Dobrý podvečer, dnes je pondělí 18.2.2019
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Během července tohoto roku se celkový počet uchazečů o zaměstnání v Olomouckém kraji mírně zvýšil o 1,4 procenta na 14 262 osoby, počet hlášených volných pracovních míst se zvýšil o 2,7 procenta na 11 679 a podíl nezaměstnaných osob stagnoval na hodnotě 3,2 procenta.

K 31. červenci 2018 evidovala Krajská pobočka Úřadu práce ČR v Olomouci celkem 14 262 uchazečů o zaměstnání. Jejich počet byl o 203 vyšší než na konci předchozího měsíce, ve srovnání se stejným obdobím minulého roku byl nižší o 5 866 osob. „Jedná se o nejnižší červencovou nezaměstnanost od vzniku krajského uspořádání. Z tohoto počtu bylo 13 165 dosažitelných uchazečů o zaměstnání ve věku od 15 do 64 let. Šlo o 217 lidí více než na konci předchozího měsíce. Ve srovnání se stejným obdobím minulého roku byl jejich počet nižší o 5 138. Během července bylo nově zaevidováno 2 417 osob,“ poskytl základní aktuální čísla ve vývoji nezaměstnanosti Jaroslav Mikšaník, analytik trhu práce Úřadu práce ČR, Krajské pobočky v Olomouci. „Ve srovnání s minulým měsícem to bylo o 287 osob více a v porovnání se stejným obdobím předchozího roku méně o 315 osob. Z evidence během července odešlo celkem 2 214 uchazečů. Bylo to o 390 osob méně než v předchozím měsíci a o 292 osob méně než ve stejném měsíci minulého roku. Do zaměstnání z nich ve sledovaném měsíci nastoupilo 1 130, což je o 361 méně než v předchozím měsíci a o 200 méně než ve stejném měsíci minulého roku. Celkem 283 uchazečů o zaměstnání bylo umístěno prostřednictvím úřadu práce, to je o 117 méně než v předchozím měsíci a o 113 méně než ve stejném období minulého roku, 1 084 uchazečů pak bylo vyřazeno bez umístění,“ přidal Mikšaník.
Ke konci měsíce bylo v Olomouckém kraji evidováno 7 692 žen bez práce. Jejich podíl na celkovém počtu uchazečů činil 54 procent. V evidenci bylo 2 762 osob se zdravotním postižením, což představovalo 19 procent z celkového počtu nezaměstnaných. „Na konci července bylo evidováno také 563 absolventů škol všech stupňů vzdělání a mladistvých, jejich počet se ve srovnání s předchozím měsícem zvýšil o 99 osob, ale ve srovnání se stejným měsícem minulého roku byl nižší o 237 osob. Podporu v nezaměstnanosti pobíralo 4 562 uchazečů o zaměstnání, což je 32 procent všech uchazečů vedených v evidenci,“ konstatoval analytík.
Podíl nezaměstnaných osob vyšší než republikový průměr vykázaly tři okresy, nejvyšší byl v okrese Jeseník (4,2 %), naopak nejnižší podíl nezaměstnaných byl zaznamenán v okrese Prostějov (2,3 %). Co se týká právě Prostějova, tady bylo k 31. červenci evidováno celkem 1 766 osob bez zaměstnání, z toho 1 034 žen. „Na pobočce Úřadu práce v Prostějově je hlášeno 2 151 volných pracovních míst a podíl nezaměstnaných zde činí 2,3 procenta,“ dodal Jaroslav Mikšaník.
Okresy Prostějov a Olomouc jsou jediné v Olomouckém kraji, ve kterých počet volných míst převýšil počet nezaměstnaných.

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments