Dobré dopoledne, dnes je neděle 20.1.2019
svátek slaví Ilona,
zítra Běla
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Pokud jsme zdraví, pak problémy, námaha i různé další svízele nejsou tím nejhorším, co nás v životě může potkat. Z dlouhodobého hlediska je pro nás nejhorší, pokud si už v dětství zvykneme lenošit a za každé situace vyhledávat „cestu nejmenšího odporu“.

Uvykneme-li si naopak pracovat už v mládí, bude se nám to v dalším životě hodit mnohem víc než zděděné miliony. Vztah k práci je nepochybně to nejužitečnější, co svým potomkům můžeme předat. Jenže... Naučit v dnešní době děti pracovat je těžší než kdykoliv v minulosti. Chyba přitom přirozeně není v dětech, ale v nás rodičích. Děti byly, jsou a vždy budou stejné jako dříve. To jen rodiče a vnější podmínky se mění.
Mnozí z nás nabyli dojmu, že naše dítko se bude mít dobře pouze tehdy, bude-li se dobře bavit. A to dnes fakt není problém. Byznys se zábavou pro mladé v posledních letech zaznamenal takový boom, že by mu ho mohli závidět producenti automobilů, jogurtů a dokonce i filmů. Nejpatrněji je to vidět na nevídaných investicích, které jdou do produkce nových počítačových her. Ale nejen to. Jejich hraní už dávno není jen domácí zábavou, ale samo o sobě se pro některé stalo výnosným zdrojem obživy. Ti nejlepší profesionální hráči si mohou měsíčně vydělat stovky tisíc dolarů, díky čemuž se stávají celebritami svého druhu.
Chtít za těchto okolností po mladých nějakou práci není vůbec nic snadného. Vše se ukáže ještě ostřeji ve chvíli, kdy je na trhu obrovská poptávka po jakékoliv pracovní síle. Lze to pak sledovat všude kolem nás. V některých odvětvích si zkoušejí „diktovat“ podmínky mladí lidé, kteří svým zaměstnavatelům mohou nabídnout pouze své vysoké sebevědomí. Jinak téměř nic. Přitom očekávají vysoký plat, co nejkratší pracovní dobu a spoustu dní dovolené. S takovými lidmi je skutečně „radost“ dělat...
Na druhou stranu je jasné, že nikdo z nás nic neumí hned. Dá se pochopit i to, že mladí lidé jsou sebestřední a mají pocit, že jim patří svět. Nebyli jsme jiní, a kdo z nás si to už nepamatuje, měl by se nechat jít otestovat na Alzheimerovu chorobu.
Lze si tak postěžovat, že dnešním mladým absolutně chybí pokora, neměli bychom však zapomínat, že za to v mnoha ohledech můžeme my coby jejich rodiče.

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments