Dobré ráno, dnes je pátek 16.11.2018
svátek slaví Otmar,
zítra Mahulena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Pokud jsme zdraví, pak problémy, námaha i různé další svízele nejsou tím nejhorším, co nás v životě může potkat. Z dlouhodobého hlediska je pro nás nejhorší, pokud si už v dětství zvykneme lenošit a za každé situace vyhledávat „cestu nejmenšího odporu“.

Uvykneme-li si naopak pracovat už v mládí, bude se nám to v dalším životě hodit mnohem víc než zděděné miliony. Vztah k práci je nepochybně to nejužitečnější, co svým potomkům můžeme předat. Jenže... Naučit v dnešní době děti pracovat je těžší než kdykoliv v minulosti. Chyba přitom přirozeně není v dětech, ale v nás rodičích. Děti byly, jsou a vždy budou stejné jako dříve. To jen rodiče a vnější podmínky se mění.
Mnozí z nás nabyli dojmu, že naše dítko se bude mít dobře pouze tehdy, bude-li se dobře bavit. A to dnes fakt není problém. Byznys se zábavou pro mladé v posledních letech zaznamenal takový boom, že by mu ho mohli závidět producenti automobilů, jogurtů a dokonce i filmů. Nejpatrněji je to vidět na nevídaných investicích, které jdou do produkce nových počítačových her. Ale nejen to. Jejich hraní už dávno není jen domácí zábavou, ale samo o sobě se pro některé stalo výnosným zdrojem obživy. Ti nejlepší profesionální hráči si mohou měsíčně vydělat stovky tisíc dolarů, díky čemuž se stávají celebritami svého druhu.
Chtít za těchto okolností po mladých nějakou práci není vůbec nic snadného. Vše se ukáže ještě ostřeji ve chvíli, kdy je na trhu obrovská poptávka po jakékoliv pracovní síle. Lze to pak sledovat všude kolem nás. V některých odvětvích si zkoušejí „diktovat“ podmínky mladí lidé, kteří svým zaměstnavatelům mohou nabídnout pouze své vysoké sebevědomí. Jinak téměř nic. Přitom očekávají vysoký plat, co nejkratší pracovní dobu a spoustu dní dovolené. S takovými lidmi je skutečně „radost“ dělat...
Na druhou stranu je jasné, že nikdo z nás nic neumí hned. Dá se pochopit i to, že mladí lidé jsou sebestřední a mají pocit, že jim patří svět. Nebyli jsme jiní, a kdo z nás si to už nepamatuje, měl by se nechat jít otestovat na Alzheimerovu chorobu.
Lze si tak postěžovat, že dnešním mladým absolutně chybí pokora, neměli bychom však zapomínat, že za to v mnoha ohledech můžeme my coby jejich rodiče.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments