Dobrý večer, dnes je středa 14.11.2018
svátek slaví Sáva,
zítra Leopold
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

VIDEO  Celkem devět jednotek hasičů ze dvou krajů si v brzkých ranních hodinách uplynulého pátku 17. srpna vyžádal požár skladovací haly v Protivanově na Prostějovsku. Dle oznámení v tísňovém hovoru nebylo původně patrné co přesně v dané oblasti s viditelnou září a hustým kouřem hoří. Nakonec se ukázalo, že „červený kohout“ zakokrhal pořádně hlasitě a škody jsou milionové...

„Hasiči přijali upozornění o požáru přesně osmnáct minut po půlnoci. Podrobný popis vzápětí fonickým sdělením upřesnila místní dobrovolná jednotka. Záře už v té době měla být jasně viditelná. Ukázalo se, že jejím zdrojem je oheň v zemědělském areálu, kde došlo k požáru haly na ploše zhruba šedesát krát dvacet metrů,“ informoval média Zdeněk Hošák, mluvčí HZS Olomouckého kraje.


Jak bylo zmíněno, na místo bylo vysláno devět hasičských jednotek. „Konkrétně to byli profesionálové z Prostějova a Konice, dále dobrovolníci z Protivanova, Nivy, Ptení, Drahan i Suchdola, dorazily také jednotky ze Žďárné a Benešova. V prvotní fázi zajistili lokalizaci požáru a zabezpečení okolních objektů ochlazováním, když využívali čerpací stanoviště pro kyvadlovou dálkovou dopravu vody u nedalekého rybníka. Požárem zasažená plocha skladované slámy se nechala postupně vyhořet,“ popsal zásah Hošák.
Podle vyjádření vlastníků požár způsobil škodu na skladované slámě a hlavně objektu v celkové výši 6 500 000 korun. Během zásahu došlo také k drobnému zranění hasiče v podobě úrazu dolní končetiny. „Co stojí za přesnou příčinou vzniku požáru, je aktuálně v šetření ve spolupráci s Policií ČR,“ uzavřel tiskový mluvčí krajských hasičů.
Situaci na místě bude Večerník sledovat a v případě nových podrobností vás budeme informovat v příštím čísle.

pozar 2

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments