Dobré ráno, dnes je pondělí 18.2.2019
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

19 bordelLidé bez trvalého přístřeší se zase v Prostějově v posledních dnech „vytáhli“. Městští strážníci hned v pondělí tahali zcela nahého muže z kašny na Hlaváčkově náměstí, na další bezdomovce budící veřejné pohoršení volali strážníky lidé z lázní či hlavního nádraží. Večerník zároveň zjistil, že právě městská policie už dlouhodobě svádí boj s lidmi pochybného ražení a původu nejen v Jezdeckých kasárnách, ale už i v dalších uměle vytvořených „noclehárnách“ na koupališti za velodromem či v nedaleké dřevěné chatě u tenisového areálu!

Míst, kde si bezdomovci v Prostějově v poslední době vytvořili svá hnízdiště a noclehárny, začíná povážlivě přibývat. Sotva strážníci vyhnali početnou komunitu osob bez trvalého domova z Jezdeckých kasáren, vyjíždějí hlídky městské policie stále častěji řešit problémy do lokality poblíž prostějovského velodromu. Bezdomovci zcela vyplenili nemovitost na bývalém koupališti, ve které zhruba desítka mužů a žen přespává. „Problémy tohoto druhu na starém koupališti Za Kosteleckou ulicí řešíme stále častěji. Tito lidé si neuvědomují, že vnikají na cizí pozemek a využívají majetek města, který byl uzamčen a svým způsobem zabezpečen proti vniknutí. Co se týká objektu, kde dříve fungoval bufet, šatny, sprchy a další sociální zařízení, je tam dnes neuvěřitelný nepořádek, navíc lidé bez trvalého přístřeší zde přespávají v těch nejhorších podmínkách. Spí uprostřed nahromaděného odpadu, výkalů a podobně. A co je ještě horší, aby si vydělali nějakou tu korunu, tak všechno, co je ze železa, z budovy uprostřed starého koupaliště vyplení a odvezou do sběrných surovin,“ potvrdil jeden z dalších problémů s touto sortou Jan Nagy, velitel Městské policie v Prostějově.

Ten druhý problém je hned vedle. U koupaliště přes plot stojí u tenisového areálu dřevěné stavení, které je opuštěné a bezdomovci ho rovněž začínají pustošit. „Okolo tohoto domku vede cesta, kudy si dvakrát denně krátím cestu domů. Jde z něho takový zápach, že okamžitě zrychlím krok, abych odtud byla co nejdál. A bodejť by také ne, když ta stará bouda je plná odpadků, starých spálených matrací, dek a také výkalů. Je to nechutný pohled, zvláště když tento objekt se nachází těsně u luxusního tenisového areálu a je zde vilová čtvrť, ve které bydlí spousta známých a slavných lidí,“ napsala Večerníku Alice Rauschová z Prostějova.

„Ano, toto je i pro nás velký problém. V tomto případě jsme už zahájili šetření, ale stále se nám nedaří vypátrat majitele této staré dřevěné chatky. Ať už je to ale kdokoliv, a my ho brzy zjistíme, tak zjevně nejeví o svůj majetek žádný zájem. Podobnou záležitost jsme zaznamenali zhruba před měsícem, kdy jsme majitele chatky v Kostelecké ulici upozornili na to, že jeho majetek využívají cizí osoby. Dostali jsme od něho vynadáno, že se o to staráme a ať bezdomovce klidně necháme na pokoji. Týden na to došlo v tomto objektu k požáru, který zřejmě založili právě lidé bez trvalého přístřeší... V případě boudy za starým koupalištěm u velodromu tak nemůžeme zatím toho moc podnikat. Dokud se nebude hlásit majitel a ten se nevyjádří, zda se tak jedná s jeho souhlasem, či nikoliv, nejedná se o neoprávněný zábor nebytového prostoru,“ pokrčil rameny Jan Nagy.

Tímto problémem se Večerník bude zabývat i v následujícím období. Své slovo by si měli říct i kompetentní úředníci města, ale hlavně hygienici. Protože to, v jakých podmínkách v obou objektech žijí bezdomovci, je do nebe volající...

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments