Dobré ráno, dnes je středa 21.11.2018
svátek slaví Albert,
zítra Cecílie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Celým dětstvím mě provázely rady mé babičky. Byla přísná, ale zároveň milující a chápající. I když jsem si často (hlavně jako puberťačka) myslela o jejich radách své, vždy se později ukázaly jako správné.

Když mě letos oslovili přátelé, abych kandidovala do Senátu, představila jsem si, co by mi asi babička řekla: „Ireno, jsi blbá? Co holka z Hané zmůže ve velké Praze? Kdo ti bude naslouchat? Navíc ani nemáš svého kmotra jako politici, které znám z televize.“ A když bych dodala, že chci kandidovat
za ANO, asi by pokračovala: „No ale co ten Babiš? Kalousek v televizi říkal, že je to zloděj, který při stavbě toho Čapího hnízda ošidil republiku.“

Babička měla jednu krásnou vlastnost. Uměla nejen rozdávat rady, ale taky naslouchat. A tak jsem dlouho přemýšlela, co bych jí odpověděla. Řekla bych jí:

„JAKO STAROSTKA POMÁHÁM LIDEM. BUDU V TOM POKRAČOVAT I V SENÁTU.“
Lidé z Vranovic-Kelčic mi ve čtyřech volbách dali tolik hlasů, abych za ně rozhodovala v obecním zastupitelstvu. Čtyři roky jsem byla místostarostkou a posledních osm let starostkou. Za tu dobu jsem se naučila, jak jim pomáhat a jak se starat o to, aby byla naše obec dobrým místem k životu.

Přece si to, babi, nenechám pro sebe… V Praze mě nebudou brát jako holku z Hané, ale jako senátorku. Můžu se vyjadřovat k zákonům, navrhovat nové, a hlavně: Můžu kdykoliv zaklepat na dveře ministra a říct mu, co lidi opravdu potřebují. Jako starostku by mě poslal za svým úředníkem.
Pro senátorku bude mít nejen kafe a chlebíček, ale i čas pobavit se a řešit skutečné problémy. A to řešení pak přivezu domu na Hanou.

„ŠKOLKU, OBCHOD A POŠTU DO KAŽDÉ DĚDINY“
Určitě bych zašla za ministrem školství a vysvětlila bych mu, jak důležitá je pro každou vesnici školka. Ministryni pro místní rozvoj bych předala dopis od starosty Dobrochova, který se snaží vybudovat v obci obchod, protože staří lidé do nejbližšího supermarketu pěšky nedojdou. A ministrovi vnitra bych poděkovala za projekt Pošta Partner a požádala ho, aby pomohl s jeho rozvojem v dalších obcích. Je
mi jasné, že by se ty problémy nevyřešily mávnutím kouzelného proutku, je to běh na dlouhou trať. Ale já jsem vytrvalá…

Babička by snad kývala hlavou, ale nezapomněla by na svou další výhradu: „A co ten Babiš?“ Já ti nevím, babi. Vzpomínáš, jak jsi bránila Lojzka, o kterém spousta lidí z vesnice říkala, že krade železo?
Nakonec se ukázalo, že jsi zase měla pravdu, všechno bylo jinak… Já myslím, že bychom neměli žádného člověka odsuzovat, pokud ho neodsoudí nezávislí soudci.

IRENA BLAŽKOVÁ
starostka obce Vranovice-Kelčice
Vaše kandidátka do Senátu Parlamentu ČR

Total Comments

  • Zámecké Vánoce
  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte podzimní vystoupení 1.SK Prostějov ve druhé nejvyšší soutěži?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

České dráhy se „probudily“. 

V případě Českých drah to platí skutečně skoro na den. Vloni v listopadu prostějovské zastupitelstvo schválilo peníze na odkup pozemků za místním nádražím. A nyní České dráhy Večerník ubezpečily, že konečně podepíší kupní smlouvu. No, sláva!

Umí mluvit?

Novou ředitelkou prostějovského muzea se stala někdejší zaměstnankyně informačního centra magistrátu a následně sociální pracovnice Soňa Provazová. Přestože jsme ji už před více jak před dvěma týdny požádali o rozhovor, odpovědí jsme se zatím nedočkali. Hned první kontakt tak naznačil, že komunikace nebude zřejmě její silnou stránkou...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Adéla Jánská

 
janska copyProfesorka, která vyučuje malbu na Střední škole designu a módy, Prostějov, byla jednou z hlavních postav úterní slavnosti, při níž byl na stěnu v obřadní síni prostějovské radnice umístěn obraz exprimátorky Aleny Raškové. Právě tato dáma je totiž jeho autorem. .

Total Comments

Číslo týdne

 3000000
Srážka dvou kamionů a dodávky minulé úterý v noci způsobila až do středečních odpoledních hodin dopravní kolaps nejen na dálnici, ale i přímo v Prostějově. Škoda na vozidlech, která po obrovském požáru lehla popelem, je vyčíslena na tři miliony korun.

Total Comments

Výrok týdne

PIŠTE OBJEKTIVNĚ, MY K VÁM BUDEME URČITĚ OTEVŘENÍ!“

Přání primátora Statutárního města Prostějov Františka Jury při první tiskové konferenci nové rady...
PÍŠEME A BUDEME NADÁLE!

Total Comments