Dobré dopoledne, dnes je úterý 23.7.2019
svátek slaví Libor,
zítra Kristýna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Ve čtvrtek 9. srpna po patnácté hodině zastavil u pěší policejní hlídky v ulici Újezd v Prostějově řidič osobního automobilu a policisty upozornil na zvláštní styl jízdy kompaktního nakladače značky Locust. Ten měl podle slov svědka při jízdě ulicí Dolní směrem k ulici Újezd vybočovat ze svého jízdního pruhu do protisměru.

Policisté se ihned vydali k uvedené ulici. „Nakladač mezitím již vjel do ulice Újezd, kde ho policisté také zastavili. Jednašedesátiletý řidič bagru vykazoval zjevné známky ovlivnění alkoholem. Po předložení potřebných dokladů se podrobil dechovým zkouškám, kterými policisté změřili konečnou hodnotu 2,40 promile alkoholu v dechu. Řidič s výsledky zkoušek souhlasil a dobrovolně se podrobil odbornému lékařskému vyšetření v prostějovské nemocnici. K věci uvedl, že v době od sedmnácté hodiny předchozího dne do druhé hodiny v noci vypil 15 až 20 piv a půl litru slivovice,“ šokoval František Kořínek, tiskový mluvčí Policie ČR, územního odboru Prostějov.
Další jízdu policisté muži pochopitelně zakázali a na místě zadrželi i jeho řidičský průkaz. „Pro své jednání je nyní podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za ten mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok. Odstavený stroj si na místě převzal jeho majitel,“ uvedl ještě František Kořínek. 

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments