Příjemnou noc, dnes je středa 24.7.2019
svátek slaví Kristýna,
zítra Jakub
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Vedro, které přečkáváme jen s největší námahou. Ovšem stejně jako my lidé se můžeme ovlažit ve sprše nebo nejlépe v chladné vodě některého z koupališť, podobně se magistrát snaží v tomto krušném počasí starat o veřejnou zeleň a také o rozpálené silniční komunikace. Někdy až moc...

Večerník v průběhu uplynulého týdne zajímalo, zda je zavlažování veřejné zeleně v nastávajících vedrech nějak komplikovanější a jakým způsobem se vůbec obstarává? „Probíhá ve dvou rovinách. Některé travnaté plochy v centru města a v parcích jsou zavlažovány automatickým systémem, který podle četnosti srážek provádí závlahu, dále v létě při vysokých teplotách a nedostatku dešťů probíhá mobilní závlaha pomocí vozidla s nádrží vody nově vysazených stromů, keřů a také okrasných záhonů, kde není onen závlahový systém. Za současného počasí je prováděna zvýšená četnost mobilní závlahy, což přináší zvýšené požadavky na společnost FCC Prostějov a také vyšší finanční náklady pro městskou pokladnu,“ sdělil Večerníku Jiří Pospíšil (PéVéčko), náměstek primátorky statutárního města Prostějova.
Důležitou věcí v těchto dnech je také kropení silnic v Prostějově. „Splachování komunikací kropicím vozem se provádí hlavně z důvodu snižování prašnosti při blokovém čištění ulic v rámci jejich celkového úklidu. Při vysokých letních teplotách nad třicet stupňů Celsia je prováděno splachování komunikací dle potřeby v případě zvýšeného množství přízemního ozónů na hlavních frekventovaných komunikacích ve městě,“ vysvětlil náměstek primátorky.
Obě zmíněné činnosti jsou závislé na dostatku vody. Jak je na tom Prostějov v tomto směru? „Společnost FCC Prostějov využívá k plnění smluvního vztahu s městem k odběru vody dvě městské studny, a to na náměstí Spojenců a na náměstí Práce, které jsou k tomuto účelu vybudovány. Tyto dvě studny plně zabezpečí spotřebu vody při čištění a splachování komunikací a na mobilní zálivku zeleně,“ prozradil Pospíšil.
Jak se Večerníku svěřil věrný čtenář, někdy se ale kropí až moc. „V noci zapršelo, i ráno padal poměrně hustý déšť, ale před osmou hodinou se z tohoto kropícího vozu veselo zalévalo. Přijde mi to trochu zbytečné,“ poslal v sobotu ráno do redakce tento snímek Petr.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments