Příjemnou noc, dnes je pondělí 17.12.2018
svátek slaví Daniel,
zítra Miloslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Skutečně svérázným způsobem se rozhodla řešit neochotu svého známého ke vrácení dluhu v řádu jednotek tisíc korun mladá žena ze Šternberka. Požádala čtyři své přátele z Olomoucka a autem se společně 2. července tohoto roku vypravili do Prostějova. A vymáhání dluhu skončilo nakonec spácháním trestného činu!

„V uvedený den po dvacáté hodině v Určické ulici se za použití násilí vloupali do rodinného domu dlužníka. Dům společně prohledali, odcizili z něj televizor, motorovou pilu, snowboard, netbook a dva notebooky. Šestatřicetiletý majitel věcí způsobenou škodu vyčíslil na 20 tisíc korun na odcizených věcech a na 11 350 korun na poškození. Majitel pětičlennou skupinu přistihl při nakládání věcí do automobilu, a proto věc ihned po jejich odjezdu oznámil policistům. Těm také udal pravděpodobný směr jízdy automobilu. Podezřelí byli zastaveni policejní hlídkou v obci Hněvotín na Olomoucku. K činu se ihned přiznali a odcizené věci dobrovolně vydali,“ sdělil František Kořínek, tiskový mluvčí Policie ČR Prostějov.
Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu poškození cizí věci, přečinu porušování domovní svobody a přečinu krádeže. V případě prokázání viny a odsouzení podezřelým hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta.

Total Comments

  • Repoint
  • Prohlídky
  • Muzeum
  • jaro
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí Vánoční trhy v Prostějově?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

A jde to i bez hádek!

Ano, potěšil nás a zároveň také velice překvapil hladký průběh úterního jednání prostějovských zastupitelů. Nejdůležitější dokument města, rozpočet na rok 2019, byl schválen celkem rychle, navíc bez zbytečných průtahů v podobě slovních přestřelek s opozičními zastupiteli. Tak to má být.

Máme nejdražší vodu!.

Během posledních dvou let se cena vodného a stočného na Prostějovsku nezvyšovala a tak jsme možná mnozí nabyli dojmu, že to tak i zůstane. Moravská vodárenská ovšem pro rok 2019 sáhla k výraznému zdražení, po kterém budeme mít nejdražší vodu na Moravě.  

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR WALDA NERUŠIL
V němčickém kině OKO vystoupil uplynulou sobotu Waldemar Matuška. Ne, legendární zpěvák nevstal z mrtvých, ale parádně ho zastoupil jeho „dvojník“. Vánoční koncert v podání Vladimíra Waldy Nerušila se skutečně povedl.

49 walda13

Total Comments

Číslo týdne

5
O tolik korun budou mít PROSTĚJOVSKÝ Večerník levnější ti předplatitelé, kteří si pořídí ještě do konce roku abonenství nejčtenějšího regionálního periodika na rok 2019. Kvůli zdražení papíru totiž cena na stánku vystoupá od 1. ledna na rovnou dvacetikorunu.

Total Comments

Výrok týdne

„NA OPAKOVÁNÍ VOLEB JSEM BYLA PŘIPRAVENA...“

Nově zvolená senátorka za Prostějovsko Jitka Chalánková poskytla Večerníku první rozhovor ve své nové funkci.

Total Comments