Dobrý podvečer, dnes je pondělí 18.2.2019
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Vedro, které přečkáváme jen s největší námahou. Ovšem stejně jako my lidé se můžeme ovlažit ve sprše nebo nejlépe v chladné vodě některého z koupališť, podobně se magistrát snaží v tomto krušném počasí starat o veřejnou zeleň a také o rozpálené silniční komunikace. Někdy až moc...

Večerník v průběhu uplynulého týdne zajímalo, zda je zavlažování veřejné zeleně v nastávajících vedrech nějak komplikovanější a jakým způsobem se vůbec obstarává? „Probíhá ve dvou rovinách. Některé travnaté plochy v centru města a v parcích jsou zavlažovány automatickým systémem, který podle četnosti srážek provádí závlahu, dále v létě při vysokých teplotách a nedostatku dešťů probíhá mobilní závlaha pomocí vozidla s nádrží vody nově vysazených stromů, keřů a také okrasných záhonů, kde není onen závlahový systém. Za současného počasí je prováděna zvýšená četnost mobilní závlahy, což přináší zvýšené požadavky na společnost FCC Prostějov a také vyšší finanční náklady pro městskou pokladnu,“ sdělil Večerníku Jiří Pospíšil (PéVéčko), náměstek primátorky statutárního města Prostějova.
Důležitou věcí v těchto dnech je také kropení silnic v Prostějově. „Splachování komunikací kropicím vozem se provádí hlavně z důvodu snižování prašnosti při blokovém čištění ulic v rámci jejich celkového úklidu. Při vysokých letních teplotách nad třicet stupňů Celsia je prováděno splachování komunikací dle potřeby v případě zvýšeného množství přízemního ozónů na hlavních frekventovaných komunikacích ve městě,“ vysvětlil náměstek primátorky.
Obě zmíněné činnosti jsou závislé na dostatku vody. Jak je na tom Prostějov v tomto směru? „Společnost FCC Prostějov využívá k plnění smluvního vztahu s městem k odběru vody dvě městské studny, a to na náměstí Spojenců a na náměstí Práce, které jsou k tomuto účelu vybudovány. Tyto dvě studny plně zabezpečí spotřebu vody při čištění a splachování komunikací a na mobilní zálivku zeleně,“ prozradil Pospíšil.
Jak se Večerníku svěřil věrný čtenář, někdy se ale kropí až moc. „V noci zapršelo, i ráno padal poměrně hustý déšť, ale před osmou hodinou se z tohoto kropícího vozu veselo zalévalo. Přijde mi to trochu zbytečné,“ poslal v sobotu ráno do redakce tento snímek Petr.

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments