Příjemnou noc, dnes je pondělí 20.8.2018
svátek slaví Bernard,
zítra Johana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Byl prvním náměstkem hejtmana Olomouckého kraje. Funkci dobrovolně opustil v září 2015. O takřka celé tři roky později bude náměstkem znovu. Místo krajského úřadu však zasedne přímo na ministerstvu! Podle exkluzivních informací, kdy jako první přineslo zprávu tištěné vydání Večerníku, se stala jeho aparátem kultura.

Druhá Babišova vláda v kooperaci s ČSSD a za mohutného stínování KSČM se rodila pracně. Sociálním demokratům nakonec připadlo mimo jiné i křeslo ministra kultury, do něhož usedl dlouholetý člen olomoucké ČSSD a od roku 2014 primátor Statutárního města Olomouc Antonín Staněk. Od druhé poloviny července se začalo v politických kuloárech proslýchat, že kandidát prostějovské ČSSD do zastupitelstva se zaměřením na dopravu bude náměstkem novopečeného ministra kultury!
„Ano, mohu potvrdit, že v úterý dopoledne jsem byl jmenován náměstkem ministra kultury. Nabídky si velice vážím. A nikoho snad nemusím přesvědčovat, že jsem byl a i nadále budu patriotem našeho města a Olomouckého kraje,“ potvrdil nástup do nové funkce Alois Mačák.

Total Comments

  • Letní Kino Kostelec na Hané
  • Okupace spren 1968
  • Laski
  • Pv leto
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kterého úspěchu prostějovských sportovců si více považujete?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

A přece to klaplo!

Přestože ještě během úvodu minulého týdne panovaly obavy, jak dopadne měření kvality vody prováděné hygieniky, nakonec dopadlo vše dobře! V pátek ráno tak mohlo být slavnostně otevřeno nově rekonstruované koupaliště ve Vrahovicích. A první návštěvníci se začali hrnout!

Čeká se na tragédii?

Pád mostu v italském Janově získal pochopitelnou publicitu ve všech světových médiích. Pět desítek mrtvých budiž výstrahou i pro nás. A co rozpadající se dálniční estakáda v Prostějově? Z ní odpadávají kusy betonu, přesto Ředitelství silnic a dálnic s rekonstrukcí stále otálí.

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA BROŽOVÁ
brozovaHerečka, zpěvačka a v poslední době i televizí moderátorka potěšila ve čtvrtek večer i prostějovské diváky. Na náměstí T. G. Masaryka v rámci Prostějovského léta vystoupila na koncertním pódiu společně s Radimem Schwabem.

Total Comments

Číslo týdne

50
Už dnes pozdě večer si všichni připomeneme 50. výročí vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa. První okupační vojáci překročili naše hranice už před půlnocí 20. srpna 1968. Řádění převážně sovětských vojsk v Prostějově se věnuje dnešní speciální příloha Večerníku.

Total Comments

Výrok týdne

Všichni novináři v plavkách nebo raději bez nich!

Mluvčí prostějovské radnice Jana Gáborová zvala novináře na páteční slavnostní otevření vrahovického koupaliště neotřelým způsobem
Exprostějovský primátor Miroslav Pišťák se v exkluzivním rozhovoru pro Večerník svěřil, že dnes již vidí svoji rezignaci z roku 2016 jinak...

Total Comments