Dobré dopoledne, dnes je úterý 23.7.2019
svátek slaví Libor,
zítra Kristýna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Na své první rande jsem v šesti letech pozvala kamaráda z první třídy domů na čaj. Kdybych si nespletla cukr se solí, možná by mi první vztah vydržel déle než jediný den. Doma ze mě chtěli vychovat pravou hanáckou hospodyni. Když jsem odložila míč nebo kolo, hned mě postavili k plotně. Ale většinou to nedopadlo slavněji než ten čaj. Z prvního pokusu o palačinky vznikly uhelné placky, první kuře bylo naopak na talíři ještě skoro živé.

Pak přišla puberta. Od rodičů jsem v té době dostala pro inspiraci hezkou kuchařskou knihu a zároveň úkol, abych z ní na narozeninovou oslavu něco uvařila. Babička mě zastihla zrovna ve chvíli, kdy jsem na straně „zajíc na divoko“ narychlo schovávala fotku šikovného Petra z vedlejší třídy.

Tenkrát mi babička řekla, tak jako obvykle, moudrost, která poznamenala celý můj život. „Ireno, jsi blbá? Ty si nemůžeš hledat chlapy podle toho, jak vypadají, ale jestli umí vařit!“

Možná proto se moje první manželství tak úplně nepovedlo, i když máme s bývalým mužem dodnes hezký vztah a šikovnou dceru Žanetu. A možná jsem se babiččinou radou podvědomě řídila při „výběru“ druhého muže, se kterým nám to klape už 21 let. Milan prostě umí vařit! Je vyučený pekař a mnoho let si užíval roli šéfkuchaře v naší rodinné vesnické restauraci.

A tak jsem zjistila, že láska opravdu prochází žaludkem, a některá jídla jsem se od něj dokonce naučila vařit. Hlavně několik tradičních hanáckých pokrmů, které jsem sepsala do „Ireniny senátní kuchařky“.

Protože knedle s meruňkami, vepřovou kýtu na smetaně nebo pečené koleno s kedlubnovým zelím by měla zvládnout každá žena z Hané, i když vařit vůbec neumí.

IRENA BLAŽKOVÁ
starostka obce Vranovice-Kelčice
Vaše kandidátka do Senátu Parlamentu ČR

PS: Ireninu senátní kuchařku i s křížovkou si můžete stáhnout v pdf na webu www.IrenaBlazkova.cz.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments