Dobrý podvečer, dnes je pondělí 18.2.2019
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Na konci letošního května nad regionem proletěl a na pár sekund velice jasně zazářil meteor zvaný bolid. Jeho úlomky měly dle odborníků dopadnout severně od Prostějova. Ve stejném období našla paní Dagmar na zahradě svého domu podivné kulaté kamínky. Teorie, že by se mohlo jednat o meteority, se však ukázala jako mylná.

Kamínky z Hrušky vzbuzovaly zvědavost i otázky. A to navzdory tomu, že odborníci z Astronomického ústavu v Ondřejově kategoricky popřeli, že by mohly být mimozemského původu. Dle nich nebylo možné, aby meteor doletěl takto daleko, argumentovali přitom tím, že díky výpočtům znají přibližné místo jeho dopadu.
Přesto se z Hrušky na pár dní málem stalo poutní místo. Kromě laiků se o kamínky neznámého původu zajímali i odborníci. „Stavili se u nás pán z Kroměříže i paní z prostějovské hvězdárny s tím, že budou kameny zkoumat,“ popsala před více jak měsícem paní Dagmar z Hrušky.
S odstupem času nás přirozeně zajímalo, jaký byl závěr. „Meteority to nejsou, víc se k tomu nebudu vyjadřovat,“ reagovala Dagmar na dotaz Večerníku stroze a stručně. 

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments