Příjemnou noc, dnes je středa 19.9.2018
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Chcete se vykoupat v plumlovské přehradě? Pak máte v nadcházejícím týdnu možná poslední šanci. Kvalita vody v ní se v srpnu výrazně zhoršila, přesto hygienici v průběhu uplynulého týdne koupání v ní nezakázali. Stále jej však „pouze“ nedoporučují.

O tom, že se ještě někdy budeme moci v přehradě bez problémů koupat po celé prázdniny, si zřejmě můžeme nechat už jen zdát. Aktuálně je situace s kvalitou vody v ní sice vážná, naštěstí však ne kritická. Na pětibodové škále totiž získala voda druhou nejhorší známku. Už podruhé za sebou tak hygienici koupání v nádrži sice nedoporučili, na druhou stranu jej ani nezakázali.
Zatím naposledy se hygienici k plumlovské přehradě vydali v pondělí 13. srpna. Výsledky nemohly nikoho potěšit. „Koupání a provozování vodních sportů v tomto případě nelze doporučit zejména dětem, těhotným ženám, osobám trpícím alergií a osobám s oslabeným imunitním systémem,“ komentovala výsledky testů Eva Čehovská z Krajské hygienické stanice Olomouckého kraje.
Letos se jednalo už o deváté měření kvality vody na přehradě. Zatímco prvních šest dopadlo skvěle, koncem července se jedovaté sinice v nádrži začaly ve velkém množit. Navzdory krátkodobému zlepšení dopadlo první srpnové měření fiaskem. A tento výsledek se uplynulý týden jen potvrdil.
Hygienici přitom všem doporučují, aby se po koupání osprchovali. Sprchy přímo na plážích přehrady však už řadu let chybí.
Už nyní je jasné, že jediným rokem, kdy se na přehradě bez rizika dalo koupat po celé prázdniny, zůstane za posledních deset let rok 2015. Nic na tom nezměnilo ani bagrování za zhruba 130 milionů korun, kvůli němuž byla nádrž v letech 2010–2013 vypuštěná. Na čistou přehradu rovněž doplácí okolní obce, které přispívají na provoz srážedel fosforu. Čistou vodu měl zajistit i systém biologické filtrace přitékající vody, který se však ani po sedmi letech nepodařilo vytvořit.

Total Comments

  • Interforst
  • pvecko
  • Prostějovské HODY
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments