Dobré odpoledne, dnes je pátek 26.4.2019
svátek slaví Oto,
zítra Jaroslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Povedené dva ptáčky teď mají „v prádle“ policisté z Němčic nad Hanou. Dvojice má na svědomí nejen vykradení firemního areálu, policisté s ní mají své zkušenosti už delší dobu a z jiných trestných činů. Dva muži jezdili krást autem, jeden se zákazem řízení a druhý pod vlivem pervitinu a bez řidičského průkazu.

Z přečinu krádeže podezírají němčičtí policisté dva muže ve věku 24 a 37 let. „Tohoto skutku se měli společně dopustit jedenáctého června tohoto roku krátce po poledni. V této době neoprávněně, po odstranění visacího zámku na bráně, vnikli do firemního areálu v obci na Prostějovsku. Z toho poté odcizili nejméně deset kusů plechové střešní krytiny o délce deseti metrů. Tuto krytinu pak osobním automobilem převezli do jedné z prostějovských sběren. Starší z mužů se o týden později vydal na stejné místo a čin, tentokráte sám, zopakoval. Při cestě do sběrny byl však kontrolován policisty, kteří v rámci osobní znalosti věděli, že muž byl v minulosti pro majetkovou trestnou činnost již odsouzen i k nepodmíněnému trestu odnětí svobody. Při silniční kontrole navíc policisté zjistili, že muž není držitelem řidičského oprávnění a provedenou zkouškou u něj zjistili přítomnost látky amphetamin. Tyto dopravní přestupky byly k dořešení postoupeny příslušnému správnímu orgánu,“ informoval tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov.
Následným šetřením pak policisté zjistili původ naložených plechů i ostatní okolnosti obou případů. Celková výše způsobené hmotné škody byla vyčíslena téměř na 14 000 korun. Ve věci je konáno zkrácené přípravné řízení. „Oba muži se ke krádeži plechů doznali. Mladší z mužů navíc při první krádeži řídil vozidlo, přestože má vyslovený zákaz řízení až do dubna roku 2020. Staršímu z mužů za jeho dopravní přestupky hrozí pokuta až do výše padesáti tisíc korun. V případě prokázání viny a odsouzení mu za přečin krádeže, s přihlédnutím k jeho recidivě, hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta. Mladší je podezřelý také z přečinu krádeže, ale navíc z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Za ty mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,“ konstatoval Kořínek

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Semo Smržice
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments