Dobré ráno, dnes je středa 24.4.2019
svátek slaví Jiří,
zítra Marek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Nekončící román, nebo již naopak skončil definitivně? Večerník už dlouhodobě kritizuje nechuť vedení města splnit původní sliby a otevřít jižní kvadrant i pro nákladní dopravu. Silniční spojku mezi Krasickou a Určickou ulicí s možností jednoduše projet směrem na Brno tak budou moci zřejmě i nadále využívat pouze vozidla do 3,5 tuny.

Jižní kvadrant vybudovaný v roce 2011 byl původně koncipovaný pro veškerou dopravu. Tomu nasvědčují i vzniklé autobusové zastávky, které jsou dodnes nevyužívané. Jenže nejen hygienici poukazují na hlukové limity, jejichž zachování je zřejmě nejpodstatnější.
„Hlukové limity jsou hraniční už teď, kdy po kvadrantu jezdí pouze osobní auta. Takže pokud bychom tam povolili průjezd i náklaďákům, museli bychom postavit velkou protihlukovou stěnu. Navíc je podle odborných posudků nepřípustné, abychom uvolnili vjezd pro těžká nákladní vozidla už od rondelu v Plumlovské ulici přes Sídliště Svobody a Anenskou ulici. Jak ostatně zjistil i dopravní průzkum, tolik nákladních aut ve směru od Mostkovic na Brno nejezdí, abychom kvůli tomu museli pro ně otevřít jižní kvadrant. Je pravda, že tuto možnost jsme v radě města už víceméně uložili k ledu,“ přiznal aktuálně Večerníku Zdeněk Fišer, první náměstek primátorky Prostějova.
Lidé nejen z Plumlovské ulice, ale i dalších lokalit města tedy budou na častý průjezd nákladních aut nadávat i nadále. Téměř jistě totiž radní nebudou chtít náklaďáky pustit na jižní kvadrant. „Zanalyzovali jsme výsledky sčítání dopravy, které proběhlo v loňském roce. Problém podle mého názoru není ani tak v povolení nákladní dopravy v úseku mezi ulicí Určickou a Krasickou ulicí, ale v úseku od Plumlovské po Krasickou. Už teď je velmi dopravně zatížen a nárůst nákladní dopravy, který by nastal, by situaci ještě zhoršil. Je potřeba vše zvážit zvláště s ohledem na poměry v ulici Anglické,“ dodal Pavel Smetana, náměstek primátorky Prostějova, který má na starost dopravu ve městě.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments