Dobrý podvečer, dnes je neděle 18.11.2018
svátek slaví Romana,
zítra Alžběta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Policejní konopné dožínky v Ospělově už mají za sebou svůj „devátý ročník“. Akce, která k regionu patří stejně jako zářijové prostějovské hody, se tentokrát konala už v polovině srpna, konkrétně se tak stalo předminulý čtvrtek 16. srpna.

A policisté mohli být tentokrát navýsost uspokojeni. Po předchozích letech, kdy se z Ospělova na Konicku vraceli jen s několika málo rostlinkami, byla letos sklizeň mnohem bohatší. Příští ročník tradičního sběru je však vážně ohrožen...

Kdo chce kam, pomozte mu tam! Například „velekněz konopné církve“ Dušan Dvořák očividně touží po nálepce mučedníka. Co by to však bylo za mučedníka, pokud by alespoň pár let nestrávil ve vězení? A Dušan Dvořák již několik let dělá vše pro to, aby tam také skončil. Nejinak tomu bylo i letos, kdy na své farmě v Ospělově na Konicku opět zasel mnoho desítek rostlin obsahujících vysoké množství psychotropního THC. „Při policejním zásahu bylo tentokrát zabaveno několik desítek sušených rostlin a zhruba stovka vzrostlých rostlin,“ potvrdil pro Večerník státní zástupce Ivo Černík, který případ dozoruje.
Výnos konopné farmy Dušana Dvořáka po poklesu z uplynulých dvou letech opět vzrostl. Loni policisté zabavili „pouze“ 27 kusů sušených rostlin a 17 vzrostlých. O rekordní úrodu se však nepochybně nejednalo, policie během jediného roku u Dvořáka už sklidila i 900 rostlin. Za posledních devět let kriminalisté celkem zabavili již hodně přes tři tisíce rostlin konopí, jejichž cena by se na černému trhu vyšplhala na několik milionů korun.
„Konopný velekněz“ po zásahu na farmě v Ospělově na pár hodin skončil v cele předběžného zadržení. Ostatně nic jiného nemohl ani čekat a za mříže se dle všeho už zřejmě velmi těšil. Vrátit se tam bude moci již po soudu, který jej čeká letos na podzim. V předchozích letech byl za pěstování velkého množství marihuany opakovaně pravomocně odsouzen a od vězení jej zachránila pouze skutečnost, že byl uznán nesvéprávným.
To však již několik let neplatí. Znalec potvrdil, že Dvořák sice trpí duševní poruchou, za své jednání je však stále odpovědný. Začátkem letošního roku tak byl pravomocně odsouzen k tříletému trestu, který mu byl na čtyři roky podmíněně odložen. Trestného činu se tedy opakovaně dopouští, přestože je v „podmínce“. A to značí jediné...
Začátkem letošního října se tak u prostějovského soudu bude řešit jeho loňská sklizeň a následně dojde na řadu i ta letošní. Z těchto důvodů je jubilejní desátý ročník tradičních policejních konopných dožínek v Ospělově skutečně vážně ohrožen.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments