Dobré dopoledne, dnes je pátek 21.9.2018
svátek slaví Matouš,
zítra Darina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Na konci letošního května nad regionem proletěl a na pár sekund velice jasně zazářil meteor zvaný bolid. Jeho úlomky měly dle odborníků dopadnout severně od Prostějova. Ve stejném období našla paní Dagmar na zahradě svého domu podivné kulaté kamínky. Teorie, že by se mohlo jednat o meteority, se však ukázala jako mylná.

Kamínky z Hrušky vzbuzovaly zvědavost i otázky. A to navzdory tomu, že odborníci z Astronomického ústavu v Ondřejově kategoricky popřeli, že by mohly být mimozemského původu. Dle nich nebylo možné, aby meteor doletěl takto daleko, argumentovali přitom tím, že díky výpočtům znají přibližné místo jeho dopadu.
Přesto se z Hrušky na pár dní málem stalo poutní místo. Kromě laiků se o kamínky neznámého původu zajímali i odborníci. „Stavili se u nás pán z Kroměříže i paní z prostějovské hvězdárny s tím, že budou kameny zkoumat,“ popsala před více jak měsícem paní Dagmar z Hrušky.
S odstupem času nás přirozeně zajímalo, jaký byl závěr. „Meteority to nejsou, víc se k tomu nebudu vyjadřovat,“ reagovala Dagmar na dotaz Večerníku stroze a stručně. 

Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • koselec n h
  • Interforst
  • pvecko
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments