Dobrý večer, dnes je pondělí 18.2.2019
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Celým dětstvím mě provázely rady mé babičky. Byla přísná, ale zároveň milující a chápající. I když jsem si často (hlavně jako puberťačka) myslela o jejich radách své, vždy se později ukázaly jako správné.

Když mě letos oslovili přátelé, abych kandidovala do Senátu, představila jsem si, co by mi asi babička řekla: „Ireno, jsi blbá? Co holka z Hané zmůže ve velké Praze? Kdo ti bude naslouchat? Navíc ani nemáš svého kmotra jako politici, které znám z televize.“ A když bych dodala, že chci kandidovat
za ANO, asi by pokračovala: „No ale co ten Babiš? Kalousek v televizi říkal, že je to zloděj, který při stavbě toho Čapího hnízda ošidil republiku.“

Babička měla jednu krásnou vlastnost. Uměla nejen rozdávat rady, ale taky naslouchat. A tak jsem dlouho přemýšlela, co bych jí odpověděla. Řekla bych jí:

„JAKO STAROSTKA POMÁHÁM LIDEM. BUDU V TOM POKRAČOVAT I V SENÁTU.“
Lidé z Vranovic-Kelčic mi ve čtyřech volbách dali tolik hlasů, abych za ně rozhodovala v obecním zastupitelstvu. Čtyři roky jsem byla místostarostkou a posledních osm let starostkou. Za tu dobu jsem se naučila, jak jim pomáhat a jak se starat o to, aby byla naše obec dobrým místem k životu.

Přece si to, babi, nenechám pro sebe… V Praze mě nebudou brát jako holku z Hané, ale jako senátorku. Můžu se vyjadřovat k zákonům, navrhovat nové, a hlavně: Můžu kdykoliv zaklepat na dveře ministra a říct mu, co lidi opravdu potřebují. Jako starostku by mě poslal za svým úředníkem.
Pro senátorku bude mít nejen kafe a chlebíček, ale i čas pobavit se a řešit skutečné problémy. A to řešení pak přivezu domu na Hanou.

„ŠKOLKU, OBCHOD A POŠTU DO KAŽDÉ DĚDINY“
Určitě bych zašla za ministrem školství a vysvětlila bych mu, jak důležitá je pro každou vesnici školka. Ministryni pro místní rozvoj bych předala dopis od starosty Dobrochova, který se snaží vybudovat v obci obchod, protože staří lidé do nejbližšího supermarketu pěšky nedojdou. A ministrovi vnitra bych poděkovala za projekt Pošta Partner a požádala ho, aby pomohl s jeho rozvojem v dalších obcích. Je
mi jasné, že by se ty problémy nevyřešily mávnutím kouzelného proutku, je to běh na dlouhou trať. Ale já jsem vytrvalá…

Babička by snad kývala hlavou, ale nezapomněla by na svou další výhradu: „A co ten Babiš?“ Já ti nevím, babi. Vzpomínáš, jak jsi bránila Lojzka, o kterém spousta lidí z vesnice říkala, že krade železo?
Nakonec se ukázalo, že jsi zase měla pravdu, všechno bylo jinak… Já myslím, že bychom neměli žádného člověka odsuzovat, pokud ho neodsoudí nezávislí soudci.

IRENA BLAŽKOVÁ
starostka obce Vranovice-Kelčice
Vaše kandidátka do Senátu Parlamentu ČR

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments