Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 15.11.2018
svátek slaví Leopold,
zítra Otmar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Nekončící román, nebo již naopak skončil definitivně? Večerník už dlouhodobě kritizuje nechuť vedení města splnit původní sliby a otevřít jižní kvadrant i pro nákladní dopravu. Silniční spojku mezi Krasickou a Určickou ulicí s možností jednoduše projet směrem na Brno tak budou moci zřejmě i nadále využívat pouze vozidla do 3,5 tuny.

Jižní kvadrant vybudovaný v roce 2011 byl původně koncipovaný pro veškerou dopravu. Tomu nasvědčují i vzniklé autobusové zastávky, které jsou dodnes nevyužívané. Jenže nejen hygienici poukazují na hlukové limity, jejichž zachování je zřejmě nejpodstatnější.
„Hlukové limity jsou hraniční už teď, kdy po kvadrantu jezdí pouze osobní auta. Takže pokud bychom tam povolili průjezd i náklaďákům, museli bychom postavit velkou protihlukovou stěnu. Navíc je podle odborných posudků nepřípustné, abychom uvolnili vjezd pro těžká nákladní vozidla už od rondelu v Plumlovské ulici přes Sídliště Svobody a Anenskou ulici. Jak ostatně zjistil i dopravní průzkum, tolik nákladních aut ve směru od Mostkovic na Brno nejezdí, abychom kvůli tomu museli pro ně otevřít jižní kvadrant. Je pravda, že tuto možnost jsme v radě města už víceméně uložili k ledu,“ přiznal aktuálně Večerníku Zdeněk Fišer, první náměstek primátorky Prostějova.
Lidé nejen z Plumlovské ulice, ale i dalších lokalit města tedy budou na častý průjezd nákladních aut nadávat i nadále. Téměř jistě totiž radní nebudou chtít náklaďáky pustit na jižní kvadrant. „Zanalyzovali jsme výsledky sčítání dopravy, které proběhlo v loňském roce. Problém podle mého názoru není ani tak v povolení nákladní dopravy v úseku mezi ulicí Určickou a Krasickou ulicí, ale v úseku od Plumlovské po Krasickou. Už teď je velmi dopravně zatížen a nárůst nákladní dopravy, který by nastal, by situaci ještě zhoršil. Je potřeba vše zvážit zvláště s ohledem na poměry v ulici Anglické,“ dodal Pavel Smetana, náměstek primátorky Prostějova, který má na starost dopravu ve městě.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments