Dobré odpoledne, dnes je úterý 23.4.2019
svátek slaví Vojtěch,
zítra Jiří
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

19 bordelLidé bez trvalého přístřeší se zase v Prostějově v posledních dnech „vytáhli“. Městští strážníci hned v pondělí tahali zcela nahého muže z kašny na Hlaváčkově náměstí, na další bezdomovce budící veřejné pohoršení volali strážníky lidé z lázní či hlavního nádraží. Večerník zároveň zjistil, že právě městská policie už dlouhodobě svádí boj s lidmi pochybného ražení a původu nejen v Jezdeckých kasárnách, ale už i v dalších uměle vytvořených „noclehárnách“ na koupališti za velodromem či v nedaleké dřevěné chatě u tenisového areálu!

Míst, kde si bezdomovci v Prostějově v poslední době vytvořili svá hnízdiště a noclehárny, začíná povážlivě přibývat. Sotva strážníci vyhnali početnou komunitu osob bez trvalého domova z Jezdeckých kasáren, vyjíždějí hlídky městské policie stále častěji řešit problémy do lokality poblíž prostějovského velodromu. Bezdomovci zcela vyplenili nemovitost na bývalém koupališti, ve které zhruba desítka mužů a žen přespává. „Problémy tohoto druhu na starém koupališti Za Kosteleckou ulicí řešíme stále častěji. Tito lidé si neuvědomují, že vnikají na cizí pozemek a využívají majetek města, který byl uzamčen a svým způsobem zabezpečen proti vniknutí. Co se týká objektu, kde dříve fungoval bufet, šatny, sprchy a další sociální zařízení, je tam dnes neuvěřitelný nepořádek, navíc lidé bez trvalého přístřeší zde přespávají v těch nejhorších podmínkách. Spí uprostřed nahromaděného odpadu, výkalů a podobně. A co je ještě horší, aby si vydělali nějakou tu korunu, tak všechno, co je ze železa, z budovy uprostřed starého koupaliště vyplení a odvezou do sběrných surovin,“ potvrdil jeden z dalších problémů s touto sortou Jan Nagy, velitel Městské policie v Prostějově.

Ten druhý problém je hned vedle. U koupaliště přes plot stojí u tenisového areálu dřevěné stavení, které je opuštěné a bezdomovci ho rovněž začínají pustošit. „Okolo tohoto domku vede cesta, kudy si dvakrát denně krátím cestu domů. Jde z něho takový zápach, že okamžitě zrychlím krok, abych odtud byla co nejdál. A bodejť by také ne, když ta stará bouda je plná odpadků, starých spálených matrací, dek a také výkalů. Je to nechutný pohled, zvláště když tento objekt se nachází těsně u luxusního tenisového areálu a je zde vilová čtvrť, ve které bydlí spousta známých a slavných lidí,“ napsala Večerníku Alice Rauschová z Prostějova.

„Ano, toto je i pro nás velký problém. V tomto případě jsme už zahájili šetření, ale stále se nám nedaří vypátrat majitele této staré dřevěné chatky. Ať už je to ale kdokoliv, a my ho brzy zjistíme, tak zjevně nejeví o svůj majetek žádný zájem. Podobnou záležitost jsme zaznamenali zhruba před měsícem, kdy jsme majitele chatky v Kostelecké ulici upozornili na to, že jeho majetek využívají cizí osoby. Dostali jsme od něho vynadáno, že se o to staráme a ať bezdomovce klidně necháme na pokoji. Týden na to došlo v tomto objektu k požáru, který zřejmě založili právě lidé bez trvalého přístřeší... V případě boudy za starým koupalištěm u velodromu tak nemůžeme zatím toho moc podnikat. Dokud se nebude hlásit majitel a ten se nevyjádří, zda se tak jedná s jeho souhlasem, či nikoliv, nejedná se o neoprávněný zábor nebytového prostoru,“ pokrčil rameny Jan Nagy.

Tímto problémem se Večerník bude zabývat i v následujícím období. Své slovo by si měli říct i kompetentní úředníci města, ale hlavně hygienici. Protože to, v jakých podmínkách v obou objektech žijí bezdomovci, je do nebe volající...

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments