Příjemnou noc, dnes je pondělí 18.2.2019
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Ve čtvrtek 9. srpna po patnácté hodině zastavil u pěší policejní hlídky v ulici Újezd v Prostějově řidič osobního automobilu a policisty upozornil na zvláštní styl jízdy kompaktního nakladače značky Locust. Ten měl podle slov svědka při jízdě ulicí Dolní směrem k ulici Újezd vybočovat ze svého jízdního pruhu do protisměru.

Policisté se ihned vydali k uvedené ulici. „Nakladač mezitím již vjel do ulice Újezd, kde ho policisté také zastavili. Jednašedesátiletý řidič bagru vykazoval zjevné známky ovlivnění alkoholem. Po předložení potřebných dokladů se podrobil dechovým zkouškám, kterými policisté změřili konečnou hodnotu 2,40 promile alkoholu v dechu. Řidič s výsledky zkoušek souhlasil a dobrovolně se podrobil odbornému lékařskému vyšetření v prostějovské nemocnici. K věci uvedl, že v době od sedmnácté hodiny předchozího dne do druhé hodiny v noci vypil 15 až 20 piv a půl litru slivovice,“ šokoval František Kořínek, tiskový mluvčí Policie ČR, územního odboru Prostějov.
Další jízdu policisté muži pochopitelně zakázali a na místě zadrželi i jeho řidičský průkaz. „Pro své jednání je nyní podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za ten mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok. Odstavený stroj si na místě převzal jeho majitel,“ uvedl ještě František Kořínek. 

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments