Dobré dopoledne, dnes je pondělí 17.6.2019
svátek slaví Adolf,
zítra Milan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Vážení, všichni, kteří jste se právě začetli do Večerníku. Přátelé, kamarádi, známí i oponenti, dovoluji si vás na stránkách novin oslovit jako kandidát do Senátu. Mnohem raději volím osobní komunikaci a dialog, ale to uvítám třeba na setkáních s vámi, která plánuji.

Mám pocit, že respekt, slušnost, a hlavně dobrá nálada se nám vytrácí ze života i z politiky. Moje kandidatura do Senátu začala tím, že mě oslovovali a přesvědčovali přátelé, kolegové, ale i rodiče žáků ve škole, kde pracuji.
Za čtyřicet let, co jsem ve školství, mi prošly rukama tisíce žáků, které jsem s kolegy připravil do života, a vždycky jsem jim říkal, že když něco dělají, ať to dělají na plné pecky. I když mě představa kandidatury do Senátu nejdříve zarazila, pak jsem si řekl, že je to velká výzva a musím do toho jít stejně tak, jak jsem to učil své žáky.
Hlavou mi toho proběhlo hodně. Pokoře, slušnosti a skromnosti mě učili rodiče a celý život se to snažím naplňovat. Mám pocit, že nám právě toto poslední dobou chybí. Včlenit výše uvedené postoje do práce Senátu je v současné dravé době možná idealistické a nelehké. Ale všechno je o lidech. Věřím, že se řada problémů má řešit více srdcem než mozkem.
Je smutné, že ti, kteří nejvíce porušují demokracii, řvou, že oni jsou ti jediní demokraté. A mnoho lidí je rádo slyší. Proti těm je potřebné jasně vystupovat. Ve své práci budu sám sebou. Budu citlivě vnímat problémy všech, které reprezentuji.
V práci v Senátu chci v případě volebního úspěchu využít svých letitých zkušeností především ve školství a ve prospěch vás všech. A tak jak se ptám svých žáků v hodinách, v čem mohu pomoci, jaký je jejich názor, budu se ptát i vás, milí spoluobčané. Tak jak jsou mými rovnocennými partnery ve škole děti, uklízečky, kuchařky, učitelé, tak jste v tomto období mými partnery vy všichni.
Děkuji za váš čas a váš hlas.
Přeji vám všem zdraví a splnění toho, co máte ve svém srdíčku.
Jan KRCHŇAVÝ,
kandidát hnutí PéVéčko do Senátu ČR

Total Comments

 • Familiada
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V KAVÁRNĚ COCTAIL CAFÉ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Konečně konstruktivní jednání.

Úterní zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov trvalo tentokrát jediný den a bylo ukončeno těsně po osmnácté hodině. V jeho průběhu se sice několikrát zadrhlo, protože opoziční zastupitelé opět v některých případech porušili jednací řád, ale tentokrát bylo docela plynulé.

Fatální selhání řidiče.

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté dopravní nehodu, při které v úterý odpoledne narazil u Litovle autobus plný dětí do odstaveného kamionu. V něm cestovali desetiletí fotbalisté 1.SK Prostějov. Výsledek? Tři těžce zranění dospělí a čtrnáct lehce zraněných malých fotbalistů.

Total Comments

Osobnost týdne

ANTONÍN PANENKA
24 panenka
Legendární český fotbalista a autor nezapomenutelného „dloubáku“ při penaltovém rozstřelu ve finále Mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 byl hlavní hvězdou letošního Hořava Cupu v Kostelci na Hané a Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

2,0

Neskutečné. Podíl nezaměstnaných v Prostějově dosáhl historického minima rovných dvou procent. A je otázkou času, kdy se počet lidí bez práce dostane v regionu ještě pod tuto magickou hranici.

Total Comments

Výrok týdne

„BYL BY TO SICE IDEÁLNÍ STAV, ALE TAKY POLITICKÁ SMRT!“

První náměstek primátora Jiří Pospíšil takto zareagoval na radu finančních odborníků, že by město mohlo zvýšit daň z nemovitostí i poplatky za odpad

Total Comments