Dobrý podvečer, dnes je pondělí 18.2.2019
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Po čtvrtečním jednání rady města prezentovali prostějovští konšelé tuto situaci jako pouhou změnu plánu, ale ve skutečnosti jde o pořádný malér, který zatíží městskou pokladnu. Magistrát totiž neobdržel dotaci na dostavbu komunitního domu v Sušilově ulici! Tato nepříjemná zpráva z ministerstva bude znamenat i značné úpravy původního projektu.

Prostějovští radní hned v pátek ráno oznámili, že nově vybudovaný komunitní dům v prostoru křižovatky ulic Sušilova a Sádky čeká rozšíření. Později to vysvětlili konkrétněji. „V průběhu stavebních prací nám ministerstvo oznámilo, že jsme bohužel nezískali dotaci na komunitní bydlení. Na základě této skutečnosti a situace, kdy se nemusíme striktně držet dotačních podmínek, objekt doplníme o další dva byty místo jedné společenské místnosti a zbývající tři budou doplněny o rozvody vody a kanalizace z důvodu možnosti využitelnosti pro různé služby. Dále jsme se rozhodli, že byty pro imobilní občany zůstanou v počtu dvou a zbývajících pětadvacet bytů bude realizováno jako byty standardní, tedy klasické,“ uvedl Zdeněk Fišer, první náměstek primátorky. „Tyto stavební úpravy si vyžádají navýšení ceny o 2,6 milionu korun včetně DPH. O této částce budou rozhodovat zastupitelé,“ doplnil ale tu nejpodstatnější záležitost Fišer. „Budou-li uvolněny výše uvedené navýšené prostředky, bude možné práce v dohodnutém termínu dokončit, zkolaudovat a nově vybudované byty předávat v závěru roku 2018 nájemníkům, kteří splňují podmínky pronajímatele. Rada města Prostějova proto doporučuje Zastupitelstvu města Prostějova finance schválit,“ řekl ještě první náměstek Zdeněk Fišer. Pokud však zastupitelé nezvednou ruku pro již tak drahou stavební investici, může se klidně stát, že stavba bude zastavena.
V rozpočtu města Prostějova na rok 2018 jsou na předmětnou akci již schváleny finanční prostředky ve výši 73 milionů korun na stavební práce.
O vývoji celé kauzy bude Večerník i nadále informovat.

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments