Dobré ráno, dnes je pondělí 22.4.2019
svátek slaví Evľénie,
zítra Vojtěch
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

„Nemůžete mít všechno, co chcete! Rozhodně ne hned! Pokud vám kdokoliv tvrdí opak, pak lže. Jestliže mu uvěříte, můžete si tím pokazit celý život.“ Tohle je hlavní poselství, které by rodiče měli předat svým dětem. Pokud tak neučiní, mohou počítat s tím, že jejich potomci se v dospělosti budou potýkat s obrovskými problémy.

Všechno dobré je k něčemu zlé. Kdo například tvrdil, že je lepší být chudý než bohatý, ten nikdy nemusel platit nájem. Nicméně bohatství dokáže člověka zdecimovat stejně jako bída a hlad. V současné době kolem sebe můžeme vidět čím dál více lidí, které zničilo to, že vyrůstali v pohodlí. Fakt, že se o sebe nedokázali sami postarat, je následně zcela zničil.
Obdobně pochvala dokáže motivovat mnohem účinněji než neustálá kritika. Na druhou stranu pokud do vás vaši nejbližší řadu let „hustí“, jak jste skvělí, bylo by minimálně divné, pokud byste tomu nakonec sami neuvěřili. Nebude vám přitom vadit, že se ve skutečnosti nenajde nic, v čem byste opravdu vynikali, protože do ničeho jste neměli potřebu investovat více času a energie než ostatní. K dobrému pocitu vám stačí vědomí, že kdybyste chtěli, dokázali byste vše. Jednoho nepěkného dne však zjistíte, že tomu tak ve skutečnosti není: že nejste nic až tak zvláštního a že ve spoustě důležitých věcí neobstojíte. Vaše sebevědomí pak zčistajasna klesne zcela ke dnu, od něhož se už nikdy nemusíte odrazit.
Dnešní mladí lidé mají na své okolí či zaměstnavatele vysoké nároky, často jim za to však nemohou nabídnout nic jiného než iluzi o vlastní výjimečnosti. Nemohou za to oni sami, ale jejich rodiče, kteří ji v nich vytvořili. Přitom za ně v mnoha případech naprosto zbytečně řešili problémy, které si měli vyřešit oni sami. Sebrali jim tak možnost něco zásadního se naučit. Takoví mladí lidé při dospívání čelí ohromnému stresu. Když kouknou na facebookové profily svých přátel, chtějí se mít stejně skvěle jako oni. Jelikož se na to právě necítí, začnou si na to alespoň hrát. Přitom toužebně očekávají pozitivní zpětné vazby na to, jací jsou. Neustále se vracejí ke svým zveřejněným fotografiím a sledují, zda u nich přibyl dostatečný počet „lajků“. Pokud ano, dostaví se u nich blažený pocit, na němž se mohou stát závislými. Může se stát, že po něm budou toužit stejně silně, jako touží alkoholik po flašce, či gambler po šanci vyhrát peníze. Jejich touha se přitom stejně jako u alkoholiků či gamblerů bude výrazně zvyšovat v momentech, když se v reálném životě dostanou do problémů. Jak poznáte člověka, který se na sociálních sítích stal závislým? Podle odborníků je to každý, kdo sedí s někým u stolu a zároveň si opakovaně píše s někým, kdo u tohoto stolu není. Znáte ve svém okolí někoho takového?
Sociální sítě však v drtivé většině případů nejsou příčinou tohoto neutěšeného stavu. Jádro pudla spočívá v tom, že mnozí z mladých vyrůstají ve světě, kde je každé jejich dětské přání již dopředu splněno. Nepotřebují na nic čekat, protože všechno mají hned. Pokud jim něco chybí, jdou si to koupit, pokud se chtějí nějak zabavit, vezmou si tablet. Přirozeně očekávají, že mimo domov to bude stejné. Pokud mají peníze, pak v dnešní době skutečně budou moci mít téměř všechno. A to hned! Nebude se jim dostávat pouze dvou věcí: příjemného pocitu z dobře odvedené práce a dlouhodobého vztahu. Aby si něčeho takového mohli užít, musí být trpěliví. Obojí totiž trvá dlouho, je to vyčerpávající, nepříjemné a spojené s velkým množstvím nástrah. Takoví lidé budou mít vysoké cíle, nikdy však nebudou schopni spatřit cestu, po které by k nim mohli dojít. Budou halucinovat o tom, kterak dosahují vrcholu Mont Everestu, nikdy se však nevypraví ani na Kosíř. Ať už totiž vyjdou jakýmkoliv směrem, zanedlouho ztratí trpělivost a zůstanou na své cestě bezradně stát.
Chcete-li tedy svým dětem pokazit život snadno a rychle, stačí jediné: odstraňte jim z něj všechny překážky...

Total Comments

  • FED Cup
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Prostějovské Velikonoce
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte projekt sdílených kol v Prostějově?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

V Metru vše v pořádku.

Kontrola provozu a hlavně hospodaření prostějovského kina Metro 70 dopadla na výbornou. Komise až na nějaké malé „prkotiny“, které nestály ani za řeč, neshledala žádné pochybení. Ředitelka Barbora Prágerová si tak mohla oddechnout a vedení magistrátu je rovněž spokojeno.

Chování hvězdy.

Týmu BK Olomoucko závěr nadstavbové části Kooperativy NBL nevyšel. Nejenže prohrál čtyři z posledních pěti zápasů, ale těsně před play off neunesl porážku v Opavě americký pivot Javonte Douglas, který při konflitku s jedním z hráčů domácích udeřil asistenta trenéra a po utkání nepodal soupeřům ruku...

Total Comments

Osobnost týdne

Leoš NOHA
15 noha
Zdravotník a sukničkář Adolf „Áďa“ Větvička z oblíbeného seriálu Okresní přebor se objevil v Prostějově! Známý herec vystoupil v rámci divadelní hry Macbeth - Too Much Blood. A byla to z jeho strany další jízda...

Total Comments

Číslo týdne

1711
Nezaměstnanost v celém Olomouckém kraji opět výrazně poklesla, tentokrát v součtu o osm procent! V Prostějově je aktuálně bez práce jen 1 711 osob, na druhé straně zdejší pobočka Úřadu práce ČR registruje pouze něco přes pět set volných míst. A pak si firmy nemají stěžovat, že není kde brát lidi...

Total Comments

Výrok týdne

„VYHROŽOVAL MI, ŽE KDYŽ S NÍM NEBUDU, TAK MĚ ZABIJE.“

Být chtěnou ženou, není pokaždé jednoduché. Takto si posteskla před Okresním soudem v Prostějově Renata G., bývalá družka Martina Biháriho, který nezvládl rozchod...

Total Comments