Příjemnou noc, dnes je úterý 25.9.2018
svátek slaví Zlata,
zítra Andrea
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Rozmáhá se nám tady takový nešvar... Jak v minulém čísle Večerník poukázal, přehlížet nelze velký problém nejen současného léta. Někteří opilí Prostějované totiž vyspávají svoji „opici“ všude, kde je napadne - v parku pod stromem, v zákrytu mezi keři, nejčastěji ale na lavičkách... To samozřejmě nedělá dobrý obrázek městu. A co teprve, když kolem totálně zpitých a spících mužů i žen procházejí děti. Většina z nich se tím dokonce baví, ale je to opravdu tak humorné? Velitel Městské policie Prostějov Jan Nagy však upozorňuje na skutečnost, že ne všichni, kteří leží bezvládně na lavičce nebo na zemi, musí být opravdu opilí.

Fotografie lidí zmožených alkoholem a spících na různých místech Prostějova zaslala do redakce Yveta Soldánová. Snímky jsme ukázali veliteli Městské policie Prostějov s otázkou, jak problém spících a polehávajících alkoholiků eliminovat? „Nedá se říci, že by to byl příliš velký problém. Ale je samozřejmě pravda, že když se vyskytne, není to nic pěkného pro město jako celek. Městská policie každoročně odveze na záchytku okolo pětadvaceti osob. To jsou však už ty případy, kdy podnapilá osoba sice není ohrožena na životě, ale svým chováním a jednáním ohrožuje nejen sebe, ale často i druhé lidi, veřejný pořádek a v poslední době i dopravu. Někteří hodně opilí jedinci totiž skáčou do silnice před projíždějící auta,“ konstatoval pro Večerník Jan Nagy, velitel prostějovských strážníků.
Při pohledu na Večerníkem předložené fotografie poznamenal, že spící opilce na lavičkách nebo na zemi v parku, dokonce i na chodníku řeší městská policie zhruba pětkrát do týdne. „Ale pozor, vždycky se nám potvrzuje pravidlo, že ne všichni, které vidíme ležet na zemi, jsou podnapilí a vyspávají řekněme ´opičku´. Někteří z nich totiž utrpěli zdravotní problém, a jelikož bezmocně leží na zemi a vydávají různé zvuky, kolemjdoucí je považují za opilé. A v tom je ten zásadní problém. Lidé tyto osoby míjejí bez povšimnutí, navíc s pohrdavým výrazem ve tváři. Nikoho nenapadne, že tento člověk potřebuje okamžitou pomoc,“ zmiňuje důležitý fakt Nagy. „Pokud nám lidé nahlásí ležící osobu na lavičce, na zemi v parku, na chodníku před domem, dokonce i na silnici, strážníci okamžitě vyrážejí na místo. Takových případů je tak tři sta za rok. U každé takto zjištěné osoby je pečlivě posuzován zdravotní stav přivolaným lékařem. Většina opilých osob dokáže i za pomoci strážníků dojít domů, kde se ho ujmou příbuzní. Jen část z nich podstoupí převoz na záchytku. Ale jak jsem již řekl, zhruba u osmi z deseti osob zjistíme, že nejsou opilí, ale mají výrazné zdravotní problémy. Jedná se o různé diabetické či epileptické záchvaty, problémy se srdcem a podobně. Chtěl bych apelovat na veřejnost, aby si pečlivě všímala všech těchto lidí, kteří mohou umřít bez cizí pomoci,“ uzavírá Jan Nagy, velitel Městské policie Prostějov.

Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • kostelec n h
  • Interforst
  • ČSSD - Božena Sekaninová
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějovanům šmakuje!

Více než měsíční komplikace v dopravě je v zapomnění. Minulý týden stihli stavbaři ukončit rekonstrukci vozovky pod dálničním nadjezdem v Říční ulici v Prostějově. Takzvanou „myší dírou“ se už zase jezdí, přestože stavbařům zkomplikovali život zloději, kteří ukradli kabely k veřejnému osvětlení. 

Úplně zbytečná smrt.

Necelou hodinu po poledni v pondělí 17. září vyhasl na silnicích Prostějovska další lidský život. A zcela zbytečně. Starší řidič kamionu s nákladem dřevní štěpky narazil u Ptení do vysokého břehu vedle silnice. Kamion se převrátil na bok a kabina rozdrtila řidiče. Ten totiž podle svědků nebyl připoután...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

JAROSLAV UHLÍŘ
uhlirJako třešnička na dortu vystoupil v rámci Plumlovského vinobraní na zámku v Plumlově známý skladatel, herec, zpěvák, komik, klavírista a moderátor, který během sobotního podvečera pořádně pobavil početné obecenstvo.

Total Comments

Číslo týdne

10
Určický exstarosta Vlastimil Konšel odcházel minulé úterý od prostějovského soudu s desetiměsíčním trestem, který byl na rok a půl podmíněně odložen. Jak bezprostředně prohlásil jeho advokát, bude se jeho klient odvolávat klidně až k Nejvyššímu soudu ČR...

Total Comments

Výrok týdne

„TEN HNUSNEJ ČERNOŠEK VÁMNECHTĚL SEBRAT KOUPALIŠTĚ!“

Spolumajitel marketingové společnosti TK PLUS Miroslav Černošek vyslal směrem k občanům jasné poselství, že výstavba Národního sportovního centra není důvodem neuskutečněného projektu rekonstrukce koupaliště Za Kosteleckou ulicí.  Exkluzivní rozhovor čtěte na straně 14.

Total Comments