Dobré ráno, dnes je neděle 23.9.2018
svátek slaví Berta,
zítra Jaromír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Povedené dva ptáčky teď mají „v prádle“ policisté z Němčic nad Hanou. Dvojice má na svědomí nejen vykradení firemního areálu, policisté s ní mají své zkušenosti už delší dobu a z jiných trestných činů. Dva muži jezdili krást autem, jeden se zákazem řízení a druhý pod vlivem pervitinu a bez řidičského průkazu.

Z přečinu krádeže podezírají němčičtí policisté dva muže ve věku 24 a 37 let. „Tohoto skutku se měli společně dopustit jedenáctého června tohoto roku krátce po poledni. V této době neoprávněně, po odstranění visacího zámku na bráně, vnikli do firemního areálu v obci na Prostějovsku. Z toho poté odcizili nejméně deset kusů plechové střešní krytiny o délce deseti metrů. Tuto krytinu pak osobním automobilem převezli do jedné z prostějovských sběren. Starší z mužů se o týden později vydal na stejné místo a čin, tentokráte sám, zopakoval. Při cestě do sběrny byl však kontrolován policisty, kteří v rámci osobní znalosti věděli, že muž byl v minulosti pro majetkovou trestnou činnost již odsouzen i k nepodmíněnému trestu odnětí svobody. Při silniční kontrole navíc policisté zjistili, že muž není držitelem řidičského oprávnění a provedenou zkouškou u něj zjistili přítomnost látky amphetamin. Tyto dopravní přestupky byly k dořešení postoupeny příslušnému správnímu orgánu,“ informoval tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov.
Následným šetřením pak policisté zjistili původ naložených plechů i ostatní okolnosti obou případů. Celková výše způsobené hmotné škody byla vyčíslena téměř na 14 000 korun. Ve věci je konáno zkrácené přípravné řízení. „Oba muži se ke krádeži plechů doznali. Mladší z mužů navíc při první krádeži řídil vozidlo, přestože má vyslovený zákaz řízení až do dubna roku 2020. Staršímu z mužů za jeho dopravní přestupky hrozí pokuta až do výše padesáti tisíc korun. V případě prokázání viny a odsouzení mu za přečin krádeže, s přihlédnutím k jeho recidivě, hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta. Mladší je podezřelý také z přečinu krádeže, ale navíc z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Za ty mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,“ konstatoval Kořínek

Total Comments

 • Restaurant Day
 • zlechov
 • supersektor
 • kostelec n h
 • Interforst
 • ČSSD - Božena Sekaninová
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments