Dobré poledne, dnes je čtvrtek 22.11.2018
svátek slaví Cecílie,
zítra Klement
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Prostějovská městská tržnice je již řadu let bolavým místem centra města. Podepsal se na ní zejména fakt, že její prostor se stal součástí projektu stavby Galerie Manthellan, který se z různých důvodů prozatím nerealizuje. Údržbě tržnice se proto dosud věnuje jen minimální pozornost a stále se odkládá i její velmi potřebná modernizace. Nevyšel ani plán na stěhování k místnímu nádraží, zpět na Wolkerovu ulici nebo na Plumlovskou.

Střecha místo stěhování
Kandidáti uskupení ODS a nezávislé osobnosti města Prostějova si jsou dobře vědomi toho, že Prostějované chtějí mít městský trh ve snadno přístupném centru. „Plně tento názor chápeme, protože má svoji jasnou logiku. Podporujeme tento plán i proto, že jsme dlouhodobí zastánci udržení pestrého života v jádru našeho města. Jsme ovšem přesvědčeni, že by prostor trhu v centru města měl vypadat a fungovat jinak než dosud,“ má jasno jednička kandidátky Milada Sokolová a dodává: „Stávající stavbu je ovšem vzhledem k jejímu stavu nutné odstranit a bez průtahů nahradit jinou, která by nejen umožnila lepší fungování trhu, ale navíc lépe zapadla do historického centra.“ Podle návrhu ODS a nezávislých osobností by se měl zvětšit i prostor tržnice, jehož součástí by mělo být také sociální zařízení pro trhovce i veřejnost. A samozřejmě je třeba připravit zastřešení celé tržnice, aby mohla fungovat po celý rok. Nemělo by jít o žádnou složitou stavbu, ale o „vzdušné“ zastřešení, které bude nakupující i trhovce chránit před rozmary počasí. Pak by se trh vlastně mohl v tomto prostoru konat skoro každý den. Samozřejmě bychom dávali přednost tomu, aby se takový trh soustředil na regionální pěstitele a výrobce.

Nejen stánky
Fungování tržnice by navíc podle plánu ODS a nezávislých osobností zpříjemnily i další prvky. „Měly by zde být i stálé občerstvení typu malé kavárny nebo bistra a prostor pro posezení. Celý prostor by mohlo doplnit také malé pódium, kde by mohli předvést své dovednosti místní umělci,“ doplňuje další z kandidátů Tomáš Blumenstein.
Plány na úpravu tržnice závisí na konečném výsledku sporu mezi městem a Manhtellanem. Občanští demokraté a nezávislé osobnosti ale doufají, že vše dopadne tak, aby nová podoba tržnice do centra Prostějova nejen přitáhla více návštěvníků, ale hlavně lépe sloužila Prostějovanům. 

Total Comments

  • finsys
  • basic
  • restaurant day
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte podzimní vystoupení 1.SK Prostějov ve druhé nejvyšší soutěži?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

České dráhy se „probudily“. 

V případě Českých drah to platí skutečně skoro na den. Vloni v listopadu prostějovské zastupitelstvo schválilo peníze na odkup pozemků za místním nádražím. A nyní České dráhy Večerník ubezpečily, že konečně podepíší kupní smlouvu. No, sláva!

Umí mluvit?

Novou ředitelkou prostějovského muzea se stala někdejší zaměstnankyně informačního centra magistrátu a následně sociální pracovnice Soňa Provazová. Přestože jsme ji už před více jak před dvěma týdny požádali o rozhovor, odpovědí jsme se zatím nedočkali. Hned první kontakt tak naznačil, že komunikace nebude zřejmě její silnou stránkou...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Adéla Jánská

 
janska copyProfesorka, která vyučuje malbu na Střední škole designu a módy, Prostějov, byla jednou z hlavních postav úterní slavnosti, při níž byl na stěnu v obřadní síni prostějovské radnice umístěn obraz exprimátorky Aleny Raškové. Právě tato dáma je totiž jeho autorem. .

Total Comments

Číslo týdne

 3000000
Srážka dvou kamionů a dodávky minulé úterý v noci způsobila až do středečních odpoledních hodin dopravní kolaps nejen na dálnici, ale i přímo v Prostějově. Škoda na vozidlech, která po obrovském požáru lehla popelem, je vyčíslena na tři miliony korun.

Total Comments

Výrok týdne

PIŠTE OBJEKTIVNĚ, MY K VÁM BUDEME URČITĚ OTEVŘENÍ!“

Přání primátora Statutárního města Prostějov Františka Jury při první tiskové konferenci nové rady...
PÍŠEME A BUDEME NADÁLE!

Total Comments