2019 hokejisté Prostějova. Ani napočtvrté za sebou tak Jestřábi ve druhé nejvyšší soutěži nepřekročili svůj stín a znovu vypadli již ve čtvrtfinále play-off.

Total Comments

Výrok týdne

„ŽE NÁS LIDI BEROU VÁŽNĚ - SMRTELNĚ VÁŽNĚ“

Předseda Klubu vojenské historie Dukla Prostějov Jaroslav Dvořák má o největším úspěchu své organizace zcela jasno...

Total Comments