Dobré odpoledne, dnes je neděle 18.11.2018
svátek slaví Romana,
zítra Alžběta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Není snad člověka, kterého by i v tuzemských končinách nezasáhla nedávná tragédie v italském Janově. Minulé úterý se tam zřítil most, pod jehož troskami zahynulo třiačtyřicet lidí. Do hlubiny pod padajícím mostem se zřítila i projíždějící auta, přičemž jedno z nich bylo z České republiky. Po celé Evropě se teď horečně kontrolují technické stavy všech mostů. Jenomže i v Prostějově máme svoji „časovanou bombu“! Jak Večerník opakovaně upozorňuje, estakáda Haná je v tak žalostném stavu, že mnohé překvapuje, jak vůbec ještě drží pohromadě...

Během tohoto roku už policisté vyšetřovali dvě nehody, kdy se betonové kusy různých velikostí odlouply z estakády a zasáhly vozidla projíždějící pod ní. Čtenáři posílají do redakce Večerníku snímky popraskaných částí estakády i „vybrakovaných“ pilířů mostu, z nichž zloději kovů vytrhávají železné svody. „Když si pozorně prohlédnete krajnice dálničního nadjezdu, tak spatříte i drobné praskliny v asfaltu,“ upozornil naposledy muž z Prostějova. Jak dlouho to může ještě vydržet?
„Estakáda Haná je majetkem státu a spravuje ji Ředitelství silnic a dálnic, což ale neznamená, že její technický stav nás nechává klidnými. Už jsem vedl několik jednání s ředitelem olomouckého Ředitelství silnic a dálnic panem Smolkou. Upozorňuji ho na to, že dálniční nadjezd není v pořádku a je zapotřebí učinit rychlá opatření,“ uvedl pro Večerník Pavel Smetana, náměstek prostějovské primátorky, který zodpovídá za dopravu v Prostějově.
Co na to ŘSD? „Aktuálně se provádí na dálnici D46 na průtahu Prostějovem sanace mostů, která se provádí na základě projektu zpracovaného autorizovaným projektantem. Co se týká estakády Haná v Prostějově, sanace řeší problém odpadávajících částí betonu. V tomto ohledu jsme zaznamenali zhoršení situace po poslední zimě. Souběžně se ale připravuje projektová dokumentace včetně inženýrské činnosti pro získání stavebního povolení na celkovou rekonstrukci estakády. Ta ale proběhne nejdřív v příštím roce,“ uvedl Martin Smolka, ředitel oblastního ředitelství ŘSD v Olomouci.
Doufejme tedy, že k rozsáhlé rekonstrukci rozpadající se estakády dojde opravdu co nejdříve. Jinak může dojít k obdobmnému masakru jako například v Janově!

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments