Příjemnou noc, dnes je pátek 21.9.2018
svátek slaví Matouš,
zítra Darina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Na své první rande jsem v šesti letech pozvala kamaráda z první třídy domů na čaj. Kdybych si nespletla cukr se solí, možná by mi první vztah vydržel déle než jediný den. Doma ze mě chtěli vychovat pravou hanáckou hospodyni. Když jsem odložila míč nebo kolo, hned mě postavili k plotně. Ale většinou to nedopadlo slavněji než ten čaj. Z prvního pokusu o palačinky vznikly uhelné placky, první kuře bylo naopak na talíři ještě skoro živé.

Pak přišla puberta. Od rodičů jsem v té době dostala pro inspiraci hezkou kuchařskou knihu a zároveň úkol, abych z ní na narozeninovou oslavu něco uvařila. Babička mě zastihla zrovna ve chvíli, kdy jsem na straně „zajíc na divoko“ narychlo schovávala fotku šikovného Petra z vedlejší třídy.

Tenkrát mi babička řekla, tak jako obvykle, moudrost, která poznamenala celý můj život. „Ireno, jsi blbá? Ty si nemůžeš hledat chlapy podle toho, jak vypadají, ale jestli umí vařit!“

Možná proto se moje první manželství tak úplně nepovedlo, i když máme s bývalým mužem dodnes hezký vztah a šikovnou dceru Žanetu. A možná jsem se babiččinou radou podvědomě řídila při „výběru“ druhého muže, se kterým nám to klape už 21 let. Milan prostě umí vařit! Je vyučený pekař a mnoho let si užíval roli šéfkuchaře v naší rodinné vesnické restauraci.

A tak jsem zjistila, že láska opravdu prochází žaludkem, a některá jídla jsem se od něj dokonce naučila vařit. Hlavně několik tradičních hanáckých pokrmů, které jsem sepsala do „Ireniny senátní kuchařky“.

Protože knedle s meruňkami, vepřovou kýtu na smetaně nebo pečené koleno s kedlubnovým zelím by měla zvládnout každá žena z Hané, i když vařit vůbec neumí.

IRENA BLAŽKOVÁ
starostka obce Vranovice-Kelčice
Vaše kandidátka do Senátu Parlamentu ČR

PS: Ireninu senátní kuchařku i s křížovkou si můžete stáhnout v pdf na webu www.IrenaBlazkova.cz.

Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • koselec n h
  • Interforst
  • pvecko
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments