Dobré dopoledne, dnes je pondělí 19.11.2018
svátek slaví Alžběta,
zítra Nikola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Vedro, které přečkáváme jen s největší námahou. Ovšem stejně jako my lidé se můžeme ovlažit ve sprše nebo nejlépe v chladné vodě některého z koupališť, podobně se magistrát snaží v tomto krušném počasí starat o veřejnou zeleň a také o rozpálené silniční komunikace. Někdy až moc...

Večerník v průběhu uplynulého týdne zajímalo, zda je zavlažování veřejné zeleně v nastávajících vedrech nějak komplikovanější a jakým způsobem se vůbec obstarává? „Probíhá ve dvou rovinách. Některé travnaté plochy v centru města a v parcích jsou zavlažovány automatickým systémem, který podle četnosti srážek provádí závlahu, dále v létě při vysokých teplotách a nedostatku dešťů probíhá mobilní závlaha pomocí vozidla s nádrží vody nově vysazených stromů, keřů a také okrasných záhonů, kde není onen závlahový systém. Za současného počasí je prováděna zvýšená četnost mobilní závlahy, což přináší zvýšené požadavky na společnost FCC Prostějov a také vyšší finanční náklady pro městskou pokladnu,“ sdělil Večerníku Jiří Pospíšil (PéVéčko), náměstek primátorky statutárního města Prostějova.
Důležitou věcí v těchto dnech je také kropení silnic v Prostějově. „Splachování komunikací kropicím vozem se provádí hlavně z důvodu snižování prašnosti při blokovém čištění ulic v rámci jejich celkového úklidu. Při vysokých letních teplotách nad třicet stupňů Celsia je prováděno splachování komunikací dle potřeby v případě zvýšeného množství přízemního ozónů na hlavních frekventovaných komunikacích ve městě,“ vysvětlil náměstek primátorky.
Obě zmíněné činnosti jsou závislé na dostatku vody. Jak je na tom Prostějov v tomto směru? „Společnost FCC Prostějov využívá k plnění smluvního vztahu s městem k odběru vody dvě městské studny, a to na náměstí Spojenců a na náměstí Práce, které jsou k tomuto účelu vybudovány. Tyto dvě studny plně zabezpečí spotřebu vody při čištění a splachování komunikací a na mobilní zálivku zeleně,“ prozradil Pospíšil.
Jak se Večerníku svěřil věrný čtenář, někdy se ale kropí až moc. „V noci zapršelo, i ráno padal poměrně hustý déšť, ale před osmou hodinou se z tohoto kropícího vozu veselo zalévalo. Přijde mi to trochu zbytečné,“ poslal v sobotu ráno do redakce tento snímek Petr.

Total Comments

  • Zámecké Vánoce
  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte podzimní vystoupení 1.SK Prostějov ve druhé nejvyšší soutěži?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

České dráhy se „probudily“. 

V případě Českých drah to platí skutečně skoro na den. Vloni v listopadu prostějovské zastupitelstvo schválilo peníze na odkup pozemků za místním nádražím. A nyní České dráhy Večerník ubezpečily, že konečně podepíší kupní smlouvu. No, sláva!

Umí mluvit?

Novou ředitelkou prostějovského muzea se stala někdejší zaměstnankyně informačního centra magistrátu a následně sociální pracovnice Soňa Provazová. Přestože jsme ji už před více jak před dvěma týdny požádali o rozhovor, odpovědí jsme se zatím nedočkali. Hned první kontakt tak naznačil, že komunikace nebude zřejmě její silnou stránkou...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Adéla Jánská

 
janska copyProfesorka, která vyučuje malbu na Střední škole designu a módy, Prostějov, byla jednou z hlavních postav úterní slavnosti, při níž byl na stěnu v obřadní síni prostějovské radnice umístěn obraz exprimátorky Aleny Raškové. Právě tato dáma je totiž jeho autorem. .

Total Comments

Číslo týdne

 3000000
Srážka dvou kamionů a dodávky minulé úterý v noci způsobila až do středečních odpoledních hodin dopravní kolaps nejen na dálnici, ale i přímo v Prostějově. Škoda na vozidlech, která po obrovském požáru lehla popelem, je vyčíslena na tři miliony korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments