Dobré odpoledne, dnes je středa 26.9.2018
svátek slaví Andrea,
zítra Jonáš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Celým dětstvím mě provázely rady mé babičky. Byla přísná, ale zároveň milující a chápající. I když jsem si často (hlavně jako puberťačka) myslela o jejich radách své, vždy se později ukázaly jako správné.

Když mě letos oslovili přátelé, abych kandidovala do Senátu, představila jsem si, co by mi asi babička řekla: „Ireno, jsi blbá? Co holka z Hané zmůže ve velké Praze? Kdo ti bude naslouchat? Navíc ani nemáš svého kmotra jako politici, které znám z televize.“ A když bych dodala, že chci kandidovat
za ANO, asi by pokračovala: „No ale co ten Babiš? Kalousek v televizi říkal, že je to zloděj, který při stavbě toho Čapího hnízda ošidil republiku.“

Babička měla jednu krásnou vlastnost. Uměla nejen rozdávat rady, ale taky naslouchat. A tak jsem dlouho přemýšlela, co bych jí odpověděla. Řekla bych jí:

„JAKO STAROSTKA POMÁHÁM LIDEM. BUDU V TOM POKRAČOVAT I V SENÁTU.“
Lidé z Vranovic-Kelčic mi ve čtyřech volbách dali tolik hlasů, abych za ně rozhodovala v obecním zastupitelstvu. Čtyři roky jsem byla místostarostkou a posledních osm let starostkou. Za tu dobu jsem se naučila, jak jim pomáhat a jak se starat o to, aby byla naše obec dobrým místem k životu.

Přece si to, babi, nenechám pro sebe… V Praze mě nebudou brát jako holku z Hané, ale jako senátorku. Můžu se vyjadřovat k zákonům, navrhovat nové, a hlavně: Můžu kdykoliv zaklepat na dveře ministra a říct mu, co lidi opravdu potřebují. Jako starostku by mě poslal za svým úředníkem.
Pro senátorku bude mít nejen kafe a chlebíček, ale i čas pobavit se a řešit skutečné problémy. A to řešení pak přivezu domu na Hanou.

„ŠKOLKU, OBCHOD A POŠTU DO KAŽDÉ DĚDINY“
Určitě bych zašla za ministrem školství a vysvětlila bych mu, jak důležitá je pro každou vesnici školka. Ministryni pro místní rozvoj bych předala dopis od starosty Dobrochova, který se snaží vybudovat v obci obchod, protože staří lidé do nejbližšího supermarketu pěšky nedojdou. A ministrovi vnitra bych poděkovala za projekt Pošta Partner a požádala ho, aby pomohl s jeho rozvojem v dalších obcích. Je
mi jasné, že by se ty problémy nevyřešily mávnutím kouzelného proutku, je to běh na dlouhou trať. Ale já jsem vytrvalá…

Babička by snad kývala hlavou, ale nezapomněla by na svou další výhradu: „A co ten Babiš?“ Já ti nevím, babi. Vzpomínáš, jak jsi bránila Lojzka, o kterém spousta lidí z vesnice říkala, že krade železo?
Nakonec se ukázalo, že jsi zase měla pravdu, všechno bylo jinak… Já myslím, že bychom neměli žádného člověka odsuzovat, pokud ho neodsoudí nezávislí soudci.

IRENA BLAŽKOVÁ
starostka obce Vranovice-Kelčice
Vaše kandidátka do Senátu Parlamentu ČR

Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • kostelec n h
  • Interforst
  • ČSSD - Božena Sekaninová
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějovanům šmakuje!

Více než měsíční komplikace v dopravě je v zapomnění. Minulý týden stihli stavbaři ukončit rekonstrukci vozovky pod dálničním nadjezdem v Říční ulici v Prostějově. Takzvanou „myší dírou“ se už zase jezdí, přestože stavbařům zkomplikovali život zloději, kteří ukradli kabely k veřejnému osvětlení. 

Úplně zbytečná smrt.

Necelou hodinu po poledni v pondělí 17. září vyhasl na silnicích Prostějovska další lidský život. A zcela zbytečně. Starší řidič kamionu s nákladem dřevní štěpky narazil u Ptení do vysokého břehu vedle silnice. Kamion se převrátil na bok a kabina rozdrtila řidiče. Ten totiž podle svědků nebyl připoután...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

JAROSLAV UHLÍŘ
uhlirJako třešnička na dortu vystoupil v rámci Plumlovského vinobraní na zámku v Plumlově známý skladatel, herec, zpěvák, komik, klavírista a moderátor, který během sobotního podvečera pořádně pobavil početné obecenstvo.

Total Comments

Číslo týdne

10
Určický exstarosta Vlastimil Konšel odcházel minulé úterý od prostějovského soudu s desetiměsíčním trestem, který byl na rok a půl podmíněně odložen. Jak bezprostředně prohlásil jeho advokát, bude se jeho klient odvolávat klidně až k Nejvyššímu soudu ČR...

Total Comments

Výrok týdne

„TEN HNUSNEJ ČERNOŠEK VÁMNECHTĚL SEBRAT KOUPALIŠTĚ!“

Spolumajitel marketingové společnosti TK PLUS Miroslav Černošek vyslal směrem k občanům jasné poselství, že výstavba Národního sportovního centra není důvodem neuskutečněného projektu rekonstrukce koupaliště Za Kosteleckou ulicí.  Exkluzivní rozhovor čtěte na straně 14.

Total Comments