Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 21.3.2019
svátek slaví Radek,
zítra Leona
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Byl prvním náměstkem hejtmana Olomouckého kraje. Funkci dobrovolně opustil v září 2015. O takřka celé tři roky později bude náměstkem znovu. Místo krajského úřadu však zasedne přímo na ministerstvu! Podle exkluzivních informací, kdy jako první přineslo zprávu tištěné vydání Večerníku, se stala jeho aparátem kultura.

Druhá Babišova vláda v kooperaci s ČSSD a za mohutného stínování KSČM se rodila pracně. Sociálním demokratům nakonec připadlo mimo jiné i křeslo ministra kultury, do něhož usedl dlouholetý člen olomoucké ČSSD a od roku 2014 primátor Statutárního města Olomouc Antonín Staněk. Od druhé poloviny července se začalo v politických kuloárech proslýchat, že kandidát prostějovské ČSSD do zastupitelstva se zaměřením na dopravu bude náměstkem novopečeného ministra kultury!
„Ano, mohu potvrdit, že v úterý dopoledne jsem byl jmenován náměstkem ministra kultury. Nabídky si velice vážím. A nikoho snad nemusím přesvědčovat, že jsem byl a i nadále budu patriotem našeho města a Olomouckého kraje,“ potvrdil nástup do nové funkce Alois Mačák.

Total Comments

  • Unicef
  • Lesy města Prostějova
  • Město Prostějov
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte sezónu prostějovských hokejistů?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pod mostem se maká.

Většina Prostějovanů zřejmě již zaregistrovala, že se pod mostem v Olomoucké ulici pilně pracuje. Bagry a stavební dělníci připravují základy pro „podchod“ pod mostem, který v nebezpečné a dopravně frekventované lokalitě bude sloužit jak cyklistům, tak chodcům. Už aby to bylo!

Sníh přikryl Protivanovsko.

Jaro se pomalu ale jistě ujímá vlády, ovšem pozor! „Paní Zima“ ještě ani zdaleka neřekla poslední slovo. Důkazem toho je středeční chumelenice na Protivanovsku, kde napadlo zhruba pět centimetrů sněhové pokrývky. Silničáři tak měli po delším čase opět práci a děti málem stavěly sněhuláky...

Total Comments

Osobnost týdne

Simona STAŠOVÁ

Dcera Jiřiny Bohdalové byla hlavní postavou divadelní hry Skleněný zvěřinec, kterou skvělá herečka představila se svými kolegy minulé pondělí na prknech Městského divadla v Prostějově.

11 stasova

Total Comments

Číslo týdne

7
Na této příčce skončili sezónu Chance ligy 2018/2019 hokejisté Prostějova. Ani napočtvrté za sebou tak Jestřábi ve druhé nejvyšší soutěži nepřekročili svůj stín a znovu vypadli již ve čtvrtfinále play-off.

Total Comments

Výrok týdne

„ŽE NÁS LIDI BEROU VÁŽNĚ - SMRTELNĚ VÁŽNĚ“

Předseda Klubu vojenské historie Dukla Prostějov Jaroslav Dvořák má o největším úspěchu své organizace zcela jasno...

Total Comments