Dobrý podvečer, dnes je pondělí 24.9.2018
svátek slaví Jaromír,
zítra Zlata
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Prostějovská městská tržnice je již řadu let bolavým místem centra města. Podepsal se na ní zejména fakt, že její prostor se stal součástí projektu stavby Galerie Manthellan, který se z různých důvodů prozatím nerealizuje. Údržbě tržnice se proto dosud věnuje jen minimální pozornost a stále se odkládá i její velmi potřebná modernizace. Nevyšel ani plán na stěhování k místnímu nádraží, zpět na Wolkerovu ulici nebo na Plumlovskou.

Střecha místo stěhování
Kandidáti uskupení ODS a nezávislé osobnosti města Prostějova si jsou dobře vědomi toho, že Prostějované chtějí mít městský trh ve snadno přístupném centru. „Plně tento názor chápeme, protože má svoji jasnou logiku. Podporujeme tento plán i proto, že jsme dlouhodobí zastánci udržení pestrého života v jádru našeho města. Jsme ovšem přesvědčeni, že by prostor trhu v centru města měl vypadat a fungovat jinak než dosud,“ má jasno jednička kandidátky Milada Sokolová a dodává: „Stávající stavbu je ovšem vzhledem k jejímu stavu nutné odstranit a bez průtahů nahradit jinou, která by nejen umožnila lepší fungování trhu, ale navíc lépe zapadla do historického centra.“ Podle návrhu ODS a nezávislých osobností by se měl zvětšit i prostor tržnice, jehož součástí by mělo být také sociální zařízení pro trhovce i veřejnost. A samozřejmě je třeba připravit zastřešení celé tržnice, aby mohla fungovat po celý rok. Nemělo by jít o žádnou složitou stavbu, ale o „vzdušné“ zastřešení, které bude nakupující i trhovce chránit před rozmary počasí. Pak by se trh vlastně mohl v tomto prostoru konat skoro každý den. Samozřejmě bychom dávali přednost tomu, aby se takový trh soustředil na regionální pěstitele a výrobce.

Nejen stánky
Fungování tržnice by navíc podle plánu ODS a nezávislých osobností zpříjemnily i další prvky. „Měly by zde být i stálé občerstvení typu malé kavárny nebo bistra a prostor pro posezení. Celý prostor by mohlo doplnit také malé pódium, kde by mohli předvést své dovednosti místní umělci,“ doplňuje další z kandidátů Tomáš Blumenstein.
Plány na úpravu tržnice závisí na konečném výsledku sporu mezi městem a Manhtellanem. Občanští demokraté a nezávislé osobnosti ale doufají, že vše dopadne tak, aby nová podoba tržnice do centra Prostějova nejen přitáhla více návštěvníků, ale hlavně lépe sloužila Prostějovanům. 

Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • kostelec n h
  • Interforst
  • ČSSD - Božena Sekaninová
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějovanům šmakuje!

Více než měsíční komplikace v dopravě je v zapomnění. Minulý týden stihli stavbaři ukončit rekonstrukci vozovky pod dálničním nadjezdem v Říční ulici v Prostějově. Takzvanou „myší dírou“ se už zase jezdí, přestože stavbařům zkomplikovali život zloději, kteří ukradli kabely k veřejnému osvětlení. 

Úplně zbytečná smrt.

Necelou hodinu po poledni v pondělí 17. září vyhasl na silnicích Prostějovska další lidský život. A zcela zbytečně. Starší řidič kamionu s nákladem dřevní štěpky narazil u Ptení do vysokého břehu vedle silnice. Kamion se převrátil na bok a kabina rozdrtila řidiče. Ten totiž podle svědků nebyl připoután...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

JAROSLAV UHLÍŘ
uhlirJako třešnička na dortu vystoupil v rámci Plumlovského vinobraní na zámku v Plumlově známý skladatel, herec, zpěvák, komik, klavírista a moderátor, který během sobotního podvečera pořádně pobavil početné obecenstvo.

Total Comments

Číslo týdne

10
Určický exstarosta Vlastimil Konšel odcházel minulé úterý od prostějovského soudu s desetiměsíčním trestem, který byl na rok a půl podmíněně odložen. Jak bezprostředně prohlásil jeho advokát, bude se jeho klient odvolávat klidně až k Nejvyššímu soudu ČR...

Total Comments

Výrok týdne

„TEN HNUSNEJ ČERNOŠEK VÁMNECHTĚL SEBRAT KOUPALIŠTĚ!“

Spolumajitel marketingové společnosti TK PLUS Miroslav Černošek vyslal směrem k občanům jasné poselství, že výstavba Národního sportovního centra není důvodem neuskutečněného projektu rekonstrukce koupaliště Za Kosteleckou ulicí.  Exkluzivní rozhovor čtěte na straně 14.

Total Comments