Dobré dopoledne, dnes je úterý 18.6.2019
svátek slaví Milan,
zítra Leoš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

VIDEO  Celkem devět jednotek hasičů ze dvou krajů si v brzkých ranních hodinách uplynulého pátku 17. srpna vyžádal požár skladovací haly v Protivanově na Prostějovsku. Dle oznámení v tísňovém hovoru nebylo původně patrné co přesně v dané oblasti s viditelnou září a hustým kouřem hoří. Nakonec se ukázalo, že „červený kohout“ zakokrhal pořádně hlasitě a škody jsou milionové...

„Hasiči přijali upozornění o požáru přesně osmnáct minut po půlnoci. Podrobný popis vzápětí fonickým sdělením upřesnila místní dobrovolná jednotka. Záře už v té době měla být jasně viditelná. Ukázalo se, že jejím zdrojem je oheň v zemědělském areálu, kde došlo k požáru haly na ploše zhruba šedesát krát dvacet metrů,“ informoval média Zdeněk Hošák, mluvčí HZS Olomouckého kraje.


Jak bylo zmíněno, na místo bylo vysláno devět hasičských jednotek. „Konkrétně to byli profesionálové z Prostějova a Konice, dále dobrovolníci z Protivanova, Nivy, Ptení, Drahan i Suchdola, dorazily také jednotky ze Žďárné a Benešova. V prvotní fázi zajistili lokalizaci požáru a zabezpečení okolních objektů ochlazováním, když využívali čerpací stanoviště pro kyvadlovou dálkovou dopravu vody u nedalekého rybníka. Požárem zasažená plocha skladované slámy se nechala postupně vyhořet,“ popsal zásah Hošák.
Podle vyjádření vlastníků požár způsobil škodu na skladované slámě a hlavně objektu v celkové výši 6 500 000 korun. Během zásahu došlo také k drobnému zranění hasiče v podobě úrazu dolní končetiny. „Co stojí za přesnou příčinou vzniku požáru, je aktuálně v šetření ve spolupráci s Policií ČR,“ uzavřel tiskový mluvčí krajských hasičů.
Situaci na místě bude Večerník sledovat a v případě nových podrobností vás budeme informovat v příštím čísle.

pozar 2

Total Comments

 • Familiada
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V KAVÁRNĚ COCTAIL CAFÉ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Konečně konstruktivní jednání.

Úterní zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov trvalo tentokrát jediný den a bylo ukončeno těsně po osmnácté hodině. V jeho průběhu se sice několikrát zadrhlo, protože opoziční zastupitelé opět v některých případech porušili jednací řád, ale tentokrát bylo docela plynulé.

Fatální selhání řidiče.

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté dopravní nehodu, při které v úterý odpoledne narazil u Litovle autobus plný dětí do odstaveného kamionu. V něm cestovali desetiletí fotbalisté 1.SK Prostějov. Výsledek? Tři těžce zranění dospělí a čtrnáct lehce zraněných malých fotbalistů.

Total Comments

Osobnost týdne

ANTONÍN PANENKA
24 panenka
Legendární český fotbalista a autor nezapomenutelného „dloubáku“ při penaltovém rozstřelu ve finále Mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 byl hlavní hvězdou letošního Hořava Cupu v Kostelci na Hané a Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

2,0

Neskutečné. Podíl nezaměstnaných v Prostějově dosáhl historického minima rovných dvou procent. A je otázkou času, kdy se počet lidí bez práce dostane v regionu ještě pod tuto magickou hranici.

Total Comments

Výrok týdne

„BYL BY TO SICE IDEÁLNÍ STAV, ALE TAKY POLITICKÁ SMRT!“

První náměstek primátora Jiří Pospíšil takto zareagoval na radu finančních odborníků, že by město mohlo zvýšit daň z nemovitostí i poplatky za odpad

Total Comments