Dobré ráno, dnes je pondělí 24.9.2018
svátek slaví Jaromír,
zítra Zlata
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Policejní konopné dožínky v Ospělově už mají za sebou svůj „devátý ročník“. Akce, která k regionu patří stejně jako zářijové prostějovské hody, se tentokrát konala už v polovině srpna, konkrétně se tak stalo předminulý čtvrtek 16. srpna.

A policisté mohli být tentokrát navýsost uspokojeni. Po předchozích letech, kdy se z Ospělova na Konicku vraceli jen s několika málo rostlinkami, byla letos sklizeň mnohem bohatší. Příští ročník tradičního sběru je však vážně ohrožen...

Kdo chce kam, pomozte mu tam! Například „velekněz konopné církve“ Dušan Dvořák očividně touží po nálepce mučedníka. Co by to však bylo za mučedníka, pokud by alespoň pár let nestrávil ve vězení? A Dušan Dvořák již několik let dělá vše pro to, aby tam také skončil. Nejinak tomu bylo i letos, kdy na své farmě v Ospělově na Konicku opět zasel mnoho desítek rostlin obsahujících vysoké množství psychotropního THC. „Při policejním zásahu bylo tentokrát zabaveno několik desítek sušených rostlin a zhruba stovka vzrostlých rostlin,“ potvrdil pro Večerník státní zástupce Ivo Černík, který případ dozoruje.
Výnos konopné farmy Dušana Dvořáka po poklesu z uplynulých dvou letech opět vzrostl. Loni policisté zabavili „pouze“ 27 kusů sušených rostlin a 17 vzrostlých. O rekordní úrodu se však nepochybně nejednalo, policie během jediného roku u Dvořáka už sklidila i 900 rostlin. Za posledních devět let kriminalisté celkem zabavili již hodně přes tři tisíce rostlin konopí, jejichž cena by se na černému trhu vyšplhala na několik milionů korun.
„Konopný velekněz“ po zásahu na farmě v Ospělově na pár hodin skončil v cele předběžného zadržení. Ostatně nic jiného nemohl ani čekat a za mříže se dle všeho už zřejmě velmi těšil. Vrátit se tam bude moci již po soudu, který jej čeká letos na podzim. V předchozích letech byl za pěstování velkého množství marihuany opakovaně pravomocně odsouzen a od vězení jej zachránila pouze skutečnost, že byl uznán nesvéprávným.
To však již několik let neplatí. Znalec potvrdil, že Dvořák sice trpí duševní poruchou, za své jednání je však stále odpovědný. Začátkem letošního roku tak byl pravomocně odsouzen k tříletému trestu, který mu byl na čtyři roky podmíněně odložen. Trestného činu se tedy opakovaně dopouští, přestože je v „podmínce“. A to značí jediné...
Začátkem letošního října se tak u prostějovského soudu bude řešit jeho loňská sklizeň a následně dojde na řadu i ta letošní. Z těchto důvodů je jubilejní desátý ročník tradičních policejních konopných dožínek v Ospělově skutečně vážně ohrožen.

Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • kostelec n h
  • Interforst
  • ČSSD - Božena Sekaninová
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějovanům šmakuje!

Více než měsíční komplikace v dopravě je v zapomnění. Minulý týden stihli stavbaři ukončit rekonstrukci vozovky pod dálničním nadjezdem v Říční ulici v Prostějově. Takzvanou „myší dírou“ se už zase jezdí, přestože stavbařům zkomplikovali život zloději, kteří ukradli kabely k veřejnému osvětlení. 

Úplně zbytečná smrt.

Necelou hodinu po poledni v pondělí 17. září vyhasl na silnicích Prostějovska další lidský život. A zcela zbytečně. Starší řidič kamionu s nákladem dřevní štěpky narazil u Ptení do vysokého břehu vedle silnice. Kamion se převrátil na bok a kabina rozdrtila řidiče. Ten totiž podle svědků nebyl připoután...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

JAROSLAV UHLÍŘ
uhlirJako třešnička na dortu vystoupil v rámci Plumlovského vinobraní na zámku v Plumlově známý skladatel, herec, zpěvák, komik, klavírista a moderátor, který během sobotního podvečera pořádně pobavil početné obecenstvo.

Total Comments

Číslo týdne

10
Určický exstarosta Vlastimil Konšel odcházel minulé úterý od prostějovského soudu s desetiměsíčním trestem, který byl na rok a půl podmíněně odložen. Jak bezprostředně prohlásil jeho advokát, bude se jeho klient odvolávat klidně až k Nejvyššímu soudu ČR...

Total Comments

Výrok týdne

„TEN HNUSNEJ ČERNOŠEK VÁMNECHTĚL SEBRAT KOUPALIŠTĚ!“

Spolumajitel marketingové společnosti TK PLUS Miroslav Černošek vyslal směrem k občanům jasné poselství, že výstavba Národního sportovního centra není důvodem neuskutečněného projektu rekonstrukce koupaliště Za Kosteleckou ulicí.  Exkluzivní rozhovor čtěte na straně 14.

Total Comments