Příjemnou noc, dnes je úterý 16.7.2019
svátek slaví Luboš,
zítra Martina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Celým dětstvím mě provázely rady mé babičky. Byla přísná, ale zároveň milující a chápající. I když jsem si často (hlavně jako puberťačka) myslela o jejich radách své, vždy se později ukázaly jako správné.

Když mě letos oslovili přátelé, abych kandidovala do Senátu, představila jsem si, co by mi asi babička řekla: „Ireno, jsi blbá? Co holka z Hané zmůže ve velké Praze? Kdo ti bude naslouchat? Navíc ani nemáš svého kmotra jako politici, které znám z televize.“ A když bych dodala, že chci kandidovat
za ANO, asi by pokračovala: „No ale co ten Babiš? Kalousek v televizi říkal, že je to zloděj, který při stavbě toho Čapího hnízda ošidil republiku.“

Babička měla jednu krásnou vlastnost. Uměla nejen rozdávat rady, ale taky naslouchat. A tak jsem dlouho přemýšlela, co bych jí odpověděla. Řekla bych jí:

„JAKO STAROSTKA POMÁHÁM LIDEM. BUDU V TOM POKRAČOVAT I V SENÁTU.“
Lidé z Vranovic-Kelčic mi ve čtyřech volbách dali tolik hlasů, abych za ně rozhodovala v obecním zastupitelstvu. Čtyři roky jsem byla místostarostkou a posledních osm let starostkou. Za tu dobu jsem se naučila, jak jim pomáhat a jak se starat o to, aby byla naše obec dobrým místem k životu.

Přece si to, babi, nenechám pro sebe… V Praze mě nebudou brát jako holku z Hané, ale jako senátorku. Můžu se vyjadřovat k zákonům, navrhovat nové, a hlavně: Můžu kdykoliv zaklepat na dveře ministra a říct mu, co lidi opravdu potřebují. Jako starostku by mě poslal za svým úředníkem.
Pro senátorku bude mít nejen kafe a chlebíček, ale i čas pobavit se a řešit skutečné problémy. A to řešení pak přivezu domu na Hanou.

„ŠKOLKU, OBCHOD A POŠTU DO KAŽDÉ DĚDINY“
Určitě bych zašla za ministrem školství a vysvětlila bych mu, jak důležitá je pro každou vesnici školka. Ministryni pro místní rozvoj bych předala dopis od starosty Dobrochova, který se snaží vybudovat v obci obchod, protože staří lidé do nejbližšího supermarketu pěšky nedojdou. A ministrovi vnitra bych poděkovala za projekt Pošta Partner a požádala ho, aby pomohl s jeho rozvojem v dalších obcích. Je
mi jasné, že by se ty problémy nevyřešily mávnutím kouzelného proutku, je to běh na dlouhou trať. Ale já jsem vytrvalá…

Babička by snad kývala hlavou, ale nezapomněla by na svou další výhradu: „A co ten Babiš?“ Já ti nevím, babi. Vzpomínáš, jak jsi bránila Lojzka, o kterém spousta lidí z vesnice říkala, že krade železo?
Nakonec se ukázalo, že jsi zase měla pravdu, všechno bylo jinak… Já myslím, že bychom neměli žádného člověka odsuzovat, pokud ho neodsoudí nezávislí soudci.

IRENA BLAŽKOVÁ
starostka obce Vranovice-Kelčice
Vaše kandidátka do Senátu Parlamentu ČR

Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments