Příjemnou noc, dnes je pátek 21.9.2018
svátek slaví Matouš,
zítra Darina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Během července tohoto roku se celkový počet uchazečů o zaměstnání v Olomouckém kraji mírně zvýšil o 1,4 procenta na 14 262 osoby, počet hlášených volných pracovních míst se zvýšil o 2,7 procenta na 11 679 a podíl nezaměstnaných osob stagnoval na hodnotě 3,2 procenta.

K 31. červenci 2018 evidovala Krajská pobočka Úřadu práce ČR v Olomouci celkem 14 262 uchazečů o zaměstnání. Jejich počet byl o 203 vyšší než na konci předchozího měsíce, ve srovnání se stejným obdobím minulého roku byl nižší o 5 866 osob. „Jedná se o nejnižší červencovou nezaměstnanost od vzniku krajského uspořádání. Z tohoto počtu bylo 13 165 dosažitelných uchazečů o zaměstnání ve věku od 15 do 64 let. Šlo o 217 lidí více než na konci předchozího měsíce. Ve srovnání se stejným obdobím minulého roku byl jejich počet nižší o 5 138. Během července bylo nově zaevidováno 2 417 osob,“ poskytl základní aktuální čísla ve vývoji nezaměstnanosti Jaroslav Mikšaník, analytik trhu práce Úřadu práce ČR, Krajské pobočky v Olomouci. „Ve srovnání s minulým měsícem to bylo o 287 osob více a v porovnání se stejným obdobím předchozího roku méně o 315 osob. Z evidence během července odešlo celkem 2 214 uchazečů. Bylo to o 390 osob méně než v předchozím měsíci a o 292 osob méně než ve stejném měsíci minulého roku. Do zaměstnání z nich ve sledovaném měsíci nastoupilo 1 130, což je o 361 méně než v předchozím měsíci a o 200 méně než ve stejném měsíci minulého roku. Celkem 283 uchazečů o zaměstnání bylo umístěno prostřednictvím úřadu práce, to je o 117 méně než v předchozím měsíci a o 113 méně než ve stejném období minulého roku, 1 084 uchazečů pak bylo vyřazeno bez umístění,“ přidal Mikšaník.
Ke konci měsíce bylo v Olomouckém kraji evidováno 7 692 žen bez práce. Jejich podíl na celkovém počtu uchazečů činil 54 procent. V evidenci bylo 2 762 osob se zdravotním postižením, což představovalo 19 procent z celkového počtu nezaměstnaných. „Na konci července bylo evidováno také 563 absolventů škol všech stupňů vzdělání a mladistvých, jejich počet se ve srovnání s předchozím měsícem zvýšil o 99 osob, ale ve srovnání se stejným měsícem minulého roku byl nižší o 237 osob. Podporu v nezaměstnanosti pobíralo 4 562 uchazečů o zaměstnání, což je 32 procent všech uchazečů vedených v evidenci,“ konstatoval analytík.
Podíl nezaměstnaných osob vyšší než republikový průměr vykázaly tři okresy, nejvyšší byl v okrese Jeseník (4,2 %), naopak nejnižší podíl nezaměstnaných byl zaznamenán v okrese Prostějov (2,3 %). Co se týká právě Prostějova, tady bylo k 31. červenci evidováno celkem 1 766 osob bez zaměstnání, z toho 1 034 žen. „Na pobočce Úřadu práce v Prostějově je hlášeno 2 151 volných pracovních míst a podíl nezaměstnaných zde činí 2,3 procenta,“ dodal Jaroslav Mikšaník.
Okresy Prostějov a Olomouc jsou jediné v Olomouckém kraji, ve kterých počet volných míst převýšil počet nezaměstnaných.

Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • koselec n h
  • Interforst
  • pvecko
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments