Dobré dopoledne, dnes je pondělí 19.11.2018
svátek slaví Alžběta,
zítra Nikola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Během července tohoto roku se celkový počet uchazečů o zaměstnání v Olomouckém kraji mírně zvýšil o 1,4 procenta na 14 262 osoby, počet hlášených volných pracovních míst se zvýšil o 2,7 procenta na 11 679 a podíl nezaměstnaných osob stagnoval na hodnotě 3,2 procenta.

K 31. červenci 2018 evidovala Krajská pobočka Úřadu práce ČR v Olomouci celkem 14 262 uchazečů o zaměstnání. Jejich počet byl o 203 vyšší než na konci předchozího měsíce, ve srovnání se stejným obdobím minulého roku byl nižší o 5 866 osob. „Jedná se o nejnižší červencovou nezaměstnanost od vzniku krajského uspořádání. Z tohoto počtu bylo 13 165 dosažitelných uchazečů o zaměstnání ve věku od 15 do 64 let. Šlo o 217 lidí více než na konci předchozího měsíce. Ve srovnání se stejným obdobím minulého roku byl jejich počet nižší o 5 138. Během července bylo nově zaevidováno 2 417 osob,“ poskytl základní aktuální čísla ve vývoji nezaměstnanosti Jaroslav Mikšaník, analytik trhu práce Úřadu práce ČR, Krajské pobočky v Olomouci. „Ve srovnání s minulým měsícem to bylo o 287 osob více a v porovnání se stejným obdobím předchozího roku méně o 315 osob. Z evidence během července odešlo celkem 2 214 uchazečů. Bylo to o 390 osob méně než v předchozím měsíci a o 292 osob méně než ve stejném měsíci minulého roku. Do zaměstnání z nich ve sledovaném měsíci nastoupilo 1 130, což je o 361 méně než v předchozím měsíci a o 200 méně než ve stejném měsíci minulého roku. Celkem 283 uchazečů o zaměstnání bylo umístěno prostřednictvím úřadu práce, to je o 117 méně než v předchozím měsíci a o 113 méně než ve stejném období minulého roku, 1 084 uchazečů pak bylo vyřazeno bez umístění,“ přidal Mikšaník.
Ke konci měsíce bylo v Olomouckém kraji evidováno 7 692 žen bez práce. Jejich podíl na celkovém počtu uchazečů činil 54 procent. V evidenci bylo 2 762 osob se zdravotním postižením, což představovalo 19 procent z celkového počtu nezaměstnaných. „Na konci července bylo evidováno také 563 absolventů škol všech stupňů vzdělání a mladistvých, jejich počet se ve srovnání s předchozím měsícem zvýšil o 99 osob, ale ve srovnání se stejným měsícem minulého roku byl nižší o 237 osob. Podporu v nezaměstnanosti pobíralo 4 562 uchazečů o zaměstnání, což je 32 procent všech uchazečů vedených v evidenci,“ konstatoval analytík.
Podíl nezaměstnaných osob vyšší než republikový průměr vykázaly tři okresy, nejvyšší byl v okrese Jeseník (4,2 %), naopak nejnižší podíl nezaměstnaných byl zaznamenán v okrese Prostějov (2,3 %). Co se týká právě Prostějova, tady bylo k 31. červenci evidováno celkem 1 766 osob bez zaměstnání, z toho 1 034 žen. „Na pobočce Úřadu práce v Prostějově je hlášeno 2 151 volných pracovních míst a podíl nezaměstnaných zde činí 2,3 procenta,“ dodal Jaroslav Mikšaník.
Okresy Prostějov a Olomouc jsou jediné v Olomouckém kraji, ve kterých počet volných míst převýšil počet nezaměstnaných.

Total Comments

  • Zámecké Vánoce
  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte podzimní vystoupení 1.SK Prostějov ve druhé nejvyšší soutěži?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

České dráhy se „probudily“. 

V případě Českých drah to platí skutečně skoro na den. Vloni v listopadu prostějovské zastupitelstvo schválilo peníze na odkup pozemků za místním nádražím. A nyní České dráhy Večerník ubezpečily, že konečně podepíší kupní smlouvu. No, sláva!

Umí mluvit?

Novou ředitelkou prostějovského muzea se stala někdejší zaměstnankyně informačního centra magistrátu a následně sociální pracovnice Soňa Provazová. Přestože jsme ji už před více jak před dvěma týdny požádali o rozhovor, odpovědí jsme se zatím nedočkali. Hned první kontakt tak naznačil, že komunikace nebude zřejmě její silnou stránkou...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Adéla Jánská

 
janska copyProfesorka, která vyučuje malbu na Střední škole designu a módy, Prostějov, byla jednou z hlavních postav úterní slavnosti, při níž byl na stěnu v obřadní síni prostějovské radnice umístěn obraz exprimátorky Aleny Raškové. Právě tato dáma je totiž jeho autorem. .

Total Comments

Číslo týdne

 3000000
Srážka dvou kamionů a dodávky minulé úterý v noci způsobila až do středečních odpoledních hodin dopravní kolaps nejen na dálnici, ale i přímo v Prostějově. Škoda na vozidlech, která po obrovském požáru lehla popelem, je vyčíslena na tři miliony korun.

Total Comments

Výrok týdne

PIŠTE OBJEKTIVNĚ, MY K VÁM BUDEME URČITĚ OTEVŘENÍ!“

Přání primátora Statutárního města Prostějov Františka Jury při první tiskové konferenci nové rady...
PÍŠEME A BUDEME NADÁLE!

Total Comments