Dobré ráno, dnes je sobota 16.2.2019
svátek slaví Ljuba,
zítra Miloslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Prostějovská městská tržnice je již řadu let bolavým místem centra města. Podepsal se na ní zejména fakt, že její prostor se stal součástí projektu stavby Galerie Manthellan, který se z různých důvodů prozatím nerealizuje. Údržbě tržnice se proto dosud věnuje jen minimální pozornost a stále se odkládá i její velmi potřebná modernizace. Nevyšel ani plán na stěhování k místnímu nádraží, zpět na Wolkerovu ulici nebo na Plumlovskou.

Střecha místo stěhování
Kandidáti uskupení ODS a nezávislé osobnosti města Prostějova si jsou dobře vědomi toho, že Prostějované chtějí mít městský trh ve snadno přístupném centru. „Plně tento názor chápeme, protože má svoji jasnou logiku. Podporujeme tento plán i proto, že jsme dlouhodobí zastánci udržení pestrého života v jádru našeho města. Jsme ovšem přesvědčeni, že by prostor trhu v centru města měl vypadat a fungovat jinak než dosud,“ má jasno jednička kandidátky Milada Sokolová a dodává: „Stávající stavbu je ovšem vzhledem k jejímu stavu nutné odstranit a bez průtahů nahradit jinou, která by nejen umožnila lepší fungování trhu, ale navíc lépe zapadla do historického centra.“ Podle návrhu ODS a nezávislých osobností by se měl zvětšit i prostor tržnice, jehož součástí by mělo být také sociální zařízení pro trhovce i veřejnost. A samozřejmě je třeba připravit zastřešení celé tržnice, aby mohla fungovat po celý rok. Nemělo by jít o žádnou složitou stavbu, ale o „vzdušné“ zastřešení, které bude nakupující i trhovce chránit před rozmary počasí. Pak by se trh vlastně mohl v tomto prostoru konat skoro každý den. Samozřejmě bychom dávali přednost tomu, aby se takový trh soustředil na regionální pěstitele a výrobce.

Nejen stánky
Fungování tržnice by navíc podle plánu ODS a nezávislých osobností zpříjemnily i další prvky. „Měly by zde být i stálé občerstvení typu malé kavárny nebo bistra a prostor pro posezení. Celý prostor by mohlo doplnit také malé pódium, kde by mohli předvést své dovednosti místní umělci,“ doplňuje další z kandidátů Tomáš Blumenstein.
Plány na úpravu tržnice závisí na konečném výsledku sporu mezi městem a Manhtellanem. Občanští demokraté a nezávislé osobnosti ale doufají, že vše dopadne tak, aby nová podoba tržnice do centra Prostějova nejen přitáhla více návštěvníků, ale hlavně lépe sloužila Prostějovanům. 

Total Comments

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Parádní odplata.

Tak to se povedlo dokonale. Tým nejvyšší basketbalové soutěže BK Olomoucko, který sídlí v Prostějově, naložil při vstupu do nadstavbové části A1 svitavským Turům stovku a dal tak zapomenout na prohru z předešlé středy. O uplynulém víkendu pak basketbalisté statečně bojovali o úspěch v rámci Final Four Českého poháru.


Pětadvacet evakuovaných.

Trestuhodná chyba seniorky zapříčinila požár bytu ve druhém patře sedmiposchoďového paneláku v Moravské ulici v Prostějově. Jeho majitelka totiž v panice hodila hořící adventní věnec do vany a posléze vzplálo celé bytové jádro. Hasiči s policisty pak evakuovaly pětadvacet osob ze sousedství.

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

PAVEL LIŠKA
06 liskaJeviště Společenského domu v Prostějově patřilo uplynulý pátek Vandrákům. Přesněji řečeno triu motorkářů, kteří procestovali několik měsíců po střední Americe. Herci Pavel Liška, Jen Révai a kameraman Hynek Bernard o tom přišli vyprávět Prostějovanům.

Total Comments

Číslo týdne

 99
Do Prostějova se po dvou týdnech „čistoty“ opět vrátil smog! Měřící stanice ve Studentské ulici naměřila 99 mikrogramů prachových částic na metr krychlový vzduchu. Je to o devětačtyřicet mikgrogramů více než je denní limit.

Total Comments

Výrok týdne

„VŠUDE BYLO PLNO KRVE A JÁ JSEM PIŠTĚLA!“

Druhá nejlepší hráčka světa
Petra Kvitová takto u Krajského
soudu v Brně popsala otřesné
okamžiky svého přepadení
z 20. prosince roku 2016

Total Comments