Dobré ráno, dnes je pondělí 24.9.2018
svátek slaví Jaromír,
zítra Zlata
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Není snad člověka, kterého by i v tuzemských končinách nezasáhla nedávná tragédie v italském Janově. Minulé úterý se tam zřítil most, pod jehož troskami zahynulo třiačtyřicet lidí. Do hlubiny pod padajícím mostem se zřítila i projíždějící auta, přičemž jedno z nich bylo z České republiky. Po celé Evropě se teď horečně kontrolují technické stavy všech mostů. Jenomže i v Prostějově máme svoji „časovanou bombu“! Jak Večerník opakovaně upozorňuje, estakáda Haná je v tak žalostném stavu, že mnohé překvapuje, jak vůbec ještě drží pohromadě...

Během tohoto roku už policisté vyšetřovali dvě nehody, kdy se betonové kusy různých velikostí odlouply z estakády a zasáhly vozidla projíždějící pod ní. Čtenáři posílají do redakce Večerníku snímky popraskaných částí estakády i „vybrakovaných“ pilířů mostu, z nichž zloději kovů vytrhávají železné svody. „Když si pozorně prohlédnete krajnice dálničního nadjezdu, tak spatříte i drobné praskliny v asfaltu,“ upozornil naposledy muž z Prostějova. Jak dlouho to může ještě vydržet?
„Estakáda Haná je majetkem státu a spravuje ji Ředitelství silnic a dálnic, což ale neznamená, že její technický stav nás nechává klidnými. Už jsem vedl několik jednání s ředitelem olomouckého Ředitelství silnic a dálnic panem Smolkou. Upozorňuji ho na to, že dálniční nadjezd není v pořádku a je zapotřebí učinit rychlá opatření,“ uvedl pro Večerník Pavel Smetana, náměstek prostějovské primátorky, který zodpovídá za dopravu v Prostějově.
Co na to ŘSD? „Aktuálně se provádí na dálnici D46 na průtahu Prostějovem sanace mostů, která se provádí na základě projektu zpracovaného autorizovaným projektantem. Co se týká estakády Haná v Prostějově, sanace řeší problém odpadávajících částí betonu. V tomto ohledu jsme zaznamenali zhoršení situace po poslední zimě. Souběžně se ale připravuje projektová dokumentace včetně inženýrské činnosti pro získání stavebního povolení na celkovou rekonstrukci estakády. Ta ale proběhne nejdřív v příštím roce,“ uvedl Martin Smolka, ředitel oblastního ředitelství ŘSD v Olomouci.
Doufejme tedy, že k rozsáhlé rekonstrukci rozpadající se estakády dojde opravdu co nejdříve. Jinak může dojít k obdobmnému masakru jako například v Janově!

Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • kostelec n h
  • Interforst
  • ČSSD - Božena Sekaninová
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějovanům šmakuje!

Více než měsíční komplikace v dopravě je v zapomnění. Minulý týden stihli stavbaři ukončit rekonstrukci vozovky pod dálničním nadjezdem v Říční ulici v Prostějově. Takzvanou „myší dírou“ se už zase jezdí, přestože stavbařům zkomplikovali život zloději, kteří ukradli kabely k veřejnému osvětlení. 

Úplně zbytečná smrt.

Necelou hodinu po poledni v pondělí 17. září vyhasl na silnicích Prostějovska další lidský život. A zcela zbytečně. Starší řidič kamionu s nákladem dřevní štěpky narazil u Ptení do vysokého břehu vedle silnice. Kamion se převrátil na bok a kabina rozdrtila řidiče. Ten totiž podle svědků nebyl připoután...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

JAROSLAV UHLÍŘ
uhlirJako třešnička na dortu vystoupil v rámci Plumlovského vinobraní na zámku v Plumlově známý skladatel, herec, zpěvák, komik, klavírista a moderátor, který během sobotního podvečera pořádně pobavil početné obecenstvo.

Total Comments

Číslo týdne

10
Určický exstarosta Vlastimil Konšel odcházel minulé úterý od prostějovského soudu s desetiměsíčním trestem, který byl na rok a půl podmíněně odložen. Jak bezprostředně prohlásil jeho advokát, bude se jeho klient odvolávat klidně až k Nejvyššímu soudu ČR...

Total Comments

Výrok týdne

„TEN HNUSNEJ ČERNOŠEK VÁMNECHTĚL SEBRAT KOUPALIŠTĚ!“

Spolumajitel marketingové společnosti TK PLUS Miroslav Černošek vyslal směrem k občanům jasné poselství, že výstavba Národního sportovního centra není důvodem neuskutečněného projektu rekonstrukce koupaliště Za Kosteleckou ulicí.  Exkluzivní rozhovor čtěte na straně 14.

Total Comments