Dobré ráno, dnes je úterý 18.6.2019
svátek slaví Milan,
zítra Leoš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Skutečně svérázným způsobem se rozhodla řešit neochotu svého známého ke vrácení dluhu v řádu jednotek tisíc korun mladá žena ze Šternberka. Požádala čtyři své přátele z Olomoucka a autem se společně 2. července tohoto roku vypravili do Prostějova. A vymáhání dluhu skončilo nakonec spácháním trestného činu!

„V uvedený den po dvacáté hodině v Určické ulici se za použití násilí vloupali do rodinného domu dlužníka. Dům společně prohledali, odcizili z něj televizor, motorovou pilu, snowboard, netbook a dva notebooky. Šestatřicetiletý majitel věcí způsobenou škodu vyčíslil na 20 tisíc korun na odcizených věcech a na 11 350 korun na poškození. Majitel pětičlennou skupinu přistihl při nakládání věcí do automobilu, a proto věc ihned po jejich odjezdu oznámil policistům. Těm také udal pravděpodobný směr jízdy automobilu. Podezřelí byli zastaveni policejní hlídkou v obci Hněvotín na Olomoucku. K činu se ihned přiznali a odcizené věci dobrovolně vydali,“ sdělil František Kořínek, tiskový mluvčí Policie ČR Prostějov.
Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu poškození cizí věci, přečinu porušování domovní svobody a přečinu krádeže. V případě prokázání viny a odsouzení podezřelým hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta.

Total Comments

 • Familiada
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V KAVÁRNĚ COCTAIL CAFÉ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Konečně konstruktivní jednání.

Úterní zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov trvalo tentokrát jediný den a bylo ukončeno těsně po osmnácté hodině. V jeho průběhu se sice několikrát zadrhlo, protože opoziční zastupitelé opět v některých případech porušili jednací řád, ale tentokrát bylo docela plynulé.

Fatální selhání řidiče.

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté dopravní nehodu, při které v úterý odpoledne narazil u Litovle autobus plný dětí do odstaveného kamionu. V něm cestovali desetiletí fotbalisté 1.SK Prostějov. Výsledek? Tři těžce zranění dospělí a čtrnáct lehce zraněných malých fotbalistů.

Total Comments

Osobnost týdne

ANTONÍN PANENKA
24 panenka
Legendární český fotbalista a autor nezapomenutelného „dloubáku“ při penaltovém rozstřelu ve finále Mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 byl hlavní hvězdou letošního Hořava Cupu v Kostelci na Hané a Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

2,0

Neskutečné. Podíl nezaměstnaných v Prostějově dosáhl historického minima rovných dvou procent. A je otázkou času, kdy se počet lidí bez práce dostane v regionu ještě pod tuto magickou hranici.

Total Comments

Výrok týdne

„BYL BY TO SICE IDEÁLNÍ STAV, ALE TAKY POLITICKÁ SMRT!“

První náměstek primátora Jiří Pospíšil takto zareagoval na radu finančních odborníků, že by město mohlo zvýšit daň z nemovitostí i poplatky za odpad

Total Comments