Příjemnou noc, dnes je úterý 25.9.2018
svátek slaví Zlata,
zítra Andrea
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Pokud jsme zdraví, pak problémy, námaha i různé další svízele nejsou tím nejhorším, co nás v životě může potkat. Z dlouhodobého hlediska je pro nás nejhorší, pokud si už v dětství zvykneme lenošit a za každé situace vyhledávat „cestu nejmenšího odporu“.

Uvykneme-li si naopak pracovat už v mládí, bude se nám to v dalším životě hodit mnohem víc než zděděné miliony. Vztah k práci je nepochybně to nejužitečnější, co svým potomkům můžeme předat. Jenže... Naučit v dnešní době děti pracovat je těžší než kdykoliv v minulosti. Chyba přitom přirozeně není v dětech, ale v nás rodičích. Děti byly, jsou a vždy budou stejné jako dříve. To jen rodiče a vnější podmínky se mění.
Mnozí z nás nabyli dojmu, že naše dítko se bude mít dobře pouze tehdy, bude-li se dobře bavit. A to dnes fakt není problém. Byznys se zábavou pro mladé v posledních letech zaznamenal takový boom, že by mu ho mohli závidět producenti automobilů, jogurtů a dokonce i filmů. Nejpatrněji je to vidět na nevídaných investicích, které jdou do produkce nových počítačových her. Ale nejen to. Jejich hraní už dávno není jen domácí zábavou, ale samo o sobě se pro některé stalo výnosným zdrojem obživy. Ti nejlepší profesionální hráči si mohou měsíčně vydělat stovky tisíc dolarů, díky čemuž se stávají celebritami svého druhu.
Chtít za těchto okolností po mladých nějakou práci není vůbec nic snadného. Vše se ukáže ještě ostřeji ve chvíli, kdy je na trhu obrovská poptávka po jakékoliv pracovní síle. Lze to pak sledovat všude kolem nás. V některých odvětvích si zkoušejí „diktovat“ podmínky mladí lidé, kteří svým zaměstnavatelům mohou nabídnout pouze své vysoké sebevědomí. Jinak téměř nic. Přitom očekávají vysoký plat, co nejkratší pracovní dobu a spoustu dní dovolené. S takovými lidmi je skutečně „radost“ dělat...
Na druhou stranu je jasné, že nikdo z nás nic neumí hned. Dá se pochopit i to, že mladí lidé jsou sebestřední a mají pocit, že jim patří svět. Nebyli jsme jiní, a kdo z nás si to už nepamatuje, měl by se nechat jít otestovat na Alzheimerovu chorobu.
Lze si tak postěžovat, že dnešním mladým absolutně chybí pokora, neměli bychom však zapomínat, že za to v mnoha ohledech můžeme my coby jejich rodiče.

Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • kostelec n h
  • Interforst
  • ČSSD - Božena Sekaninová
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějovanům šmakuje!

Více než měsíční komplikace v dopravě je v zapomnění. Minulý týden stihli stavbaři ukončit rekonstrukci vozovky pod dálničním nadjezdem v Říční ulici v Prostějově. Takzvanou „myší dírou“ se už zase jezdí, přestože stavbařům zkomplikovali život zloději, kteří ukradli kabely k veřejnému osvětlení. 

Úplně zbytečná smrt.

Necelou hodinu po poledni v pondělí 17. září vyhasl na silnicích Prostějovska další lidský život. A zcela zbytečně. Starší řidič kamionu s nákladem dřevní štěpky narazil u Ptení do vysokého břehu vedle silnice. Kamion se převrátil na bok a kabina rozdrtila řidiče. Ten totiž podle svědků nebyl připoután...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

JAROSLAV UHLÍŘ
uhlirJako třešnička na dortu vystoupil v rámci Plumlovského vinobraní na zámku v Plumlově známý skladatel, herec, zpěvák, komik, klavírista a moderátor, který během sobotního podvečera pořádně pobavil početné obecenstvo.

Total Comments

Číslo týdne

10
Určický exstarosta Vlastimil Konšel odcházel minulé úterý od prostějovského soudu s desetiměsíčním trestem, který byl na rok a půl podmíněně odložen. Jak bezprostředně prohlásil jeho advokát, bude se jeho klient odvolávat klidně až k Nejvyššímu soudu ČR...

Total Comments

Výrok týdne

„TEN HNUSNEJ ČERNOŠEK VÁMNECHTĚL SEBRAT KOUPALIŠTĚ!“

Spolumajitel marketingové společnosti TK PLUS Miroslav Černošek vyslal směrem k občanům jasné poselství, že výstavba Národního sportovního centra není důvodem neuskutečněného projektu rekonstrukce koupaliště Za Kosteleckou ulicí.  Exkluzivní rozhovor čtěte na straně 14.

Total Comments