Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 20.9.2018
svátek slaví Oleg,
zítra Matouš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Vedro, které přečkáváme jen s největší námahou. Ovšem stejně jako my lidé se můžeme ovlažit ve sprše nebo nejlépe v chladné vodě některého z koupališť, podobně se magistrát snaží v tomto krušném počasí starat o veřejnou zeleň a také o rozpálené silniční komunikace. Někdy až moc...

Večerník v průběhu uplynulého týdne zajímalo, zda je zavlažování veřejné zeleně v nastávajících vedrech nějak komplikovanější a jakým způsobem se vůbec obstarává? „Probíhá ve dvou rovinách. Některé travnaté plochy v centru města a v parcích jsou zavlažovány automatickým systémem, který podle četnosti srážek provádí závlahu, dále v létě při vysokých teplotách a nedostatku dešťů probíhá mobilní závlaha pomocí vozidla s nádrží vody nově vysazených stromů, keřů a také okrasných záhonů, kde není onen závlahový systém. Za současného počasí je prováděna zvýšená četnost mobilní závlahy, což přináší zvýšené požadavky na společnost FCC Prostějov a také vyšší finanční náklady pro městskou pokladnu,“ sdělil Večerníku Jiří Pospíšil (PéVéčko), náměstek primátorky statutárního města Prostějova.
Důležitou věcí v těchto dnech je také kropení silnic v Prostějově. „Splachování komunikací kropicím vozem se provádí hlavně z důvodu snižování prašnosti při blokovém čištění ulic v rámci jejich celkového úklidu. Při vysokých letních teplotách nad třicet stupňů Celsia je prováděno splachování komunikací dle potřeby v případě zvýšeného množství přízemního ozónů na hlavních frekventovaných komunikacích ve městě,“ vysvětlil náměstek primátorky.
Obě zmíněné činnosti jsou závislé na dostatku vody. Jak je na tom Prostějov v tomto směru? „Společnost FCC Prostějov využívá k plnění smluvního vztahu s městem k odběru vody dvě městské studny, a to na náměstí Spojenců a na náměstí Práce, které jsou k tomuto účelu vybudovány. Tyto dvě studny plně zabezpečí spotřebu vody při čištění a splachování komunikací a na mobilní zálivku zeleně,“ prozradil Pospíšil.
Jak se Večerníku svěřil věrný čtenář, někdy se ale kropí až moc. „V noci zapršelo, i ráno padal poměrně hustý déšť, ale před osmou hodinou se z tohoto kropícího vozu veselo zalévalo. Přijde mi to trochu zbytečné,“ poslal v sobotu ráno do redakce tento snímek Petr.

Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • koselec n h
  • Interforst
  • pvecko
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments