Dobré ráno, dnes je úterý 16.7.2019
svátek slaví Luboš,
zítra Martina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Během července tohoto roku se celkový počet uchazečů o zaměstnání v Olomouckém kraji mírně zvýšil o 1,4 procenta na 14 262 osoby, počet hlášených volných pracovních míst se zvýšil o 2,7 procenta na 11 679 a podíl nezaměstnaných osob stagnoval na hodnotě 3,2 procenta.

K 31. červenci 2018 evidovala Krajská pobočka Úřadu práce ČR v Olomouci celkem 14 262 uchazečů o zaměstnání. Jejich počet byl o 203 vyšší než na konci předchozího měsíce, ve srovnání se stejným obdobím minulého roku byl nižší o 5 866 osob. „Jedná se o nejnižší červencovou nezaměstnanost od vzniku krajského uspořádání. Z tohoto počtu bylo 13 165 dosažitelných uchazečů o zaměstnání ve věku od 15 do 64 let. Šlo o 217 lidí více než na konci předchozího měsíce. Ve srovnání se stejným obdobím minulého roku byl jejich počet nižší o 5 138. Během července bylo nově zaevidováno 2 417 osob,“ poskytl základní aktuální čísla ve vývoji nezaměstnanosti Jaroslav Mikšaník, analytik trhu práce Úřadu práce ČR, Krajské pobočky v Olomouci. „Ve srovnání s minulým měsícem to bylo o 287 osob více a v porovnání se stejným obdobím předchozího roku méně o 315 osob. Z evidence během července odešlo celkem 2 214 uchazečů. Bylo to o 390 osob méně než v předchozím měsíci a o 292 osob méně než ve stejném měsíci minulého roku. Do zaměstnání z nich ve sledovaném měsíci nastoupilo 1 130, což je o 361 méně než v předchozím měsíci a o 200 méně než ve stejném měsíci minulého roku. Celkem 283 uchazečů o zaměstnání bylo umístěno prostřednictvím úřadu práce, to je o 117 méně než v předchozím měsíci a o 113 méně než ve stejném období minulého roku, 1 084 uchazečů pak bylo vyřazeno bez umístění,“ přidal Mikšaník.
Ke konci měsíce bylo v Olomouckém kraji evidováno 7 692 žen bez práce. Jejich podíl na celkovém počtu uchazečů činil 54 procent. V evidenci bylo 2 762 osob se zdravotním postižením, což představovalo 19 procent z celkového počtu nezaměstnaných. „Na konci července bylo evidováno také 563 absolventů škol všech stupňů vzdělání a mladistvých, jejich počet se ve srovnání s předchozím měsícem zvýšil o 99 osob, ale ve srovnání se stejným měsícem minulého roku byl nižší o 237 osob. Podporu v nezaměstnanosti pobíralo 4 562 uchazečů o zaměstnání, což je 32 procent všech uchazečů vedených v evidenci,“ konstatoval analytík.
Podíl nezaměstnaných osob vyšší než republikový průměr vykázaly tři okresy, nejvyšší byl v okrese Jeseník (4,2 %), naopak nejnižší podíl nezaměstnaných byl zaznamenán v okrese Prostějov (2,3 %). Co se týká právě Prostějova, tady bylo k 31. červenci evidováno celkem 1 766 osob bez zaměstnání, z toho 1 034 žen. „Na pobočce Úřadu práce v Prostějově je hlášeno 2 151 volných pracovních míst a podíl nezaměstnaných zde činí 2,3 procenta,“ dodal Jaroslav Mikšaník.
Okresy Prostějov a Olomouc jsou jediné v Olomouckém kraji, ve kterých počet volných míst převýšil počet nezaměstnaných.

Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments