Dobré poledne, dnes je čtvrtek 15.11.2018
svátek slaví Leopold,
zítra Otmar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Povedené dva ptáčky teď mají „v prádle“ policisté z Němčic nad Hanou. Dvojice má na svědomí nejen vykradení firemního areálu, policisté s ní mají své zkušenosti už delší dobu a z jiných trestných činů. Dva muži jezdili krást autem, jeden se zákazem řízení a druhý pod vlivem pervitinu a bez řidičského průkazu.

Z přečinu krádeže podezírají němčičtí policisté dva muže ve věku 24 a 37 let. „Tohoto skutku se měli společně dopustit jedenáctého června tohoto roku krátce po poledni. V této době neoprávněně, po odstranění visacího zámku na bráně, vnikli do firemního areálu v obci na Prostějovsku. Z toho poté odcizili nejméně deset kusů plechové střešní krytiny o délce deseti metrů. Tuto krytinu pak osobním automobilem převezli do jedné z prostějovských sběren. Starší z mužů se o týden později vydal na stejné místo a čin, tentokráte sám, zopakoval. Při cestě do sběrny byl však kontrolován policisty, kteří v rámci osobní znalosti věděli, že muž byl v minulosti pro majetkovou trestnou činnost již odsouzen i k nepodmíněnému trestu odnětí svobody. Při silniční kontrole navíc policisté zjistili, že muž není držitelem řidičského oprávnění a provedenou zkouškou u něj zjistili přítomnost látky amphetamin. Tyto dopravní přestupky byly k dořešení postoupeny příslušnému správnímu orgánu,“ informoval tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov.
Následným šetřením pak policisté zjistili původ naložených plechů i ostatní okolnosti obou případů. Celková výše způsobené hmotné škody byla vyčíslena téměř na 14 000 korun. Ve věci je konáno zkrácené přípravné řízení. „Oba muži se ke krádeži plechů doznali. Mladší z mužů navíc při první krádeži řídil vozidlo, přestože má vyslovený zákaz řízení až do dubna roku 2020. Staršímu z mužů za jeho dopravní přestupky hrozí pokuta až do výše padesáti tisíc korun. V případě prokázání viny a odsouzení mu za přečin krádeže, s přihlédnutím k jeho recidivě, hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta. Mladší je podezřelý také z přečinu krádeže, ale navíc z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Za ty mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,“ konstatoval Kořínek

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments