Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 17.1.2019
svátek slaví Drahoslav,
zítra Vladislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Minulý čtvrtek v devět hodin ráno se očekávala zcela zaplněná místnost v budově prostějovského magistrátu ve Školní ulici. Na programu bylo oficiální a zcela veřejné losování pořadových čísel všech politických subjektů kandidujících do zastupitelstev obcí a měst v celém prostějovském regionu. Účast komunálních politiků, lídrů stran a hnutí či zástupců veřejnosti však byla zklamáním.
„Losování proběhlo plynule a bez jakéhokoliv narušení či případného protestu,“ sdělila Marie Javůrková, vedoucí odboru občanských záležitostí prostějovského magistrátu.

V pomyslném osudí při losování pořadových čísel pro subjekty kandidující do prostějovského zastupitelstva bylo třináct „míčků“. Jedničku dostala veřejnosti neznámá strana s jediným kandidátem na listině JAUNER Československo 2018. Se „dvojkou“ byla náramně spokojena přítomná lídryně ODS a nezávislých osobností města Prostějova. „Věříme, že předznamenává náš úspěch ve volbách a účast na stupních vítězů. Také symbolizuje uskupení dvou subjektů – Občanské demokratické strany a nezávislých osobností města Prostějova. Pokud bychom ve volbách skončili druzí, vůbec bych se nehněvala,“ sdělila exkluzivně pro Večerník Milada Sokolová. Hned vzápětí obdrželi „trojku“ prostějovští lidovci. „Je to sympatické číslo, protože znázorňuje tři pilíře, na kterých se v životě staví, a to je zdraví, rodina a zaměstnání. A právě tyto atributy jsme my lidovci vždy podporovali a podporovat budeme i v budoucnu na všech úrovních. Navíc je to možná předzvěst, že budeme v zastupitelstvu minimálně tři zástupci nebo třetí nejsilnější uskupení,“ okomentoval výsledek losování Petr Kousal, lídr kandidátky KDU-ČSL. Právě on a Milada Sokolová byli jedinými lídry politických subjektů, kteří se losování účastnili.
Dodatečně se Večerník ještě přeptal dalších komunálních politiků, s jakou přijali pořadová čísla svých stran. Číslo 6 považuje primátorka Prostějova a lídryně ČSSD za ďábelské! „Říká se, že šestka je ďáblovo číslo, a já ho s úsměvem přijímám. Věřím, že nám nepřinese smůlu, nejsme totiž pověrčiví. Žádnou ďábelskou předvolební kampaň ale nepřipravujeme,“ usmála se Alena Rašková, která kandiduje z prvního místa kandidátky sociálních demokratů. Z losování jsou zřejmě nejvíce potěšeni v PéVéčku. Obdrželi totiž šťastnou sedmičku. „Věřím, že i nám přinese štěstí, i když volby určitě o štěstí nebudou. Ale považuji to za první a velmi dobrý počin,“ uvedl rovněž pobaveně lídr hnutí Jan Krchňavý. Dodejme, že například ANO 2011 symbolicky obdrželo jedenáctku, hnutí Svoboda přímé demokracie - Tomio Okamura pak dvanáctku.
Politické strany a hnutí kandidující do Zastupitelstva statutárního města Prostějova jsou tedy seřazeny podle čísel, pojďme vybírat. Volit budeme už přesně za čtyřicet dní, když jsme u těch čísel...
Rozvržení nejen čísel, ale i politických sil v regionu se bude Večerník věnovat v příštím čísle.

VYLOSOVANÉ POŘADÍ STRAN
A HNUTÍ KANDIDUJÍCÍCH V PROSTĚJOVĚ

1 JAUNER Československo 2018
2 ODS a nezávislé osobnosti města Prostějova
3 KDU-ČSL
4 Na rovinu
5 KSČM
6 ČSSD
7 PéVéčko
8 DSSS
9 Moravské zemské hnutí
10 Změna pro Prostějov
11 ANO 2011
12 SPD - Tomio Okamura
13 SPR-RSČMS
Zdroj: Magistrát města Prostějova

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments