Příjemnou noc, dnes je středa 16.1.2019
svátek slaví Ctirad,
zítra Drahoslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Rozmáhá se nám tady takový nešvar... Jak v minulém čísle Večerník poukázal, přehlížet nelze velký problém nejen současného léta. Někteří opilí Prostějované totiž vyspávají svoji „opici“ všude, kde je napadne - v parku pod stromem, v zákrytu mezi keři, nejčastěji ale na lavičkách... To samozřejmě nedělá dobrý obrázek městu. A co teprve, když kolem totálně zpitých a spících mužů i žen procházejí děti. Většina z nich se tím dokonce baví, ale je to opravdu tak humorné? Velitel Městské policie Prostějov Jan Nagy však upozorňuje na skutečnost, že ne všichni, kteří leží bezvládně na lavičce nebo na zemi, musí být opravdu opilí.

Fotografie lidí zmožených alkoholem a spících na různých místech Prostějova zaslala do redakce Yveta Soldánová. Snímky jsme ukázali veliteli Městské policie Prostějov s otázkou, jak problém spících a polehávajících alkoholiků eliminovat? „Nedá se říci, že by to byl příliš velký problém. Ale je samozřejmě pravda, že když se vyskytne, není to nic pěkného pro město jako celek. Městská policie každoročně odveze na záchytku okolo pětadvaceti osob. To jsou však už ty případy, kdy podnapilá osoba sice není ohrožena na životě, ale svým chováním a jednáním ohrožuje nejen sebe, ale často i druhé lidi, veřejný pořádek a v poslední době i dopravu. Někteří hodně opilí jedinci totiž skáčou do silnice před projíždějící auta,“ konstatoval pro Večerník Jan Nagy, velitel prostějovských strážníků.
Při pohledu na Večerníkem předložené fotografie poznamenal, že spící opilce na lavičkách nebo na zemi v parku, dokonce i na chodníku řeší městská policie zhruba pětkrát do týdne. „Ale pozor, vždycky se nám potvrzuje pravidlo, že ne všichni, které vidíme ležet na zemi, jsou podnapilí a vyspávají řekněme ´opičku´. Někteří z nich totiž utrpěli zdravotní problém, a jelikož bezmocně leží na zemi a vydávají různé zvuky, kolemjdoucí je považují za opilé. A v tom je ten zásadní problém. Lidé tyto osoby míjejí bez povšimnutí, navíc s pohrdavým výrazem ve tváři. Nikoho nenapadne, že tento člověk potřebuje okamžitou pomoc,“ zmiňuje důležitý fakt Nagy. „Pokud nám lidé nahlásí ležící osobu na lavičce, na zemi v parku, na chodníku před domem, dokonce i na silnici, strážníci okamžitě vyrážejí na místo. Takových případů je tak tři sta za rok. U každé takto zjištěné osoby je pečlivě posuzován zdravotní stav přivolaným lékařem. Většina opilých osob dokáže i za pomoci strážníků dojít domů, kde se ho ujmou příbuzní. Jen část z nich podstoupí převoz na záchytku. Ale jak jsem již řekl, zhruba u osmi z deseti osob zjistíme, že nejsou opilí, ale mají výrazné zdravotní problémy. Jedná se o různé diabetické či epileptické záchvaty, problémy se srdcem a podobně. Chtěl bych apelovat na veřejnost, aby si pečlivě všímala všech těchto lidí, kteří mohou umřít bez cizí pomoci,“ uzavírá Jan Nagy, velitel Městské policie Prostějov.

Total Comments

 • TK Plus
 • Pojd hrat hokej
 • Čechy pod Kosířem
 • Vernisáž
 • Moda Pv
 • sida
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments