Příjemnou noc, dnes je středa 19.9.2018
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Významné osobnosti politického života kraje i města se setkaly předminulý čtvrtek na prostějovské radnici. Nebývá totiž častým jevem, aby naše město navštívil někdo z „vysoké“ politiky. Tentokrát jím byl místopředseda ČSSD Jiří Zimola, který z titulu své funkce zlepšuje komunikaci mezi centrem a členskou základnou.

Na radnici Zimolu s náměstky hejtmana Olomouckého kraje Jiřím Zemánkem a Ladislavem Hynkem přivítala primátorka Alena Rašková spolu s organizátorem návštěvy Pavlem Smetanou a dalšími radními za sociální demokracii. V průběhu přijetí se hovořilo, jak jinak, hlavně o komunální politice, své k tématu měla co říci i senátorka za Prostějovsko Božena Sekaninová. Právě ta pak doprovodila celou delegaci do centra sociálních služeb Lipka ve Vrahovicích, které zahrnuje jak chráněné sociální bydlení, tak sociálně terapeutickou dílnu v podobě cukrárny. Objekt je v provozu čtvrtým rokem a je regionálním vzorem práce se zdravotně a sociálně hendikepovanými spoluobčany.
„Moji kolegové mi vytipovali místa, kde jsem ještě nebyl, proto jsem navštívil v rámci Olomouckého kraje Prostějov. Lidé musí mít pocit, že se o ně někdo zajímá, že chce slyšet jejich názor, v tomto splnila moje návštěva účel. Prostějov je velmi krásné město, architekt Kotěra zde mohl poprvé realizovat své vize. Chci věřit, že si jej v budoucnu budu moci prohlédnout podrobněji,“ svěřil se na závěr své návštěvy exkluzivně Večerníku Jiří Zimola.


Total Comments

  • Interforst
  • pvecko
  • Prostějovské HODY
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments