Dobré poledne, dnes je úterý 22.1.2019
svátek slaví Slavomír,
zítra Zdeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

VIDEO  Celkem devět jednotek hasičů ze dvou krajů si v brzkých ranních hodinách uplynulého pátku 17. srpna vyžádal požár skladovací haly v Protivanově na Prostějovsku. Dle oznámení v tísňovém hovoru nebylo původně patrné co přesně v dané oblasti s viditelnou září a hustým kouřem hoří. Nakonec se ukázalo, že „červený kohout“ zakokrhal pořádně hlasitě a škody jsou milionové...

„Hasiči přijali upozornění o požáru přesně osmnáct minut po půlnoci. Podrobný popis vzápětí fonickým sdělením upřesnila místní dobrovolná jednotka. Záře už v té době měla být jasně viditelná. Ukázalo se, že jejím zdrojem je oheň v zemědělském areálu, kde došlo k požáru haly na ploše zhruba šedesát krát dvacet metrů,“ informoval média Zdeněk Hošák, mluvčí HZS Olomouckého kraje.


Jak bylo zmíněno, na místo bylo vysláno devět hasičských jednotek. „Konkrétně to byli profesionálové z Prostějova a Konice, dále dobrovolníci z Protivanova, Nivy, Ptení, Drahan i Suchdola, dorazily také jednotky ze Žďárné a Benešova. V prvotní fázi zajistili lokalizaci požáru a zabezpečení okolních objektů ochlazováním, když využívali čerpací stanoviště pro kyvadlovou dálkovou dopravu vody u nedalekého rybníka. Požárem zasažená plocha skladované slámy se nechala postupně vyhořet,“ popsal zásah Hošák.
Podle vyjádření vlastníků požár způsobil škodu na skladované slámě a hlavně objektu v celkové výši 6 500 000 korun. Během zásahu došlo také k drobnému zranění hasiče v podobě úrazu dolní končetiny. „Co stojí za přesnou příčinou vzniku požáru, je aktuálně v šetření ve spolupráci s Policií ČR,“ uzavřel tiskový mluvčí krajských hasičů.
Situaci na místě bude Večerník sledovat a v případě nových podrobností vás budeme informovat v příštím čísle.

pozar 2

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Postoupí hokejisté Prostějova do semifinále play off?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Jednání přináší ovoce.

Dvojice náměstků primátora zamířila v minulých dnech na Krajský úřad Olomouckého kraje, kde jednala o dopravních investicích v Prostějově. Vzájemná diskuse přinesla konkrétní závěry, potvrzeny byly rekonstrukce Plumlovské i Vrahovické ulice, jednalo se také o dalších rondelech.


Jde jim o vůbec hokej?!

Pověst současného prostějovského kotle není především na stadionech soupeřů nikterak valná. Ba právě naopak. Část z grupy příznivců hokejových Jestřábů se totiž vyžívá nikoliv ve skvělých choreo představeních, ale v čirých bitkách, ze kterých si odnesou i nějaký ten „suvenýr“...

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMíR HRON
 
03 hron
Páteční hvězdou zábavného představení v beznadějně natřískané určické sokolovně byl moderátor, komik, zpěvák a imitátor, který je velmi dobře známý především divákům České televize.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 1 713 654
Tak to je paráda! Přestože se o Hanácích vykládá směrem ke štědrosti ledacos, tentokrát otevřeli svá srdce alias peněženky hodně hluboko. Během nedávné Tříkrálové sbírky totiž konická a prostějovská charita překonala jen rok starý rekord, když společně vybrali skoro jeden a třičtvrtě milion korun!

Total Comments

Výrok týdne

„PRIOR OD NÁS CELÝ PROJEKT OPSAL. ZA PLAGIÁTORSTVÍ PADALI I MINISTŘI!!!“

Právní zástupce Manthellanu u soudu ostře napadl žalobce v kauze platnosti smluv mezi Prostějovem a developerskou společností

Total Comments