Dobrý večer, dnes je úterý 18.12.2018
svátek slaví Miloslav,
zítra Ester
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Pravidelně od roku 2008 provádějí studenti Střední odborné školy podnikání a obchodu v Prostějově podrobný průzkum mezi místními obyvateli. Otázky směřují nejen na celkovou spokojenost či nespokojenost se životem, ale lidé odpovídají také na dotazy týkající se životního prostředí, bezpečnosti a dalších aspektů běžného života. Výzkum dal opět jasnou odpověď: celkově je se životem v Prostějově aktuálně spokojeno 83 procent občanů, což je značně vysoké číslo.

„Průzkum, zpracování dat a vyhodnocení uskutečnila Střední odborná škola podnikání a obchodu, která je již dlouholetým partnerem projektu Zdravé město. Dotazování probíhalo tradičně pomocí dotazníkového šetření vybraného vzorku osmi stovek občanů Prostějova,“ uvedla koordinátorka Zdravého města Prostějova Alena Dvořáková a dodala, že index obecné míry spokojenosti se dostal v letošním roce na 6,6. Jeho hodnota má během současného volebního období od roku 2015 vzrůstající tendenci. „Míra spokojenosti vyjádřená v procentech je za sledované období od roku 2008 stabilně na vysoké úrovni, v letošním roce dosáhla třiaosmdesáti procent. Míra spokojenosti občanů s vybranými kritérii se i přes pokles některých hodnot blíží k nejlépe hodnoceným městům v České republice,“ netajila radost stávající primátorka a politička Zdravého města Prostějova Alena Rašková.
Při konkrétnějším pohledu na výsledky průzkumu lze konstatovat, že osm z deseti oslovených občanů je se životem ve městě spokojeno. To je v ostrém kontrastu se současnými názory některých opozičních zastupitelů, kteří tvrdí, že v Prostějově se dělá všechno špatně a lidé dávají najevo svoji nespokojenost. Výzkum potvrdil, že opak je pravdou.
„Přehled výsledků za celé období sledování ukazuje, že kvalita života v Prostějově je hodnocena a vnímána obyvateli jako velmi dobrá. Lidé jsou se zdejším životem dlouhodobě spokojeni,“ potvrzuje primátorka s tím, že průměrná míra spokojenosti v současném volebním období i během celého sledování je 81 procent.
Respondenti vždy vyjadřují spokojenost pomocí bodů na škále od 1 do 10, kdy 10 je nejlepší hodnocení. 


35 tabulka 


Total Comments

  • Repoint
  • Prohlídky
  • Muzeum
  • jaro
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí Vánoční trhy v Prostějově?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

A jde to i bez hádek!

Ano, potěšil nás a zároveň také velice překvapil hladký průběh úterního jednání prostějovských zastupitelů. Nejdůležitější dokument města, rozpočet na rok 2019, byl schválen celkem rychle, navíc bez zbytečných průtahů v podobě slovních přestřelek s opozičními zastupiteli. Tak to má být.

Máme nejdražší vodu!.

Během posledních dvou let se cena vodného a stočného na Prostějovsku nezvyšovala a tak jsme možná mnozí nabyli dojmu, že to tak i zůstane. Moravská vodárenská ovšem pro rok 2019 sáhla k výraznému zdražení, po kterém budeme mít nejdražší vodu na Moravě.  

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR WALDA NERUŠIL
V němčickém kině OKO vystoupil uplynulou sobotu Waldemar Matuška. Ne, legendární zpěvák nevstal z mrtvých, ale parádně ho zastoupil jeho „dvojník“. Vánoční koncert v podání Vladimíra Waldy Nerušila se skutečně povedl.

49 walda13

Total Comments

Číslo týdne

5
O tolik korun budou mít PROSTĚJOVSKÝ Večerník levnější ti předplatitelé, kteří si pořídí ještě do konce roku abonenství nejčtenějšího regionálního periodika na rok 2019. Kvůli zdražení papíru totiž cena na stánku vystoupá od 1. ledna na rovnou dvacetikorunu.

Total Comments

Výrok týdne

„NA OPAKOVÁNÍ VOLEB JSEM BYLA PŘIPRAVENA...“

Nově zvolená senátorka za Prostějovsko Jitka Chalánková poskytla Večerníku první rozhovor ve své nové funkci.

Total Comments