Příjemnou noc, dnes je pondělí 18.3.2019
svátek slaví Eduard,
zítra Josef
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

VIDEO  Celkem devět jednotek hasičů ze dvou krajů si v brzkých ranních hodinách uplynulého pátku 17. srpna vyžádal požár skladovací haly v Protivanově na Prostějovsku. Dle oznámení v tísňovém hovoru nebylo původně patrné co přesně v dané oblasti s viditelnou září a hustým kouřem hoří. Nakonec se ukázalo, že „červený kohout“ zakokrhal pořádně hlasitě a škody jsou milionové...

„Hasiči přijali upozornění o požáru přesně osmnáct minut po půlnoci. Podrobný popis vzápětí fonickým sdělením upřesnila místní dobrovolná jednotka. Záře už v té době měla být jasně viditelná. Ukázalo se, že jejím zdrojem je oheň v zemědělském areálu, kde došlo k požáru haly na ploše zhruba šedesát krát dvacet metrů,“ informoval média Zdeněk Hošák, mluvčí HZS Olomouckého kraje.


Jak bylo zmíněno, na místo bylo vysláno devět hasičských jednotek. „Konkrétně to byli profesionálové z Prostějova a Konice, dále dobrovolníci z Protivanova, Nivy, Ptení, Drahan i Suchdola, dorazily také jednotky ze Žďárné a Benešova. V prvotní fázi zajistili lokalizaci požáru a zabezpečení okolních objektů ochlazováním, když využívali čerpací stanoviště pro kyvadlovou dálkovou dopravu vody u nedalekého rybníka. Požárem zasažená plocha skladované slámy se nechala postupně vyhořet,“ popsal zásah Hošák.
Podle vyjádření vlastníků požár způsobil škodu na skladované slámě a hlavně objektu v celkové výši 6 500 000 korun. Během zásahu došlo také k drobnému zranění hasiče v podobě úrazu dolní končetiny. „Co stojí za přesnou příčinou vzniku požáru, je aktuálně v šetření ve spolupráci s Policií ČR,“ uzavřel tiskový mluvčí krajských hasičů.
Situaci na místě bude Večerník sledovat a v případě nových podrobností vás budeme informovat v příštím čísle.

pozar 2

Total Comments

  • Unicef
  • Lesy města Prostějova
  • Město Prostějov
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte sezónu prostějovských hokejistů?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pod mostem se maká.

Většina Prostějovanů zřejmě již zaregistrovala, že se pod mostem v Olomoucké ulici pilně pracuje. Bagry a stavební dělníci připravují základy pro „podchod“ pod mostem, který v nebezpečné a dopravně frekventované lokalitě bude sloužit jak cyklistům, tak chodcům. Už aby to bylo!

Sníh přikryl Protivanovsko.

Jaro se pomalu ale jistě ujímá vlády, ovšem pozor! „Paní Zima“ ještě ani zdaleka neřekla poslední slovo. Důkazem toho je středeční chumelenice na Protivanovsku, kde napadlo zhruba pět centimetrů sněhové pokrývky. Silničáři tak měli po delším čase opět práci a děti málem stavěly sněhuláky...

Total Comments

Osobnost týdne

Simona STAŠOVÁ

Dcera Jiřiny Bohdalové byla hlavní postavou divadelní hry Skleněný zvěřinec, kterou skvělá herečka představila se svými kolegy minulé pondělí na prknech Městského divadla v Prostějově.

11 stasova

Total Comments

Číslo týdne

7
Na této příčce skončili sezónu Chance ligy 2018/2019 hokejisté Prostějova. Ani napočtvrté za sebou tak Jestřábi ve druhé nejvyšší soutěži nepřekročili svůj stín a znovu vypadli již ve čtvrtfinále play-off.

Total Comments

Výrok týdne

„ŽE NÁS LIDI BEROU VÁŽNĚ - SMRTELNĚ VÁŽNĚ“

Předseda Klubu vojenské historie Dukla Prostějov Jaroslav Dvořák má o největším úspěchu své organizace zcela jasno...

Total Comments