Dobré dopoledne, dnes je úterý 26.3.2019
svátek slaví Emanuel,
zítra Dita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Pravidelně od roku 2008 provádějí studenti Střední odborné školy podnikání a obchodu v Prostějově podrobný průzkum mezi místními obyvateli. Otázky směřují nejen na celkovou spokojenost či nespokojenost se životem, ale lidé odpovídají také na dotazy týkající se životního prostředí, bezpečnosti a dalších aspektů běžného života. Výzkum dal opět jasnou odpověď: celkově je se životem v Prostějově aktuálně spokojeno 83 procent občanů, což je značně vysoké číslo.

„Průzkum, zpracování dat a vyhodnocení uskutečnila Střední odborná škola podnikání a obchodu, která je již dlouholetým partnerem projektu Zdravé město. Dotazování probíhalo tradičně pomocí dotazníkového šetření vybraného vzorku osmi stovek občanů Prostějova,“ uvedla koordinátorka Zdravého města Prostějova Alena Dvořáková a dodala, že index obecné míry spokojenosti se dostal v letošním roce na 6,6. Jeho hodnota má během současného volebního období od roku 2015 vzrůstající tendenci. „Míra spokojenosti vyjádřená v procentech je za sledované období od roku 2008 stabilně na vysoké úrovni, v letošním roce dosáhla třiaosmdesáti procent. Míra spokojenosti občanů s vybranými kritérii se i přes pokles některých hodnot blíží k nejlépe hodnoceným městům v České republice,“ netajila radost stávající primátorka a politička Zdravého města Prostějova Alena Rašková.
Při konkrétnějším pohledu na výsledky průzkumu lze konstatovat, že osm z deseti oslovených občanů je se životem ve městě spokojeno. To je v ostrém kontrastu se současnými názory některých opozičních zastupitelů, kteří tvrdí, že v Prostějově se dělá všechno špatně a lidé dávají najevo svoji nespokojenost. Výzkum potvrdil, že opak je pravdou.
„Přehled výsledků za celé období sledování ukazuje, že kvalita života v Prostějově je hodnocena a vnímána obyvateli jako velmi dobrá. Lidé jsou se zdejším životem dlouhodobě spokojeni,“ potvrzuje primátorka s tím, že průměrná míra spokojenosti v současném volebním období i během celého sledování je 81 procent.
Respondenti vždy vyjadřují spokojenost pomocí bodů na škále od 1 do 10, kdy 10 je nejlepší hodnocení. 


35 tabulka 


Total Comments

  • Muzeum Kočárů
  • Prostějovské Velikonoce
  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII HRADEBNÍ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Už mají plán.

Uběhl už nějaký ten týden od rozhodnutí brněnského soudu, který zneplatnil smlouvy mezi městem a společností Manthellan. Zdálo se, že si magistrát neví rady, co bude dělat se Společenským domem a jeho okolím. Minulou středu ale radní poprvé zveřejnili své plány s rekonstrukcí kulturáku i okolí. A bude se opravovat!

Škoda za 300 tisíc?!

V minulém vydání Večerník referoval o vandalském činu, který poškodil auto prostějovské zastupitelky Hany Naiclerové. Ta při prvotním šetření odhadla pro policii škodu na „zničeném“ autě politém barvou částkou tří set tisíc korun. Záhy vyšlo ale najevo, že někdo jí vozidlo polil Balakrylem, který za pár dní myčka odstranila...

Total Comments

Osobnost týdne

ANEŽKA FELNEROVÁ
12 felnerovaSpeciální ocenění si z mezinárodní koktejlové soutěže juniorů pod názvem HANÁCKÁ BARMAN SHOW 2019, která se konala v přednáškovém sále Národního domu, odnesla tato studentka pořádající Střední odborné školy Prostějov.

Total Comments

Číslo týdne

25 000
Společný koncert pěveckého sboru Nota Bene, dětí ze ZUŠ Vladimíra Ambrose a klavíristy Daniela Juna, který proběhl minulou středu v Městském divadle v Prostějově, vynesl rovných pětadvacet tisíc korun. Částka poputuje organizaci UNICEF.

Total Comments

Výrok týdne

„KDO JINÝ BY SI MĚL PROSTĚJOV UKLIDIT, KDYŽ NE MY SAMI!“

Náměstkyně primátora Milada Sokolová zvala všechny dobrovolníky, aby přiložili ruku k dílu při akci Ukliďme si Česko

Total Comments