Příjemnou noc, dnes je středa 24.7.2019
svátek slaví Kristýna,
zítra Jakub
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Policejní konopné dožínky v Ospělově už mají za sebou svůj „devátý ročník“. Akce, která k regionu patří stejně jako zářijové prostějovské hody, se tentokrát konala už v polovině srpna, konkrétně se tak stalo předminulý čtvrtek 16. srpna.

A policisté mohli být tentokrát navýsost uspokojeni. Po předchozích letech, kdy se z Ospělova na Konicku vraceli jen s několika málo rostlinkami, byla letos sklizeň mnohem bohatší. Příští ročník tradičního sběru je však vážně ohrožen...

Kdo chce kam, pomozte mu tam! Například „velekněz konopné církve“ Dušan Dvořák očividně touží po nálepce mučedníka. Co by to však bylo za mučedníka, pokud by alespoň pár let nestrávil ve vězení? A Dušan Dvořák již několik let dělá vše pro to, aby tam také skončil. Nejinak tomu bylo i letos, kdy na své farmě v Ospělově na Konicku opět zasel mnoho desítek rostlin obsahujících vysoké množství psychotropního THC. „Při policejním zásahu bylo tentokrát zabaveno několik desítek sušených rostlin a zhruba stovka vzrostlých rostlin,“ potvrdil pro Večerník státní zástupce Ivo Černík, který případ dozoruje.
Výnos konopné farmy Dušana Dvořáka po poklesu z uplynulých dvou letech opět vzrostl. Loni policisté zabavili „pouze“ 27 kusů sušených rostlin a 17 vzrostlých. O rekordní úrodu se však nepochybně nejednalo, policie během jediného roku u Dvořáka už sklidila i 900 rostlin. Za posledních devět let kriminalisté celkem zabavili již hodně přes tři tisíce rostlin konopí, jejichž cena by se na černému trhu vyšplhala na několik milionů korun.
„Konopný velekněz“ po zásahu na farmě v Ospělově na pár hodin skončil v cele předběžného zadržení. Ostatně nic jiného nemohl ani čekat a za mříže se dle všeho už zřejmě velmi těšil. Vrátit se tam bude moci již po soudu, který jej čeká letos na podzim. V předchozích letech byl za pěstování velkého množství marihuany opakovaně pravomocně odsouzen a od vězení jej zachránila pouze skutečnost, že byl uznán nesvéprávným.
To však již několik let neplatí. Znalec potvrdil, že Dvořák sice trpí duševní poruchou, za své jednání je však stále odpovědný. Začátkem letošního roku tak byl pravomocně odsouzen k tříletému trestu, který mu byl na čtyři roky podmíněně odložen. Trestného činu se tedy opakovaně dopouští, přestože je v „podmínce“. A to značí jediné...
Začátkem letošního října se tak u prostějovského soudu bude řešit jeho loňská sklizeň a následně dojde na řadu i ta letošní. Z těchto důvodů je jubilejní desátý ročník tradičních policejních konopných dožínek v Ospělově skutečně vážně ohrožen.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments