Dobré odpoledne, dnes je úterý 22.1.2019
svátek slaví Slavomír,
zítra Zdeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Významné osobnosti politického života kraje i města se setkaly předminulý čtvrtek na prostějovské radnici. Nebývá totiž častým jevem, aby naše město navštívil někdo z „vysoké“ politiky. Tentokrát jím byl místopředseda ČSSD Jiří Zimola, který z titulu své funkce zlepšuje komunikaci mezi centrem a členskou základnou.

Na radnici Zimolu s náměstky hejtmana Olomouckého kraje Jiřím Zemánkem a Ladislavem Hynkem přivítala primátorka Alena Rašková spolu s organizátorem návštěvy Pavlem Smetanou a dalšími radními za sociální demokracii. V průběhu přijetí se hovořilo, jak jinak, hlavně o komunální politice, své k tématu měla co říci i senátorka za Prostějovsko Božena Sekaninová. Právě ta pak doprovodila celou delegaci do centra sociálních služeb Lipka ve Vrahovicích, které zahrnuje jak chráněné sociální bydlení, tak sociálně terapeutickou dílnu v podobě cukrárny. Objekt je v provozu čtvrtým rokem a je regionálním vzorem práce se zdravotně a sociálně hendikepovanými spoluobčany.
„Moji kolegové mi vytipovali místa, kde jsem ještě nebyl, proto jsem navštívil v rámci Olomouckého kraje Prostějov. Lidé musí mít pocit, že se o ně někdo zajímá, že chce slyšet jejich názor, v tomto splnila moje návštěva účel. Prostějov je velmi krásné město, architekt Kotěra zde mohl poprvé realizovat své vize. Chci věřit, že si jej v budoucnu budu moci prohlédnout podrobněji,“ svěřil se na závěr své návštěvy exkluzivně Večerníku Jiří Zimola.


Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Postoupí hokejisté Prostějova do semifinále play off?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Jednání přináší ovoce.

Dvojice náměstků primátora zamířila v minulých dnech na Krajský úřad Olomouckého kraje, kde jednala o dopravních investicích v Prostějově. Vzájemná diskuse přinesla konkrétní závěry, potvrzeny byly rekonstrukce Plumlovské i Vrahovické ulice, jednalo se také o dalších rondelech.


Jde jim o vůbec hokej?!

Pověst současného prostějovského kotle není především na stadionech soupeřů nikterak valná. Ba právě naopak. Část z grupy příznivců hokejových Jestřábů se totiž vyžívá nikoliv ve skvělých choreo představeních, ale v čirých bitkách, ze kterých si odnesou i nějaký ten „suvenýr“...

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMíR HRON
 
03 hron
Páteční hvězdou zábavného představení v beznadějně natřískané určické sokolovně byl moderátor, komik, zpěvák a imitátor, který je velmi dobře známý především divákům České televize.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 1 713 654
Tak to je paráda! Přestože se o Hanácích vykládá směrem ke štědrosti ledacos, tentokrát otevřeli svá srdce alias peněženky hodně hluboko. Během nedávné Tříkrálové sbírky totiž konická a prostějovská charita překonala jen rok starý rekord, když společně vybrali skoro jeden a třičtvrtě milion korun!

Total Comments

Výrok týdne

„PRIOR OD NÁS CELÝ PROJEKT OPSAL. ZA PLAGIÁTORSTVÍ PADALI I MINISTŘI!!!“

Právní zástupce Manthellanu u soudu ostře napadl žalobce v kauze platnosti smluv mezi Prostějovem a developerskou společností

Total Comments