Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 21.2.2019
svátek slaví Lenka,
zítra Petr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Na své první rande jsem v šesti letech pozvala kamaráda z první třídy domů na čaj. Kdybych si nespletla cukr se solí, možná by mi první vztah vydržel déle než jediný den. Doma ze mě chtěli vychovat pravou hanáckou hospodyni. Když jsem odložila míč nebo kolo, hned mě postavili k plotně. Ale většinou to nedopadlo slavněji než ten čaj. Z prvního pokusu o palačinky vznikly uhelné placky, první kuře bylo naopak na talíři ještě skoro živé.

Pak přišla puberta. Od rodičů jsem v té době dostala pro inspiraci hezkou kuchařskou knihu a zároveň úkol, abych z ní na narozeninovou oslavu něco uvařila. Babička mě zastihla zrovna ve chvíli, kdy jsem na straně „zajíc na divoko“ narychlo schovávala fotku šikovného Petra z vedlejší třídy.

Tenkrát mi babička řekla, tak jako obvykle, moudrost, která poznamenala celý můj život. „Ireno, jsi blbá? Ty si nemůžeš hledat chlapy podle toho, jak vypadají, ale jestli umí vařit!“

Možná proto se moje první manželství tak úplně nepovedlo, i když máme s bývalým mužem dodnes hezký vztah a šikovnou dceru Žanetu. A možná jsem se babiččinou radou podvědomě řídila při „výběru“ druhého muže, se kterým nám to klape už 21 let. Milan prostě umí vařit! Je vyučený pekař a mnoho let si užíval roli šéfkuchaře v naší rodinné vesnické restauraci.

A tak jsem zjistila, že láska opravdu prochází žaludkem, a některá jídla jsem se od něj dokonce naučila vařit. Hlavně několik tradičních hanáckých pokrmů, které jsem sepsala do „Ireniny senátní kuchařky“.

Protože knedle s meruňkami, vepřovou kýtu na smetaně nebo pečené koleno s kedlubnovým zelím by měla zvládnout každá žena z Hané, i když vařit vůbec neumí.

IRENA BLAŽKOVÁ
starostka obce Vranovice-Kelčice
Vaše kandidátka do Senátu Parlamentu ČR

PS: Ireninu senátní kuchařku i s křížovkou si můžete stáhnout v pdf na webu www.IrenaBlazkova.cz.

Total Comments

  • RK Okno
  • Interforst
  • PV Recykling
  • MJM Krmiva
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments