Příjemnou noc, dnes je středa 23.1.2019
svátek slaví Zdeněk,
zítra Milena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Není snad člověka, kterého by i v tuzemských končinách nezasáhla nedávná tragédie v italském Janově. Minulé úterý se tam zřítil most, pod jehož troskami zahynulo třiačtyřicet lidí. Do hlubiny pod padajícím mostem se zřítila i projíždějící auta, přičemž jedno z nich bylo z České republiky. Po celé Evropě se teď horečně kontrolují technické stavy všech mostů. Jenomže i v Prostějově máme svoji „časovanou bombu“! Jak Večerník opakovaně upozorňuje, estakáda Haná je v tak žalostném stavu, že mnohé překvapuje, jak vůbec ještě drží pohromadě...

Během tohoto roku už policisté vyšetřovali dvě nehody, kdy se betonové kusy různých velikostí odlouply z estakády a zasáhly vozidla projíždějící pod ní. Čtenáři posílají do redakce Večerníku snímky popraskaných částí estakády i „vybrakovaných“ pilířů mostu, z nichž zloději kovů vytrhávají železné svody. „Když si pozorně prohlédnete krajnice dálničního nadjezdu, tak spatříte i drobné praskliny v asfaltu,“ upozornil naposledy muž z Prostějova. Jak dlouho to může ještě vydržet?
„Estakáda Haná je majetkem státu a spravuje ji Ředitelství silnic a dálnic, což ale neznamená, že její technický stav nás nechává klidnými. Už jsem vedl několik jednání s ředitelem olomouckého Ředitelství silnic a dálnic panem Smolkou. Upozorňuji ho na to, že dálniční nadjezd není v pořádku a je zapotřebí učinit rychlá opatření,“ uvedl pro Večerník Pavel Smetana, náměstek prostějovské primátorky, který zodpovídá za dopravu v Prostějově.
Co na to ŘSD? „Aktuálně se provádí na dálnici D46 na průtahu Prostějovem sanace mostů, která se provádí na základě projektu zpracovaného autorizovaným projektantem. Co se týká estakády Haná v Prostějově, sanace řeší problém odpadávajících částí betonu. V tomto ohledu jsme zaznamenali zhoršení situace po poslední zimě. Souběžně se ale připravuje projektová dokumentace včetně inženýrské činnosti pro získání stavebního povolení na celkovou rekonstrukci estakády. Ta ale proběhne nejdřív v příštím roce,“ uvedl Martin Smolka, ředitel oblastního ředitelství ŘSD v Olomouci.
Doufejme tedy, že k rozsáhlé rekonstrukci rozpadající se estakády dojde opravdu co nejdříve. Jinak může dojít k obdobmnému masakru jako například v Janově!

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Postoupí hokejisté Prostějova do semifinále play off?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Jednání přináší ovoce.

Dvojice náměstků primátora zamířila v minulých dnech na Krajský úřad Olomouckého kraje, kde jednala o dopravních investicích v Prostějově. Vzájemná diskuse přinesla konkrétní závěry, potvrzeny byly rekonstrukce Plumlovské i Vrahovické ulice, jednalo se také o dalších rondelech.


Jde jim o vůbec hokej?!

Pověst současného prostějovského kotle není především na stadionech soupeřů nikterak valná. Ba právě naopak. Část z grupy příznivců hokejových Jestřábů se totiž vyžívá nikoliv ve skvělých choreo představeních, ale v čirých bitkách, ze kterých si odnesou i nějaký ten „suvenýr“...

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMíR HRON
 
03 hron
Páteční hvězdou zábavného představení v beznadějně natřískané určické sokolovně byl moderátor, komik, zpěvák a imitátor, který je velmi dobře známý především divákům České televize.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 1 713 654
Tak to je paráda! Přestože se o Hanácích vykládá směrem ke štědrosti ledacos, tentokrát otevřeli svá srdce alias peněženky hodně hluboko. Během nedávné Tříkrálové sbírky totiž konická a prostějovská charita překonala jen rok starý rekord, když společně vybrali skoro jeden a třičtvrtě milion korun!

Total Comments

Výrok týdne

„PRIOR OD NÁS CELÝ PROJEKT OPSAL. ZA PLAGIÁTORSTVÍ PADALI I MINISTŘI!!!“

Právní zástupce Manthellanu u soudu ostře napadl žalobce v kauze platnosti smluv mezi Prostějovem a developerskou společností

Total Comments