Dobré dopoledne, dnes je pondělí 19.11.2018
svátek slaví Alžběta,
zítra Nikola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Po čtvrtečním jednání rady města prezentovali prostějovští konšelé tuto situaci jako pouhou změnu plánu, ale ve skutečnosti jde o pořádný malér, který zatíží městskou pokladnu. Magistrát totiž neobdržel dotaci na dostavbu komunitního domu v Sušilově ulici! Tato nepříjemná zpráva z ministerstva bude znamenat i značné úpravy původního projektu.

Prostějovští radní hned v pátek ráno oznámili, že nově vybudovaný komunitní dům v prostoru křižovatky ulic Sušilova a Sádky čeká rozšíření. Později to vysvětlili konkrétněji. „V průběhu stavebních prací nám ministerstvo oznámilo, že jsme bohužel nezískali dotaci na komunitní bydlení. Na základě této skutečnosti a situace, kdy se nemusíme striktně držet dotačních podmínek, objekt doplníme o další dva byty místo jedné společenské místnosti a zbývající tři budou doplněny o rozvody vody a kanalizace z důvodu možnosti využitelnosti pro různé služby. Dále jsme se rozhodli, že byty pro imobilní občany zůstanou v počtu dvou a zbývajících pětadvacet bytů bude realizováno jako byty standardní, tedy klasické,“ uvedl Zdeněk Fišer, první náměstek primátorky. „Tyto stavební úpravy si vyžádají navýšení ceny o 2,6 milionu korun včetně DPH. O této částce budou rozhodovat zastupitelé,“ doplnil ale tu nejpodstatnější záležitost Fišer. „Budou-li uvolněny výše uvedené navýšené prostředky, bude možné práce v dohodnutém termínu dokončit, zkolaudovat a nově vybudované byty předávat v závěru roku 2018 nájemníkům, kteří splňují podmínky pronajímatele. Rada města Prostějova proto doporučuje Zastupitelstvu města Prostějova finance schválit,“ řekl ještě první náměstek Zdeněk Fišer. Pokud však zastupitelé nezvednou ruku pro již tak drahou stavební investici, může se klidně stát, že stavba bude zastavena.
V rozpočtu města Prostějova na rok 2018 jsou na předmětnou akci již schváleny finanční prostředky ve výši 73 milionů korun na stavební práce.
O vývoji celé kauzy bude Večerník i nadále informovat.

Total Comments

  • Zámecké Vánoce
  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte podzimní vystoupení 1.SK Prostějov ve druhé nejvyšší soutěži?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

České dráhy se „probudily“. 

V případě Českých drah to platí skutečně skoro na den. Vloni v listopadu prostějovské zastupitelstvo schválilo peníze na odkup pozemků za místním nádražím. A nyní České dráhy Večerník ubezpečily, že konečně podepíší kupní smlouvu. No, sláva!

Umí mluvit?

Novou ředitelkou prostějovského muzea se stala někdejší zaměstnankyně informačního centra magistrátu a následně sociální pracovnice Soňa Provazová. Přestože jsme ji už před více jak před dvěma týdny požádali o rozhovor, odpovědí jsme se zatím nedočkali. Hned první kontakt tak naznačil, že komunikace nebude zřejmě její silnou stránkou...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Adéla Jánská

 
janska copyProfesorka, která vyučuje malbu na Střední škole designu a módy, Prostějov, byla jednou z hlavních postav úterní slavnosti, při níž byl na stěnu v obřadní síni prostějovské radnice umístěn obraz exprimátorky Aleny Raškové. Právě tato dáma je totiž jeho autorem. .

Total Comments

Číslo týdne

 3000000
Srážka dvou kamionů a dodávky minulé úterý v noci způsobila až do středečních odpoledních hodin dopravní kolaps nejen na dálnici, ale i přímo v Prostějově. Škoda na vozidlech, která po obrovském požáru lehla popelem, je vyčíslena na tři miliony korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments