Příjemnou noc, dnes je pátek 21.9.2018
svátek slaví Matouš,
zítra Darina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Po čtvrtečním jednání rady města prezentovali prostějovští konšelé tuto situaci jako pouhou změnu plánu, ale ve skutečnosti jde o pořádný malér, který zatíží městskou pokladnu. Magistrát totiž neobdržel dotaci na dostavbu komunitního domu v Sušilově ulici! Tato nepříjemná zpráva z ministerstva bude znamenat i značné úpravy původního projektu.

Prostějovští radní hned v pátek ráno oznámili, že nově vybudovaný komunitní dům v prostoru křižovatky ulic Sušilova a Sádky čeká rozšíření. Později to vysvětlili konkrétněji. „V průběhu stavebních prací nám ministerstvo oznámilo, že jsme bohužel nezískali dotaci na komunitní bydlení. Na základě této skutečnosti a situace, kdy se nemusíme striktně držet dotačních podmínek, objekt doplníme o další dva byty místo jedné společenské místnosti a zbývající tři budou doplněny o rozvody vody a kanalizace z důvodu možnosti využitelnosti pro různé služby. Dále jsme se rozhodli, že byty pro imobilní občany zůstanou v počtu dvou a zbývajících pětadvacet bytů bude realizováno jako byty standardní, tedy klasické,“ uvedl Zdeněk Fišer, první náměstek primátorky. „Tyto stavební úpravy si vyžádají navýšení ceny o 2,6 milionu korun včetně DPH. O této částce budou rozhodovat zastupitelé,“ doplnil ale tu nejpodstatnější záležitost Fišer. „Budou-li uvolněny výše uvedené navýšené prostředky, bude možné práce v dohodnutém termínu dokončit, zkolaudovat a nově vybudované byty předávat v závěru roku 2018 nájemníkům, kteří splňují podmínky pronajímatele. Rada města Prostějova proto doporučuje Zastupitelstvu města Prostějova finance schválit,“ řekl ještě první náměstek Zdeněk Fišer. Pokud však zastupitelé nezvednou ruku pro již tak drahou stavební investici, může se klidně stát, že stavba bude zastavena.
V rozpočtu města Prostějova na rok 2018 jsou na předmětnou akci již schváleny finanční prostředky ve výši 73 milionů korun na stavební práce.
O vývoji celé kauzy bude Večerník i nadále informovat.

Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • koselec n h
  • Interforst
  • pvecko
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments