Příjemnou noc, dnes je středa 24.7.2019
svátek slaví Kristýna,
zítra Jakub
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Po čtvrtečním jednání rady města prezentovali prostějovští konšelé tuto situaci jako pouhou změnu plánu, ale ve skutečnosti jde o pořádný malér, který zatíží městskou pokladnu. Magistrát totiž neobdržel dotaci na dostavbu komunitního domu v Sušilově ulici! Tato nepříjemná zpráva z ministerstva bude znamenat i značné úpravy původního projektu.

Prostějovští radní hned v pátek ráno oznámili, že nově vybudovaný komunitní dům v prostoru křižovatky ulic Sušilova a Sádky čeká rozšíření. Později to vysvětlili konkrétněji. „V průběhu stavebních prací nám ministerstvo oznámilo, že jsme bohužel nezískali dotaci na komunitní bydlení. Na základě této skutečnosti a situace, kdy se nemusíme striktně držet dotačních podmínek, objekt doplníme o další dva byty místo jedné společenské místnosti a zbývající tři budou doplněny o rozvody vody a kanalizace z důvodu možnosti využitelnosti pro různé služby. Dále jsme se rozhodli, že byty pro imobilní občany zůstanou v počtu dvou a zbývajících pětadvacet bytů bude realizováno jako byty standardní, tedy klasické,“ uvedl Zdeněk Fišer, první náměstek primátorky. „Tyto stavební úpravy si vyžádají navýšení ceny o 2,6 milionu korun včetně DPH. O této částce budou rozhodovat zastupitelé,“ doplnil ale tu nejpodstatnější záležitost Fišer. „Budou-li uvolněny výše uvedené navýšené prostředky, bude možné práce v dohodnutém termínu dokončit, zkolaudovat a nově vybudované byty předávat v závěru roku 2018 nájemníkům, kteří splňují podmínky pronajímatele. Rada města Prostějova proto doporučuje Zastupitelstvu města Prostějova finance schválit,“ řekl ještě první náměstek Zdeněk Fišer. Pokud však zastupitelé nezvednou ruku pro již tak drahou stavební investici, může se klidně stát, že stavba bude zastavena.
V rozpočtu města Prostějova na rok 2018 jsou na předmětnou akci již schváleny finanční prostředky ve výši 73 milionů korun na stavební práce.
O vývoji celé kauzy bude Večerník i nadále informovat.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments