Dobré ráno, dnes je středa 24.4.2019
svátek slaví Jiří,
zítra Marek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Konečná, závěrečná, rozlučková. Těmito slovy se dá charakterizovat dnešní jednání Zastupitelstva statutárního města Prostějova, které začíná tradičně hodinu po poledni v obřadní síni prostějovské radnice. Podle plánu má jít o poslední setkání komunálních politiků v tomto volebním období. Program jednání je však natolik rozsáhlý, že nikdo zřejmě nepředpokládá ukončení schůze do večerní dvaadvacáté hodiny. S největší pravděpodobností se tak zastupitelé budou muset vrátit do lavic v obřadní síni i v úterý ráno. Z tohoto pohledu nepůjde o žádnou slavnostní rozlučku, diskuse k jednotlivým bodům programu mohou být velmi žhavé...

Prostějovské zastupitele dnes čeká pořádná porce městských záležitostí nutných k projednání. Po zahájení a schválení programu čeká komunální politiky hlasování o dotacích na obnovu prostějovských památek. Hned nato bude následovat celý blok majetkoprávních záležitostí. „Celkem máme na programu třiadvacet materiálů. Důležité jsou například výkupy pozemků v průmyslové zóně a v okolí aquaparku. Další, pro město strategické, jsou směny pozemků za hlavním nádražím a v ulici J. B. Pecky. Potřebujeme je proto, abychom mohli do budoucna za nádražím vybudovat parkoviště, kdy České dráhy plánují rekonstrukci hlavního nádraží včetně možného podchodu směrem ke sladovnám. V ulici je směna navrhována i proto, že bychom mohli krásně propojit cyklostezku Melantrichovy s Kosteleckou ulicí a u bytových domů poblíž Starorežné vybudovat další parkovací místa,“ sdělil exkluzivně Večerníku Jiří Pospíšil (PéVéčko), náměstek prostějovské primátorky.
Kromě majetkoprávních záležitostí budou na pořadu pondělního jednání i finanční záležitosti. „Vedle nejrůznějších dotací budeme jednat také o velmi důležitém bodu, kterým bude bezesporu střednědobý výhled rozpočtu města Prostějova na roky 2020 až 2023. Širokou diskusi očekávám také při projednávání plnění letošního rozpočtu i průběžného hospodaření městem zřízených a založených právnických osob,“ uvedla Alena Rašková (ČSSD), primátorka statutárního města Prostějova.
Zastupitelé budou diskutovat i o stavebních investicích města. „Z těch nejdůležitějších bodů bych jmenoval dostavbu komunitního domu v Sušilově ulici, rekonstrukci skateparku, revitalizaci sídliště Šárka či schválení dalších finančních prostředků na dokončení rekonstrukce vnitrobloku v Kostelecké ulici,“ vyjmenoval první náměstek primátorky Prostějova Zdeněk Fišer (ČSSD).
Podle Večerníku se ale zastupitelé i zastupitelky nejvíce „zaseknou“ na projednávaných bodech okolo známé kauzy týkající se výstavby Galerie Prostějov společností Manthellan a také schválení poskytnutí členského příspěvku města spolku Prostějov olympijský.
Jak Večerník zjistil z ohlasů některých zastupitelů, nikdo opravdu neočekává, že se jednání stihne ukončit během jediného dne. „Program je značně náročný na čas a na význam projednávaných bodů, že zřejmě budeme v diskusích pokračovat i v úterý,“ míní Jiří Pospíšil. „Věřím sice, že veškeré diskuse k projednávaným bodům programu budou konstruktivní, přesto si nedovolím tvrdit, že zastupitelstvo ukončíme už v pondělí,“ přidává se opoziční zastupitelka Milada Sokolová (ODS). S nimi souhlasí i samotná primátorka. „Pokud by se skutečně jednalo konstruktivně a pouze o předem daných bodech programu, tak bychom vše mohli stihnout v pondělí. Obávám se však, že dojde k pokusům o zneužití jednání k předvolební kampani u některých jednotlivců. Nechci být pesimistka, ale ani já nevěřím, že jednání dokončíme do pondělní dvaadvacáté hodiny. Mohu se však příjemně mýlit,“ usmála se Alena Rašková.
Poslední jednání Zastupitelstva statutárního města Prostějova tohoto volebního období začíná dnes, tj. v pondělí 27. srpna, ve 13:00 v obřadní síni prostějovské radnice. Pokud nebude ukončeno dnes do 22.00 hodin, mělo by pokračovat hned druhý den v úterý 28. srpna od 9.00 hodin. Jednání je veřejnosti přístupné, navíc ho tradičně můžete sledovat v přímém přenosu na webových stránkách města. Večerník bude samozřejmě u toho a hned v příštím vydání přineseme podrobné reportáže.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments