Dobrý večer, dnes je neděle 23.9.2018
svátek slaví Berta,
zítra Jaromír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Minulý čtvrtek v devět hodin ráno se očekávala zcela zaplněná místnost v budově prostějovského magistrátu ve Školní ulici. Na programu bylo oficiální a zcela veřejné losování pořadových čísel všech politických subjektů kandidujících do zastupitelstev obcí a měst v celém prostějovském regionu. Účast komunálních politiků, lídrů stran a hnutí či zástupců veřejnosti však byla zklamáním.
„Losování proběhlo plynule a bez jakéhokoliv narušení či případného protestu,“ sdělila Marie Javůrková, vedoucí odboru občanských záležitostí prostějovského magistrátu.

V pomyslném osudí při losování pořadových čísel pro subjekty kandidující do prostějovského zastupitelstva bylo třináct „míčků“. Jedničku dostala veřejnosti neznámá strana s jediným kandidátem na listině JAUNER Československo 2018. Se „dvojkou“ byla náramně spokojena přítomná lídryně ODS a nezávislých osobností města Prostějova. „Věříme, že předznamenává náš úspěch ve volbách a účast na stupních vítězů. Také symbolizuje uskupení dvou subjektů – Občanské demokratické strany a nezávislých osobností města Prostějova. Pokud bychom ve volbách skončili druzí, vůbec bych se nehněvala,“ sdělila exkluzivně pro Večerník Milada Sokolová. Hned vzápětí obdrželi „trojku“ prostějovští lidovci. „Je to sympatické číslo, protože znázorňuje tři pilíře, na kterých se v životě staví, a to je zdraví, rodina a zaměstnání. A právě tyto atributy jsme my lidovci vždy podporovali a podporovat budeme i v budoucnu na všech úrovních. Navíc je to možná předzvěst, že budeme v zastupitelstvu minimálně tři zástupci nebo třetí nejsilnější uskupení,“ okomentoval výsledek losování Petr Kousal, lídr kandidátky KDU-ČSL. Právě on a Milada Sokolová byli jedinými lídry politických subjektů, kteří se losování účastnili.
Dodatečně se Večerník ještě přeptal dalších komunálních politiků, s jakou přijali pořadová čísla svých stran. Číslo 6 považuje primátorka Prostějova a lídryně ČSSD za ďábelské! „Říká se, že šestka je ďáblovo číslo, a já ho s úsměvem přijímám. Věřím, že nám nepřinese smůlu, nejsme totiž pověrčiví. Žádnou ďábelskou předvolební kampaň ale nepřipravujeme,“ usmála se Alena Rašková, která kandiduje z prvního místa kandidátky sociálních demokratů. Z losování jsou zřejmě nejvíce potěšeni v PéVéčku. Obdrželi totiž šťastnou sedmičku. „Věřím, že i nám přinese štěstí, i když volby určitě o štěstí nebudou. Ale považuji to za první a velmi dobrý počin,“ uvedl rovněž pobaveně lídr hnutí Jan Krchňavý. Dodejme, že například ANO 2011 symbolicky obdrželo jedenáctku, hnutí Svoboda přímé demokracie - Tomio Okamura pak dvanáctku.
Politické strany a hnutí kandidující do Zastupitelstva statutárního města Prostějova jsou tedy seřazeny podle čísel, pojďme vybírat. Volit budeme už přesně za čtyřicet dní, když jsme u těch čísel...
Rozvržení nejen čísel, ale i politických sil v regionu se bude Večerník věnovat v příštím čísle.

VYLOSOVANÉ POŘADÍ STRAN
A HNUTÍ KANDIDUJÍCÍCH V PROSTĚJOVĚ

1 JAUNER Československo 2018
2 ODS a nezávislé osobnosti města Prostějova
3 KDU-ČSL
4 Na rovinu
5 KSČM
6 ČSSD
7 PéVéčko
8 DSSS
9 Moravské zemské hnutí
10 Změna pro Prostějov
11 ANO 2011
12 SPD - Tomio Okamura
13 SPR-RSČMS
Zdroj: Magistrát města Prostějova

Total Comments

 • Restaurant Day
 • zlechov
 • supersektor
 • kostelec n h
 • Interforst
 • ČSSD - Božena Sekaninová
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments