Dobré dopoledne, dnes je úterý 23.7.2019
svátek slaví Libor,
zítra Kristýna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Pro řidiče je to sice nyní komplikace, za pár týdnů ale bude i pro ně mnohem lépe. Říční ulice, tedy spojka mezi Vrahovicemi a Olomouckou ulicí, je nyní uzavřena. Právě totiž probíhá již dlouho slibovaná rekonstrukce vozovky u takzvané „myší díry“, tedy dálničního podjezdu. Město si od úprav komunikace slibuje větší bezpečnost pro řidiče, cyklisty a koneckonců i chodce.

Silnice bude po úpravě širší a zatáčky mnohem přehlednější. „Řidiči tak budou mít větší přehled o tom, zda už podjezdem projíždí nějaké vozidlo či cyklista a zda je třeba dávat větší pozor. Předtím to tady byla pro šoféry, cyklisty a chodce doslova past, a to velmi nebezpečná past,“ prozradil Večerníku Zdeněk Fišer (ČSSD), první náměstek primátorky statutárního města Prostějov.

Aktuálně se na rozšířenou komunikaci pokládá takzvaný „kufr“, také se usazují nové obrubníky a budují se inženýrské sítě. Hlavně pro veřejné osvětlení, takže silnice by měla být i v noci bezpečná. „Jakmile se toto dokončí, položí se na podloží nový asfaltový koberec. Počítám, že do konce srpna by mělo být všechno hotové a Říční ulice otevřena pro běžnou dopravu,“ dodal Fišer. Celá záležitost má však jeden háček. Rekonstrukce počítala i s vybudováním cyklostezky, která měla vést od Olomoucké ulice až do Vrahovic vedle stávající silnice. Jenže... „Tady je problém, zatím neúspěšně jednáme s Povodím Moravy, které má přehnané nároky na stavební práce okolo říčky Hloučely pod mostem v Olomoucké ulici, kde má cyklostezka začínat,“ přiznal první náměstek primátorky s tím, že projekt cyklostezky je tak v nedohlednu.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments