Dobré ráno, dnes je neděle 20.1.2019
svátek slaví Ilona,
zítra Běla
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

„Nemůžete mít všechno, co chcete! Rozhodně ne hned! Pokud vám kdokoliv tvrdí opak, pak lže. Jestliže mu uvěříte, můžete si tím pokazit celý život.“ Tohle je hlavní poselství, které by rodiče měli předat svým dětem. Pokud tak neučiní, mohou počítat s tím, že jejich potomci se v dospělosti budou potýkat s obrovskými problémy.

Všechno dobré je k něčemu zlé. Kdo například tvrdil, že je lepší být chudý než bohatý, ten nikdy nemusel platit nájem. Nicméně bohatství dokáže člověka zdecimovat stejně jako bída a hlad. V současné době kolem sebe můžeme vidět čím dál více lidí, které zničilo to, že vyrůstali v pohodlí. Fakt, že se o sebe nedokázali sami postarat, je následně zcela zničil.
Obdobně pochvala dokáže motivovat mnohem účinněji než neustálá kritika. Na druhou stranu pokud do vás vaši nejbližší řadu let „hustí“, jak jste skvělí, bylo by minimálně divné, pokud byste tomu nakonec sami neuvěřili. Nebude vám přitom vadit, že se ve skutečnosti nenajde nic, v čem byste opravdu vynikali, protože do ničeho jste neměli potřebu investovat více času a energie než ostatní. K dobrému pocitu vám stačí vědomí, že kdybyste chtěli, dokázali byste vše. Jednoho nepěkného dne však zjistíte, že tomu tak ve skutečnosti není: že nejste nic až tak zvláštního a že ve spoustě důležitých věcí neobstojíte. Vaše sebevědomí pak zčistajasna klesne zcela ke dnu, od něhož se už nikdy nemusíte odrazit.
Dnešní mladí lidé mají na své okolí či zaměstnavatele vysoké nároky, často jim za to však nemohou nabídnout nic jiného než iluzi o vlastní výjimečnosti. Nemohou za to oni sami, ale jejich rodiče, kteří ji v nich vytvořili. Přitom za ně v mnoha případech naprosto zbytečně řešili problémy, které si měli vyřešit oni sami. Sebrali jim tak možnost něco zásadního se naučit. Takoví mladí lidé při dospívání čelí ohromnému stresu. Když kouknou na facebookové profily svých přátel, chtějí se mít stejně skvěle jako oni. Jelikož se na to právě necítí, začnou si na to alespoň hrát. Přitom toužebně očekávají pozitivní zpětné vazby na to, jací jsou. Neustále se vracejí ke svým zveřejněným fotografiím a sledují, zda u nich přibyl dostatečný počet „lajků“. Pokud ano, dostaví se u nich blažený pocit, na němž se mohou stát závislými. Může se stát, že po něm budou toužit stejně silně, jako touží alkoholik po flašce, či gambler po šanci vyhrát peníze. Jejich touha se přitom stejně jako u alkoholiků či gamblerů bude výrazně zvyšovat v momentech, když se v reálném životě dostanou do problémů. Jak poznáte člověka, který se na sociálních sítích stal závislým? Podle odborníků je to každý, kdo sedí s někým u stolu a zároveň si opakovaně píše s někým, kdo u tohoto stolu není. Znáte ve svém okolí někoho takového?
Sociální sítě však v drtivé většině případů nejsou příčinou tohoto neutěšeného stavu. Jádro pudla spočívá v tom, že mnozí z mladých vyrůstají ve světě, kde je každé jejich dětské přání již dopředu splněno. Nepotřebují na nic čekat, protože všechno mají hned. Pokud jim něco chybí, jdou si to koupit, pokud se chtějí nějak zabavit, vezmou si tablet. Přirozeně očekávají, že mimo domov to bude stejné. Pokud mají peníze, pak v dnešní době skutečně budou moci mít téměř všechno. A to hned! Nebude se jim dostávat pouze dvou věcí: příjemného pocitu z dobře odvedené práce a dlouhodobého vztahu. Aby si něčeho takového mohli užít, musí být trpěliví. Obojí totiž trvá dlouho, je to vyčerpávající, nepříjemné a spojené s velkým množstvím nástrah. Takoví lidé budou mít vysoké cíle, nikdy však nebudou schopni spatřit cestu, po které by k nim mohli dojít. Budou halucinovat o tom, kterak dosahují vrcholu Mont Everestu, nikdy se však nevypraví ani na Kosíř. Ať už totiž vyjdou jakýmkoliv směrem, zanedlouho ztratí trpělivost a zůstanou na své cestě bezradně stát.
Chcete-li tedy svým dětem pokazit život snadno a rychle, stačí jediné: odstraňte jim z něj všechny překážky...

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments