Dobrý večer, dnes je středa 17.10.2018
svátek slaví Hedvika,
zítra Lukáš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Byl prvním náměstkem hejtmana Olomouckého kraje. Funkci dobrovolně opustil v září 2015. O takřka celé tři roky později bude náměstkem znovu. Místo krajského úřadu však zasedne přímo na ministerstvu! Podle exkluzivních informací, kdy jako první přineslo zprávu tištěné vydání Večerníku, se stala jeho aparátem kultura.

Druhá Babišova vláda v kooperaci s ČSSD a za mohutného stínování KSČM se rodila pracně. Sociálním demokratům nakonec připadlo mimo jiné i křeslo ministra kultury, do něhož usedl dlouholetý člen olomoucké ČSSD a od roku 2014 primátor Statutárního města Olomouc Antonín Staněk. Od druhé poloviny července se začalo v politických kuloárech proslýchat, že kandidát prostějovské ČSSD do zastupitelstva se zaměřením na dopravu bude náměstkem novopečeného ministra kultury!
„Ano, mohu potvrdit, že v úterý dopoledne jsem byl jmenován náměstkem ministra kultury. Nabídky si velice vážím. A nikoho snad nemusím přesvědčovat, že jsem byl a i nadále budu patriotem našeho města a Olomouckého kraje,“ potvrdil nástup do nové funkce Alois Mačák.

Total Comments

  • adp_sanco
  • Interforst
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s novou vládou prostějovské radnice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Babí léto v plné kráse.

Po celý uplynulý týden panovalo v  prostějovském regionu příznivé počasí, které svádělo k podzimním procházkám. Leckde dokonce padaly i rekordní teploty, když se rtuť teploměru vyšplhala až k 23 stupňům. Nechme se překvapit, jak dlouho prosluněné nebe vydrží.

Vůně punče se prodražila.

Je to zřejmě to nejlepší pro každého návštěvníka, tak proč tomu nedat za ucho? Prostějovští radní schválili navýšení poplatku pro prodejce alkoholu během vánočního jarmarku, tudíž letos stánkaři prodávající punč a další alkoholové dobroty zaplatí až 1 250 korun za den.

Total Comments

Osobnost týdne

BOLEK A VLADIMÍR POLÍVKOVI
polivkovi copyKonečně! Po mnoha peripetiích a dvou odkladech dorazil do Prostějova Bolek Polívka se synem Vladimírem. V Městském divadle v Prostějově jim aplaudovalo dlouho dopředu vyprodané hlediště, protože jejich kus Šašek a syn je opravdu famózní.

Total Comments

Číslo týdne

 1725
Přesně tolik lidí bez zaměstnání eviduje aktuálně Úřad práce v Prostějově. Z uvedeného počtu je 990 žen. Pozoruhodným faktem je, že jako v jednom z mála měst v republice je zde počet hlášených volných míst větší než počet nezaměstnaných! .

Total Comments

Výrok týdne

„PTEJTE SE, NA CO CHCETE,
ODPOVÍM, NA CO CHCI JÁ!“

S úsměvem od ucha k uchu přivítala novináře na středeční tiskové konferenci rady města primátorka Alena Rašková

Total Comments