Dobrý podvečer, dnes je pondělí 18.2.2019
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Policejní konopné dožínky v Ospělově už mají za sebou svůj „devátý ročník“. Akce, která k regionu patří stejně jako zářijové prostějovské hody, se tentokrát konala už v polovině srpna, konkrétně se tak stalo předminulý čtvrtek 16. srpna.

A policisté mohli být tentokrát navýsost uspokojeni. Po předchozích letech, kdy se z Ospělova na Konicku vraceli jen s několika málo rostlinkami, byla letos sklizeň mnohem bohatší. Příští ročník tradičního sběru je však vážně ohrožen...

Kdo chce kam, pomozte mu tam! Například „velekněz konopné církve“ Dušan Dvořák očividně touží po nálepce mučedníka. Co by to však bylo za mučedníka, pokud by alespoň pár let nestrávil ve vězení? A Dušan Dvořák již několik let dělá vše pro to, aby tam také skončil. Nejinak tomu bylo i letos, kdy na své farmě v Ospělově na Konicku opět zasel mnoho desítek rostlin obsahujících vysoké množství psychotropního THC. „Při policejním zásahu bylo tentokrát zabaveno několik desítek sušených rostlin a zhruba stovka vzrostlých rostlin,“ potvrdil pro Večerník státní zástupce Ivo Černík, který případ dozoruje.
Výnos konopné farmy Dušana Dvořáka po poklesu z uplynulých dvou letech opět vzrostl. Loni policisté zabavili „pouze“ 27 kusů sušených rostlin a 17 vzrostlých. O rekordní úrodu se však nepochybně nejednalo, policie během jediného roku u Dvořáka už sklidila i 900 rostlin. Za posledních devět let kriminalisté celkem zabavili již hodně přes tři tisíce rostlin konopí, jejichž cena by se na černému trhu vyšplhala na několik milionů korun.
„Konopný velekněz“ po zásahu na farmě v Ospělově na pár hodin skončil v cele předběžného zadržení. Ostatně nic jiného nemohl ani čekat a za mříže se dle všeho už zřejmě velmi těšil. Vrátit se tam bude moci již po soudu, který jej čeká letos na podzim. V předchozích letech byl za pěstování velkého množství marihuany opakovaně pravomocně odsouzen a od vězení jej zachránila pouze skutečnost, že byl uznán nesvéprávným.
To však již několik let neplatí. Znalec potvrdil, že Dvořák sice trpí duševní poruchou, za své jednání je však stále odpovědný. Začátkem letošního roku tak byl pravomocně odsouzen k tříletému trestu, který mu byl na čtyři roky podmíněně odložen. Trestného činu se tedy opakovaně dopouští, přestože je v „podmínce“. A to značí jediné...
Začátkem letošního října se tak u prostějovského soudu bude řešit jeho loňská sklizeň a následně dojde na řadu i ta letošní. Z těchto důvodů je jubilejní desátý ročník tradičních policejních konopných dožínek v Ospělově skutečně vážně ohrožen.

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments