Příjemnou noc, dnes je sobota 22.9.2018
svátek slaví Darina,
zítra Berta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

VIDEO  Celkem devět jednotek hasičů ze dvou krajů si v brzkých ranních hodinách uplynulého pátku 17. srpna vyžádal požár skladovací haly v Protivanově na Prostějovsku. Dle oznámení v tísňovém hovoru nebylo původně patrné co přesně v dané oblasti s viditelnou září a hustým kouřem hoří. Nakonec se ukázalo, že „červený kohout“ zakokrhal pořádně hlasitě a škody jsou milionové...

„Hasiči přijali upozornění o požáru přesně osmnáct minut po půlnoci. Podrobný popis vzápětí fonickým sdělením upřesnila místní dobrovolná jednotka. Záře už v té době měla být jasně viditelná. Ukázalo se, že jejím zdrojem je oheň v zemědělském areálu, kde došlo k požáru haly na ploše zhruba šedesát krát dvacet metrů,“ informoval média Zdeněk Hošák, mluvčí HZS Olomouckého kraje.


Jak bylo zmíněno, na místo bylo vysláno devět hasičských jednotek. „Konkrétně to byli profesionálové z Prostějova a Konice, dále dobrovolníci z Protivanova, Nivy, Ptení, Drahan i Suchdola, dorazily také jednotky ze Žďárné a Benešova. V prvotní fázi zajistili lokalizaci požáru a zabezpečení okolních objektů ochlazováním, když využívali čerpací stanoviště pro kyvadlovou dálkovou dopravu vody u nedalekého rybníka. Požárem zasažená plocha skladované slámy se nechala postupně vyhořet,“ popsal zásah Hošák.
Podle vyjádření vlastníků požár způsobil škodu na skladované slámě a hlavně objektu v celkové výši 6 500 000 korun. Během zásahu došlo také k drobnému zranění hasiče v podobě úrazu dolní končetiny. „Co stojí za přesnou příčinou vzniku požáru, je aktuálně v šetření ve spolupráci s Policií ČR,“ uzavřel tiskový mluvčí krajských hasičů.
Situaci na místě bude Večerník sledovat a v případě nových podrobností vás budeme informovat v příštím čísle.

pozar 2

Total Comments

 • Restaurant Day
 • zlechov
 • supersektor
 • kostelec n h
 • Interforst
 • ČSSD - Božena Sekaninová
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments