Dobré ráno, dnes je středa 14.11.2018
svátek slaví Sáva,
zítra Leopold
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Minulý čtvrtek v devět hodin ráno se očekávala zcela zaplněná místnost v budově prostějovského magistrátu ve Školní ulici. Na programu bylo oficiální a zcela veřejné losování pořadových čísel všech politických subjektů kandidujících do zastupitelstev obcí a měst v celém prostějovském regionu. Účast komunálních politiků, lídrů stran a hnutí či zástupců veřejnosti však byla zklamáním.
„Losování proběhlo plynule a bez jakéhokoliv narušení či případného protestu,“ sdělila Marie Javůrková, vedoucí odboru občanských záležitostí prostějovského magistrátu.

V pomyslném osudí při losování pořadových čísel pro subjekty kandidující do prostějovského zastupitelstva bylo třináct „míčků“. Jedničku dostala veřejnosti neznámá strana s jediným kandidátem na listině JAUNER Československo 2018. Se „dvojkou“ byla náramně spokojena přítomná lídryně ODS a nezávislých osobností města Prostějova. „Věříme, že předznamenává náš úspěch ve volbách a účast na stupních vítězů. Také symbolizuje uskupení dvou subjektů – Občanské demokratické strany a nezávislých osobností města Prostějova. Pokud bychom ve volbách skončili druzí, vůbec bych se nehněvala,“ sdělila exkluzivně pro Večerník Milada Sokolová. Hned vzápětí obdrželi „trojku“ prostějovští lidovci. „Je to sympatické číslo, protože znázorňuje tři pilíře, na kterých se v životě staví, a to je zdraví, rodina a zaměstnání. A právě tyto atributy jsme my lidovci vždy podporovali a podporovat budeme i v budoucnu na všech úrovních. Navíc je to možná předzvěst, že budeme v zastupitelstvu minimálně tři zástupci nebo třetí nejsilnější uskupení,“ okomentoval výsledek losování Petr Kousal, lídr kandidátky KDU-ČSL. Právě on a Milada Sokolová byli jedinými lídry politických subjektů, kteří se losování účastnili.
Dodatečně se Večerník ještě přeptal dalších komunálních politiků, s jakou přijali pořadová čísla svých stran. Číslo 6 považuje primátorka Prostějova a lídryně ČSSD za ďábelské! „Říká se, že šestka je ďáblovo číslo, a já ho s úsměvem přijímám. Věřím, že nám nepřinese smůlu, nejsme totiž pověrčiví. Žádnou ďábelskou předvolební kampaň ale nepřipravujeme,“ usmála se Alena Rašková, která kandiduje z prvního místa kandidátky sociálních demokratů. Z losování jsou zřejmě nejvíce potěšeni v PéVéčku. Obdrželi totiž šťastnou sedmičku. „Věřím, že i nám přinese štěstí, i když volby určitě o štěstí nebudou. Ale považuji to za první a velmi dobrý počin,“ uvedl rovněž pobaveně lídr hnutí Jan Krchňavý. Dodejme, že například ANO 2011 symbolicky obdrželo jedenáctku, hnutí Svoboda přímé demokracie - Tomio Okamura pak dvanáctku.
Politické strany a hnutí kandidující do Zastupitelstva statutárního města Prostějova jsou tedy seřazeny podle čísel, pojďme vybírat. Volit budeme už přesně za čtyřicet dní, když jsme u těch čísel...
Rozvržení nejen čísel, ale i politických sil v regionu se bude Večerník věnovat v příštím čísle.

VYLOSOVANÉ POŘADÍ STRAN
A HNUTÍ KANDIDUJÍCÍCH V PROSTĚJOVĚ

1 JAUNER Československo 2018
2 ODS a nezávislé osobnosti města Prostějova
3 KDU-ČSL
4 Na rovinu
5 KSČM
6 ČSSD
7 PéVéčko
8 DSSS
9 Moravské zemské hnutí
10 Změna pro Prostějov
11 ANO 2011
12 SPD - Tomio Okamura
13 SPR-RSČMS
Zdroj: Magistrát města Prostějova

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments