Dobré ráno, dnes je pátek 21.9.2018
svátek slaví Matouš,
zítra Darina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Nekončící román, nebo již naopak skončil definitivně? Večerník už dlouhodobě kritizuje nechuť vedení města splnit původní sliby a otevřít jižní kvadrant i pro nákladní dopravu. Silniční spojku mezi Krasickou a Určickou ulicí s možností jednoduše projet směrem na Brno tak budou moci zřejmě i nadále využívat pouze vozidla do 3,5 tuny.

Jižní kvadrant vybudovaný v roce 2011 byl původně koncipovaný pro veškerou dopravu. Tomu nasvědčují i vzniklé autobusové zastávky, které jsou dodnes nevyužívané. Jenže nejen hygienici poukazují na hlukové limity, jejichž zachování je zřejmě nejpodstatnější.
„Hlukové limity jsou hraniční už teď, kdy po kvadrantu jezdí pouze osobní auta. Takže pokud bychom tam povolili průjezd i náklaďákům, museli bychom postavit velkou protihlukovou stěnu. Navíc je podle odborných posudků nepřípustné, abychom uvolnili vjezd pro těžká nákladní vozidla už od rondelu v Plumlovské ulici přes Sídliště Svobody a Anenskou ulici. Jak ostatně zjistil i dopravní průzkum, tolik nákladních aut ve směru od Mostkovic na Brno nejezdí, abychom kvůli tomu museli pro ně otevřít jižní kvadrant. Je pravda, že tuto možnost jsme v radě města už víceméně uložili k ledu,“ přiznal aktuálně Večerníku Zdeněk Fišer, první náměstek primátorky Prostějova.
Lidé nejen z Plumlovské ulice, ale i dalších lokalit města tedy budou na častý průjezd nákladních aut nadávat i nadále. Téměř jistě totiž radní nebudou chtít náklaďáky pustit na jižní kvadrant. „Zanalyzovali jsme výsledky sčítání dopravy, které proběhlo v loňském roce. Problém podle mého názoru není ani tak v povolení nákladní dopravy v úseku mezi ulicí Určickou a Krasickou ulicí, ale v úseku od Plumlovské po Krasickou. Už teď je velmi dopravně zatížen a nárůst nákladní dopravy, který by nastal, by situaci ještě zhoršil. Je potřeba vše zvážit zvláště s ohledem na poměry v ulici Anglické,“ dodal Pavel Smetana, náměstek primátorky Prostějova, který má na starost dopravu ve městě.

Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • koselec n h
  • Interforst
  • pvecko
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments