Dobré odpoledne, dnes je sobota 17.11.2018
svátek slaví Mahulena,
zítra Romana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Na své první rande jsem v šesti letech pozvala kamaráda z první třídy domů na čaj. Kdybych si nespletla cukr se solí, možná by mi první vztah vydržel déle než jediný den. Doma ze mě chtěli vychovat pravou hanáckou hospodyni. Když jsem odložila míč nebo kolo, hned mě postavili k plotně. Ale většinou to nedopadlo slavněji než ten čaj. Z prvního pokusu o palačinky vznikly uhelné placky, první kuře bylo naopak na talíři ještě skoro živé.

Pak přišla puberta. Od rodičů jsem v té době dostala pro inspiraci hezkou kuchařskou knihu a zároveň úkol, abych z ní na narozeninovou oslavu něco uvařila. Babička mě zastihla zrovna ve chvíli, kdy jsem na straně „zajíc na divoko“ narychlo schovávala fotku šikovného Petra z vedlejší třídy.

Tenkrát mi babička řekla, tak jako obvykle, moudrost, která poznamenala celý můj život. „Ireno, jsi blbá? Ty si nemůžeš hledat chlapy podle toho, jak vypadají, ale jestli umí vařit!“

Možná proto se moje první manželství tak úplně nepovedlo, i když máme s bývalým mužem dodnes hezký vztah a šikovnou dceru Žanetu. A možná jsem se babiččinou radou podvědomě řídila při „výběru“ druhého muže, se kterým nám to klape už 21 let. Milan prostě umí vařit! Je vyučený pekař a mnoho let si užíval roli šéfkuchaře v naší rodinné vesnické restauraci.

A tak jsem zjistila, že láska opravdu prochází žaludkem, a některá jídla jsem se od něj dokonce naučila vařit. Hlavně několik tradičních hanáckých pokrmů, které jsem sepsala do „Ireniny senátní kuchařky“.

Protože knedle s meruňkami, vepřovou kýtu na smetaně nebo pečené koleno s kedlubnovým zelím by měla zvládnout každá žena z Hané, i když vařit vůbec neumí.

IRENA BLAŽKOVÁ
starostka obce Vranovice-Kelčice
Vaše kandidátka do Senátu Parlamentu ČR

PS: Ireninu senátní kuchařku i s křížovkou si můžete stáhnout v pdf na webu www.IrenaBlazkova.cz.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments