Dobré odpoledne, dnes je neděle 17.2.2019
svátek slaví Miloslava,
zítra Gizela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Vážení, všichni, kteří jste se právě začetli do Večerníku. Přátelé, kamarádi, známí i oponenti, dovoluji si vás na stránkách novin oslovit jako kandidát do Senátu. Mnohem raději volím osobní komunikaci a dialog, ale to uvítám třeba na setkáních s vámi, která plánuji.

Mám pocit, že respekt, slušnost, a hlavně dobrá nálada se nám vytrácí ze života i z politiky. Moje kandidatura do Senátu začala tím, že mě oslovovali a přesvědčovali přátelé, kolegové, ale i rodiče žáků ve škole, kde pracuji.
Za čtyřicet let, co jsem ve školství, mi prošly rukama tisíce žáků, které jsem s kolegy připravil do života, a vždycky jsem jim říkal, že když něco dělají, ať to dělají na plné pecky. I když mě představa kandidatury do Senátu nejdříve zarazila, pak jsem si řekl, že je to velká výzva a musím do toho jít stejně tak, jak jsem to učil své žáky.
Hlavou mi toho proběhlo hodně. Pokoře, slušnosti a skromnosti mě učili rodiče a celý život se to snažím naplňovat. Mám pocit, že nám právě toto poslední dobou chybí. Včlenit výše uvedené postoje do práce Senátu je v současné dravé době možná idealistické a nelehké. Ale všechno je o lidech. Věřím, že se řada problémů má řešit více srdcem než mozkem.
Je smutné, že ti, kteří nejvíce porušují demokracii, řvou, že oni jsou ti jediní demokraté. A mnoho lidí je rádo slyší. Proti těm je potřebné jasně vystupovat. Ve své práci budu sám sebou. Budu citlivě vnímat problémy všech, které reprezentuji.
V práci v Senátu chci v případě volebního úspěchu využít svých letitých zkušeností především ve školství a ve prospěch vás všech. A tak jak se ptám svých žáků v hodinách, v čem mohu pomoci, jaký je jejich názor, budu se ptát i vás, milí spoluobčané. Tak jak jsou mými rovnocennými partnery ve škole děti, uklízečky, kuchařky, učitelé, tak jste v tomto období mými partnery vy všichni.
Děkuji za váš čas a váš hlas.
Přeji vám všem zdraví a splnění toho, co máte ve svém srdíčku.
Jan KRCHŇAVÝ,
kandidát hnutí PéVéčko do Senátu ČR

Total Comments

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments