Dobré odpoledne, dnes je sobota 17.11.2018
svátek slaví Mahulena,
zítra Romana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Vážení, všichni, kteří jste se právě začetli do Večerníku. Přátelé, kamarádi, známí i oponenti, dovoluji si vás na stránkách novin oslovit jako kandidát do Senátu. Mnohem raději volím osobní komunikaci a dialog, ale to uvítám třeba na setkáních s vámi, která plánuji.

Mám pocit, že respekt, slušnost, a hlavně dobrá nálada se nám vytrácí ze života i z politiky. Moje kandidatura do Senátu začala tím, že mě oslovovali a přesvědčovali přátelé, kolegové, ale i rodiče žáků ve škole, kde pracuji.
Za čtyřicet let, co jsem ve školství, mi prošly rukama tisíce žáků, které jsem s kolegy připravil do života, a vždycky jsem jim říkal, že když něco dělají, ať to dělají na plné pecky. I když mě představa kandidatury do Senátu nejdříve zarazila, pak jsem si řekl, že je to velká výzva a musím do toho jít stejně tak, jak jsem to učil své žáky.
Hlavou mi toho proběhlo hodně. Pokoře, slušnosti a skromnosti mě učili rodiče a celý život se to snažím naplňovat. Mám pocit, že nám právě toto poslední dobou chybí. Včlenit výše uvedené postoje do práce Senátu je v současné dravé době možná idealistické a nelehké. Ale všechno je o lidech. Věřím, že se řada problémů má řešit více srdcem než mozkem.
Je smutné, že ti, kteří nejvíce porušují demokracii, řvou, že oni jsou ti jediní demokraté. A mnoho lidí je rádo slyší. Proti těm je potřebné jasně vystupovat. Ve své práci budu sám sebou. Budu citlivě vnímat problémy všech, které reprezentuji.
V práci v Senátu chci v případě volebního úspěchu využít svých letitých zkušeností především ve školství a ve prospěch vás všech. A tak jak se ptám svých žáků v hodinách, v čem mohu pomoci, jaký je jejich názor, budu se ptát i vás, milí spoluobčané. Tak jak jsou mými rovnocennými partnery ve škole děti, uklízečky, kuchařky, učitelé, tak jste v tomto období mými partnery vy všichni.
Děkuji za váš čas a váš hlas.
Přeji vám všem zdraví a splnění toho, co máte ve svém srdíčku.
Jan KRCHŇAVÝ,
kandidát hnutí PéVéčko do Senátu ČR

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments