Dobré odpoledne, dnes je neděle 17.2.2019
svátek slaví Miloslava,
zítra Gizela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Pro řidiče je to sice nyní komplikace, za pár týdnů ale bude i pro ně mnohem lépe. Říční ulice, tedy spojka mezi Vrahovicemi a Olomouckou ulicí, je nyní uzavřena. Právě totiž probíhá již dlouho slibovaná rekonstrukce vozovky u takzvané „myší díry“, tedy dálničního podjezdu. Město si od úprav komunikace slibuje větší bezpečnost pro řidiče, cyklisty a koneckonců i chodce.

Silnice bude po úpravě širší a zatáčky mnohem přehlednější. „Řidiči tak budou mít větší přehled o tom, zda už podjezdem projíždí nějaké vozidlo či cyklista a zda je třeba dávat větší pozor. Předtím to tady byla pro šoféry, cyklisty a chodce doslova past, a to velmi nebezpečná past,“ prozradil Večerníku Zdeněk Fišer (ČSSD), první náměstek primátorky statutárního města Prostějov.

Aktuálně se na rozšířenou komunikaci pokládá takzvaný „kufr“, také se usazují nové obrubníky a budují se inženýrské sítě. Hlavně pro veřejné osvětlení, takže silnice by měla být i v noci bezpečná. „Jakmile se toto dokončí, položí se na podloží nový asfaltový koberec. Počítám, že do konce srpna by mělo být všechno hotové a Říční ulice otevřena pro běžnou dopravu,“ dodal Fišer. Celá záležitost má však jeden háček. Rekonstrukce počítala i s vybudováním cyklostezky, která měla vést od Olomoucké ulice až do Vrahovic vedle stávající silnice. Jenže... „Tady je problém, zatím neúspěšně jednáme s Povodím Moravy, které má přehnané nároky na stavební práce okolo říčky Hloučely pod mostem v Olomoucké ulici, kde má cyklostezka začínat,“ přiznal první náměstek primátorky s tím, že projekt cyklostezky je tak v nedohlednu.

Total Comments

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments