Dobré poledne, dnes je pondělí 26.8.2019
svátek slaví Luděk,
zítra Otakar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

19 bordelLidé bez trvalého přístřeší se zase v Prostějově v posledních dnech „vytáhli“. Městští strážníci hned v pondělí tahali zcela nahého muže z kašny na Hlaváčkově náměstí, na další bezdomovce budící veřejné pohoršení volali strážníky lidé z lázní či hlavního nádraží. Večerník zároveň zjistil, že právě městská policie už dlouhodobě svádí boj s lidmi pochybného ražení a původu nejen v Jezdeckých kasárnách, ale už i v dalších uměle vytvořených „noclehárnách“ na koupališti za velodromem či v nedaleké dřevěné chatě u tenisového areálu!

Míst, kde si bezdomovci v Prostějově v poslední době vytvořili svá hnízdiště a noclehárny, začíná povážlivě přibývat. Sotva strážníci vyhnali početnou komunitu osob bez trvalého domova z Jezdeckých kasáren, vyjíždějí hlídky městské policie stále častěji řešit problémy do lokality poblíž prostějovského velodromu. Bezdomovci zcela vyplenili nemovitost na bývalém koupališti, ve které zhruba desítka mužů a žen přespává. „Problémy tohoto druhu na starém koupališti Za Kosteleckou ulicí řešíme stále častěji. Tito lidé si neuvědomují, že vnikají na cizí pozemek a využívají majetek města, který byl uzamčen a svým způsobem zabezpečen proti vniknutí. Co se týká objektu, kde dříve fungoval bufet, šatny, sprchy a další sociální zařízení, je tam dnes neuvěřitelný nepořádek, navíc lidé bez trvalého přístřeší zde přespávají v těch nejhorších podmínkách. Spí uprostřed nahromaděného odpadu, výkalů a podobně. A co je ještě horší, aby si vydělali nějakou tu korunu, tak všechno, co je ze železa, z budovy uprostřed starého koupaliště vyplení a odvezou do sběrných surovin,“ potvrdil jeden z dalších problémů s touto sortou Jan Nagy, velitel Městské policie v Prostějově.

Ten druhý problém je hned vedle. U koupaliště přes plot stojí u tenisového areálu dřevěné stavení, které je opuštěné a bezdomovci ho rovněž začínají pustošit. „Okolo tohoto domku vede cesta, kudy si dvakrát denně krátím cestu domů. Jde z něho takový zápach, že okamžitě zrychlím krok, abych odtud byla co nejdál. A bodejť by také ne, když ta stará bouda je plná odpadků, starých spálených matrací, dek a také výkalů. Je to nechutný pohled, zvláště když tento objekt se nachází těsně u luxusního tenisového areálu a je zde vilová čtvrť, ve které bydlí spousta známých a slavných lidí,“ napsala Večerníku Alice Rauschová z Prostějova.

„Ano, toto je i pro nás velký problém. V tomto případě jsme už zahájili šetření, ale stále se nám nedaří vypátrat majitele této staré dřevěné chatky. Ať už je to ale kdokoliv, a my ho brzy zjistíme, tak zjevně nejeví o svůj majetek žádný zájem. Podobnou záležitost jsme zaznamenali zhruba před měsícem, kdy jsme majitele chatky v Kostelecké ulici upozornili na to, že jeho majetek využívají cizí osoby. Dostali jsme od něho vynadáno, že se o to staráme a ať bezdomovce klidně necháme na pokoji. Týden na to došlo v tomto objektu k požáru, který zřejmě založili právě lidé bez trvalého přístřeší... V případě boudy za starým koupalištěm u velodromu tak nemůžeme zatím toho moc podnikat. Dokud se nebude hlásit majitel a ten se nevyjádří, zda se tak jedná s jeho souhlasem, či nikoliv, nejedná se o neoprávněný zábor nebytového prostoru,“ pokrčil rameny Jan Nagy.

Tímto problémem se Večerník bude zabývat i v následujícím období. Své slovo by si měli říct i kompetentní úředníci města, ale hlavně hygienici. Protože to, v jakých podmínkách v obou objektech žijí bezdomovci, je do nebe volající...

Total Comments

 • Pouť dětí k andělům strážným
 • Život generála F. Moravce
 • Bojovali na všech frontách
 • Dny evropského dědictví
 • Černobyl
 • Memoriál Otmara Malečka
 • Nezamyslice
 • Bezpečně do škol
 • Besip
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Koho si vybavíte, když se řekne prostějovský fotbal?

První volba: pondělí 26. srpen 2019 0:33

Poslední volba: pondělí 26. srpen 2019 12:10

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments