Příjemnou noc, dnes je středa 24.7.2019
svátek slaví Kristýna,
zítra Jakub
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Na konci letošního května nad regionem proletěl a na pár sekund velice jasně zazářil meteor zvaný bolid. Jeho úlomky měly dle odborníků dopadnout severně od Prostějova. Ve stejném období našla paní Dagmar na zahradě svého domu podivné kulaté kamínky. Teorie, že by se mohlo jednat o meteority, se však ukázala jako mylná.

Kamínky z Hrušky vzbuzovaly zvědavost i otázky. A to navzdory tomu, že odborníci z Astronomického ústavu v Ondřejově kategoricky popřeli, že by mohly být mimozemského původu. Dle nich nebylo možné, aby meteor doletěl takto daleko, argumentovali přitom tím, že díky výpočtům znají přibližné místo jeho dopadu.
Přesto se z Hrušky na pár dní málem stalo poutní místo. Kromě laiků se o kamínky neznámého původu zajímali i odborníci. „Stavili se u nás pán z Kroměříže i paní z prostějovské hvězdárny s tím, že budou kameny zkoumat,“ popsala před více jak měsícem paní Dagmar z Hrušky.
S odstupem času nás přirozeně zajímalo, jaký byl závěr. „Meteority to nejsou, víc se k tomu nebudu vyjadřovat,“ reagovala Dagmar na dotaz Večerníku stroze a stručně. 

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments