Dobrý večer, dnes je středa 19.9.2018
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Pravidelně od roku 2008 provádějí studenti Střední odborné školy podnikání a obchodu v Prostějově podrobný průzkum mezi místními obyvateli. Otázky směřují nejen na celkovou spokojenost či nespokojenost se životem, ale lidé odpovídají také na dotazy týkající se životního prostředí, bezpečnosti a dalších aspektů běžného života. Výzkum dal opět jasnou odpověď: celkově je se životem v Prostějově aktuálně spokojeno 83 procent občanů, což je značně vysoké číslo.

„Průzkum, zpracování dat a vyhodnocení uskutečnila Střední odborná škola podnikání a obchodu, která je již dlouholetým partnerem projektu Zdravé město. Dotazování probíhalo tradičně pomocí dotazníkového šetření vybraného vzorku osmi stovek občanů Prostějova,“ uvedla koordinátorka Zdravého města Prostějova Alena Dvořáková a dodala, že index obecné míry spokojenosti se dostal v letošním roce na 6,6. Jeho hodnota má během současného volebního období od roku 2015 vzrůstající tendenci. „Míra spokojenosti vyjádřená v procentech je za sledované období od roku 2008 stabilně na vysoké úrovni, v letošním roce dosáhla třiaosmdesáti procent. Míra spokojenosti občanů s vybranými kritérii se i přes pokles některých hodnot blíží k nejlépe hodnoceným městům v České republice,“ netajila radost stávající primátorka a politička Zdravého města Prostějova Alena Rašková.
Při konkrétnějším pohledu na výsledky průzkumu lze konstatovat, že osm z deseti oslovených občanů je se životem ve městě spokojeno. To je v ostrém kontrastu se současnými názory některých opozičních zastupitelů, kteří tvrdí, že v Prostějově se dělá všechno špatně a lidé dávají najevo svoji nespokojenost. Výzkum potvrdil, že opak je pravdou.
„Přehled výsledků za celé období sledování ukazuje, že kvalita života v Prostějově je hodnocena a vnímána obyvateli jako velmi dobrá. Lidé jsou se zdejším životem dlouhodobě spokojeni,“ potvrzuje primátorka s tím, že průměrná míra spokojenosti v současném volebním období i během celého sledování je 81 procent.
Respondenti vždy vyjadřují spokojenost pomocí bodů na škále od 1 do 10, kdy 10 je nejlepší hodnocení. 


35 tabulka 


Total Comments

  • Interforst
  • pvecko
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments