Dobrý podvečer, dnes je úterý 18.6.2019
svátek slaví Milan,
zítra Leoš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Prostějovská městská tržnice je již řadu let bolavým místem centra města. Podepsal se na ní zejména fakt, že její prostor se stal součástí projektu stavby Galerie Manthellan, který se z různých důvodů prozatím nerealizuje. Údržbě tržnice se proto dosud věnuje jen minimální pozornost a stále se odkládá i její velmi potřebná modernizace. Nevyšel ani plán na stěhování k místnímu nádraží, zpět na Wolkerovu ulici nebo na Plumlovskou.

Střecha místo stěhování
Kandidáti uskupení ODS a nezávislé osobnosti města Prostějova si jsou dobře vědomi toho, že Prostějované chtějí mít městský trh ve snadno přístupném centru. „Plně tento názor chápeme, protože má svoji jasnou logiku. Podporujeme tento plán i proto, že jsme dlouhodobí zastánci udržení pestrého života v jádru našeho města. Jsme ovšem přesvědčeni, že by prostor trhu v centru města měl vypadat a fungovat jinak než dosud,“ má jasno jednička kandidátky Milada Sokolová a dodává: „Stávající stavbu je ovšem vzhledem k jejímu stavu nutné odstranit a bez průtahů nahradit jinou, která by nejen umožnila lepší fungování trhu, ale navíc lépe zapadla do historického centra.“ Podle návrhu ODS a nezávislých osobností by se měl zvětšit i prostor tržnice, jehož součástí by mělo být také sociální zařízení pro trhovce i veřejnost. A samozřejmě je třeba připravit zastřešení celé tržnice, aby mohla fungovat po celý rok. Nemělo by jít o žádnou složitou stavbu, ale o „vzdušné“ zastřešení, které bude nakupující i trhovce chránit před rozmary počasí. Pak by se trh vlastně mohl v tomto prostoru konat skoro každý den. Samozřejmě bychom dávali přednost tomu, aby se takový trh soustředil na regionální pěstitele a výrobce.

Nejen stánky
Fungování tržnice by navíc podle plánu ODS a nezávislých osobností zpříjemnily i další prvky. „Měly by zde být i stálé občerstvení typu malé kavárny nebo bistra a prostor pro posezení. Celý prostor by mohlo doplnit také malé pódium, kde by mohli předvést své dovednosti místní umělci,“ doplňuje další z kandidátů Tomáš Blumenstein.
Plány na úpravu tržnice závisí na konečném výsledku sporu mezi městem a Manhtellanem. Občanští demokraté a nezávislé osobnosti ale doufají, že vše dopadne tak, aby nová podoba tržnice do centra Prostějova nejen přitáhla více návštěvníků, ale hlavně lépe sloužila Prostějovanům. 

Total Comments

 • Familiada
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V KAVÁRNĚ COCTAIL CAFÉ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Konečně konstruktivní jednání.

Úterní zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov trvalo tentokrát jediný den a bylo ukončeno těsně po osmnácté hodině. V jeho průběhu se sice několikrát zadrhlo, protože opoziční zastupitelé opět v některých případech porušili jednací řád, ale tentokrát bylo docela plynulé.

Fatální selhání řidiče.

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté dopravní nehodu, při které v úterý odpoledne narazil u Litovle autobus plný dětí do odstaveného kamionu. V něm cestovali desetiletí fotbalisté 1.SK Prostějov. Výsledek? Tři těžce zranění dospělí a čtrnáct lehce zraněných malých fotbalistů.

Total Comments

Osobnost týdne

ANTONÍN PANENKA
24 panenka
Legendární český fotbalista a autor nezapomenutelného „dloubáku“ při penaltovém rozstřelu ve finále Mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 byl hlavní hvězdou letošního Hořava Cupu v Kostelci na Hané a Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

2,0

Neskutečné. Podíl nezaměstnaných v Prostějově dosáhl historického minima rovných dvou procent. A je otázkou času, kdy se počet lidí bez práce dostane v regionu ještě pod tuto magickou hranici.

Total Comments

Výrok týdne

„BYL BY TO SICE IDEÁLNÍ STAV, ALE TAKY POLITICKÁ SMRT!“

První náměstek primátora Jiří Pospíšil takto zareagoval na radu finančních odborníků, že by město mohlo zvýšit daň z nemovitostí i poplatky za odpad

Total Comments