Dobré odpoledne, dnes je úterý 22.1.2019
svátek slaví Slavomír,
zítra Zdeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Nekončící román, nebo již naopak skončil definitivně? Večerník už dlouhodobě kritizuje nechuť vedení města splnit původní sliby a otevřít jižní kvadrant i pro nákladní dopravu. Silniční spojku mezi Krasickou a Určickou ulicí s možností jednoduše projet směrem na Brno tak budou moci zřejmě i nadále využívat pouze vozidla do 3,5 tuny.

Jižní kvadrant vybudovaný v roce 2011 byl původně koncipovaný pro veškerou dopravu. Tomu nasvědčují i vzniklé autobusové zastávky, které jsou dodnes nevyužívané. Jenže nejen hygienici poukazují na hlukové limity, jejichž zachování je zřejmě nejpodstatnější.
„Hlukové limity jsou hraniční už teď, kdy po kvadrantu jezdí pouze osobní auta. Takže pokud bychom tam povolili průjezd i náklaďákům, museli bychom postavit velkou protihlukovou stěnu. Navíc je podle odborných posudků nepřípustné, abychom uvolnili vjezd pro těžká nákladní vozidla už od rondelu v Plumlovské ulici přes Sídliště Svobody a Anenskou ulici. Jak ostatně zjistil i dopravní průzkum, tolik nákladních aut ve směru od Mostkovic na Brno nejezdí, abychom kvůli tomu museli pro ně otevřít jižní kvadrant. Je pravda, že tuto možnost jsme v radě města už víceméně uložili k ledu,“ přiznal aktuálně Večerníku Zdeněk Fišer, první náměstek primátorky Prostějova.
Lidé nejen z Plumlovské ulice, ale i dalších lokalit města tedy budou na častý průjezd nákladních aut nadávat i nadále. Téměř jistě totiž radní nebudou chtít náklaďáky pustit na jižní kvadrant. „Zanalyzovali jsme výsledky sčítání dopravy, které proběhlo v loňském roce. Problém podle mého názoru není ani tak v povolení nákladní dopravy v úseku mezi ulicí Určickou a Krasickou ulicí, ale v úseku od Plumlovské po Krasickou. Už teď je velmi dopravně zatížen a nárůst nákladní dopravy, který by nastal, by situaci ještě zhoršil. Je potřeba vše zvážit zvláště s ohledem na poměry v ulici Anglické,“ dodal Pavel Smetana, náměstek primátorky Prostějova, který má na starost dopravu ve městě.

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Postoupí hokejisté Prostějova do semifinále play off?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Jednání přináší ovoce.

Dvojice náměstků primátora zamířila v minulých dnech na Krajský úřad Olomouckého kraje, kde jednala o dopravních investicích v Prostějově. Vzájemná diskuse přinesla konkrétní závěry, potvrzeny byly rekonstrukce Plumlovské i Vrahovické ulice, jednalo se také o dalších rondelech.


Jde jim o vůbec hokej?!

Pověst současného prostějovského kotle není především na stadionech soupeřů nikterak valná. Ba právě naopak. Část z grupy příznivců hokejových Jestřábů se totiž vyžívá nikoliv ve skvělých choreo představeních, ale v čirých bitkách, ze kterých si odnesou i nějaký ten „suvenýr“...

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMíR HRON
 
03 hron
Páteční hvězdou zábavného představení v beznadějně natřískané určické sokolovně byl moderátor, komik, zpěvák a imitátor, který je velmi dobře známý především divákům České televize.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 1 713 654
Tak to je paráda! Přestože se o Hanácích vykládá směrem ke štědrosti ledacos, tentokrát otevřeli svá srdce alias peněženky hodně hluboko. Během nedávné Tříkrálové sbírky totiž konická a prostějovská charita překonala jen rok starý rekord, když společně vybrali skoro jeden a třičtvrtě milion korun!

Total Comments

Výrok týdne

„PRIOR OD NÁS CELÝ PROJEKT OPSAL. ZA PLAGIÁTORSTVÍ PADALI I MINISTŘI!!!“

Právní zástupce Manthellanu u soudu ostře napadl žalobce v kauze platnosti smluv mezi Prostějovem a developerskou společností

Total Comments