Dobré ráno, dnes je pondělí 21.1.2019
svátek slaví Běla,
zítra Slavomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Povedené dva ptáčky teď mají „v prádle“ policisté z Němčic nad Hanou. Dvojice má na svědomí nejen vykradení firemního areálu, policisté s ní mají své zkušenosti už delší dobu a z jiných trestných činů. Dva muži jezdili krást autem, jeden se zákazem řízení a druhý pod vlivem pervitinu a bez řidičského průkazu.

Z přečinu krádeže podezírají němčičtí policisté dva muže ve věku 24 a 37 let. „Tohoto skutku se měli společně dopustit jedenáctého června tohoto roku krátce po poledni. V této době neoprávněně, po odstranění visacího zámku na bráně, vnikli do firemního areálu v obci na Prostějovsku. Z toho poté odcizili nejméně deset kusů plechové střešní krytiny o délce deseti metrů. Tuto krytinu pak osobním automobilem převezli do jedné z prostějovských sběren. Starší z mužů se o týden později vydal na stejné místo a čin, tentokráte sám, zopakoval. Při cestě do sběrny byl však kontrolován policisty, kteří v rámci osobní znalosti věděli, že muž byl v minulosti pro majetkovou trestnou činnost již odsouzen i k nepodmíněnému trestu odnětí svobody. Při silniční kontrole navíc policisté zjistili, že muž není držitelem řidičského oprávnění a provedenou zkouškou u něj zjistili přítomnost látky amphetamin. Tyto dopravní přestupky byly k dořešení postoupeny příslušnému správnímu orgánu,“ informoval tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov.
Následným šetřením pak policisté zjistili původ naložených plechů i ostatní okolnosti obou případů. Celková výše způsobené hmotné škody byla vyčíslena téměř na 14 000 korun. Ve věci je konáno zkrácené přípravné řízení. „Oba muži se ke krádeži plechů doznali. Mladší z mužů navíc při první krádeži řídil vozidlo, přestože má vyslovený zákaz řízení až do dubna roku 2020. Staršímu z mužů za jeho dopravní přestupky hrozí pokuta až do výše padesáti tisíc korun. V případě prokázání viny a odsouzení mu za přečin krádeže, s přihlédnutím k jeho recidivě, hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta. Mladší je podezřelý také z přečinu krádeže, ale navíc z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Za ty mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,“ konstatoval Kořínek

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Postoupí hokejisté Prostějova do semifinále play off?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Jednání přináší ovoce.

Dvojice náměstků primátora zamířila v minulých dnech na Krajský úřad Olomouckého kraje, kde jednala o dopravních investicích v Prostějově. Vzájemná diskuse přinesla konkrétní závěry, potvrzeny byly rekonstrukce Plumlovské i Vrahovické ulice, jednalo se také o dalších rondelech.


Jde jim o vůbec hokej?!

Pověst současného prostějovského kotle není především na stadionech soupeřů nikterak valná. Ba právě naopak. Část z grupy příznivců hokejových Jestřábů se totiž vyžívá nikoliv ve skvělých choreo představeních, ale v čirých bitkách, ze kterých si odnesou i nějaký ten „suvenýr“...

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMíR HRON
 
03 hron
Páteční hvězdou zábavného představení v beznadějně natřískané určické sokolovně byl moderátor, komik, zpěvák a imitátor, který je velmi dobře známý především divákům České televize.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 1 713 654
Tak to je paráda! Přestože se o Hanácích vykládá směrem ke štědrosti ledacos, tentokrát otevřeli svá srdce alias peněženky hodně hluboko. Během nedávné Tříkrálové sbírky totiž konická a prostějovská charita překonala jen rok starý rekord, když společně vybrali skoro jeden a třičtvrtě milion korun!

Total Comments

Výrok týdne

„PRIOR OD NÁS CELÝ PROJEKT OPSAL. ZA PLAGIÁTORSTVÍ PADALI I MINISTŘI!!!“

Právní zástupce Manthellanu u soudu ostře napadl žalobce v kauze platnosti smluv mezi Prostějovem a developerskou společností

Total Comments